PDA

Zobacz pełną wersję : Który z kotłów CO ?



sokole_oko
26-03-2010, 20:38
Witam serdecznie wszystkich użytkowników którzy zechcieli przeczytać ten temat.

Mam dość poważny dylemat i problem z doborem kotła co do mojego aktualnie budującego się domku.

Domek o powierzchni użytkowej około 160 m2 zainstalowane grzejniki których moc wyliczyłem na 24,434 KW według tabelki na stronie PURMO. Do tego dojdzie podłogówka na jakiś 30m2 tego nie wiem jak wyliczyć moc. Instalacja na grzejnikach zamknięta i wszystko jest w miedzi. Dostałem następujące oferty od firm:

SKAMET Kocioł Opal 26KW 6400 zł z transportem
TOMI Kocioł Tomi 4 26KW 6500 zł z transportem

Ceny z porównania z firmą kotłospaw niższe o 1000 zł no i kotłospaw nie wysyła kotłów na swój koszt.

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w tym temacie odnośnie tych firm i tych kotłów, może ktoś już posiada wymienione kotły i podzieliłby się uwagami oraz ceną za jaką zakupił.

Bardzo proszę o opinie.

Trociu
29-03-2010, 14:08
przejrzyj archiwum. masa postów jest o kotłach.
A jak Cieszynianka będzie w dobrym humorze, to podzieli się odpowiednimi linkami.

Jarecki79
29-03-2010, 14:30
Witam serdecznie wszystkich użytkowników którzy zechcieli przeczytać ten temat.

Mam dość poważny dylemat i problem z doborem kotła co do mojego aktualnie budującego się domku.

Domek o powierzchni użytkowej około 160 m2 zainstalowane grzejniki których moc wyliczyłem na 24,434 KW według tabelki na stronie PURMO. Do tego dojdzie podłogówka na jakiś 30m2 tego nie wiem jak wyliczyć moc. Instalacja na grzejnikach zamknięta i wszystko jest w miedzi. Dostałem następujące oferty od firm:

SKAMET Kocioł Opal 26KW 6400 zł z transportem
TOMI Kocioł Tomi 4 26KW 6500 zł z transportem

Ceny z porównania z firmą kotłospaw niższe o 1000 zł no i kotłospaw nie wysyła kotłów na swój koszt.

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w tym temacie odnośnie tych firm i tych kotłów, może ktoś już posiada wymienione kotły i podzieliłby się uwagami oraz ceną za jaką zakupił.

Bardzo proszę o opinie.

Tomi, ciężko to nazwac firma kotlarską, założył ja mechanik samochodowy, nie wiem czy na rynku ten twór istnieje 2lata

Model OPAL to produkt wspólny dla kilku firm, gwarantuję Ci, że nie ma wg dokumentacji i badań mocy 26kW. Badania były robione na 25,36,55kW.

moc 26kW może pochodzić z pierwszych badań z roku 2001, gdy model 36kw był zbadany na miale węglowym. Z tej dwójki polecam jednak Skamet, firma z tradycjami, od wielu lat na rynku, także nie zniknie za rok czy 2.

Opisz bardziej dokładnie dom, jak jest zaizolowany, czy znasz straty ciepła np. 80W/m2 lub zapotrzebowanie na energię np. 80kWh/m2, poszukaj w projekcie takiego zapisu.