PDA

Zobacz pełną wersję : odwrotnie działająca wentylacja grawitacyjna



Rafal111
06-04-2010, 08:26
Wiem że w blokach to mozliwe bo są wspólne kominy i różnie ludzie kombinują z wiatrakami itd.
W nowym domu mam w każdym wentylowanym pomieszczeniu osobny kanał wentylacyjne i mimo to wszędzie mi wieje zamiast wyciągać. Czy może przyczyną jest to że w kominach na dachu mam z boku dziury kwadratowe i trzeba je czymś przytkać? jakieś kratki itp?

kangaxx
06-04-2010, 21:13
w jednorodzinnym dzieje sie tak zazwyczaj w chłodniejszych pomieszczeniach skąd powietrze przemieszcza sie do jakiegoś cieplejszego (łazienka, kuchnia, kotłownia) gdzie jest wentylacja

w ciepłym pomieszczeniu powietrze wypada na zewnątrz a powstałe podciśnienie wymusza odwrotny ciąg w innych ale najczęściej w jednym gdzie wentylacja ma najmniejsze opory, może się też tak dziać bez grzania gdy włączysz jakiś wyciąg

Forest-Natura
06-04-2010, 21:22
Witam.
Masz piec w domu? - Masz do niego doprowadzone powietrze do spalania? Jakim przekrojem? Nie za małym?
Masz kominek w domu? - Jakie masz palenisko? Masz do niego doprowadzone powietrze? Jakim przekrojem? Nie za małym?
Ilu jest domowników w domu? Oddychają?
Masz szczelne drzwi? Masz szczelne okna?
A masz "nawietrzaki"? Jakiekolwiek.
Masz wentylację, ale nie masz wystarczającego dopływu powietrza, które zużywasz Ty i Twoi bliscy. A także urządzenia, które wymieniłem.
Pozdrawiam.

Rafal111
07-04-2010, 06:46
mam kominek z doprowadzeniem ale go teraz nie uzywam
mam piec kondensacyjny w piwnicy i ma swoje powietrze :)

adam_mk
09-04-2010, 23:21
Bezwzględnie zrób obrzęd gromniczny.
Inaczej nie dojdziesz co i jak.
Forest ma rację!
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują - że nie masz w domu wentylacji!
Masz tylko kratki i kanały a to nie to samo!
Adam M.