PDA

Zobacz pełną wersję : APS -114



Alien
11-02-2004, 18:44
Jesli ktoś buduje ten domek to niech da znać.
http://archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm

Ewunia
11-02-2004, 18:56
http://www.archi-projekt.com.pl/dat/front/114.jpg (http://www.archi-projekt.com.pl/dat/tyl/114_b.jpg) http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_parter/114.jpg (http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_parter/114_b.jpg) http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_poddasze/114.jpg (http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_poddasze/114_b.jpg)

kret
12-02-2004, 08:38
Ja buduje :lol:

Alien
14-02-2004, 13:44
Ja dopiero zaczynam na wiosnę. Jeżeli masz jakies fotki z budowy to byłbym wdzięczny.

ola25
21-02-2004, 19:16
Ja też buduję ale też na wiosnę dopiero zaczynam.Fajnie że jest nas już więcej!

anka176
30-01-2006, 17:29
Czy wybudowaliście swoje 114-tki? Niedawno zainteresowałam się tym projektem i miałabym kilka pytań.

kret
31-01-2006, 08:25
ja już mieszkam w moim APS-114; jest jeszcze wprawdzie trochę do zrobienia,ale stan nadaje się do zamieszkania :D
jeżeli masz jakieś pytania to wal śmiało :lol:

wiolcia24
30-08-2006, 20:18
Bardzo podoba nam się ten domek i postanowiliśmy wybudować go i zamieszkac w nim tak szybko jak to będzie możliwe ( zaczynamy na wiosnę ) chętnie podpytam o kilka szczegółów osoby posiadające lub budujące ten domek

bersus
13-11-2006, 14:10
Nam również bardzo spodobał się ten projekt i wydaje nam się, że spełnia nasze oczekiwania, ale chetnie skorzystalibyśmy z rad kogoś kto już taki domek wybudował. Mamy w planach przynajmniej częściowe podpiwniczenie oraz powiększenie pokoju tzw. gabinetu na dole. Może ktoś podzieliłby się z nami swoimi doświadczeniami. Będziemy wdzięczni za każdą odpowiedź!!! :P

tasha
31-08-2008, 13:17
I jak wasze realizacje tego projektu?? Kuzynka też zaczęła i ciekawa jest waszych opinii.

bersus
06-09-2008, 19:11
my akurat przed tygodniem wprowadziliśmy się na parter narazie i z samego projektu jesteśmy bardzo zadowoleni. umiesciłabym kilka fotek ale robić tego nie potrafię więc jakby co to proszę o podanie maila to prześlęw taki sposób. w razie pytań to w miarę możliwości możemy służyć naszym dośwadczeniem. [/img]

dorothy
08-02-2009, 14:46
Witam,my również mamy ten projekt.Domek już stoi w stanie surowym otwartym.Mam kilka pytań do tych którzy już mieszkają.
-jak zagospodarowaliście strych na poddaszu(wejście od łazienki),ja zastanawiam się nad zrobieniem pralnio-suszarni lub jako dodatkowy pokój,tylko nie bardzo chcę mieć wejście od łazienki-poradzćie coś
-na dole zrezygnowałam z gabinetu(mały pokoik) na konto większego salonu-macie tak?
-i jeszcze jedno zrezygnowałam również ze spiżarki,przedłużając w ten sposób kuchnię
-zrobiliśmy podpiwniczenie(wejście z wiatrołapu),na kotłownię +pomieszczenia gospodarcze
Czekam na porady i opinie o funkcjonalności domku oraz fotki.pozdrawiam

dorothy
09-02-2009, 19:49
Może ktoś jeszcze ma ten projekt?chetnię wymienię się doświadczeniami i pomysłami :wink:

dorothy
27-06-2009, 10:17
Ponawiam... :)

ewcia_iw2
01-07-2009, 14:27
:D

liiinka
14-01-2010, 11:12
czy ktoś buduje aps 114 jeśli tak to prosze o zdjecia z budowy i wnetrza to moj mail [email protected] dziekuje:)

liiinka
14-01-2010, 11:14
dorothy czy możesz mi przesłać zdjęcia swojego aps114

dorothy
14-01-2010, 20:08
Bardzo się cieszę,że po tak długim czasie ktoś się zainteresował tym projektem :wink: liiinka zdjęcia już wysłałam,możesz napisać czy budujecie czy dopiero zasatanawiacie się nad projektem?

Adamos_62
04-02-2010, 17:56
Mam APS 114 w stanie surowym otwartym w okolicy Lublina. Na wiosnę chcę ruszyć dalej. Od czego nalezy teraz zacząć?
Mam jeszcze kilka pytan do dorothy.
1. Czy zostawilaś stalowe belki (mi cieśle zamienili na drewniane)?
2. Czy zmniejszane masz okna na parterze?
3. Z czego masz pokrycie dachu (ja mam blachodachowkę)?
4. Ile w przybliżeniu potrzeba pieniędzy na wykończenie do zamieszkania?
5. Jakie ogrzewanie i czym ogrzewane?

Podobnie jak ty, również zrezygnowałem z gabinetu na dole i spiżarki.
Jeżeli nie sprawi Ci kłopotu, to również prosiłbym o kilka fotek. Oto mój adres
[email protected]

dorothy
04-02-2010, 20:59
Witaj :wink: co do belki metalowej to my również zastąpiliśmy drewnianą.Okien na dole nie zmniejszaliśmy,zresztą tak samo jak na górze.Wszystkie wymiary tak jak na projekcie.Ogrzewać zamierzamy narazie na węgiel+drewno(zrobiliśmy podpiwniczenie, właśnie z myślą o kotłowni),chociaż gaz też będzie podciągniety do domu.Co do kosztów wykończeniówki to naprawdę sama nie mam pojęcia.Wszystko zależy od tego co chcesz mieć w domku.Jakie podłogi np.panele czy parkiet itd,itd :D :wink: Co do dachu to mamy tak samo jak Ty blachodachówkę. Mamy wstawione okna i prowizoryczne drzwi :lol: aby zamknąć budynek.Kolej prac to pewnie elektryka ,hydraulika,tynki i ocieplenie na zewnątrz.A moje pytanie do Ciebie to jak zamierzacie wykorzystać pom.gospodarcze na poddaszu z wejściem przez łazienkę?

Adamos_62
05-02-2010, 19:53
Witaj!
Dziękuję za odpowiedź.
Swój dom mam w Świdniku Małym tj. 6 km od Lublina ( Leclerc na Turystycznej) w kierunku na Łęczną (skręt na Świdnik Duży). Co do zagospodarowania strychu-mam zamiar zrobić wejście od hallu za schodami. Wiem, że jest tam nisko ale chcę spróbować wstawić tam małe skośne drzwi i w ten sposób zrobić drugie wejście. Pralkę chcemy wstawić do przedłużonej części kuchni (nie zastawiać łazienki na piętrze). Podwójne drzwi balkonowe w pokojach na pietrze zamieniliśmy na układ okno-drzwi i zrezygnowaliśmy z balkonu sypialni (widok na sąsiada) co zmniejszyło trochę koszty. Podpiwniczenia nie robiłem, a kotlownia jest jak w projekcie. Zrezygnowalem z murowanego komina wentylacji z kuchni na pietrze, a w to miejsce będę miał rury (na poddaszu nie jest potrzebna wentylacja) ze specjalnym wyjściem ok. 30 cm nad dachem-tak poradził mi dekarz.
Jeżeli masz Ty lub inni forumowicze jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
Zamiast podpiwniczenia chcę zrobić piwniczkę-ziemiankę. Mam dużą działkę.
A! Polecam, jeżeli macie miejsce na działce to róbcie osobny garaż, a ten w domu wykorzystajcie na coś innego lub nawet na warsztat.
Jeszcze jedno pytanie:
Jakie masz schody i jak planujesz zagospodarować przestrzeń pod nimi?

dorothy
05-02-2010, 20:18
Schody mamy murowane a pod nimi schody do piwnicy,wejście z wiatrołapu.Powiem szczerze,że my również chcieliśmy zrobić oddzielne wejście do pom.gosp. właśnie z hollu i nawet taki kształy drzwi przyszedł nam do głowy ale czy nie będzie za nisko?chcielibyśmy narazie zrobić pralnie a później dodatkowy pokój.

Adamos_62
06-02-2010, 14:42
Dzisiaj byłem w swoim domu i przymierzałem się do tych drzwi. Nie wiem jak masz zrobioną więźbe dachową, ale u mnie okazuje się, że jest możliwość zrobienia normalnych drzwi.
Na początku też myślimy nad suszarnią z możliwością wykorzystania jako pomieszczenie do gierlub jako pokój. Na razie nie robię nigdzie scisnek działowych typu garderoba i zasłanianie skosów. Wszystko jest odsłonięte.

Pozdrawiam

dorothy
06-02-2010, 14:54
No właśnie i u mnie ta więźba nie daje wstawić normalnych drzwi. To jak u Ciebie dekarze zrobili,wyższą czy co?zmieniałeś coś może w konstrukcji dachowej?

Adamos_62
06-02-2010, 18:33
Trochę zmienili więźbe dachową i dlatego mogę wstawić drzwi. Napisałem w P.W. na temat spotkania i zobaczenia naszych domów. Jezeli mozesz to proszę odpisz na mój adres e-mail.
Pozdrawiam