Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłowgowe w miedzi



hiro77
06-04-2010, 08:04
Podobno miedź nie może mieć bezpośredniego kontaktu z betonem i istnieje ryzyko jej uszkodzenia w czasie robienia wylewek ponieważ jest miękka w związku z tym moje pytanie brzmi jak prawidłowo wykonać podłogówkę z miedzi ? tzn. jaki kupić materiał – czy ze specjalną warstwą plastiku np. firmy Cuprotherm czy układać w peszlach.

Pinok
06-04-2010, 09:45
A nie taniej i prościej rozwinąć PEXa z krążka ?

hiro77
06-04-2010, 10:43
Miedź też planuję rozwijaną ze szpuli. Natomiast na miedź zdecydowałem się ze względu na piec na paliwo stałe i możliwość skoków temperatur.

1950
06-04-2010, 19:24
to znaczy że przewidujesz puszczenie w podłogówkę temperatur wyższych niż 50C?

ciekawe,

musisz i tak mieć układ mieszający do podłogówki, a do tego wymiennik dla kotła na paliwo stałe,

i tak Cię to wyjdzie taniej od miedzi,

o upierdliwości układania podłogówki z miękkiej miedzi nie wspomnę,

Piotr G
08-04-2010, 20:05
i ciekawe jak chodzić po podłodze powyżej 50C pewnie w kapciach. a poważnie to jest niebezpieczne dla wylewek betonowych i materiałów wykończeniowych na podłogach. Zawór mieszający i warto zastosować termostat na rozdzielaczu aby przy przekroczeniu zadanej max temperatury wyłączył pompę

jacekaqua
09-04-2010, 22:00
do podłogówki jest specjalna miedż cuprotherm w osłonie plastikowej 0,8mm http://www.kme.com/en/products_and_markets/plumbing_systems/cuprotherm/

Pinok
10-04-2010, 09:44
Tylko poco ? Jak można kupić Wavina PEX za mniej niż 3zł/m

jacekaqua
10-04-2010, 17:27
to sie okaze za 10 lat ;) jak system sie sprawdzi

kac6
18-05-2010, 17:17
witam.....
Zaczynam budowę.....Moim nowym "m" jako ogrzewanie chciałbym zastosować ogrzewanie podłogowe na całym domu.
Dom budowany z jednowarstwowej Ytong Energo 36,5, powierzchnia netto 132 m2.
Otóż sporo "kolegów" mówi, że ogrzewanie to się nie sprawdzi i będę musiał dogrzewać. Radzą mi, żebym grzejniki zwykłe założył, Tylko, że każdy z nich zna się na tym z opowieści sąsiadów, którzy zastosowali ogrzewanie podłogowe i ŻAŁUJĄ...

Teraz pytanie jak się sprawdza ogrzewanie podłogowe w waszych domostwach.... Sprawdza się///

jacekaqua
18-05-2010, 17:27
witam.....
Zaczynam budowę.....Moim nowym "m" jako ogrzewanie chciałbym zastosować ogrzewanie podłogowe na całym domu.
Dom budowany z jednowarstwowej Ytong Energo 36,5, powierzchnia netto 132 m2.
Otóż sporo "kolegów" mówi, że ogrzewanie to się nie sprawdzi i będę musiał dogrzewać. Radzą mi, żebym grzejniki zwykłe założył, Tylko, że każdy z nich zna się na tym z opowieści sąsiadów, którzy zastosowali ogrzewanie podłogowe i ŻAŁUJĄ...

Teraz pytanie jak się sprawdza ogrzewanie podłogowe w waszych domostwach.... Sprawdza się///

mam sporo takich realizacji-gwarantuje ci ze zupełnie sie sprawdza i to lepiej niz grzejnikowe

Grzesiek13
18-05-2010, 18:38
W swoim życiu ułożyłem kilometry podłogówki i się sprawdza, to dlaczego u Ciebie ma się nie sprawdzić???

Pinok
18-05-2010, 19:06
Nie słuchaj nikogo kto niema danego rozwiązania a tylko słyszał coś gdzieś.

Zawsze najlepiej wiedzą że "panie to da rady" ci co nie mają podłogówki/solarów/pomy ciepła ....

Piotr G
06-07-2010, 13:20
Ja mam 100% podłogówki u siebie nawet żona jest zachwycona

u klientów naprawdę dużo układów z podłogówką cześciową i całkowitą - nie ma reklamacji

W łaziekach zostawiłem podejścia do suszarki na reczniki i nie zamontowałem tylko dziury w płytkach zostały.

Piotr