PDA

Zobacz pełną wersję : schody w panelach



zorrinka
06-04-2010, 16:19
witam wszystkich,

czy robił ktoś z Was bądz wie jak wykonać schody w panelach.
czy są kleje do beton- panel ??
chcielibyśmy aby schody były takie same jak cała podłoga.
schody są już wyrównane czekają tylko na pomyśł jak się za to zabrać.

liczę na wasze porady...
sprawa dość pilna :)

panfotograf
08-04-2010, 11:55
To nie jest najlepszy pomysł
Paneli nie przykleisz do betonu, tzn przykleisz ale wcześniej czy później ci to odpadnie.
Oprócz przyklejenia trzeba by było je jakoś przykręcić.
Panele są śliskie - nie wiem czy się nadają na schody. Poza tym jak ci się wytrą (a na schodach wytrą się dość szybko) nie odnowisz ich jak drewna - trzeba będzie je zrywać

Misiups
09-04-2010, 11:12
Kolego zanim jakimś cudem to zrobisz... to zadaj sobie jedno pytanie ... ile razy w roku chciałbyś to powtarzać??
Żeby to było schodami to musisz sobie same trepy zrobić z drewna przynajmniej min 35mm ja uznaję od 40mm w górę ale to szczegół.
Teraz na pewno jest każde drewno na rynku co masz na podłodze ale to musi kosztować.. zawsze możesz sobie kupić klejonkę dębową i polakierować pod kolor podłogi jak już to tak desperacka sprawa... Pozdro

rakgrzech
12-04-2010, 08:22
Z tym wycieraniem to chyba tak nie do końca.
Drzewo też się wytrze i nie jestem pewien czy nie szybciej.

Ja chcę zabudować jeden schodek w panelach(wyjście na balkon). Największy problem jaki się pojawił to jak wykończyć stopnicę od czoła. Linia cięcia panela nie jest idealna i jest różnica w kolorze. Stopnica pozatym powinna być wysunięta w stosunku do podstopnicy. Trzeba dać jakieś listwy. Przy schodach drewnianych tego problemu nie ma.

Schody w panelach widziałem w KFC w Katowicach na 3 Stawach. Nie widziałem aby były mocno zużyte.

EZS
12-04-2010, 08:32
idz do marketu, kup pierwszy lepszy klej do paneli i je przyklej. I tak będziesz zrywał niedługo
a co do brzegu - panel to nie deska. Zrób na równo i daj listwę kątową. Najlepiej metalową to trochę wytrzyma.

PS mój mąż miał ten sam pomysł na pierwszy schodek schodów. Wytrzymało to to może pół roku. Teraz już jest przyzwoity drewniany stopień :)

Trociu
12-04-2010, 11:23
Nie mam paneli na schodach ale nie wydaje mi się, żeby była to taka kiepska sprawa.
Wycieranie bym pominął. Bo gdyby był to aż taki problem, to większości z nas przecierałyby się panele na wąskich kawałkach korytaża - a tak chyba się nie dzieje.
Może oprócz przyklejenia poprzykręcać je na brzegach a śruby schować pod listwami. Ewentualnie z premedytacją zostawić na wierzchu jak panel imituje jakieś stare drewno.

Najgorzej chyba będzie właśnie wykończyć krawędzie. Chyba nie będzie innego wyjścia jak jakieś listwy. Ale te z pewnością będą się najszybciej zużywać.