PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o poradę ad. kolorystyki



Aniutka i Roofi
29-03-2010, 09:14
Witam Szanownych Forumowiczów!
W związku z moją sytuacją rodzinną, graniczącą o wojnę domową, proszę o opinie:

stan faktyczny:

ściany-jasny popiel,

podłogi- jasny krem-żywica epoksydowa

meble-ciemny brąz (prawie czarne)

wypoczynek - kremowy

okna-białe

parapety - szare


jakie mam zrobić listwy przypodłogowe (kolor)??
jakiego koloru powinny być drzwi wewnętrzne?

dodam, że wnętrze utrzymane jest w klimacie nowoczesnym....


w związku z powyższym, uprzejmie proszę o rozpatrzenie mojej sprawy. :wink:


pozdrawiam

Ania

jaksie
29-03-2010, 09:18
Jeśli chodzi o listwy, to ja jestem zwolenniczką listew np z nmc malowanyych tym samym kolorem, co ściany. Mam własnie szare ;)

Aniutka i Roofi
29-03-2010, 09:27
a jak znudzi Ci się kolor ścian, to listwy też przemalujesz? :-? Zastanawiałam się nad takim rozwiązaniem, ale jakoś do tego nie "paszą" mi białe drzwi.... a taki zamierzam kupić

jaksie
29-03-2010, 10:16
A dlaczego nie?
Jaki to problem?

Dla mnie wygląda to gustownie, jak cokół wtapia sie w ścianę, no ale to moje zdanie :wink:
No chyba, że biała okna, drzwi i listwy.

Darcy
29-03-2010, 10:35
Stawiałabym na białe drzwi i białe listwy. Nawet jeśli zmienisz kolor ścian, będą pasować. Tym bardziej, że masz już białe okna.

joliska
29-03-2010, 10:47
Proste, kanciaste białe listwy :)

Aniutka i Roofi
29-03-2010, 11:38
Podobają mi się białe listwy, ale czy nie będą siękłóciły z szarymi ścianami i kremową podłogą? taki dylemacik....
Okna są białe i wg jednej z wielu szkół listwy mogą być właśnie pasowane do koloru okien.

Jednym słowem moje wizje wzięły górę nad Mężowskimi- chciał brązowe listwy i takież drzwi.... :wink:

Parkiet
29-03-2010, 15:19
Przy wyborze listew przypodłogowych należy brać ich stronę praktyczną. Listwy te są narażone na uszkodzenia czy zabrudzenia przy codziennym sprzątaniu podłogi. Listwy białe najbardziej. Pozdrawiam.

joliska
29-03-2010, 15:39
Przy wyborze listew przypodłogowych należy brać ich stronę praktyczną. Listwy te są narażone na uszkodzenia czy zabrudzenia przy codziennym sprzątaniu podłogi. Listwy białe najbardziej. Pozdrawiam.

Bez przesady... Mam białe listwy, nie sprzątam podłogi codziennie, nawet jeśli uderzę w listwę odkurzaczem, nic się z nią nie dzieje.

budek77
29-03-2010, 16:12
Ja bym dobrała listwy do koloru podłogi- czyli jasny krem

altager
29-03-2010, 20:30
Gdyby nie to, że kolory tak jak je nazywamy mogą sie od siebie bardzo różnić to pomyslałam, że u siebie w domu jestem :wink: :wink: :wink:
coś szarawego na ścianach, coś szarego i szaro-kremowego na podłogach, białe okna, mebli nie mam ale drzwi i schody w takim "pobrudzonym" węglem brązie, wypoczynek zdecydowanie będzie szary a listwy???.... zdecydowanie BIAŁE :D - Aniu jak zdecydujesz sie na białe listwy to daj znać gdzie je w naszym "grajdołku" (Szczecinie :wink: ) znalazłaś? Ja na razie znajduję zdziwione miny i duże oczy :roll: jak pytam o białe. Jedynie "Barwy drewna" na Santockiej mają takie i w wyborze, ale chciałabym jeszcze jakąś konkurencję cenową znaleźć - myślę o gotowych, bo malować mi sie nie chce :wink: .

Aniutka i Roofi
30-03-2010, 07:53
Gdyby nie to, że kolory tak jak je nazywamy mogą sie od siebie bardzo różnić to pomyslałam, że u siebie w domu jestem :wink: :wink: :wink:
coś szarawego na ścianach, coś szarego i szaro-kremowego na podłogach, białe okna, mebli nie mam ale drzwi i schody w takim "pobrudzonym" węglem brązie, wypoczynek zdecydowanie będzie szary a listwy???.... zdecydowanie BIAŁE :D - Aniu jak zdecydujesz sie na białe listwy to daj znać gdzie je w naszym "grajdołku" (Szczecinie :wink: ) znalazłaś? Ja na razie znajduję zdziwione miny i duże oczy :roll: jak pytam o białe. Jedynie "Barwy drewna" na Santockiej mają takie i w wyborze, ale chciałabym jeszcze jakąś konkurencję cenową znaleźć - myślę o gotowych, bo malować mi sie nie chce :wink: .


witam "Ziomalkę" :)

mamy swój modrzew, więc listwy są gotowe, wymagają jedynie pomalowania i montażu.



Mam jeszcze inny problem, otóż w sypialni na parterze, na schodach i w pokojach na górze mam na podłodze modrzewiowe deski. O ile na piętrze nie ma problemu, z kolorem drzwi o tyle na parterze jest. Myślałam w związku z tym o takich dwustronnych drzwiach, które od strony np. sypialni byłyby w kolorze drewna, od strony korytarzyka w salonie natomiast w kolorze białym :wink:
ale to chyba totalny odjazd by był hi, hi

Aniutka i Roofi
30-03-2010, 08:00
Ja bym dobrała listwy do koloru podłogi- czyli jasny krem

ale wtedy drzwi białe? masz może jakieś zdjęcia z takim rozwiązaniem?