PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet



mp520778
03-04-2010, 19:46
Witam,

Mam taki problem, mianowicie, wykańczam mieszkanie, w domu dwu lokalowym, na piętrze, chcę na wylewce ( styropian 5cm + wylew 5cm) położyć parkiet, tylko mam pewne obawy co do jego żywotności, mianowicie czy nie będzie mu szkodziło to iż parter nie będzie użytkowany co za tym idzie w zimie nie będzie ogrzewany i czy to nie będzie miało wpływu na wilgotność posadzki, co może spowodować różne skutki uboczne parkietu.

Jak myślicie jak to może wyglądać?
Warto położyć parkiet czy też panele i poczekać na wprowadzenie się lokatorów na parter.


Pozdrawiam
Paweł

jarekkur
06-04-2010, 19:36
jedno i drugie nie nadaje się do obiektów, które są przez dłuższy czas bez pańskie np. nie ogrzewane.

Zniszczysz parkiet i panele.

tom tom
07-04-2010, 15:09
Niezgadzam się z kolegą.Możesz śmiało układać parkiet .Jeżeli chcesz mieć pewność że parkiet jest dobrze związany z posadzką użyj kleju dwu składnikowego.PS ciekawe co ma sobie ułożyć właściciel mieszkania na parterze, ten to pewnie ma ból z wyborem

panfotograf
08-04-2010, 11:17
Parkietowi nie zaszkodzi niska temperatura. Drewno źle znosi zmiany wilgotności (pęcznieje lub się kurczy - im gorzej zabezpieczone tym mocniej reaguje)

Parkiet
08-04-2010, 15:51
Uważam, że odpowiedż "Jarekura jest bezdyskusyjna. Nowy, nieogrzewany budynek plus drewniana podłoga - tego nie można pogodzić w kategoriach jakościowych. Pozdrawiam.