PDA

Zobacz pełną wersję : tymczasowy, szybki "żywopłot" - czyli czym zasłonić ogrodzenie?



manhatan17
06-04-2010, 22:19
witam!

mam do Was prosbe...
planujemy zakupić tuje szmaragdy w celu osłoniecia sie od ulicy (działka przy samym skrzyżowaniu, narożna, z biegnącym pod samym ogrodzeniam chodnikiem) niestety mamy problemy z dostaniem wielkosci jaka nas interesuje (minimum metr wysokosci), a w szkółkach w których do tej pory bylismy mieli max 60-70cm :(( z racji tego że ogrodzenie przyjeło forme zwykłej powlekanej siatki z podmurówka nie mamy ani odrobiny prywatnosci - czy zwykłego spokoju. lokalizacja podowuje iż po chodniku ciągle uczęszczaja piesi... czym obsadzic działke w koło aby osłonic sie od wzroku wścibskich? ogrodzenie zmienimy dopiero za około 2 lata na takie z klinkierów w przęsłami na zmiane: ścisły mur i ażurowe odcinki wypełnione metalowymi "balustradami" - przepraszam za amatorskie słownictwo.
siatka jest standardowej wysokosci (110? 120?) wiec zamontowanie wyższych mat wiklinowych czy trzcinowych odpada, a zamontowanie takich o wysokosci siatki mija sie z celem.
moze cos doradzicie?
zastanawiałam sie na obsadzeniem ogrodzenia jakimis rodlinami jedno lub wielorocznymi które osiagaja wysokosc od 1,5 metra w górę.
zastanawiam sie nad rośliną o nazwie: rącznik. co o tym myslicie? wysiałabym ją z nasion. jest jednoroczna wiec moze chodz czesciowo zakryje widok "z" i "na" chodnik? myslałam tez o miskacie olbrzymim ale podobno ciężko pozniej go wyplenic :(( moze jeszcze cos zaproponujecie???

z góry dziękuje za wszelka pomoc :)

Elfir
06-04-2010, 22:33
Rącznik jest raczej ażurowy. Kupicie raczej wysokie trawy typu miskant.
Skąd jesteś? W Poznaniu można kupić żywotniki ponad 3 m bez problemów.

manhatan17
07-04-2010, 08:17
województwo podlaskie (bardziej wschodnia czesc) moglibysmy wybrac sie do szkółki pod warszawe bo wiem ze maja tuje 160cm ale niestety jest to za daleko jak dla nas.
jest jednak szansa ze dostaniemy tuje 110cm :) natknełam sie na inna szkółke. z wiec mozliwe ze moja prosba bedzie nieaktualna. ale dziekuje za odzew.