PDA

Zobacz pełną wersję : panele na krzywy parkiet



wania1980
28-03-2010, 10:11
zabieram sie za gruntowny remont mieszkania
problem tyczy sie glownie parkietu na ktorym chce polozyc panele
problem jest taki ze parkiet jest pofalowany a niechce go zrywac
niewiem co zrobic w jednym miejscu opada Z 1,5 cm
w innym gorka 1cm myslaem o wypoziomowaniu plytami osb
czekam na rady

Parkiet
28-03-2010, 10:21
Zerwij parkiet, oczyść posadzkę z czarnego "paskudztwa" i zrób wylewkę. Pozdrawiam.

wania1980
28-03-2010, 10:23
odpada ta metoda bo stare budownictwo jest i pod spodem piach i inne syfiarstwo jak to rozbabram to mi pujdzie na 50 m GRUCHA wylewki

Parkiet
28-03-2010, 15:58
odpada ta metoda bo stare budownictwo jest i pod spodem piach i inne syfiarstwo jak to rozbabram to mi pujdzie na 50 m GRUCHA wylewki
Twój parkiet leży na ślepej podłodze/deski/ czy na słabej posadzce betonowej?

wania1980
28-03-2010, 18:22
slaby cement jest pod spodem

wania1980
28-03-2010, 18:25
wszystko na mial popekane bo kamienica ma 70 LAT i pewnie przez to parkiet siada

Besta77
28-03-2010, 20:54
U nas kamienica ma ponad 100 lat, wszystko się trzęsie, o wylewce nie było mowy, a w każdym pokoju na podłodze była "łódka". Nie mierzyłam różnicy pomiędzy miejscami pod ścianami a środkiem pokoju (po co się dobijać :wink: ), ale kilka dobrych cm było na pewno. Panele kładła nam firma, w której je kupowaliśmy i generalnie uzupełniali te różnice poziomów gąbką. Jeśli masz taką możliwość to płyty osb chyba też będą dobrym pomysłem - docieplą całość, usztywnią i złapiesz poziom :wink:

Cynamonka
28-03-2010, 21:10
skoro strop sie sypie to zamiast generalnego remontu raczej poszukałabym innego mieszkania...

psm
29-03-2010, 00:30
zabieram sie za gruntowny remont mieszkania
problem tyczy sie glownie parkietu na ktorym chce polozyc panele
problem jest taki ze parkiet jest pofalowany a niechce go zrywac
niewiem co zrobic w jednym miejscu opada Z 1,5 cm
w innym gorka 1cm myslaem o wypoziomowaniu plytami osb
czekam na rady

Proponuje Ci zerwac parkiet i wyrownac wlasnie plyta OSB,nawet cienka,nie dolozysz tym sposobem ciezaru na strop. Potem jakis dobry podklad,proponuje plyty tekturowe (5mm),sa drozsze od papieru czy gabki ale jakosc nieporownywalna i na pewno nie bedziesz zalowac. Jesli na sile bedziesz probowac polozyc panele na ten parkiet przy takich roznicach poziomu jak napisalas popelnisz glupstwo a potem bedziesz przeklinac dzien w ktorym to zrobisz za kazduym razem kiedy staniesz w nierownym miejscu i poczujesz odbicie z powodu dolka.Pozdrawiam.

Parkiet
29-03-2010, 09:09
Mniej istotny jest wiek budynku, tu wazniejszy jest przyszły czas użytkowania podłogi. Proponuję zerwać parkiet, oczyścić posadzkę i zagruntować gruntem penetrująco-wzmacniającym UZIN PE 317 po czym zrobić wylewkę z masy z włóknami UZIN NC 195. Minimalna grubość około 1cm. Pozdrawiam.

dorota414
29-03-2010, 09:12
Dokładnie najlepiej jest zerwać starą podlogę. Gdyby to były niewielkie różnice wysokości zawsze parkieciarz mógłby to zeszlifować a tak na podłodze są fale i panele będą nie równe.
Najlepiej zadzwoń do jaiiegoś sklepu z podłogami oni doradzą Ci najlepiej