PDA

Zobacz pełną wersję : Podkaszarka elektryczna/kosa spalinowa - dylemat



amphi
30-03-2010, 19:16
Witam,

Potrzebuje podkaszarke elektryczna akumulatorowa badz kose spalinowa aby:

- skosic trawe tuz przy ogrodzeniu (dzialka o bokach 27*35m), czego nie jestem w stanie zrobic zwykla kosiarka
- kosic trawe w rowie 27m dlugosci

Co najlepiej spelni te wymagania? Kosa spalinowa czy podkaszarka elektryczna akumulatorowa (akumulator to wymog, bo kabel zasilajacy bylby w tej sytuacji bardzo klopotliwy)? Podkaszarki elektryczne akumulatorowe np.
http://allegro.pl/item965221349_bosch_podkaszarka_akumultorowa_art_2 6_li_18v.html
wydawalaby sie ciekawym pomyslem (mniej klopotliwa w utrzymaniu), ale mam powazne watpliwosci: czy moc bedzie wystarczajaca do tych celow? Do tego wybor kosiarek akumulatorowych jest niewielki, dominuje Bosch, ze swoimi kosiarkami na plastikowe nozyki. Czy takie nozyki faktycznie sie sprawdzaja?
A jesli kosa spalinowa to jaka moc?

paskud
30-03-2010, 19:55
powiem brzydko - jeśli masz więcej niż 30mb obrzeża rabat do wykoszenia to zapomnij o akumulatorowej podkaszarce. Powiem więcej - jeśli chcesz kosić rów zapomnij o podkaszarce bo po jednym nie więcej jej do rąk nie weźmiesz. Pozostaje kosa. Jaka? to już zależy tylko od finansów.

AndrzejS
04-04-2010, 16:55
Tylko kosa spalinowa, żadna podkaszarka mimo nawet, że może być spalinowa.

aadamuss24
04-04-2010, 17:45
Aku padnie bardzo szybko, zimą go nie używasz.

olek.k
04-04-2010, 21:17
Tylko kosa spalinowa, żadna podkaszarka mimo nawet, że może być spalinowa.

Tak jak koledzy napisali lepsza spalinowa, wygodniejsza i więcej nią zrobisz, oprócz aku, kolejny problem to te nożyki, do kupienia tylko Boscha do Boschowskiej maszyny no koszt tego niezły. Kosa ma żyłkę którą nawija się na bębenek i tu masz wiekszy wybór i ceny lepsze. Różnica między kosą a podkaszarką spalinową widać na oko, kosa ma prostą "rurę" od silnika do głowicy żyłkowej, a podkaszarka ma tę rurę wygiętą po łuku. W razie pytań pisz działam w tej branży więc coś tam wiem.
Pozdrawiam
P.S. i raczej unikaj maszyn z własnego importu marketów, problem z ewentualnym serwisem , jak kupujesz w markecie to dobrze by była to maszyna jakiegoś importera z kraju i sprzedawanego w markecie

amphi
06-04-2010, 07:01
Swietnie! Dzieki Wam nie mam juz watpliwosci odnosnie rodzaju sprzetu. Teraz pozostaje pytanie jaka moc bylaby odpowiednia do rozwazanej powierzchni koszenia..

pablitoo
06-04-2010, 10:51
Wybierz coś mocniejszego - tak ze 2-2,5KM - wcale mało tego rowu nie masz , a i koszenia trawy przy ogrodzeniu też niemało .
Większa moc to ciągłe koszenie bez przystanków dla odetchnięcia dla sprzętu no i większa kultura pracy .
Ja używam już 4 rok kosy Stihl FS200 - żadnych problemów -sprzęt chodzi jak pszczółka .

AGA NR 1
03-06-2010, 11:18
Pablitoo,
proszę, poradź....

Kosiarkę już mam ( pełna satysfakcja :) ), ale teraz rozglądam się za podkaszarką.
;)

No, i mam dylemat.
Jaka może być maksymalna waga takiej podkaszarki, żeby drobna kobietka dała nią radę spokojnie popracować ?

Ogladam na necie podkaszarki / kosy i takie o mocy 3,5 - 4,5 KM ważą od 7 - 9 kg !
Nie wiem, czy kobiety dają sobie z nimi radę...

Lżejsze są już znacznie słabsze - 1 - 1,2 KM.
Ważą wtedy ok. 5kg.

Ale czy taka słaba ( 1 KM ) wystarczy ?
Mam do koszenia sporo obrzeży trawnika, jedną malutką skarpę ( traktorkiem nie da się tam wjechać ) i trochę niesfornych mleczy...

Którą wybrać ?
Kusi mocniejsza, ale czy dam radę taką 7 - 9 kilową ?
:(
Czy brać tę lżejszą, ale słabszą...

pablitoo
03-06-2010, 11:24
Jeżeli masz do wykaszania tylko trawę i trochę chwastów wokół drzewek , krzewów czy chodniczków i ogrodzeń - to po co Ci kosa z motorem 2-3KM ? - ciężki , duży , niewygodny i głośny sprzęt którym niewygodnie się manewruje ...

Pomyśl nad niewielką podkaszarką spalinową - np Stihl FS40 - teraz mają w Stihlu jakąś promocję - można takową nabyć za niecałe 600 stów.
Sąsiad mój nabył - miałem maszynę w rękach , testowałem - bardzo fajna podkaszareczka - lekka , cicha , wygodna w użyciu , na wyposażeniu głowica żyłkowa - bardzo kulturalnie się tym pracuje. Do takich prac jak u Ciebie - jak znalazł za niewielkie pieniądze - a sprzęt markowy i niezawodny.

AGA NR 1
03-06-2010, 11:29
O, widzisz - już jakiś trop.
Dzięki za radę.
To ona też taka z tych słabszych - 1 - 1,2 KM ?

pablitoo
03-06-2010, 11:31
Tak - mocy 1KM , waga 4,4 kg.

http://www.stihl.pl/isapi/default.asp?contenturl=/katalog/produkt/INT89/FS+40.html

AGA NR 1
03-06-2010, 11:34
Dzięki.
Jest nawet na ALLEGRO - 599 zł.

http://www.allegro.pl/item1063184343_kosa_stihl_fs40_oryginal_gwarancja_ nie_przegap.html

4,4 kg - super by było.
Śmigałabym sobie z nią wszędzie.
:) :) :)

pablitoo
03-06-2010, 11:35
Następna propozycja - szwed - Husqvarna 128C - 1,1KM , 4,4 kg

http://www.husqvarna.com/pl/homeowner/products/trimmers/128c/

- niecałe 700 PLN.

pablitoo
03-06-2010, 11:37
Dzięki.
Jest nawet na ALLEGRO - 599 zł.

http://www.allegro.pl/item1063184343_kosa_stihl_fs40_oryginal_gwarancja_ nie_przegap.html

4,4 kg - super by było.
Śmigałabym sobie z nią wszędzie.
:) :) :)


Śmigałabyś bez problemu - moja sąsiadka - kobieta figury lekkiej i zgrabnej śmiga z takową aż miło popatrzeć - dokupiła tylko sobie szelki i już jest super komfort :D

AGA NR 1
03-06-2010, 11:40
Też bardzo fajna.
;)

Jak wrócę z budowy wieczorem to poserfuję po necie i "wgryzę" się w temat.
I którąś na dniach zamówię.

Dzięki jeszcze raz - na Ciebie to zawsze można liczyć !
:)

pablitoo
03-06-2010, 11:44
Osobiście polecam szweda :D - u mnie oprócz kosiarki i piły łańcuchowej nawet Volvo w garażu stoi :rotfl:

AGA NR 1
03-06-2010, 11:47
Ja też stawiam na szweda, hahaha !
Szwedzi to nasi "żywiciele" - pracodawca męża.
;)
Dług wdzięczności... i sentyment mamy.

malka
08-08-2010, 22:18
http://mistrzowie.org/uimages/201008/1280947552_by_Klipa_500.jpg :D

nie mogłam się oprzeć :oops:

marika77
30-09-2012, 15:19
Odgrzewam temat.
Myślimy nad zakupem kosy mechanicznej. Potrzebujemy jej to obrabiania nierównych miejsc na działce, rowu, wokół drzewek. Dużo tego nie ma. Mamy dylemat czy brac spalinową czy elektryczną. Jakoś do splainowych mamy awersję bo zawsze więcej z nimi zabawy i chyba sa bardziej zawodne. nawet mój wujo, który zawsze wierzył tylko w narzędzia spalinowe od niedawno przerzuca się na elektryczne, bo łatwiejsze w obsłudze i mneij kłopotu z nimi. Czy taka elektryczna kosa da rade bez problemu wykosic trawe i jakieś chwasty? Oczywiście jak myslimyo elektrycznej to o takiej relatywnie dużej mocy, ok 1000 W, np. taka http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Kosy-mechaniczne/Podkaszarki-i-kosy-elektryczne/21328-1496/FSE-81.aspx
Prosze o Wasze opinie czy elektryczna kosa ma sens

szarik201
16-10-2014, 20:27
Ja osobiście korzystam z Podkaszarki BC 1200 E , za kosiarkami nie przepadam, ale żona namawiała namawiałam, więc zakupiłem Kosiarka spalinowa Powerline BIO 4203 B-A
Czasami warto korzystać z różnych sprzętów.

zagorski-tomasz
04-11-2014, 18:26
Z tym Szwedem to bym uważał bo nazwa w tym przypadku nie idzie w parze z jakością,osobiście radził bym Stihla według mnie jest mniej awaryjny i tak niestety jest w praktyce

Marian_D
04-11-2014, 21:31
Czy taka elektryczna kosa da rade bez problemu wykosic trawe i jakieś chwasty? Oczywiście jak myslimyo elektrycznej to o takiej relatywnie dużej mocy, ok 1000 W

Z mocą 1000 W to za dużo nie pokosisz. Już gęściejsza trawa z bylinami będzie problemem. Nie mówiąc już o grubszych chwastach. Takie zabawki nadają się do podkaszania granicy trawnika.

Elektryczne mają tę wadę, że gdy są przeciążane to się grzeją i potrafią się spalić. Poza tym te o większej mocy już nie są takie wygodne bo są zwyczajnie ciężkie.

Ze spalinowymi jest problem, ale tylko wtedy gdy mają plakietkę "made in china". Ze Stihlem nie ma absolutnie żadnych problemów.

Marian_D
04-11-2014, 21:40
Ja osobiście korzystam z Podkaszarki BC 1200 E , za kosiarkami nie przepadam, ale żona namawiała namawiałam, więc zakupiłem Kosiarka spalinowa Powerline BIO 4203 B-A
Czasami warto korzystać z różnych sprzętów.

Widzę że mocno reklamujesz Al-Ko. We wszystkich zamieszczonych piszesz o następujących produktach:

Powerline BIO 4203 B-A
Snow Line 560 II
AL-KO Blower Vac 2400 E Speed Control

Wygląda na to że jesteś przedstawicielem producenta spamującym forum Muratora.

Odpowiem Ci więc: Miałem sprzęt Al-Ko i zepsuł się bardzo szybko. Nigdy więcej nie kupię sprzętu tej marki. Nie polecam!

Zresztą opinie o sprzęcie Al-Ko na ceneo są dokładnie takie jak moja:

"Powiem tak - na produkcję made i Germany wyobrażałem sobie rewelacji. Pracuje jak normalne made in China. Przepłaciłem. "
"Niezgodna z opisem producenta jak i sprzedającego"

Marian_D
04-11-2014, 21:41
Ja osobiście korzystam z Podkaszarki BC 1200 E , za kosiarkami nie przepadam, ale żona namawiała namawiałam, więc zakupiłem Kosiarka spalinowa Powerline BIO 4203 B-A
Czasami warto korzystać z różnych sprzętów.

Ja na pewno nie kupiłbym sprzętu Al-Ko który tu reklamujesz. Miałem i jestem bardzo niezadowolony. Nie polecam!

Kizior Syberyjski
07-11-2014, 12:34
Z tym Szwedem to bym uważał bo nazwa w tym przypadku nie idzie w parze z jakością,osobiście radził bym Stihla według mnie jest mniej awaryjny i tak niestety jest w praktyce

Co z tymi Szwedami? bo nie znam szczegółów.

Ja ma kosę i piłę Stihla i działają bdb bez żadnych specjalnych przeglądów, smaruję czyszczę filtry i hulają.

zagorski-tomasz
09-11-2014, 18:01
Teraz nie jest Szwed tylko Chińczyk tak w skrócie

Kizior Syberyjski
12-11-2014, 08:00
Teraz nie jest Szwed tylko Chińczyk tak w skrócie

Witam.
Proszę głupot nie pisać, Husqvarna nie ma zakładów produkcyjnych w Chinach. Piły i kosy są produkowane w głównym zakładzie w Huskvarnie.

A ściślej w temacie to tylko spalinowy sprzęt ogrodniczy, a jeżeli chodzi o moc to ile by nie było z czasem będzie brakowało.