PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa odsłona Forum



Strony : [1] 2

admin
02-04-2010, 15:05
Największe Forum o tematyce budowlanej w Polsce ruszyło w zupełnie nowej odsłonie. Forum zyskało odświeżoną szatę graficzną i nowe funkcjonalności. W zmianach duży udział mieliście Wy – Nasi Drodzy Użytkownicy. Dziękujemy Wam z całego serca za sugestie! Dzięki Waszym opiniom Forum udało się dostosować do Waszych potrzeb. Mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania.

Przepraszamy za niedogodności w postaci niedostępności strony. Zachęcamy do nadsyłania uwag odnośnie funkcjonowania nowego Forum na adres: [email protected].

Redakcja Forum

jamles
02-04-2010, 16:32
forum chodzi jak żółw

retrofood
02-04-2010, 16:36
Niestety, nie ma w tematach wielostronicowych możliwości "skocz do..." czyli do dowolnie wybranej strony.

emilus18
02-04-2010, 16:40
Nic tu nie mogę znaleźć!!! I nie ma mojego dziennika budowy :/ buuuuu

inwent
02-04-2010, 16:44
Witam

Widzicie w przeglądarce avatary? Ja nie i nie wiem czy to kwestia ustawień co coś innego?

pozdr
tomek k

netbet
02-04-2010, 16:50
eee.... stare było fajniejsze.... jakies takie "domowe" .... ( odczucia po 20 minutach )

wa_wo
02-04-2010, 16:50
Czy linki (stare) do watkow zostana przelinkowane na nowe linki do starych watkow, ale w nowych "miejscach" na nowym forum, a jesli tak to kiedy?

netbet
02-04-2010, 16:52
eee.... stare było fajniejsze.... jakieś takie "oswojone" .... ( odczucia po 20 minutach )

no i ni ma kom do dziennika.. ??? będą przeniesione czy kto przepisze ??

dode
02-04-2010, 17:00
buuuu, stare było fajniejsze buuuuuu

zezo
02-04-2010, 17:08
Nie podoba mi się
buuuuuuuuuuuuuuuuuu

Stare było SUPER,
co to za mania ulepszanie czegoś co było dobre, może kiedyś się przekonam ale wolałem stare forum
na dzień dzisiejszy mówię
NIEEEEEEEEEEEEEEEEE

inwent
02-04-2010, 17:23
Nikt nie odpowie odnośnie avatar;ów?

pozdr
tomek k

Cpt_Q
02-04-2010, 17:25
Ja na szczęście wszystko sobie wcześniej przegrałem na dyskietkę ;)

Chodzi wolno, emotikonków nie przybyło :( , avatara nima ale zaraz sobie wgram na nowo :)

Ale ale - można wgrywać obrazek ze swojego kompa ! :D

retrofood
02-04-2010, 17:25
No i myślałem, że bdyta1 i resztę, którzy napisali po ponad 16 mln postów, to jednak ktoś usunie. Ale widać komuś odpowiada...

ponury63
02-04-2010, 17:28
Widzicie w przeglądarce avatary? Ja nie i nie wiem czy to kwestia ustawień co coś innego?
trzeba pewnie wgrać na nowo, mojego tez nie ma ;)


Nic tu nie mogę znaleźć!!! I nie ma mojego dziennika budowy :/ buuuuu

Czy linki (stare) do watkow zostana przelinkowane na nowe linki do starych watkow, ale w nowych "miejscach" na nowym forum, a jesli tak to kiedy?
dobre pytanie
różnice są w konstrukcji linków, do tego są w nich polskie znaki...
objaśnię to na przykładzie wątku Edzi, mam nadzieję że nie będzie mi miała za złe ;)

stary link miał konstrukcję: http://forum.muratordom.pl/wokol-domku-edzi,t18328.htm
zaś nowy: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?13377-Wok%C3%B3%C5%82-domku-EDZI-)
na szczęście działa też skrócona forma - po php? zostawiamy tylko numer
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?13377
Bardzo ciekawe, jak ma się stary numer wątku do nowego
Chyba jedyna rada - odszukać swój wątek i zapisać nowy link z okienka adresu przeglądarki

ponury63
02-04-2010, 17:31
No i myślałem, że bdyta1 i resztę, którzy napisali po ponad 16 mln postów, to jednak ktoś usunie. Ale widać komuś odpowiada...
Też myślałem, że to proste - nawet dziś znów przypomniałem o tym


Nikt nie odpowie odnośnie avatar;ów?
A radziłem zapisać sobie ustawienia osobiste... choć w przypadku podpisów dotyczących dzienników mało się przydadzą :-?

Lenart
02-04-2010, 17:34
GORZEJ - za duzo tematów. Poprzednio było duuużo, niektóre można było połączyć, a teraz to dżungla
nie będzie sie chciało wszędzie wchodzić a w zasadzie to nigdzie.

Fenix999
02-04-2010, 17:37
Ciekawe , bo w profilu mam avatar , ciekawe czy się wyświetli. No to dziwne , jednak nie . O co chodzi ?

Cpt_Q
02-04-2010, 17:38
Wyedytowałem swój profil na nowo, zapisałem, zajrzałem ponownie, wprowadzone przed chwila zmiany - znikły. Avatar - nadal istnieje w okienku edycji - mój stary dobry Captain z fają, zatwierdziłem, zapisałem, po zapisaniu - no-have :(
No i tragicznie wolno jak na razie, być może dlatego, że wielu użytkowników się teraz loguje, powodowanych żądzą sprawdzenia NOWEGO (ale tego nawet nie widać tak jak kiedyś...poprawka - widać na dole)

W profilu znowu jakiś AIM zamiast GG :o

qnik111
02-04-2010, 17:39
To forum jest do bani
Brak zakładki zobacz swoje posty
Awatar nie działa
Po co ten angielski język
Chodzi bardzo wolno
Gdzieś wcieło mój dziennik

Stare było o wiele prostsze i bardziej czytelne

netbet
02-04-2010, 17:44
nosz ku.... tiaaa-.... NOWE FORUM...
1. to jedyne miejsce gdzie klawiatura sie nie odnajduje ... chce napisac zygzak a wychodzi mi yzgyak .... nosz...
2. ikony... jak je do cholery wstawiac..??????
3. gdzie POLSKA TRZCIONKA??????

broblenz y klawiatura!!!!!!
jest mozliwosc powrotu do dobra

a teray test

prosy naprawi kojaenie trycionek.... nic nie dyiaa .. caz teks pisanz poprawnie... brak koordznacji pomidyz klawiatur a strona
yacyzna mnie to bardyo irztowa Ł
____ cyz tzlko ja mam takie problemz___

inwent
02-04-2010, 17:55
ok. usunąłem avatar stary i nie wiem jak wstawić nowy - ktoś pomoże

inwent
02-04-2010, 17:57
nosz ku.... tiaaa-.... NOWE FORUM...
1. to jedyne miejsce gdzie klawiatura sie nie odnajduje ... chce napisac zygzak a wychodzi mi yzgyak .... nosz...
2. ikony... jak je do cholery wstawiac..??????
3. gdzie POLSKA TRZCIONKA??????

broblenz y klawiatura!!!!!!
jest mozliwosc powrotu do dobra

a teray test

prosy naprawi kojaenie trycionek.... nic nie dyiaa .. caz teks pisanz poprawnie... brak koordznacji pomidyz klawiatur a strona
yacyzna mnie to bardyo irztowa Ł
____ cyz tzlko ja mam takie problemz___

spróbuj zmienić układ klawiatury na polski programisty - jeśli to samo masz np. w wordzie (y zamiast z) wciśnij jednocześnie ctrl i shift

pozdr
tk

Nefer
02-04-2010, 17:59
Fajowo jezd :)

Wirecki
02-04-2010, 18:06
ludzie całe życie sie uczą... trzeba się będzie tego też naumieć.

Jak szybko zobaczyć watki w których zabierałem głos - "Zobacz swoje posty" po staremu ?

maysee
02-04-2010, 18:08
1, 2, 3,,, proba nowego portalu. Czy ktos widzi moj avatar? W profilu jest a tu go nie ma.

netbet
02-04-2010, 18:13
cholera - dziecior coś poprzestawiał.. zatłukę....
ale i tak tamto forum było lepsiejsze...
bardzo przepraszam za niewiedzę..:)

inwent
02-04-2010, 18:13
1, 2, 3,,, proba nowego portalu. Czy ktos widzi moj avatar? W profilu jest a tu go nie ma.

Miałem to samo - myślałem, że należy wgrać nowy i usunąłem stary - teraz nie mogę znaleźć opcji wgrania nowego.

pozdr
tk

malgos2
02-04-2010, 18:13
A gdzie tytuly, he?

Cpt_Q
02-04-2010, 18:19
z klawiaturą, to chyba Ci sie zestaw znaków w kompie przestawił, może na niemiecką się przełączyła :-?

pablitoo
02-04-2010, 18:20
Forum jezd - jezd fajnie :D

Też nie mogę dodać avatara :(

maysee
02-04-2010, 18:20
No jak to gdzie, przeciez masz: Senior Member, OLIMP...

kaśka maciej
02-04-2010, 18:21
Sporo literówek sie wdarło, ale to pewnie jest łatwe do poprawy. Jak można wgrać avatar?? Jakoś nie widzę takiej możliwości??
No i gdzie te tytuły??? Jak już nie jestem najpożyteczniejsza to co tu po mnie???Emotki cieniusieeeeeeeeee, oj cieniusieeee.
Bardzo tu dużo wszystkiego, nie wiem czy to ogarnę :roll: Domyślam się, że redakcja chciała dobrze, ale na razie to średnio to widzę...

kaśka maciej
02-04-2010, 18:23
i coś dziwnie jakoś z funkcją " odpowiedź z cytatem"

jarkotowa
02-04-2010, 18:23
A mi się podoba.
Jest to kwestia przyzwyczajenia.
Nie wierzę, że przez ostatnich kilka lat korzystacie np ze starego oprogramowania w kompach, nie aktualizujecie przeglądarek itp - bo się przyzwyczailiście do starego.
Ale to typowe: ponarzekać.
Czy ktoś z was pomyślał jaką robotę odwalili adminowie? Pewnie będą wiedzieli ci, którzy stawiają strony.
Nie wszystkim można dogodzić, ale po co od razu taki pesymizm. Nauczymy się, przyzwyczaimy na nowo.
Pozdrawiam adminów.

maysee
02-04-2010, 18:23
No ale to dopiero wersja Beta, no nie? I tak sie szybko wyrobili moim zdaniem. To nie jest takie hop-siup.

Cpt_Q
02-04-2010, 18:34
No dobra - kwestia przyzwyczajenia to jedna rzecz, a niedziałające funkcje to druga. Ponownie próbowałem edytować mój profil, zapisałam zmiany i znowu dupa. To samo z awatarkiem. Niby skasowałem, aby wgrać na nowo - nie widzę żadnej opcji wyboru obrazka. Mało tego - zaznaczyłem "nie wyświetlaj awatara" - potem to chciałem odznaczyć - nie da się. Czy już do końca życia nie będę miał awatarka?

Sporo angielskich zwrotów w strukturze - dla mnie nie problem, ale nie wszyscy muszą być otrzaskani z tym językiem. Zresztą z polskim też "Usuń tą wiadomość" - sorry, w mowie potocznej podobno dozwolone jest juz mówienie "tą", ale w pisowni raczej nie...

rosa
02-04-2010, 18:34
Działają Wam linki? U mnie nie.

ponury63
02-04-2010, 18:37
broblenz y klawiatura!!!!!!
a teray test

prosy naprawi kojaenie trycionek.... nic nie dyiaa .. caz teks pisanz poprawnie... brak koordznacji pomidyz klawiatur a strona
yacyzna mnie to bardyo irztowa Ł
____ cyz tzlko ja mam takie problemz___
http://www.wykop.pl/link/56874/ctrl-shift-gdy-zamiast-y-pisze-ci-z/


ok. usunąłem avatar stary i nie wiem jak wstawić nowy - ktoś pomoże
Zdaje mi się, że admin musi zezwolić na wyświetlanie awatarów
u mnie był w profilu, choć się nie wyświetlał; na próbę go skasowałem i teraz nie mam nic, a jakbym chciał mieć, to trzeba po prośbie do administratora ;)


i coś dziwnie jakoś z funkcją " odpowiedź z cytatem"
normalnie jest, działa
a po prawej stronie jest tzw. multicytat - można zacytowac na raz kilka różnych osób

mayland
02-04-2010, 18:37
Mnie się bardzo nie podoba. Za mało postów na stronie. Nie mogę odnaleść tematów w kórych pisałam. Jest wogóle taka opcja w której pokaże wszystkie tematy w których pisałam? No nic, ja jestem bardzo zniechęcona. Swoich komentarzy nie mogłam znaleść. :( Ale tych kórym się podoba rozumię i życzę owocnego i miłego forumowania.

malgos2
02-04-2010, 18:39
Tez sie nie moge pozbierac, smutno mi.

pablitoo
02-04-2010, 18:42
A wysyłanie wiadomości "pw" ?? - jakoś mam problemy z pisaniem wiadomości prywatnych ...

pablitoo
02-04-2010, 18:44
Mnie się bardzo nie podoba. Za mało postów na stronie. Nie mogę odnaleść tematów w kórych pisałam. Jest wogóle taka opcja w której pokaże wszystkie tematy w których pisałam? No nic, ja jestem bardzo zniechęcona. Swoich komentarzy nie mogłam znaleść. :( Ale tych kórym się podoba rozumię i życzę owocnego i miłego forumowania.

Wejdż w swój profil - tam jest taka możliwość .

Cpt_Q
02-04-2010, 18:45
Zdaje mi się, że admin musi zezwolić na wyświetlanie awatarów
u mnie był w profilu, choć się nie wyświetlał; na próbę go skasowałem i teraz nie mam nic, a jakbym chciał mieć, to trzeba po prośbie do administratora ;)


czy jest gdzieś wzór podania do Administratora o możliwość zamieszczenia małego obrazeczka obok swojego nicku? ;)


Ooo w opcji "odpowiedź z cytatem nie widzę możliwości podglądu - zawsze podglądałem, czy poprawnie napisałem...dopiero po przejściu w zaawansowaną edycję mogę - strasznie to zawiłe się porobiło...

ponury63
02-04-2010, 18:46
Za mało postów na stronie. Nie mogę odnaleść tematów w kórych pisałam. Jest wogóle taka opcja w której pokaże wszystkie tematy w których pisałam? No nic, ja jestem bardzo zniechęcona. Swoich komentarzy nie mogłam znaleść. :(
we własnym profilu na dole po lewej są "Moje ustawienia", potem znów po lewej trzeba kliknąć "Zaawansowane ustawienia" i potem ustawić sobie wedle uznania w "Opcje wyświetlania tematów"
albo na belce na górze >> Forum >> Operacje >> Zaawansowane ustawienia
Prosiłem o zrobienie takich ustawień jako domyślnych dla całego forum, a jest jak widać...

pablitoo
02-04-2010, 18:47
(...)strasznie to zawiłe się porobiło...

Cza się naumieć łod poczontku ...

:D

maartaa
02-04-2010, 18:50
ilość postów na stronie da się przestawić, a ilość tematów na stronie się da?
bo jakoś dużo mniej mi się wydaje i jeśli jakieś 5 z góry jest przyklejonych i przechodzi zawsze na kolejną stronę, to już strasznie mało zostaje rzeczywiście aktywnych tematów na stronie : (


podoba mi się selektywne cytowanie i okienko szybkiej odpowiedzi : )

powolności jakoś też nie zauwazyłam..

pablitoo
02-04-2010, 18:51
ponury - a co z avatarami ? - bendom ??

pablitoo
02-04-2010, 18:59
W opcji "odpowiedź z cytatem nie widzę możliwości podglądu - potwierdzam - to duża niedogodność .

ponury63
02-04-2010, 18:59
jest, tylko durnowato opisana
raz jako zaawansowana edycja, raz jako podgląd


ponury - a co z avatarami ? - bendom ??
nie wiem - mam wrażenie, że nikt nie zadbał o to, by włączyć ich pokazywanie

i widzę problem z cytowaniem - przy kolejnej odpowiedzi ładują mi się cytaty zebrane do wpisów poprzednich :(
tak jest w Operze, gdzie aktualny widok (np. zniknięcie flagi informującej o o nowym poście) uzyskuję dopiero po ponownym przeładowaniu strony

emotki są po prostu koszmarne, ale to juz administracji mówiłem ze sto razy

Cpt_Q
02-04-2010, 18:59
Już się robi bajzel...miał być porządek, a na dole w "Uwagach o naszym Forum" równoległa dyskusja o ... tym samym...
Ale żeby przewinąć całość w dół to strasznie się tnie cała strona... zanim się załadują te wszystkie reklamówki i inne wodotryski - i komu to panie przeszkadzało...

monia i marek
02-04-2010, 19:03
Czuję się zawiedziona :(
Jeśli to jest ta nowa odsłona forum i taka ma pozostać, to ... nie podoba mi się :( Nie mogę znaleźć żadnych starych postów, zdjeć itp.
Wystarczyło uporządkować kilka rzeczy, a szatę graficzną stron, postów itp. pozostawić - była dużo bardziej czytelna.
Emotikony tragiczne, linki do dziennika i komentarzy nie działają - czy to tymczasowe?

pablitoo
02-04-2010, 19:05
Nie narzekajcie po pierwszym dniu działania forum - przyzwyczaimy się :D

maartaa
02-04-2010, 19:06
przecież dzienniki budowy pozostały na tym samym miejscu - w dziale O WAS > Dzienniki budowy - dzień po dniu
o tu: http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?18-Dzienniki-budowy-dzie%C5%84-po-dniu
te, co są z boku na głównej stronie to chyba po prostu jakaś dodatkowa nowość.

freetask
02-04-2010, 19:07
strona graficzna - nowe więc trzeba się przyzwyczaić, póki co, dla mnie mniej czytelne. Wcześniej głosowałem przeciwko rozbiciu wymiany doświadczeń, jest tak że została "stara wymiana" i cały nowy dział z rozbiciem na podwątki, tylko teraz gdzie w końcu zaglądać? Do starej wymiany? Połowy rzeczy z "nowego działu wymiana" nie będzie... Myślałem że "stara wymiana" to zagregowane wątki ze wszystkich nowych kategorii, ale niestety nie... Nowej na pewno nie będę przeglądał bo za dużo tego, nie wiem może rss wykorzystam, tylko w starej wersji niezależnie gdzie byłem to wchodziłem na "starą wymianę" i było OK, teraz z rss-em może będzie też fajnie ale na tym jednym stanowisku gdzie tego rssreadera będę miał skonfigurowanego :-( a nie na dowolnym komputerze na którym łapy położę. Dla mnie - już wybudowanego - duży minus.

freetask
02-04-2010, 19:14
ach i jeszcze jedno, google - czyli najlepsza forumowa wyszukiwarka - już nie działa :-( ciekawe ile zajmie zbuforowanie nowego forum, żeby znów można było skorzystać...

Cpt_Q
02-04-2010, 19:22
j...emotki są po prostu koszmarne...

duży krok wstecz, ja jako nagminny użytkownik "pisma obrazkowego" szczególnie nad tym boleję... wiem, mam swoją kolekcję buziek, ale w dzisiejszych czasach to co nam tu w tej gestii zaprezentowano to straszna nędza...

Cpt_Q
02-04-2010, 19:26
No i myślałem, że bdyta1 i resztę, którzy napisali po ponad 16 mln postów, to jednak ktoś usunie. Ale widać komuś odpowiada...

Żeby było śmieszniej, to oni po wsze czasy pozostaną na głównej stronie forum jako "najaktywniejsi nowi użytkownicy", na samym szczycie głównego panelu po prawej. Nikt ich nie przegoni w ilości postów... ale gniot...

Wiecie co? Idę umyć podłogę w kuchni, pożyteczniej spędzę ten czas, bo jak na razie, to mnie krew zalewa :( :( :(

monia i marek
02-04-2010, 19:29
Zgadzam się w pełni z Cpt_Q
Wystarczy zajrzeć na forum ogrodnicze - wybór emotikonek do bólu i proste, przejrzyste strony, a tutaj niestety ... powtórzę się, ale ... nie podoba mi się :(
Dlaczego zmieniono to, co było dobre? Nie lepiej było tylko poprawić to, co wymagało poprawy?

Redakcja
02-04-2010, 19:39
Dajcie nam czas, by poprawiać to nowe dzieło. Program daje takie możliwości, tamten poprzedni nie. Pozdrawiamy i czekamy na kolejne uwagi

Nefer
02-04-2010, 19:41
A mnie się podoba. I to bardzo . Jest mnóstwo nowych funcjonalnośći - w końcu forum nie jest przedpotopowe.
Trzeba tylko się z nimi zapoznać.
Działa tak sobie - muli. Ale na litość ... jeszcze nie wszystko jest zrobione - jesli chcemy pomóc - róbcie zrzuty ekranów i wysyajcie na mail w pierwszym poście - w końcu ktos chce słuchać.
Mam nadzieję, że wszystkie komuniakty niedługo będą do końca potłumaczone. Że avatary się pojawią. Że dzienniki się podlinkują. ALe uważam, że to zupełnie inna jakość. Rzeźbienie w poprzedniej wersji oznaczałoby wywalanie w kosmos całego kodu. Teraz jest bardziej cywilizowanie., tylko trzeba się oswoić i nauczyć z tego korzystać.

ponury63
02-04-2010, 19:47
Widze że poprawiono awatary - w profilu, po kliknięciu po lewej "Edytuj awatar" są miejsca do wpisania adresu URL lub wklejenia grafiki z własnego komputera

Nefer
02-04-2010, 19:48
Na pasku na dole masz ikonę klawiatry - ustaw na POLSKI (nie POLSKI 214) albo skrótem : naciśnij razem shift i CTRL. Przestawiłaś sobie :)



nosz ku.... tiaaa-.... NOWE FORUM...
1. to jedyne miejsce gdzie klawiatura sie nie odnajduje ... chce napisac zygzak a wychodzi mi yzgyak .... nosz...
2. ikony... jak je do cholery wstawiac..??????
3. gdzie POLSKA TRZCIONKA??????

broblenz y klawiatura!!!!!!
jest mozliwosc powrotu do dobra

a teray test

prosy naprawi kojaenie trycionek.... nic nie dyiaa .. caz teks pisanz poprawnie... brak koordznacji pomidyz klawiatur a strona
yacyzna mnie to bardyo irztowa Ł
____ cyz tzlko ja mam takie problemz___

Nefer
02-04-2010, 19:48
Awatary wróciły. Powoli wszystko będzie ok.

Trociu
02-04-2010, 19:53
A mi się podoba.
Jest to kwestia przyzwyczajenia.
Nie wierzę, że przez ostatnich kilka lat korzystacie np ze starego oprogramowania w kompach, nie aktualizujecie przeglądarek itp - bo się przyzwyczailiście do starego.
Ale to typowe: ponarzekać.
Czy ktoś z was pomyślał jaką robotę odwalili adminowie? Pewnie będą wiedzieli ci, którzy stawiają strony.
Nie wszystkim można dogodzić, ale po co od razu taki pesymizm. Nauczymy się, przyzwyczaimy na nowo.
Pozdrawiam adminów.
Dobrze przeprowadzona jest niewidoczna dla użytkowników
Nowe oprogramowanie nie musi oznaczać, ze jest zupełnie nowe. Dla przykładu - MS Word. Do dzisiaj korzystam z "instrukcji obsługi" dla wersji chyba jeszcze dla Windows 3.11. Podstawowe funkcje działają tak samo do dzisiaj. Dochodzą bajery ale podstawy zostają te same.

A tutaj nie można znaleźć jak widzę większości funkcji, które ludziska używali....

malgos2
02-04-2010, 19:53
Moze mi ktos powiedziec, co to jest to "dodaj do dziennika" pod profilem kazdej osoby?

Trociu
02-04-2010, 19:56
Dajcie nam czas, by poprawiać to nowe dzieło. Program daje takie możliwości, tamten poprzedni nie. Pozdrawiamy i czekamy na kolejne uwagi

Dajcie może instrukcję jak się przestawić ze starej wersji na nową. Czyli dla przykładu:
- mam majla z powiadomieniem o nowej wiadomości jeszcze ze starego forum - jak znaleźć posty w nowej wersji
- w starej wersji były przydatne linki dostępne z głównej strony: posty od ostatniej wizyty, posty bez odpowiedzi - gdzie to teraz znaleźć
- jak najszybciej włączyć "śledzenie zmian w wątkach"...

ponury63
02-04-2010, 20:02
- jak najszybciej włączyć "śledzenie zmian w wątkach"...
na belce na górze wybierz >> Forum >> Operacje >> Zaawansowane ustawienia
i tam w "Ustawienia subskrypcji postów" zaznacz co Ci potrzeba

inwent
02-04-2010, 20:06
Jak zmienić ilość wyświetlanych postów na stronie?

pozdr
tk

ponury63
02-04-2010, 20:08
Belka na górze strony i tam: >> Forum >> Operacje >> Zaawansowane ustawienia

Trociu
02-04-2010, 20:10
na belce na górze wybierz >> Forum >> Operacje >> Zaawansowane ustawienia
i tam w "Ustawienia subskrypcji postów" zaznacz co Ci potrzeba

Nie chodzi o same ustawienia, ale aby włączyć śledzenie zmian w danym wątku.
Ale w międzyczasie znalazłem, że znajduje się to w narzędziach wątku.


Ale z kolei inna sprawa - odpowiadając cytowany jest tylko ostatni wpis. Więc traci się całą historię wymiany info

netbet
02-04-2010, 20:12
oswajam się... czas operacji 1 h i dwa bronki... i zaczyna działać jak należy

ponury63
02-04-2010, 20:16
Nie chodzi o same ustawienia, ale aby włączyć śledzenie zmian w danym wątku.
Ale w międzyczasie znalazłem, że znajduje się to w narzędziach wątku.
Tak w wątkach w których się nic nie pisało >> http://images48.fotosik.pl/279/7e8b41b986bd4e09.jpg
A w sposób podany przeze mnie ustawiasz wątki gdzie byłeś aktywny raz na zawsze, z powiadomieniem czy bez itd.


Ale z kolei inna sprawa - odpowiadając cytowany jest tylko ostatni wpis. Więc traci się całą historię wymiany info
nie rozumiem - przecież cytowac możesz każdą wypowiedź, jest też tzw. multicytat (po prawej stornie "Odpowiedzi z cytatem") - zaznaczasz kilka postów do cytowania

Trociu
02-04-2010, 20:24
Znajduje się w kilku miejscach, ale w sposób podany przeze mnie ustawiasz je raz na zawsze, z powiadomieniem czy bez itd.


nie rozumiem - przecież cytowac możesz każdą wypowiedź, jest też tzw. multicytat (po prawej stornie "Odpowiedzi z cytatem") - zaznaczasz kilka postów do cytowania

Co do cytowania. Zobacz co jest w poście wyżej. Widzisz co ja napisałem czyli:
"Ale z kolei inna sprawa - odpowiadając cytowany jest tylko ostatni wpis. Więc traci się całą historię wymiany info"
Pod tym Ty dopisałeś:
"nie rozumiem - przecież cytowac możesz każdą wypowiedź, jest też tzw. multicytat (po prawej stornie "Odpowiedzi z cytatem") - zaznaczasz kilka postów do cytowania"
W starej wersji jak dałeś odpowiedz, to on cytował całość danego wpisu. Tutaj cytuje jedynie wypowiedź ostatniej osoby.
Czyli dla poprzedniego Twojego posta wyszło coś takiego:
"Znajduje się w kilku miejscach, ale w sposób podany przeze mnie ustawiasz je raz na zawsze, z powiadomieniem czy bez itd.


nie rozumiem - przecież cytowac możesz każdą wypowiedź, jest też tzw. multicytat (po prawej stornie "Odpowiedzi z cytatem") - zaznaczasz kilka postów do cytowania"

Trociu
02-04-2010, 20:26
Znajduje się w kilku miejscach, ale w sposób podany przeze mnie ustawiasz je raz na zawsze, z powiadomieniem czy bez itd.


nie rozumiem - przecież cytowac możesz każdą wypowiedź, jest też tzw. multicytat (po prawej stornie "Odpowiedzi z cytatem") - zaznaczasz kilka postów do cytowania


Nie chodzi o same ustawienia, ale aby włączyć śledzenie zmian w danym wątku.
Ale w międzyczasie znalazłem, że znajduje się to w narzędziach wątku.


Ale z kolei inna sprawa - odpowiadając cytowany jest tylko ostatni wpis. Więc traci się całą historię wymiany info

Ten Multicytat to jeszcze coś gorszego. Muszę przejść całą historie wypowiedzi i zaznaczać kolejno wpisy....

Trociu
02-04-2010, 20:26
I do tego historia pojawia się nie w kolejności dat...

Trociu
02-04-2010, 20:27
Znajduje się w kilku miejscach, ale w sposób podany przeze mnie ustawiasz je raz na zawsze, z powiadomieniem czy bez itd.


Podane przez Ciebie miejsce wskazuje jedynie jak mają być dostarczane powiadomienia o zmianach. Ale jak włączyć, aby dostawać powiadomienia o zmianach w jakimś KONKRETNYM wątku.

Trociu
02-04-2010, 20:29
Kolejna sprawa. Wchodzimy na Forum >> nowe posty
Na dole mamy "Strona X z Y". Dlaczego Y zmienia się?? Czyli do końca nie wiadomo ile tych stron jeszcze zostało..

admin
02-04-2010, 20:35
Kolejna sprawa. Wchodzimy na Forum >> nowe posty
Na dole mamy "Strona X z Y". Dlaczego Y zmienia się?? Czyli do końca nie wiadomo ile tych stron jeszcze zostało..

Być może ktoś dodał nowy post i przybyła kolejna strona.

Trociu
02-04-2010, 20:37
Kolejna sprawa. Wchodzimy na Forum >> nowe posty
Na dole mamy "Strona X z Y". Dlaczego Y zmienia się?? Czyli do końca nie wiadomo ile tych stron jeszcze zostało..


Być może ktoś dodał nowy post i przybyła kolejna strona.

Na pewno nie w takim tempie....

Trociu
02-04-2010, 20:38
Być może ktoś dodał nowy post i przybyła kolejna strona.


Kolejna sprawa. Wchodzimy na Forum >> nowe posty
Na dole mamy "Strona X z Y". Dlaczego Y zmienia się?? Czyli do końca nie wiadomo ile tych stron jeszcze zostało..

Na pewno nie w takim tempie

ponury63
02-04-2010, 20:39
Kolejna sprawa. Wchodzimy na Forum >> nowe posty
Na dole mamy "Strona X z Y". Dlaczego Y zmienia się?? Czyli do końca nie wiadomo ile tych stron jeszcze zostało..
Bo ciągle dochodzą nowe wpisy - dziś jest ich niewiele, ale w dni powszednie to będzie narastało lawinowo

Co do cytowania, pewnie jest to pewnie ograniczenie by nie mnożyć cytatów z cytatów - IMHO bardzo słuszne
w wersji testowej było jeszcze ograniczenie co do ilości emotek w poście (do 4 sztuk) ;)

Co do śledzenia wątku, masz rację - mój sposób dotyczy tylko tych wątków, gdzie się user dopisał
zaraz poprawię tamtego posta

Kroitz
02-04-2010, 20:43
Jak narazie dla mnie porażka. Ciężko cokolwiek znaleźć, nie mówiąc o tym że nie przeniesiono chyba jeszcze do końca wszystkich tematów.

kordzik
02-04-2010, 21:07
Boże męczyli się ludzie, by teraz męczyli się forumowicze.
Po co?
Komu to przeszkadzało?
Jeśli można coś spieprzyć to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi

kordzik
02-04-2010, 21:08
Boże męczyli się ludzie, by teraz męczyli się forumowicze.
Po co?
Komu to przeszkadzało?
Jeśli można coś spieprzyć to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zrobi!

Trociu
02-04-2010, 21:15
No i kolejny fajna funkcja forum - spamer. W śledzonym wątku dostajemy teraz email o każdym nowym poście. A nie tak jak kiedyś było o pierwszym.
Zmiana powiadomienia na jedno dziennie, to nie rozwiązanie. Bo chcę być powiadamiany na bieżąco w ciągu dnia o nowych postach ale nie w takiej ilości.

Fenix999
02-04-2010, 21:17
Proszę nas tu nie głaskać . Tylko powiedzieć jak przypisać nasze dzienniki do naszych kont żebyśmy mogli nimi efektywnie zarządzać .

Jarek EM08
02-04-2010, 21:18
Kto może zmienić zezwolenia sygnatury, bo nie wszystkie opcje są uaktywnione:

Zezwól na HTML Nie
Allow Image BB Code Nie
Może Umieszczać Obrazy do Sygnatury Nie
Może Umieszczać Animowane Obrazki w Sygnaturze Nie

?

freetask
02-04-2010, 21:19
czy można wydłużyć czas trwania sesji? Wyszedłem, wracam i znów muszę się logować :-( W domu to wiadomo, że się zapamiętam, ale poza domem nie chcę się zapamiętywać, wolę się logować, ale nie co parę minut...
Czy gość może mieć więcej niż 10 postów na stronie? Z tego co wyczytałem po zalogowaniu da się w opcjach ustawić, ale nie zawsze jestem zalogowany i wtedy te 10 postów będzie męczyło, podobnie z załącznikami - nie da się obejrzeć bez zalogowania....

Trociu
02-04-2010, 21:25
Wszyscy narzekali na wyszukiwarkę w poprzedniej wersji forum i nowa też jakoś nie wyszukuje. Mamy sobie w okolicy Wrocławia wątek zaczynający się "PCHLI TARG..." i mimo wpisania tego do wyszukiwarki nic się takiego nie znajduje....

Trociu
02-04-2010, 21:27
Czy będzie dostęp do starego forum? Archiwum (dostępne po starych linkach) będzie wielu z nam potrzebne.
Wielu z nas ma pozapisywane odpowiednie strony ad acta.
Google ma wątki po staremu.
Dobrze gdyby to wszystko nie zniknęło

monia i marek
02-04-2010, 21:27
co oznacza info po lewej stronie "Dodaj do dziennika"?

freetask
02-04-2010, 21:29
u mnie (Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.2) Gecko/20100207 Namoroka/3.6) górny pasek wygląda jak w załączniku. Szukaj coś zasłania - nie wiem co, bo nie daje się podswietlić.

carrie
02-04-2010, 21:31
Witam. Bez sensu jest teraz ,nic nie można znależc.Miałam swoje ulubione dzienniki dodane do ulubionych i nie mogę ich znależc:(( Jak odnależc wszystkie dzienniki? Poprzednio były wyświetlane wszystkie a teraz do bani.

admin
02-04-2010, 21:32
W nowej wersji forum można prowadzić własny blog ( tutaj nazwany dziennik ). Opcja pozwala dodać dany post do bloga

admin
02-04-2010, 21:33
Wyszukiwanie i stare linki zostanie naprawione najpóźniej do wtorku. Prosimy o cierpliwość

freetask
02-04-2010, 21:40
Czy będzie dostęp do starego forum? Archiwum (dostępne po starych linkach) będzie wielu z nam potrzebne.
Wielu z nas ma pozapisywane odpowiednie strony ad acta.

w załączniku fragment tego co mam u siebie, teraz nic z tego nie działa, najlepszy byłby jakiś skrypt który by przekierował wszystko stare na nowe, ale to pewnie marzenie ściętej głowy :-(

admin
02-04-2010, 21:44
w załączniku fragment tego co mam u siebie, teraz nic z tego nie działa, najlepszy byłby jakiś skrypt który by przekierował wszystko stare na nowe, ale to pewnie marzenie ściętej głowy :-(

Jak już pisałem wyżej sprawą przełożenia starych linków na nowe zajmiemy się najpóźniej do wtorku (włącznie) także to wcale nie marzenie ściętej głowy

sure
02-04-2010, 21:44
Hmm... ja bym chętnie znalazła swój dziennik (którego nie linkowałam w profilu)... :(

Trociu
02-04-2010, 21:52
A czy coś planujecie zrobić z wątkami, które mieliśmy śledzone w starej wersji?
Da się je wrzucić hurtem do nowych subskrypcji?

freetask
02-04-2010, 21:52
Jak już pisałem wyżej sprawą przełożenia starych linków na nowe zajmiemy się najpóźniej do wtorku (włącznie) także to wcale nie marzenie ściętej głowy

to dobra wiadomość, która niezmiernie mnie ucieszyła, przeczytałem po wysłaniu swojego posta. Zobaczyłem już też, że nie mogę tak szastać z obrazkami - zajmuję obecnie 80kB ze swoimi załącznikami, można wiedzieć z ilu?

monia i marek
02-04-2010, 21:56
A czy coś planujecie zrobić z wątkami, które mieliśmy śledzone w starej wersji?
Da się je wrzucić hurtem do nowych subskrypcji?

jestem za ;)

Tomi78__
02-04-2010, 22:02
redakcja ta odslona forum to tragedia, oddajcie stare forum.!!!!!!!!!!!!!!!

Trociu
02-04-2010, 22:05
Dlaczego wybierając opcję "Lista Subskrypcji" wyświetlane są subskrypcje tylko z katalogu Subskrypcje a nie ze wszystkich zdefiniowanych??
Da się to jakoś zmienić? Jeżeli nie - to po co mi dwa linki prowadzące w to samo miejsce?

jajmar
02-04-2010, 22:06
Hmmm na pierwszy rzut oka , nie powala. Ale pozyjemy zobaczymy.

Trociu
02-04-2010, 22:12
No i nawet spokojnie nie można się wylogować, tylko trzeba to dodatkowo potwierdzać.
Ale za to sesja kończy się bardzo szybko...

Trociu
02-04-2010, 22:13
I przycisk "Na górę" jakoś nie chce działać....

perm
02-04-2010, 22:56
Fajnie jest! Klikam na stronę, ide zrobić sobie drinka, wracam, dopijam i juz stronka wskakuje można czytać. Przeczytam, klikam na nastepną, idę zrobić kolejnego, wracam dopijam i czytam, Jezdem jusz poo siudmey strojnie.

Sloneczko
03-04-2010, 00:55
- strona wciąż długa jak makaron,
- brak tematów,
- brak "zobacz swoje posty" co było BARDZO wygodne,
- brak podglądu, a po edycji tekstu i powrocie na poprzednią stronę, tekst znika,
- do czerwonych pasków brakuje tylko doklejenia kropelek krwi...

Ja chcę mieć z powrotem stare forum i tyle Wam jeszcze napiszę, Redakcjo: http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ryczy.gif http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ryczy.gif http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ryczy.gif

an-bud
03-04-2010, 03:40
Fajnie jest! Klikam na stronę, ide zrobić sobie drinka, wracam, dopijam i juz stronka wskakuje można czytać. Przeczytam, klikam na nastepną, idę zrobić kolejnego, wracam dopijam i czytam, Jezdem jusz poo siudmey strojnie.
...wa ja idę na fajkę,, dwie paczki już spaliłem

Chef Paul
03-04-2010, 03:47
... mało miejsca w skrzynce PW http://www.chefpaul.net/smiles/sad2.gif
http://www.chefpaul.net/smiles/angry11.gif

Bramer
03-04-2010, 03:57
ja błądzę, błądzę nadal...
najgorzej jest ze skrzynką...

PS
ciekawe ile wiadomości ma na swojej Ponury? :-)

PS2
ale chyba czas kaliningradzki najwyższy czas zmienić :-)

SYNIMA
03-04-2010, 06:16
Zmiana na gorsze, nawet fatalne - zero przejrzystości, linki które miałem pozapisywane nie działają - kompletny bezsens.

1950
03-04-2010, 06:40
ja bym tak bardzo nie narzekał,
trzeba się z nim głębiej zapoznać,
jak znam życie, to za dwa tygodnie wszystko się dotrze i zmniejszy się liczba malkontentów,

irreality
03-04-2010, 06:51
Moje wrażenia "na gorąco".

Generalnie mam wrażenie, że stronę projektował ktoś na ekranie 26" nadużywającym kółka "scroll" w myszce.

- za dużo nagłówków (!) - w rozdzielczości mojego notebooka 1280x800 nagłówki zajmują 4/5 powierzchni ekranu, na samiuśkim końcu jest kawałeczek forum, aż boję się sprawdzać na netbooku,
- niepotrzebnie powtórzone nagłówki tj. pasek nawigacyjny pokazujący na którym jestem, później banner wielkanocny i znów nieklikalna informacja na którym forum jestem,
- zbyt rozciągnięta w pionie lista forów - większość monitorów ma ekrany panoramiczne, na których jest więcej miejsca w poziomie niż w pionie, na liście forów podane jest mnóstwo zupełnie nie użytecznych informacji (statystyki, ostatnie posty itp. itd) co powoduje, że każda linijka zajmuje cztery. Te informacje mogą być wyświetlane w tooltipie albo poukładane poziomo,
- zbyt rozciągnięta w pionie lista tematów - analogicznie jak wyżej, mnóstwo wolnego miejsca w poziomie a "nadźgane" w pionie - no i efekt taki, że "scroll is your friend"
- baaardzo wolne otwieranie stron - ale tylko za pierwszym razem, jakieś cache?
- forum "wymiana doświadczeń" poszatkowane na zbyt wiele sekcji, chcąc przejrzeć wpisy trzeba przeklikać fora - co przy tak powolnym ładowaniu serwisu zniechęca
- ikonki przy tematach nie mają tooltipów

Generalnie mam wrażenie, że forum zaprojektowano nie dla użytkowników.
- nie liczenie się z mniejszymi monitorami i rozdzielczościami,
- mnóstwo informacji statystycznych,
- podział "branżowy" forum - może jest łatwiej fachowcom od dachów gdy wszystkie wątki mają w jednym forum, ale dla użytkownika budującego dom wszystkie tematy są ważne na raz - jeżeli już musi być "pocięte" to proponowałbym podział na fazy budowy a nie elementy domu np. przygotowania (papiery, formalności), stan surowy, instalacje, wykończenie i wnętrza, elewacje, zagospodarowanie terenu, formalności po budowie (zgłoszenia, odbiory, protokoły, meldunki) itp.

EDIT:
- przy paru toolbarach w przeglądarce brakuje miejsca na forum na ekranie, same nagłówki
- na monitorze 24" w rozdzielczości 1600x1200 już da się jakoś używać i czytać ;-)
- czas forum pomimo, że CET jest dwie godziny do tyłu

freetask
03-04-2010, 08:39
to jeszcze jeden problem mam: w profilu ustawiam sobie 30 postów na stronie, wyświetlam wątek jest ok. Teraz (chyba zostało zwiększone od wczoraj) gość ma 20 postów na stronie. Sesja mi się szybko końzy więc wczoraj zostawiłem otwarty wątek na stronie 4 (byłem zalogowany) dziś rano daję przeładuj stronę (żeby zobaczyć co nowego w wątku) i jestem dalej na stronie 4 tylko już z 20-oma postami na stronie (sesja się skończyła) więc ani nie wiem co nowego ani nic :-( muszę się przegrzebać przez 2 kolejne strony żeby znaleźć gdzie byłem... Więc jak dla mnie ustawianie liczby postów innej niż domyślna mija się z celem,
a co więcej: jeśli wyślę komuś linka do strony wątku to będzie od jego i mojej konfiguracji zależało czy trafi na dobrą stronę czy nie, adresowanie po numerach postów było zdecydowanie korzystniejsze, bo zawsze (niezależnie od konfiguracji konta) można było zaadresować poprawnie stronę, a teraz wątek/page4 dla jednego znaczy jedno a dla drugiego drugie....

ponury63
03-04-2010, 09:12
najgorzej jest ze skrzynką...

PS
ciekawe ile wiadomości ma na swojej Ponury? :-)

PS2
ale chyba czas kaliningradzki najwyższy czas zmienić :-)
1. mam kilka, ale na wejściu było ich 1090, co uniemożliwiało korzystanie ze skrzynki
co trzeba zrobić, opisałem tu >> http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157828-ZAPIS-USTAWIE%C5%83-OSOBISTYCH&p=4047177&viewfull=1#post4047177
i w moim drugim poście poniżej

2. zegar chyba jest już przestawiony, bez zalogowania pokazuje rzeczywisty czas dla PL

szybkość działania zniechęca do forum, a mam szybkie łącze
według www.speedtest.pl jest to na teraz ponad 7 Mb/s
http://www.speedtest.pl/results/7180927.jpg

coffee82
03-04-2010, 10:16
też nie jestem zachwycona nową odsłona forum. Stare było duzo bardziej czytelne i takie bardziej domowe......

Karollinka
03-04-2010, 10:17
dlaczego nie dostaje powiadomien na meila że ktos napisał posta w interesującym mnie temacie?

freetask
03-04-2010, 12:51
dlaczego nie dostaje powiadomien na meila że ktos napisał posta w interesującym mnie temacie?

bo domyślnie jest wyłączone powiadamianie dla śledzonych tematów, da się to zmienić w ustawienich konta (widziałem tylko taką opcję - nie testowałem)

perm
03-04-2010, 13:28
Ciekawe, forum zawiesza mi na dosyć długo IE ale na google chrome hula aż miło. Na IE mam AdMunchera może dlatego?

Claudii
03-04-2010, 13:36
kurcze ,jak dla mnie to czarna magia , może mnie ktoś oświecić gdzie jest mój dziennik i moje komentarze?

Magdala
03-04-2010, 14:18
Straaaaaasznie wolno chodzi. Poza tym jest ok. Może jedynie kolejność tematów pomieszana - wyżej są mniej odwiedzane, a te najchętniej czytane dość nisko. Reszta oki. Poprawi się szybkość, czy to dziś po 2 dniach embargo wszyscy testują? :) Pozdrawiam!

Trociu
03-04-2010, 16:03
bo domyślnie jest wyłączone powiadamianie dla śledzonych tematów, da się to zmienić w ustawienich konta (widziałem tylko taką opcję - nie testowałem)możesz też edytować powiadomienia dla każdego obserwowanego wątku oddzielnie. Tutaj nazywa się to subskrypcjami.
Ale z powiadomieniami o nowych odpowiedziach jest inny problem - dostajesz majla o KAŻDYM nowym poście a nie jak w poprzedniej wersji o pierwszym. Więc ja już wyłączyłem powiadomienia o nowych postach i korzystam z ikonki w dziale subskrypcji

perm
03-04-2010, 17:21
Niestety na chrome też tnie straszliwie ale jakoś tak okresami. Czkawkę ma noworodek czy co? :)
Jakby nie było nie da się z forum korzystać. Na serwer chyba redakcja nie żałowała więc chyba coś w ustawieniach. Jak na razie ja nie mam cierpliwości by tu coś przeczytać.

mayland
03-04-2010, 18:11
Czy ta prędkość forum to jest tymczasowa czy zawsze tak będzie mulić? Czekam po kilka minut, nie sekund, na otwarcie się wątku.

stukpuk
03-04-2010, 18:49
Kicha. Nie mogę się przestwaić i odnaleść swojego dziennika!

adam_mk
03-04-2010, 18:56
Katastrofa jakaś!
Nic nie zostało na swoim miejscu!
Stare przyzwyczajenia szlag trafił, a człowiek składa się głównie z przyzwyczajeń.
Ślimakiem - i to nie pospiesznym, informacje wysyła...

Jak się nie nauczę a szybkość nie wróci to chyba pójdę tam, gdzie mi będzie lepiej.

Tu tylko irytacja i zagubienie.

Można było chyba zrobić to nowe, na nowej maszynce, podobne do starego?
Adam M.

Paulina&Paweł
03-04-2010, 19:29
Popieram katastrofa!! totalny brak szacunku dla forumowiczów oddając COŚ takiego bez możliwości podglądu starego forum. Obecnie mój nick został wykasowany więc pewnie i moj dziennik budowy poszedł się wa.....ć. Tylko jak chciałam założyć nowe konto to okazało się, że mój stary nick jest wolny ale nie zwolniono mojego adresu mailowego. Wkurza mnie takie podjeście, bo na forum byłam od dawna i systematycznie logowałam się więc o co kaman droga redakcjo??? Ile trzeba było natrzaskać postów żeby nie usunięto nicka oraz dorobku na forum???? Pomijam fakt, że zanim tutaj weszłam to zeszło mi się ponad 20 minut, bo to nowe cudo nie chodzi prawie w ogóle. Moim zdaniem daliście ciała na całej linii, nie tym, że dązycie do zmian tylko metodą "po trupach".

Irma
03-04-2010, 19:37
po co było pytać czego chcą użytkownicy forum jak i tak się wszystko zrobiło po swojemu...większość osób chciała tylko drobnych zmian, prawie każdy pisał o pozostawieniu starej grafiki...:( no jakoś tak do kitu...

PeZet
03-04-2010, 20:31
[FONT=Arial][SIZE=2]Największe Forum o tematyce budowlanej w Polsce ruszyło w zupełnie nowej odsłonie. Forum zyskało odświeżoną szatę graficzną i nowe funkcjonalności.

I tu jest pies pogrzebany. Największe, odświeżone, nowoczesne. Będzie czym się promować. A że w środku jest bałagan jak podczas pożaru w wojskowym b... domu uciech, to nic. Serdecznie pozdrawiam.

PeZet
03-04-2010, 20:35
ja bym tak bardzo nie narzekał,
trzeba się z nim głębiej zapoznać,
jak znam życie, to za dwa tygodnie wszystko się dotrze i zmniejszy się liczba malkontentów,

i użytkowników.

admin
03-04-2010, 20:35
Czy ta prędkość forum to jest tymczasowa czy zawsze tak będzie mulić? Czekam po kilka minut, nie sekund, na otwarcie się wątku.

Nad prędkością pracujemy. Potrzebujemy odrobiny czasu aby przeanalizować przyczyny. Prosimy o cierpliwość.

Aandziula
03-04-2010, 20:49
moje zdanie - stara wersja forum była o wiele lepsza od obecnej

pablitoo
03-04-2010, 21:04
Co dalej z "pw" ??

"You have reached your stored private message quota and cannot send any further messages until space has been created." - kiedy będzie działać ??

pablitoo
03-04-2010, 21:06
Nad prędkością pracujemy. Potrzebujemy odrobiny czasu aby przeanalizować przyczyny. Prosimy o cierpliwość.

Jestemśmy cierpliwi - ale forum muli niemożebnie ... :(

pablitoo
03-04-2010, 21:07
Nie ma możliwości kasowania swoich postów - czasami wyśle dwa / lub więcej / te same posty - nie ma możliwości skasowania tego ostatniego ...

pablitoo
03-04-2010, 21:11
"Wiadomość, która została wpisana jest zbyt krótka. Musi zawierać co najmniej 10 znaków ." - a to co ?? - kolejna nowość ?? - bez sensu ...

Igor_Celina
03-04-2010, 21:13
jak na razie kicha jak nic. Wszystko pogmatwane, cieżko sie odnaleźć. W poprzednim forum nawet nowa osoba mogla szybko odszukac co potrzeba ....teraz TRAGEDIA!!!!! .... komu zachciało się zmian?????

pablitoo
03-04-2010, 21:40
[QUOTE=admin;4048830]Nad pr

pablitoo
03-04-2010, 21:46
Nic już z tego nie rozumiem ...

Strony odświeżają się po kilka minut , posty wysyłają się po kilka na razy ... kompletna rozsypka
... jak widać jednak wielka porażka ...

PeZet
03-04-2010, 21:55
W googlach można było znaleźć posty i tematy forum. Teraz jest to NIEMOŻLIWE. I nie będzie dopóki roboty wyszukiwarek same nie przeszperają nowego forum. Masakra.

pablitoo
03-04-2010, 21:57
Następujące błędy uniemożliwiły ukończenie operacji

* This forum requires that you wait 30 seconds between posts. Please try again in 15 seconds. - kolejne kwiatki ...

PeZet
03-04-2010, 21:59
Wyszukiwarka forumowa nic nie znajduje. Google szanowna redakcja odcięła.

Stworzenie kategorii "tematy które do niczego nie pasują" jest moim faworytem jeśli chodzi o wynalazki nowego forum.

PeZet
03-04-2010, 22:00
Ale za to w ustawieniach można sobie odwrócić kolejność wyświetlania postów! Dzięki! Zawsze o tym marzyłem.

PeZet
03-04-2010, 22:02
Szukałem informacji o podłogówce - wodnej. Obecnie może ona być zarówno w dziale instalacje, jak i ogrzewanie.

L.E.FemFem
03-04-2010, 22:08
Straszną nędzę zrobiliście. Rozumiem, że to w pogoni za reklamami i extra-kasą z tego do tej pory niewykorzystanego tłumu budujących.
Cieszę się, że jestem na finiszu swojej budowy.

Gosiek33
03-04-2010, 22:13
Kicha. Nie mogę się przestwaić i odnaleść swojego dziennika!


proszę bardzo :cool:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?80712-Komentarze-STUK-PUKA!!!!!&p=4047385#post4047385 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?80712-Komentarze-STUK-PUKA%21%21%21%21%21&p=4047385#post4047385)


i dziennik

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?80704-Stukni%C4%99ty-Bli%C5%BAniak-%29%29%29%29%29%29%29%29&p=4019455#post4019455

olasosenko
03-04-2010, 22:16
:(( buuu nie podoba mi się jest NIECZYTELNE!!!

inwent
04-04-2010, 00:49
Nie ma możliwości kasowania swoich postów - czasami wyśle dwa / lub więcej / te same posty - nie ma możliwości skasowania tego ostatniego ...

Jak wejdziesz w edycje postu jest taka możliwość.

pozdr
tomek k

coffee82
04-04-2010, 06:33
Nie dość że jest nieczytelna nowa wersja forum to jeszcze niech mi ktoś powie dlaczego nie otwiera mi sie forum w Firefox????? Mam nadzieję ze to ktoś dopracuje bo nie lubię windows'a.......:-(

Gosiek33
04-04-2010, 09:09
coffe e82 poczytaj co napisałam tu


http://forum.muratordom.pl/showthread.php?158169-Nowe-Forum-jeste%C5%9B-za-czy-przeciw&p=4049173&posted=1#post4049173

irreality
04-04-2010, 09:52
Na stronie http://forum.muratordom.pl/forum.php wyjątek JavaScript:

Szczegóły błędu na stronie sieci Web

Agent użytkownika: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618)
Sygnatura czasowa: Sun, 4 Apr 2010 08:50:02 UTC


Wiadomość: Brak definicji 'threads'
Wiersz: 2
Znak: 2
Kod: 0
Identyfikator URI: http://forum.muratordom.pl/media/scripts/widget.js

pablitoo
04-04-2010, 10:04
Jak wejdziesz w edycje postu jest taka możliwość.

pozdr
tomek k

Tiaaa - zauważyłem .

Moris77
04-04-2010, 11:47
Ale marudzicie, proszę spojrzeć na to z jaśniejszej strony, ktoś zarobi na zmianie wizerunku forum górę pieniędzy, począwszy od redakcji muratora, informatyków i osób zajmujących się forum. Na pewno zwiększą się możliwości umieszczania płatnych reklam co pozwoli na zarobienie następnej góry pieniędzy. Musicie zrozumieć drodzy forumowicze że to jest tylko wielki biznes a zarabiane pieniądze przez redakcję są naprawdę ogromne, a nowa odsłona forum pozwoli na podwojenie zysków. Póki co ja znikam na jakiś czas, może ten bajzel się kiedyś uporządkuje, ale wątpię wydaje mi się że zadanie przerosło osoby które się za to zabrały, powinny się podać do dymisji albo popełnić zbiorowe samozniszczenie.

magpie101
04-04-2010, 13:25
Strony dlugo sie laduja, nie moge ustawic profilu, nie moge wyslac prywatnej wiadomosci - nie podoba mi sie!

Redakcja
04-04-2010, 13:31
To wersja BETA forum ze wszystkimi fatalnymi skutkami tego stanu. Możemy tylko prosić o wyrozumiałość i cierpliwość - programiści mają usunąć wszystkie błędy. Wtedy dopiero będzie można ocenić i mamy nadzieję docenić nowości i możliwości tego forum.

Pozdrawiamy

jeanpascale
04-04-2010, 13:38
Jak zwykle jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase !!
ciekawe kto kogo lub komu sprzedał forum ?????!!!!!!!!! póki co żenada

Magdala
04-04-2010, 13:41
a ja sobie zainstalowałam Mozille i juz hula :)

Perłóweczka
04-04-2010, 13:43
Weszłam na forum i doznałam szokuuuu . niemoge sie odnalesc.
wogóle niechce mi sie narazie tu szperac. z takich własnie powodów nie lubiłam przebywac na innych forach. tamte forum było Nasze wyjątkowe. dlatego tu bylismy.
jestem na nieeeeeee

inwent
04-04-2010, 13:49
Mam na dzieję, że po fazie testów, nie będzie przerw technicznych o 12'stej w nocy. Masę użytkowników wtedy przegląda forum - przesuńcie to, jeśli to niezbędna czynność, na np 4-5.

pozdr
tomek k

perm
04-04-2010, 15:02
To wersja BETA forum ze wszystkimi fatalnymi skutkami tego stanu. Możemy tylko prosić o wyrozumiałość i cierpliwość - programiści mają usunąć wszystkie błędy. Wtedy dopiero będzie można ocenić i mamy nadzieję docenić nowości i możliwości tego forum.

Pozdrawiamy

Hmmm, programiści ? :) Dobrze że nie budowlańcy, wszystko jeszcze mozna poprawić. A nie można było, panie tego, od razu dobrze zrobić?

meg60
04-04-2010, 18:19
jestem na forum od dwóch lat. Nie jestem komputerowcem, wszystko co dotyczy komputera nauczyłam się metodą prob i blędów, albo od córek. A teraz nic z tego nie rozumiem :(((((( Owszem, moderatorzy, tłumaczą co i jak, chwała im za to,ale używają słownictwa iście profesjonalnego, a na pewno nie zrozumiałego dla mnie :(((((( Jak wspomniałam - jestem komputerowym laikiem. I co teraz ????
Nic mnie teraz nie ciągnie na forum!!! Same utrudnienia!! Nie mogę znaleźć ulubionych wątków i dzienników, nie mówiąc o swoim!!! Nie wiem jak wkleić zdjęcia! No po prostu.....MASAKRA!!!!!!!

ponury63
04-04-2010, 19:27
Co dalej z "pw" ??

"You have reached your stored private message quota and cannot send any further messages until space has been created." - kiedy będzie działać ??
zerknij tutaj (ten post i kolejne):
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157828-ZAPIS-USTAWIE%C5%83-OSOBISTYCH&p=4047177&viewfull=1#post4047177

Żelka
04-04-2010, 19:35
Dobrze jest. ;)Ludzie to stworzyli, to ludzie dadzą sobie z tym rady. :D

Po pierwszym dniu przerażeniowym zaczęłam czytać w "Uwagach o forum" i po woli dochodzę do siebie. Zaczynam dostrzegać postęp, który wcześniej ze strachu i braku wiedzy nie widziałam... A dużo jeszcze przede mną.., więc myślę, że da sie to strawić a nawet pokochać.., jeno sie nie strachać i nie poddawać. ;)

Po mału i będzie jak dawnej swojsko. :cool:

Xiff
04-04-2010, 20:42
hmm.. dla mnie bomba, ale to dopiero pierwsze wrażenie... zobaczę jak wyjdzie w użytkowaniu. Ale podoba mi się że ktoś się odważył to wszystko zmienić. Większość ludzi woli nic nigdy nie zmieniać.. A zmiany powodują że trzeba coś ciągle poprawiać.. Ode mnie jak na razie wielki plusik...

EZS
04-04-2010, 20:44
owszem, nauczymy się. Ale póki co jest dobra okazja na odwyk.
Nie mam cierpliwości czekać 5 minut na każdą stronę. Jak się za jakiś czas poprawi, to może... A może uda się rzucić?

amalfi
04-04-2010, 20:45
Już, już zaczynam ogarniać :) Jeszcze nie wiem, skąd sie bierze emotikonki :( i co zrobić, jak się chce poprawić tekst, ale pewnie gdzieś pisze.

retrofood
04-04-2010, 22:44
Qrwa, od wczoraj usiłuję wysłać odpowiedź na PW. Albo się nie otwiera opcja, a jak się po 5 godzinach otwarła, to mi wyskakuje jakiś angielski tekst, ze forum ma mnie w dupie.
Ja go mam też. Straciłem cierpliwość. Walczyłem od wczoraj i jednej głupiej wiadomości z 4 słów nie dało rady wysłać.
Mam to w cholerze.

Jacki
05-04-2010, 00:20
jak dziecko we mgle :(

janekbo
05-04-2010, 08:02
Banner z jajkami na 1/3 strony - wszędzie... Czy macie ludzi za debili? Kurde wiem, że są święta - ale czy musicie mi o tym przypominać na każdej stronie?

perm
05-04-2010, 08:03
Zawiesiło mi IE na amen. Na Chrome działa dobrze ale tylko przez pierwsze 3 strony. Potem też sie wiesza. ale chociaz mozna wyjść. Wyłączenie Ad-Munchera nie pomaga. Co ciekawe na laptoku ktory korzysta z tego samego łącza forum działa poprawnie. Tam nic pop-upów nie blokuje. Czyżby o reklamy chodziło?

Irma
05-04-2010, 08:34
Po co są listy znajomych? Czy to ma czemuś służyć, czy tylko temu żeby w liście kontaktów zobaczyć kto ze znajomych jest aktualnie na forum? jak tak to przerost formy nad treścią...

Gosiek33
05-04-2010, 09:22
Listy znajomych? właśnie zniknęły ;(((

j-j
05-04-2010, 09:33
Generalnie na razie nie jest źle tak na szybkiego ale jedna jest WADA (!)- ZA DUŻO TEMATÓW!!! Za bardzo to wszystko pocięte! Ciężko cokolwiek znaleźć.

pzdr

ponury63
05-04-2010, 09:38
Dałbym jednak szanse nowej, podzielonej "Wymianie"
chociaż po pełnym wprowadzeniu systemu tagów i poprawie wyszukiwarki powinno być łatwiej szukać nawet wtedy, gdyby "Wymianę" znów scalono

boratom
05-04-2010, 10:11
Coraz lepiej! Nowe funkcje, ciekawe rozwiązania, sporo błędów - ale damy radę ;)
Pojawia się więcej głosów na TAK - jak widać wystarczy poświęcić odrobinę czasu i uwagi - po prostu dać coś od siebie ;) Gratuluję amalfi, żelka!
Widać, że ktoś cały czas pracuje, aby nam ułatwić pobyt tutaj! Użytkownicy zaawansowani służą pomocą - wystarczy poszukać, zapytać... Udzielają również porad dla blondynek i laików! Więcej wiary:)

amalfi
05-04-2010, 11:41
Mój patent jest taki, że klikam wszędzie, gdzie się da i patrzę, co tam jest :)
A że wolno chodzi, to chyba na razie ma tak być, więc trzeba poczekać. Dla mnie osobiście za dużo "gadżetów", z których nie będę korzystać, ale jak widzę, inni to lubią.

Moris77
05-04-2010, 13:12
A ja się zastanawiam nad nową wyszukiwarką . Jak dla mnie to jest do bani,albo ja coś nie tak robię. Po pierwsze jak wpiszemy szukane słowo to wyników jest bardzo mało, na poprzednim FM np pewna nazwa firmy o której szukałem informacji w poniedziałek pojawiała się w ponad 200 wynikach, a na nowej odsłonie FM jest tylko 7 wyników, daje to do myślenia. Po drugie jeśli już jest wynik z szukanym słowem, to pokazuje cały temat w którym ono występuje, i tu się zaczynają schody ponieważ np szukane słowo pojawiło się w grupie Krakowskiej która ma ponad 1000 stron, a szukane słowo jest np na 677 stronie. Ja się poddaję, szukać na pewno nie będę chyba że wykonuję coś nie tak, w poprzedniej wyszukiwarce było od razu przekierowanie do strony i posta w którym jest poszukiwane słowo.

magpie101
05-04-2010, 13:51
Kto mi powie gdzie mozna wstawic buzki piszac odpowiedz, bo za diabla nie moge ich poszukac!

magpie101
05-04-2010, 13:54
Podoba mi sie, ze widac kto jest aktywny na forum w danym momencie.

Jesli temat ma np 90 stron, a ja chce wejsc na 75 to znowu musze klikac kolejno kazda strone? Mialo byc inaczej.

Saxxxnt
05-04-2010, 14:26
Wystarczy że powyżej pierwszego postu na stronie przed napisem STRONA 1 Z 300 wciśniesz taką strzałkę w dół
i pojawia się pole PRZEJDŹ DO STRONY i wpisujesz jaką chcesz

ponury63
05-04-2010, 14:38
EDIT: Ha, no proszę - jednak jest! Oto co znaczy szukanie w możliwościach. Dzięki!
Podoba mi się szybkość edycji postu - zmiany widać natychmiast

Poniższy wpis jednak zostaje, głównie z powodu różnic w numeracji stron u różnych userów oraz wskazania możliwości szybkiego szukania na stronach sąsiadujących
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jesli temat ma np 90 stron, a ja chce wejsc na 75 to znowu musze klikac kolejno kazda strone? Mialo byc inaczej.
Miało być? jakoś nie pamiętam, by padła deklaracja "na pewno tak będzie". Nie wiem, czy jest to możliwe

Ale obecnie dotarcie do strony jest naprawdę proste:
Przykładowy temat i dotarcie do strony 78 w temacie, gdzie jest obecnie 91 stron - numery strony widać na górze wątku po prawej
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem
klik na "Ostatni", klik na '81', klik na '79' i na '78' - jest ? Jest.

Inna sprawa, że teraz ilość stron zależy od ustawień osobistych i dla każdego może znaczyć co innego
Nie chce już mi się kolejny raz żebrać u adminów, by jako domyślne dla forum wprowadzono to, co pamiętamy ze starego FM (najchętniej z ilością postów / wątków na stronę 60)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?158175-Drodzy-Forumowicze-Wasze-uwagi-s%C4%85-bezcenne&p=4048467&viewfull=1#post4048467

EDIT 2:
ustawienia domyślne dla forum są obecnie następujące:
- pokaż tematy z ostatniego miesiąca
- 20 tematów na stronę w dziale + przyklejone
- 40 postów na stronę w wątku
Na próbę ustawiam sobie te domyślne (na jakiś czas)

ponury63
05-04-2010, 15:42
Duża ciekawostka jest u mnie przy "Pokaż wszystkie wpisy":
pokazuje sporo z ostatnio napisanych, chyba nawet wszystkie
potem jest dziura i przejście do tego, co pisałem w roku 2006 i wcześniej
natomiast próba skorzystania w "Przejdź do strony" w menu pod wynikami kończy się przejściem na stronę wyszukiwarki...

magpie101
05-04-2010, 18:24
Wystarczy że powyżej pierwszego postu na stronie przed napisem STRONA 1 Z 300 wciśniesz taką strzałkę w dół
i pojawia się pole PRZEJDŹ DO STRONY i wpisujesz jaką chcesz

Dzieki za wyjasnienie, ciesze sie, ze jednak mozna :)

szczukot
05-04-2010, 18:29
Dodam jeszcze jedno : oczywsice wszytskie obserwowane tematy przestaly istniec - nie mam pojecia jak ja mam sie do nich dokopac teraz.
No a wyszukiwarka dziala jeszcze gorzej niz poprzednia. Teraz jak nawet siebie wpisze jako wyszukiwanie usera, to nie pokazuje mi tematow w ktorych bralem udzial.
Masakra

Fantom

DorciaIQ
05-04-2010, 19:57
LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO - taka refleksja mi sie nasuwa...

Po pierwsze emotikony: stare nie dzialaja, co glupio wyglada - jakies rolle i lole, a ja dziennik pisze nie dla samego klikania, tylko "dla potomnosci" a teraz jest zabalaganiony, a mi sie nie chce tego czyscic. Nowe emotki sa do d. - nie mozna ich wstawiac tam gdzie sie chce tylko na poczatku posta - po co mi na poczatku????

Po drugie blog na ktory nie mam sily wciagnac calego mojego dziennika post po poscie i listy znajomych rodem z naszej klasy - po kiego grzyba to???

Po trzecie nie wiadomo kto skad klika, a to jest pomocne w ustalaniu czy jest sens kogos pytac o namiar na tynkarzy np.

Po czwarte takie gupoty jak brak tytulow, rozna liczba postow na strone no i wiadomosc nie krotsza niz 10 znakow - to kuriozum chyba na pewno zostanie zmienione????

Po piate to w jakim celu jest troche po polsku, troche po angielsku? Sa tu jakies obcojezyczne dzialy na tym forum???

Po szoste to strasznie mnie wkurza brak opcji "znajdz moje posty" bo w subskrypcji tylko sie pojawiaja te po zmianie... Nawet z profilu jak wejde w moje 5000 postow to sie pojawia 6 :( Paranoja...

W ogole widac mase roboty: grafika, uporzadkowanie tematow na wymianie doswiadczen, tyle ze jest to zupelnie niepotrzebna robota, bo grafike kazdy lubil, a nowa nie jest ani ladniejsza, ani nowoczesniejsza, a na pewno bardziej przecietna, a z kolei rozczlonkowanie wymiany jest utrudnieniem dla tych ktorzy lubili przegladac rozne tematy, a dla tych ktorzy szukaja czegos konkretnego nic nie wnosi, bo ci i tak korzystaja z wyszukiwarki - bynajmniej nie forowej... (tu by mi pasowala ikonka :roll: ktorej mi strrrrrasznie brakuje :( )

DorciaIQ
05-04-2010, 19:58
A, no i suwaczek mi nie dziala :(
Dlaczego mam wlaczona mozliwosc umieszczania grafiki w podpisie? Kto o tym decyduje?

magpie101
05-04-2010, 20:24
REDAKCJO siedze od kilku godzin i pomimo szczerych checi ogarniecia nowego forum mam juz dosc!
Jak dla mnie wszystko jest za bardzo skomplikowane, przejrzalam kilka komentarzy i praktycznie 90% forumowiczow jest na NIE dla nowego forum, bardzo duzo osob ucieka na konkurencyjne forum BD z powodu skomplikowanej formuly nowego FM.
Dodatkowo jesli chce sledzic temat, w ktorym nie pisze ale mnie interesuje to trzeba najpierw wrocic do gory strony, potem kliknac narzedzia watku, potem subskrypcje, a potem jeszcze zaakceptowac!!! Kiedys kliknelo sie raz "chce sledzic ten watek" i bylo po sprawie.
Tyle osob jest na nie, wiec moze czas sie zastanowic i powrocic do starego forum zanim wszyscy uciekna stad i forum z czasem przestanie istniec.

DorciaIQ
05-04-2010, 20:28
Kuuurde nie chce mi sie przenosic dziennika na BD :( :( :(

Ja sie boje ze to na Redakcje nie podziala - potrzeba bardzo duzego hartu ducha i pewnosci siebie, zeby sie przyznac do bledu i wycofac, a to sie nie stanie, dopoki bedzie chociaz jedna Nefer zadowolona z nowego forum :D

admin
05-04-2010, 20:55
Kilka słów wyjaśnień:

1. Poprzedni skrypt przestał być wspierany ponad rok temu. Nie wychodziły już żadne poprawki bezpieczeństwa. Zmiana była konieczna.
2. Wybraliśmy najbardziej popularne obecnie rozwiązanie VBulletin.
3. Okazało się, że nowa wersja VB nie jest jeszcze dobrze zoptymalizowana i są problemy z wydajnością na tak dużej bazie jak nasza. Nie wyszło to podczas testów wydajnościowych, dopiero po włączeniu właściwego ruchu. (przypomnę, że w starej wersji musieliśmy też ograniczyć wyszukiwanie aby całość działała). Optymalizacja prędkości jest teraz priorytetem.
4. Wprowadziliśmy nowe forum w wersji beta aby wcześniej zebrać opinie i szybciej dojść do zadowalającej funkcjonalności. Skrypt VBulletin jest w wersji stabilnej, BETA jest oznaczeniem naszej konfiguracji i dodatków.
5. Użyliśmy gotowego tłumaczenia, które jest jeszcze niepełne. Sprawdzimy czy od momentu instalacji wyszła nowa wersja lub dotłumaczymy sami.
6. Nad starymi linkami jeszcze pracujemy. Część jest poprawionych reszta pojawi się wkrótce.
7. Zwiększyliśmy czas sesji do godziny. Dlatego zwiększyła się ilość osób online do 3 tyś.
8. Emotikony można poprawić, wgrać nowe.
9. Poprawimy jutro loginy z "imported" i "amp" w nazwie.
10. Wyszukiwanie nie działa jeszcze poprawnie. Potrzebne jest przeindeksowanie bazy. Trwa to bardzo długo więc musimy poczekać na mniejsze obciążenie lub na możliwość wprowadzenia przerwy technicznej.
11. Nie było możliwości wprowadzenia równolegle wersji beta ze względu na całkowicie różne bazy i problem z synchronizacją.

efilo
05-04-2010, 21:00
hehehe

mysle że redakcja popełniła jeden błąd. zanim nastąpiła podmianka trzeba było zafundować forumowiczom szkolenie z radzenia sobie ze zmianą. :D

wszyscy uciekną na BD? proszę Was... to jakaś popelina ;)

efilo
05-04-2010, 21:02
Redakcjo

myślę że przydałby się FAQ :)

Nefer
05-04-2010, 21:04
Efilko - na górze w listwie :)

monia i marek
05-04-2010, 21:11
REDAKCJO siedze od kilku godzin i pomimo szczerych checi ogarniecia nowego forum mam juz dosc!
Jak dla mnie wszystko jest za bardzo skomplikowane, przejrzalam kilka komentarzy i praktycznie 90% forumowiczow jest na NIE dla nowego forum, bardzo duzo osob ucieka na konkurencyjne forum BD z powodu skomplikowanej formuly nowego FM.
Dodatkowo jesli chce sledzic temat, w ktorym nie pisze ale mnie interesuje to trzeba najpierw wrocic do gory strony, potem kliknac narzedzia watku, potem subskrypcje, a potem jeszcze zaakceptowac!!! Kiedys kliknelo sie raz "chce sledzic ten watek" i bylo po sprawie.
Tyle osob jest na nie, wiec moze czas sie zastanowic i powrocic do starego forum zanim wszyscy uciekna stad i forum z czasem przestanie istniec.

Nawet nie było potrzebne klikanie "śledzenia" - wystarczyło, że odpisało się w danym wątku i już był samoistnie dodany do śledzonych.
Ja również próbuję się przestawić na nowe f., ale niestety nie przekonam się :( Wszystkie operacje są bardziej skomplikowane niż w starej wersji - trzeba się więcej naklikać, a na to szkoda mi czasu. Zadowolonych jest może kilka osób, które twierdzą, że zmieniły przeglądarkę i forum lepiej (szybciej) im chodzi. A ja się pytam dlaczego ja mam zmieniać i się dostosowywać do nowego forum? Chyba powinno być inaczej - forum powinno być dostosowane do oczekiwań forumowiczów... Przecież to my mamy prawo wyboru forum - nie to, muratorowe, to znajdzie się inne. Z ciekawości spojrzałam na inne fora bud. - są czytelne i proste w obsłudze, jak "nasze" stare FM.
Redakcjo, wiele jest zmian na +, widać kilka nowych, ciekawych, funkcji, ale jednak większość jest bardziej skomplikowana - zupełnie niepotrzebnie. Proszę mieć na uwadze, że jednak większość forumowiczów to ludzie pracujący, którzy często z doskoku potrzebują poszperać na forum, zasięgnąć opinii, dokonać wpisu w dzienniku lub komentarzach, a obecna forma niestety w tym nie pomaga :( Miałam dodanych do ulubionych sporo ciekawych wątków. Są w tej chwili niedostępne, przez google również nie można się tam dostać. Będzie to możliwe? Jeśli tak, to kiedy?

Nefer
05-04-2010, 21:17
Zadowoleni są pewnie Ci, którzy wiedzą, że Beta ma prawo nie działać idealnie. I ci, którym się chce pobawić. I ci, którzy nie są tu dla emotionikonek :)
To naprawdę nie jest trudne - wystarczy trochę poćwiczyć i można znaleźć całą masę przydatnych i fajnych funkcji , o których w poprzedniej wersji mogliśmy tylko pomarzyć.
Ja zostaję, nie z powodu grafiki czy funkcji - ale dlatego, że mam tu masę znajomych i ich lubię :)
Fm to też nie sprawa życia i śmierci - to fun - więc poczekam aż będzie ok - i wolę w tym pomagać...

magpie101
05-04-2010, 21:22
Nefer cwicze od kilku godzin i jestem coraz bardziej zniechecona - jak dla mnie wszystko jest skomplikowane ale ja blondynka, wiec moze to dlatego.

monia i marek
05-04-2010, 21:32
Zadowoleni są pewnie Ci, którzy wiedzą, że Beta ma prawo nie działać idealnie. I ci, którym się chce pobawić. I ci, którzy nie są tu dla emotionikonek :)
To naprawdę nie jest trudne - wystarczy trochę poćwiczyć i można znaleźć całą masę przydatnych i fajnych funkcji , o których w poprzedniej wersji mogliśmy tylko pomarzyć.
Ja zostaję, nie z powodu grafiki czy funkcji - ale dlatego, że mam tu masę znajomych i ich lubię :)
Fm to też nie sprawa życia i śmierci - to fun - więc poczekam aż będzie ok - i wolę w tym pomagać...
Nefer, to nie tylko kwestia "chcenia", tylko czasu, którego wciąż brak. Emotki to ... przyzwyczajenie, które było wygodne i czasami pomagało oddać nastrój słów. Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja, a tamte były dobre, tylko trochę ich było za mało. Teraz jest jeszcze mniej i są paskudne :(
O tym, że są nowe funkcje pisałam, choć kilka wg mnie zbędnych. Uważam za cenne te, które przyspieszają pracę z forum, a takie jak dodawanie znajm=omych, uważam za zbyteczne. A może nie znam się, albo za stara jestem na uczenie się nowych funkcji... nie wiem...
Wiem, że poznałam tu wielu fajnych ludzi i to jest m.in. powodem, że wciąż mam nadzieję na dalszą poprawę funkcjonowania. Admin rozwiał przed chwilą kilka ważnych wątpliwości, więc może faktycznie nie będzie tak źle ;)

Nefer
05-04-2010, 21:38
Monia, na pewno nie jesteś za stara :) Tylko na razie wiele rzeczy tu irytuje - to fakt.
Będzie lepiej :) Ja w to wierzę :)

monia i marek
05-04-2010, 21:41
Nefer cwicze od kilku godzin i jestem coraz bardziej zniechecona - jak dla mnie wszystko jest skomplikowane ale ja blondynka, wiec moze to dlatego.

myślałam, żem z wiekeim nabyła problemów z kompem, ale nie pomyślałam, że to może być kwestia koloru na głowie ... ja też blond, więc pewnie to jest prawdziwa przyczyna :) :)

monia i marek
05-04-2010, 21:44
Monia, na pewno nie jesteś za stara :) Tylko na razie wiele rzeczy tu irytuje - to fakt.
Będzie lepiej :) Ja w to wierzę :)

Ktoś z forumowiczów ma w stopce taki tekst "Jeśli wiara czyni cuda, trzeba wierzyć że się uda" - tak mi się teraz skojarzyło :)

Nefer
05-04-2010, 21:44
Wszystkie blondynki też sobie poradzą :)

efilo
05-04-2010, 21:51
Efilko - na górze w listwie :)

Widziałam. Jednak pisząc miałam na myśli jakieś bardzoej adekwatne do obecnie zadawanych. Poza tym te o których mówisz są albo ze starego forum albo napisane tak ze pasują do wszystkiego i do niczego.

magpie101
05-04-2010, 21:58
myślałam, żem z wiekeim nabyła problemów z kompem, ale nie pomyślałam, że to może być kwestia koloru na głowie ... ja też blond, więc pewnie to jest prawdziwa przyczyna :) :)

:):):)

Niestety wciaz nie potrafie poszukac emotek, te wyzej wpisalam recznie.

monia i marek
05-04-2010, 22:08
Magpie, kliknij "zaawansowaną edycję" i wtedy pokażą się buźki ;) Ja też piszę ręcznie, bo szybciej mi to idzie ;)

Nefer
05-04-2010, 22:09
Widziałam. Jednak pisząc miałam na myśli jakieś bardzoej adekwatne do obecnie zadawanych. Poza tym te o których mówisz są albo ze starego forum albo napisane tak ze pasują do wszystkiego i do niczego.
Bo chyba translatorem tłumaczone :)

efilo
06-04-2010, 07:18
FM przestało mi chodzić na Mozilli :(

Fenix999
06-04-2010, 07:40
Za to na minioperze wygląda lepiej niż na normalnej .

Saxxxnt
06-04-2010, 08:06
FM przestało mi chodzić na Mozilli :(
Mozilla nie jest już wspieranym programem.
Zainstaluj jej następcę czyli SeaMonkey który wygląda tak samo ale chodzi o niebo lepiej
i co najważniejsze ma wsparcie techniczne.Polecam od razu zainstalować Adblock i będzie po reklamach
Tu do pobrania:
SeaMonkey 2.0.4 PL (http://download.mozilla.org/?product=seamonkey-2.0.4&os=win&lang=pl)
Spolszcenie (http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/seamonkey/releases/2.0.4/langpack/seamonkey-2.0.4.pl.langpack.xpi)
Adblock (https://addons.mozilla.org/pl/seamonkey/search?q=adblock&cat=all)

Bordoś
06-04-2010, 08:23
Nawet nie mogę sobie obejrzeć wszystkiego bo FM chodzi mi jak chory żółw i brakuje mi już cierpliwości do czekania aż otworzy się strona.
Jestem zwykłym użytkownikiem komputera i znam się na informatyce niczym blondynka z dowcipów. Jest w tej chwili dla mnie totalnie nieruchome forum i nie wiem czy to już tak zostanie czy się poprawi bo żeby cokolwiek poczytać to zabrakłoby mi dnia tak wolno chodzi.

Amelia 2
06-04-2010, 08:46
Pierwszy raz po Świetach wchodzę na FM i jestem załamana! Nic nie mogę znależć, nie mam swoich ulubionych tematów, nie mam swoich znajomych, po każdym kliknięciu przerwa 2-3 minutowa, nie mam czasu i cierpliwości by czekać, chyba przestanę tu zagądać!

efilo
06-04-2010, 08:53
Dzięki Sapient

nie wydaje mi sie zeby Firefox kończył żywot. Właśnie ma wejść nowa edycja korzystająca z GPU co znacznie przyspieszy rendering stron. raczej to FM coś zamieszało bo jeszcze wczoraj lisek działał.

Bordoś
to faza przejściowa. Jak nie masz cierpliwości to najlepiej odczekać.

yarpenowski
06-04-2010, 08:57
Kilka słów wyjaśnień:

1. Poprzedni skrypt przestał być wspierany ponad rok temu. Nie wychodziły już żadne poprawki bezpieczeństwa. Zmiana była konieczna.
2. Wybraliśmy najbardziej popularne obecnie rozwiązanie VBulletin.
3. Okazało się, że nowa wersja VB nie jest jeszcze dobrze zoptymalizowana i są problemy z wydajnością na tak dużej bazie jak nasza. Nie wyszło to podczas testów wydajnościowych, dopiero po włączeniu właściwego ruchu. (przypomnę, że w starej wersji musieliśmy też ograniczyć wyszukiwanie aby całość działała). Optymalizacja prędkości jest teraz priorytetem.
4. Wprowadziliśmy nowe forum w wersji beta aby wcześniej zebrać opinie i szybciej dojść do zadowalającej funkcjonalności. Skrypt VBulletin jest w wersji stabilnej, BETA jest oznaczeniem naszej konfiguracji i dodatków.
5. Użyliśmy gotowego tłumaczenia, które jest jeszcze niepełne. Sprawdzimy czy od momentu instalacji wyszła nowa wersja lub dotłumaczymy sami.
6. Nad starymi linkami jeszcze pracujemy. Część jest poprawionych reszta pojawi się wkrótce.
7. Zwiększyliśmy czas sesji do godziny. Dlatego zwiększyła się ilość osób online do 3 tyś.
8. Emotikony można poprawić, wgrać nowe.
9. Poprawimy jutro loginy z "imported" i "amp" w nazwie.
10. Wyszukiwanie nie działa jeszcze poprawnie. Potrzebne jest przeindeksowanie bazy. Trwa to bardzo długo więc musimy poczekać na mniejsze obciążenie lub na możliwość wprowadzenia przerwy technicznej.
11. Nie było możliwości wprowadzenia równolegle wersji beta ze względu na całkowicie różne bazy i problem z synchronizacją.

Szanowny Panie Adminie

Prawdopodobnie konieczności pewnych zmian nikt nie neguje. Chodzi o sposób w jaki ta zmiana została przeprowadzona.

Ponieważ zajmuję się zawodowo testami - szczególnie testami wydajnościowymi to kompletnie nie wierzę, że przeprowadzaliście jakiekolwiek (!) testy wydajnościowe przed wdrożeniem obecnej wersji. Podobnie zresztą jak testów funkcjonalnych. A szkoda, bo wyszło jak zwykle - totalna amatorszczyzna.

Aby "by wcześniej zebrać opinie i szybciej dojść do zadowalającej funkcjonalności" stawia się nową wersję równolegle - zapewniam że mielibyście aż nadto beta testerów aby wyeliminować te wszystkie niedoróbki z powodu których teraz ludzie rezygnują z FM. A wtedy po wyeliminowaniu "chorób wieku dziecięcego" dokonać zamiany. I proszę nie pisać bzdur, że nie dało się postawić bety równolegle - oczywiście że się dało. Beta tylko do testowania - zasilona danymi z wersji produkcyjnej (starej), bez synchronizacji pomiędzy wersjami (stara działająca jako podstawowa, beta tylko na testy, tematy utworzone w czasie testów przepadają) - jakoś inne bazy nie przeszkadzały, żeby do obecnego forum zapakować treść starego. Co ma piernik do wiatraka.

Zmiana była aż tak pilna i konieczna że nie można było zrobić normalnych testów, dokonać tłumaczeń, itp ? Od roku forum działało na niewspieranej wersji - i działało. Co tak przyspieszyło zmianę ? Domyślam się że stały za tym wskaźniki, marketing itp.

A na koniec stara mądrość ludowa - jak się ktoś zabiera do kłamstwa, lepiej żeby robił to dobrze.

ged
06-04-2010, 09:00
Wszystkie przeglądarki na wszystkich moich komputerach wyświetlają jakiś śmietnik. To nie jest kwestia ustawień, tylko braku profesjonalizmu autorów. Nowe oprogramowanie nie testuje się na żywym organizmie! Czy ktoś to pisze od zera? odkrywa ponownie Amerykę? Jest setki darmowych super działających gotowców po co kombinować? Oprogramowanie musi chodzić poprawnie na podstawowej przeglądarce zakupionej z systemem operacyjnym, musi działać na kilku starszych wersjach. Poczekam... albo sobie pójdę.

Forum traci dla mnie sens istnienia. Przestało być pomocą w sprawach budowlanych, stało się miejscem pogaduszek typu: "dzień dobry przyszłam się przywitać ... buziaczki ... lecę dalej ... zaśmiecać inne wątki". Wyszukanie czegokolwiek na konkretny budowlany temat się skończyło, wszystko cokolwiek można było napisać na jakiś konkretny temat zostało napisane, ale zginęło w gąszczu innych bzdetów.

Dzienniki budowy miały do pewnego momentu jakiś sens, ale się skończą, bo autorzy pozwalają na dyskusje w dziennikach - znów się robi chatowanie.

Zniesmaczony Ged.

Gosiek33
06-04-2010, 09:01
Jestem na lisku i jest ok i nawet dziś FM nieco lepiej kuśtyka

Saxxxnt
06-04-2010, 09:13
Dzięki Sapient

nie wydaje mi sie zeby Firefox kończył żywot. Właśnie ma wejść nowa edycja korzystająca z GPU co znacznie przyspieszy rendering stron. raczej to FM coś zamieszało bo jeszcze wczoraj lisek działał.

Bordoś
to faza przejściowa. Jak nie masz cierpliwości to najlepiej odczekać.
Mozilla i Mozilla Firefox to dwa różne programy.
Mi chodziło o zwykła Mozille która jest obecnie zastąpiona SeaMonkey

efilo
06-04-2010, 09:17
Dzięki Gosiek na info

to znaczy że to moja praca mi blokuje. tak sie zdarza. ach te zapory

Sapient
dzięki za wyjaśnienie. tak coś mi świtało że możemy nie o tym samym dlatego zaznaczyłam za drugim razem że chodzi o firefox.

myszonik
06-04-2010, 11:37
Ja specjalistą nie jestem, więc wypowiedzi stricte techniczne pominę, ale z punktu widzenia zwykłego użytkownika forum mogę dodać od siebie kilka uwag:
- działa masakrycznie wolno, co między innymi utrudnia zapoznanie z nowym forum i naumienie nowych funkcji ponieważ trzebaby na to poświęcić chyba cały dzień i mnóstwo nerwów, mam nadzieję, że ta fatalna prędkość jest tymczasowa:)
- brak możliwości subskrybcji wątku, w którym akurat nie chcę dopisać posta;
- u mnie przy zaawansowanej edycji znika cały góry pasek zadań, ten w którym są ikonki do dodania zdjęć;
- emotek u mnie nie ma w ogóle;
- bardzo fajnie byłoby gdyby do profilu dało się przenieść dane z poprzedniego forum (śledzone wątki, napisane posty), bo odtworzenie tej histroii teraz na nowym i bardzo wolno działającym forum to jakaś masakra...
Nie podzielam głosów hurraoptymistów, bo jednak też nie do końca mogę się w tym wszystkim odnaleźć, ale myślę, że to jedynie kwestia czasu i odrobiny wysiłku... dla chcących się udzielać na forum to nie będzie problem nie do przeskoczenia i powód do opuszczenia forum i udania sie w siną inernetową dal (czty. choćby do konkurencji), natomiast uważam za zdecydowanie przesadzone głosy świętego oburzenia i straszliwej krytyki nowego forum. Jakiś powód wprowadzonych zmian musiał być, za jakiś czas pewnie nikt nie będzie o nich pamiętał i wszyscy przyzwyczają się do nowego forum oraz ochoczo będą korzystac z nowych funkcji... nie można spisywać go do razu na straty.
Pewnie były jakieś możliwości wprowadzenia zmian w inny (bardziej płynny) sposób (nie wiem, technicznie nie mam o tym pojęcia), ale skoro tak się nie stało to próbujmy nauczyć się nowego forum i doceniajmy to, że jednak nas się słucha, a prace trwają - choćby prosty przykład z avtarami i linkaimi w podpisach - zostało to naprawione i wierzę, że pozostałe błędy też zostaną poprawione.
A i najważniejsze to forum tworzą ludzie, a nie takie czy inne techniczne możliwości - bez nich też sobie damy radę:)

efilo
06-04-2010, 12:16
myszonik
wchodzisz w wątek, nad pierwszym postem masz na szarym pasku 'narzędzia wątku' rozwijasz menu i klikasz w subskrybuj temat. a potem już intuicyjnie

efilo
06-04-2010, 18:27
poprawiliście widok subskrybcji o ostatniego autora i rodzaj powiadomień? jest coraz rewelacyjniej !!!

subskrybcja to jest to!

Gosiek74
06-04-2010, 18:41
Tragedia, straaaaaasznie długo myśli

Nefer
06-04-2010, 18:42
Polakowi to nie dogodzisz.

Ja pamiętam wprowadzanie poprzednich zmian na forum. Zmieniło się diametralnie - było gorzej niż do doooopy - całe forum darło paszczę.
I nikt nie słuchał.
Zostało wprowadzone, a do ostatniego dnia działani a nawet nagłowki plików w poczcie były pozamieniane.

Teraz - wprowadzili delikatnie - forum nie działało może 1,5 dnia - i słuchają każdej uwagi. Wprowadzają powolutku wszystkie nasze postulaty. Zanim zrobili zmianę - poprosili kilku forumowiczów o testowanie. Za wcześnie zostało wprowadzone - to fakt, bo podane błędy nie były wszystkie poprawione. WSZYSTKIE - podkreślam, bo wiele było poprawionych. Również teraz forumowicze pomagają -Ci co chcą.
Ktoś w końcu nas słucha.
I żeby było śmieszniej - nawet przeprasza, że za wolno pracuje.
Ciężko dogodzić, ciężko.

Ja dalej robię swoje - być może bez sensu, być może to głupie... trudno :):):) Taki mam kaprys :)

yarpenowski
06-04-2010, 18:54
Nefer, według Ciebie wprowadzili delikatnie - jak rozumiem jakby w taki sposób murarze budowali Ci dom, też byś ich chwaliła że cała jedna ścianę juz wyprostowali ? Że zgadzaja się, ze okno 30 cm nad podłogą to nienajlepszy pomysł, ale Ci zastawią karton-gipsem i bedzie ok ?

Według mnie zmiana ta przeprowadzona była z lekceważeniem użytkowników, których toleruje się dlatego, że są mięsem dla reklamodawców.

Nie wiem, może chcesz żeby Cię lubiano, może naprawdę tak myślisz - Twój wybór. Ja nie lubię jak się mnie lekceważy i robi ze mnie idiotę.

Nie będę w imię dobrego humoru Szanownej Redakcji i Administratora udawał, ze jak mnie ktoś olewa ciepłym moczem to deszcz z nieba pada.

Jedno dobre, że subskrypcja po zmianach przypomina funkcjonalność ze starego forum.

Nefer
06-04-2010, 19:02
Piszę co myślę, bo już niejedno na tym forum widziałam.
Tylko może zamiast ogólnotematycznego jojczenia zaczniesz KONKRETNIE.
Ja również mam nieco pojęcia o QA tudzież innych PMIach ale to nie powód, żeby się ciskać jak dziecko.
Chcesz pomóc ? Pomóż. Chcesz się obrażać. Super - Twój wybór.

Metafory nie łapię, sorry :):):) Nie wiem co ma g-k do 30 cm od podłogi, ale ok :)
Ty masz swoje zdanie - ja swoje.
Tylko ja chcę pomóc, a Ty wylać frustrację.
Widoczne tak musi być.

yarpenowski
06-04-2010, 19:16
Pani niejedno-już-widząca. Proszę nie wmawiać wszystkim mającym inne zdanie niż Twoje jakiejś frustracji - to już kolejny Twój post w takim stylu. Nie jestem obrażony - jestem zawiedziony i wkurzony - a to różnica.

Konkretnie już pisałem - nie przeprowadza się takich zmian na żyjącym forum. Bardzo konkretnie było ?

Stawia się środowisko testowe na którym testuje się nowe rozwiązanie. Po testach migruje się treść na przetestowane rozwiązanie. Ale do tego trzeba być może pomyśleć ? Dać wystarczająco dużo czasu testerom ? Może zaangażować więcej testerów ? Może zapłacić jakimś obytym programistom ?

Jeśli masz pojęcie o QA to się dziwię. Naprawdę. Ja zajmuję się testowaniem zawodowo - i gdyby ktoś w mojej firmie w taki sposób wprowadzał nową wersję to zapewniam Cię, że od następnego dnia bardzo by się starał żeby znaleźć nową pracę, bo w tym środowisku miałby ciężko po takim wdrożeniu.

Wyznaję zasadę, że jak ktoś da ciała i nic sobie z tego nie robi to należy mu się opierdziel - szczery i od serca. Choćby, a może przede wszystkim po to, żeby na przyszłość się nauczył.

Skoro metafora za bardzo metaforyczna - prościej : czy jakby Ci murarze budowali dom w ten sposób, też byś ich tak chwaliła i tłumaczyła na forum ? Aż sobie prześledzę Twój dziennik.

Nefer
06-04-2010, 19:19
Na razie to Ty nie potrafisz oddzielić opinii od człowieka i wmawiasz mi, ze chcę "żeby mnie lubiano" :):):):) Mnie trudno lubić :)
A skoro masz taaaaaaaaką wiedzę to może zaczniejsz pomagać ? Bo duplexu nie postawisz jak rozumiem :):) Nie wiem czego oczekujesz ? Pomnika ? Kwiatów posłańcem przesłanych ? Ocokama ? Ja nadal robię swoje- a Ty rób co chcesz i proszę - nie wmawiaj mi dziecka w brzuch :)

magpie101
06-04-2010, 19:20
Mam zrobiona subskrypcje na interesujace mnie tematy i dostaje powiadomienia na @ tyle razy ile jest wypowiedzi od mojej ostatniej wizyty w danym watku.
W temacie, w ktorym teraz pisze przez ostatnie pol godziny dostalam 4 powiadomienia.

magpie101
06-04-2010, 19:25
Dostalam kolejne trzy powiadomienia z tego watku chociaz nikt nic nie napisal.
Z innymi subskrypcjami jest to samo, skrzynke @ mam zawalona!

yarpenowski
06-04-2010, 19:29
Nefer, nie wmawiam. To jest moje przypuszczenie - może błędne, ale moje, subiektywne.

Mam wiedzę. Ale pomagam tym, którzy tego chcą. Na tych, którzy robią coś na "byle jak" i "jakoś to będzie" szkoda czasu.


Bo duplexu nie postawisz jak rozumiem :):)

Wybacz tej metafory ja z kolei nie rozumiem.

Czego oczekuję ? Żeby Redakcja zaczęła poważnie traktować użytkowników forum.


(...) nie wmawiaj mi dziecka w brzuch

Kwiecista metafora. Ja natomiast proszę - nie wmawiaj mi frustracji.

Nefer
06-04-2010, 19:32
Yarpe - no widzisz. A ja wolę posiedzieć, poszukać błedów i wysłać gdzie trzeba.
Te przeprosiny w banerze to chyba specjalnie dla Ciebie , bo nie dla mnie :):)

yarpenowski
06-04-2010, 19:41
I to Ci się chwali. Ja nie mam już do tego serca - zgodnie z maksymą - nie uważałeś co robisz - to teraz rób co uważasz.

Co do przeprosin - jasne, lepiej późno niż wcale. I z pewnością nie specjalnie dla mnie. Zdaje się, że Redakcja zaczęła rozumieć, że może stracić wielu wartościowych użytkowników (i żeby było jasne - nie piszę o sobie) a to może się przekładać na zyski. A to już nawet najbardziej zatwardziały ... zrozumie.

btw. Nefer - z ciekawości - to jak to było z Twoimi wykonawcami bo nie odpowiedziałaś ? Dla wszystkich jesteś taka wyrozumiała czy tylko dla FM ?

W zasadzie nie odpisuj. Poczytałem co nieco i nie, zdecydowanie nie jesteś/byłaś takim aniołem dla swoich interlokutorów czy wykonawców (vide tynkarze), dlatego nieustająco się dziwię ...

mr6319
06-04-2010, 20:02
magpie101 pisze:


Mam zrobiona subskrypcje na interesujace mnie tematy i dostaje powiadomienia na @ tyle razy ile jest wypowiedzi od mojej ostatniej wizyty w danym watku.
W temacie, w ktorym teraz pisze przez ostatnie pol godziny dostalam 4 powiadomienia.

Po lewej stronie po kliknięciu na swój nick masz różne opcje.
Tam też znajdziesz : zaawansowane ustawienia.
A tam odnajdziesz opcje subskrypcji - wystarczy zaznaczyć : bez powiadomienia.
Opcji jest dużo. Powoli trzeba wszystko przepatrzeć i będzie OK.

pablitoo
06-04-2010, 20:02
Może by tak admin/admini się odezwali i poinformowali nas wszystkich o postępach nad pracami nad forum ??

Coraz więcej znanych forumowiczów się wypisuje i opuszcza to forum - możne najwyższy czas się odezwać - nie uważacie panowie admini i droga redakcjo ??

Forum muli jak stara szkapa - raz się strony otwierają w momencie a raz po kilka minut , często strona wywala błędy i się w ogóle nie otwiera , podczas pisania wiadomości czy odpowiedzi to juz totalna wolna amerykanka i loteria - zapisze sie czy nie , "pw" nadal nie działają - albo raczej nikt nie wie jak je pisać .
Generalnie - totalne pomieszanie z poplątaniem - choć osobiście nie jestem sceptykiem w kwestii tej odsłony forum - to jednak widzę że wylaliście - droga redakcjo - dziecko razem z kąpielą ...
Na tym przykładzie widać doskonale że dobre jest wrogiem lepszego ...

Czas ucieka - coraz więcej wartościowych uczestników rezygnuje i odchodzi - bo najzwyczajniej w świecie nie ma czasu na użeranie się z tym "surogatem forum" - z czym jak widać nie potraficie sobie poradzić ...

Nefer
06-04-2010, 20:21
I to Ci się chwali. Ja nie mam już do tego serca - zgodnie z maksymą - nie uważałeś co robisz - to teraz rób co uważasz.

Co do przeprosin - jasne, lepiej późno niż wcale. I z pewnością nie specjalnie dla mnie. Zdaje się, że Redakcja zaczęła rozumieć, że może stracić wielu wartościowych użytkowników (i żeby było jasne - nie piszę o sobie) a to może się przekładać na zyski. A to już nawet najbardziej zatwardziały ... zrozumie.

btw. Nefer - z ciekawości - to jak to było z Twoimi wykonawcami bo nie odpowiedziałaś ? Dla wszystkich jesteś taka wyrozumiała czy tylko dla FM ?



W zasadzie nie odpisuj. Poczytałem co nieco i nie, zdecydowanie nie jesteś/byłaś takim aniołem dla swoich interlokutorów czy wykonawców (vide tynkarze), dlatego nieustająco się dziwię ...

Zajrzyj na Solidni woj, mazowieckie :) Nie musiałam nigdy podnieść głosu - sami przepraszali :):)

Nefer
06-04-2010, 20:23
Może by tak admin/admini się odezwali i poinformowali nas wszystkich o postępach nad pracami nad forum ??

Coraz więcej znanych forumowiczów się wypisuje i opuszcza to forum - możne najwyższy czas się odezwać - nie uważacie panowie admini i droga redakcjo ??

Forum muli jak stara szkapa - raz się strony otwierają w momencie a raz po kilka minut , często strona wywala błędy i się w ogóle nie otwiera , podczas pisania wiadomości czy odpowiedzi to juz totalna wolna amerykanka i loteria - zapisze sie czy nie , "pw" nadal nie działają - albo raczej nikt nie wie jak je pisać .
Generalnie - totalne pomieszanie z poplątaniem - choć osobiście nie jestem sceptykiem w kwestii tej odsłony forum - to jednak widzę że wylaliście - droga redakcjo - dziecko razem z kąpielą ...
Na tym przykładzie widać doskonale że dobre jest wrogiem lepszego ...

Czas ucieka - coraz więcej wartościowych uczestników rezygnuje i odchodzi - bo najzwyczajniej w świecie nie ma czasu na użeranie się z tym "surogatem forum" - z czym jak widać nie potraficie sobie poradzić ...


Chyba Redakcja musi popełnić publiczne harakiri, żeby uszczęśliwić - baner nie wystarczy :)

Redakcja
06-04-2010, 20:28
Drodzy Forumowicze, każdy Wasz post jest czytany, programiści pracują. Efekty już widać, choćby po tym, że forum szybciej działa. I my działamy, zapewniamy Was...

yarpenowski
06-04-2010, 20:32
Ja mam jeszcze tylko jedną prośbę Nefer. Przyjmuję do wiadomości, że chcesz pomagać, testować, wyjaśniać i agitować, przekonywać, być service deskiem i pierwszą linią wsparcia itp

Ale proszę, nie pojawiaj się w każdym poście jako adwokat Redakcji i Admina. Nie odpowiadaj za nich, w ich imieniu, broniąc czci i honoru, odpowiadając na zarzuty, które nie padły, uprzedzając pytania których jeszcze nie zadano. Chyba, że Redakcja lub Admin Cię o to prosiła ... bo to przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.

aneta-we
06-04-2010, 20:43
A mi zaczęło się naprawdę podobac. Po pierwszym szoku, jak juz się rozejrzałam to wiem, że to forum będzie (po wdrożeniu kilku poprawek:p ) bardziej funkcjonalne. :yes:
Co do szybkości: tez widzę poprawę. A może nie jestem zbyt wymagająca :cool:

ponury63
06-04-2010, 21:00
Ja mam jeszcze tylko jedną prośbę Nefer.
(...)
Ale proszę, nie pojawiaj się w każdym poście jako adwokat Redakcji i Admina. Nie odpowiadaj za nich, w ich imieniu, broniąc czci i honoru, odpowiadając na zarzuty, które nie padły, uprzedzając pytania których jeszcze nie zadano. Chyba, że Redakcja lub Admin Cię o to prosiła ... bo to przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.
Może kiedyś uda Ci się pojąć, że większość Forumowiczów to dorośli ludzie i robią to co chcą, nie pytając czy im wolno.

yarpenowski
06-04-2010, 21:21
Może kiedyś uda Ci się pojąć, że większość Forumowiczów to dorośli ludzie i robią to co chcą, nie pytając czy im wolno.

Ponury proszę Cię, bez personalnych wycieczek. Nadzwyczajnym wysiłkiem udało mi się to pojąć. Co nie znaczy że nie kojarzy mi się to z lodówką i nachalnym marketingiem.

ponury63
06-04-2010, 21:32
Ponury proszę Cię, bez personalnych wycieczek.
Zastosuj do siebie, a będzie OK.

yarpenowski
06-04-2010, 21:34
A proszę Cię bardzo, jednakże jest pewna drobna i subtelna różnica pomiędzy prośbą a próbą obrażenia rozmówcy.

Nefer
06-04-2010, 21:48
Ja mam jeszcze tylko jedną prośbę Nefer. Przyjmuję do wiadomości, że chcesz pomagać, testować, wyjaśniać i agitować, przekonywać, być service deskiem i pierwszą linią wsparcia itp

Ale proszę, nie pojawiaj się w każdym poście jako adwokat Redakcji i Admina. Nie odpowiadaj za nich, w ich imieniu, broniąc czci i honoru, odpowiadając na zarzuty, które nie padły, uprzedzając pytania których jeszcze nie zadano. Chyba, że Redakcja lub Admin Cię o to prosiła ... bo to przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.


Jeeeeeeeeeeeessssssoooooooooo ale ja CHCĘ , mam taki KAPRYS , a to forum publiczne i mogę chyba :):):) NIe, ani redakcja ani admin mi nie płaci. Po prostu nudzi mnie malkontenctwo (często wynikające z tego, że marudzącemu nie chce się kliknąć tu i tam , żeby się dowiedzieć jak to działa).

Najłatwiej jest marudzić, czepiać się , robić sceny - ale żeby tak więcej energii włożyć w KONSTRUKTYWNE UWAGI to już jakoś nie bałdzo .

Podoba mi się to forum - no kurde, kurde - podoba mi się i już. Taka jest moja opinia. I tak jak Ty chodzisz w każdym temacie jojczysz - tak ja chwalę. I jesteśmy kwita ? No to git.

I będę nadal namawiać do pomocy , bo to NASZE wspólne forum. Wybór jest zawsze.

Gosiek33
06-04-2010, 22:08
Się pogubiłam, jak wywalić tylko część wiadomości ze skrzynki a część zostawić nie kopiując każdej (tej co potrzebuję)?:(

Ale hula :D, coraz szybciej, jeszcze, jakby zaawansowana edycja (odfajkowana w ustawieniach) sama się włączała :cool:

Nefer
06-04-2010, 22:12
Czekaj Goś.

Zanaczasz w skrzynce te do wywalenia
Pod listą, po lewej masz "wybrane wiadomości"
KLinasz na to i masz listę rozwijalną - wybierasz "skasuj" i już

yarpenowski
06-04-2010, 22:12
Oczywiście, że możesz - przecież nie zabraniam. Mogę też napisać jak ja to widzę ?

Heh, to żem frustrat i malkontent to już wiem. Tak samo jak i defetysta, siewca niepokoju i czwarty jeździec Apokalipsy. Oczywiście, że najłatwiej - tak samo łatwo jak coś spierdzielić. Pardon my french. I to niestety nie nasze wspólne forum - znalazłem tu dużo porad i interesujących ludzi - ale żeby było nasze wspólne to musiałbym czuć że mam jakiś wpływ na to jak funkcjonuje, w jakim kierunku będzie się rozwijało - ja tego w ogóle nie czuję.

W każdym razie podziwiam optymizm. We mnie więcej realisty.

Nefer
06-04-2010, 22:16
Yarpe - dawaj swoje propozycje zmian - może jak je wprowadzą poczujesz, że to również Twoje forum.
Tak to jest, że większość postaw ma korzenie w doświadczeniach. Ja od zawsze jestem niepoprawną optymistką. Nieuleczalną :)

Gosiek33
06-04-2010, 22:25
Czekaj Goś.

Zanaczasz w skrzynce te do wywalenia
Pod listą, po lewej masz "wybrane wiadomości"
KLinasz na to i masz listę rozwijalną - wybierasz "skasuj" i już

dzięki :yes: już idzie :D

Nefer
06-04-2010, 22:26
Gooooooood :)

Oczywiście miało być "pod listą po prawej " (blondynka ehhh )

yarpenowski
06-04-2010, 22:31
Widzisz, ja nieco inaczej rozumiem "wspólność" ;)
Ja bym się bardziej chciał dowiedzieć dlaczego kasuje się niektóre wątki, łączy się działy zaciemniając sprawę, przenosi tematy na peryferia, pączkuje działy, wrzuca nieprzygotowaną, nieprzetestowaną wersję na produkcję. Jeśli ktoś mi to wyjaśni, jeśli poczuję, ze jestem traktowany jak partner do rozmowy a nie mięso, które umie klikać to bardzo chętnie będę zgłaszać zauważone błędy, wnioski racjonalizatorskie, pomysły itp. To jest chyba prawidłowa kolejność.

Nefer
06-04-2010, 22:34
Up to you :) Każdy ma inne potrzeby :)