PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie cokolików z gresu - jak, czym?



Magdala
06-04-2010, 20:40
Niby drobiazg, a jednak...Na podłodze gres poler i z tego cięte cokoliki wysokie na ok. 12 cm.
I ten gres ma swoją grubość, jakieś 1 cm, + klej i wyjdzie z 1,5 cm.
Jak to od góry wykończyć estetycznie? Aby nie było zakończenia na prosto? Poradźcie, podpowiedzcie... Decyzja na już, niestety.
Dodam, że cokolik cięty z płyt, nie oryginalny.

Monika_Gdynia
07-04-2010, 09:29
moze wyjde na wieśniaka ale proponuje listwę "ćwierć wałek" lub listwę prostą . Ja dałam tak w przdsionku ćwierć wałek i wygląda fajnie - listwa w kolorze stalowym (listwa metalowa) a kafle połyskujące grafitowe. Moze też uda się dobrac jakaś fajną listwę, nie wszystkie tego typu listwy są z bylejakiego plasitku i mogą fajnie się komponaować z kaflami.

Magdala
07-04-2010, 18:34
właśnie myślałam o czymś takim, ale nie mam pojęcia, co w ogóle jest na rynku :( we wnętrzach sporo będzie drewna i właśnie chciałabym uniknąć plastiku. A mogłabyś wstawić foto Twojego rozwiązania? Ja jeszcze myślałam o ćwierćwałku z ceramiki, ale nie wiem, czy taki uda mi się dobrać :(

K&R
07-04-2010, 18:59
U nas cokół też cięty z płytek gresowych, u góry wykończony silikonem i pomalowany farbą w tym samym kolorze co ściana.

vadiol
07-04-2010, 19:39
U nas cokół też cięty z płytek gresowych, u góry wykończony silikonem i pomalowany farbą w tym samym kolorze co ściana.

Raczej akrylem . Sikilon nie daje sie zamalowac .

Magdala
07-04-2010, 19:42
a ten akryl nie "odłazi"? i jak jest uformowany - w łagodny łuk między ścianą a płytką?
Może ktoś wstawiłby fotki swoich rozwiązań?

vadiol
07-04-2010, 19:46
Akryl najwygodniej jest nakladac z tuby . Nastepnie sama nadajesz jemu wlasciwy ksztalt . I nie odlazi .

bukalka
07-04-2010, 19:47
Witam
U nas cokół zlicowany jest ze ścianą.Może to będzie dobre wyjście.

K&R
08-04-2010, 08:43
Raczej akrylem . Sikilon nie daje sie zamalowac .

No, tak masz rację to akryl :)