PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o materiały na temat płyt OSB



nadel84
27-03-2010, 18:19
Witam
Jestem nowy na forum i od razu przepraszam, bo nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam temat. Mam prośbę. Otóż poszukuje materiałów, najlepiej jakiś książek na temat płyt OSB. Przymierzam się do pisania pracy inżynierskiej na ten właśnie temat i jak do tąd znalazłem tylko informacje w internecie o tych płytach. Będe bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

jajmar
27-03-2010, 18:24
Panie inżynier, może byś na stronach producentów szukał. Udaj się do żar pogadaj na miesjcu linie produkcji. Kilka lat temu organizowli u siebie specjalne szkolenia z OSB pewnie dalej to organizują.
Czego właściwie szukasz czego producent nie podaje ?

EDIT:
Zmień tytuł wątku na jakiś zawiarający problem !!!

mdzalewscy
27-03-2010, 18:35
i jak do tąd znalazłem tylko informacje w internecie o tych płytach.

no wiesz co w internecie jest wszystko,

i tam się dowiesz o technologiach tworzyw drewnianych, zwłaszcza jak się sięgniesz do anglojęzycznych opracowań przyszły inżynierze .............

w necie też znajdzie jakie książki powinneś szukać,

5 sekund szukania i masz http://www.ksiegarnia.meble.pl/meblarstwo_i_stolarstwo/stolarstwo/

na uczelni dostaniesz też darmowe opracowania, konspekty, itd....

nadel84
27-03-2010, 18:37
Inżynierem jeszcze nie jestem. Oczywiście byłem na stronie producenta, szukam po prostu jakiegoś rozwinięcia tematu.
OK dziękuje za informacje, jakoś od innej strony zabrałem sie za szukanie, dziękuje jeszcze raz ;)

Trociu
29-03-2010, 14:27
A temat tej pracy już masz?Bedzie łatwiej coś podpowiadać. Bo tak w ciemno, to tylko fusy zostają.

perm
10-04-2010, 07:30
Witam

Proponuje bardzo uzyteczny temat:

Ilosc i wplyw substancji lotnych, wydzielajacych sie pod wplywem temperatury z materialow chemicznych,
uzywanych do klejenia plyty OSB, podczas cyklu produkcyjnego,
(żywicy formaldehydowo-fenolowo-mocznikowo-melaminowej i innych ),
na organizm ludzki.

W funkcji:
czasu/ temperatury zewnetrznej /producenta
i sposoby minimalizowania wyzej wymienionego oddzialywania.

Pozdrowienia
To jest raczej temat dla zespołu badawczego dysponującego dużym budżetem i czasem a nie dla magistranta. Takie badania były prowadzone, bez problemu mozna znaleść również w sieci opracowania z tym związane. Kłopotliwe jest tu wyciągnięcie jednoznacznych wniosków z bardzo niejednoznacznych wyników badań. Podsumowując to wszystko co już gdzieś tam zostało napisanemozna zaryzykować tezę że te substancje w małych stężeniach nie szkodzą ale mogą powodować raka. Absurd! Jakie stężenia mogą być niebezpieczne, co to znaczy małe stężenie tego nikt nie określił z bardzo prozaicznej przyczyny; warunki wyjściowe a więc zebrane dane są zawsze inne.

nadel84
15-04-2010, 21:04
Witam
Temat pracy to po prostu: "Płyty OSB" rozwiniecie tematu, porownanie z innymi, podobnymi materiałami.

alphatom79
16-04-2010, 19:24
He he dobry temat