PDA

Zobacz pełną wersję : Czy teraz jest dobra pora na ligustr?



Whisper
07-04-2010, 17:53
Być może temat się przewinął, ale jakoś mam problemy w odnalezieniu się na nowym forum.

Chcę posadzić żywopłot z ligustru - z tego co wiem można sadzić go z "kijków" (ale trzeba ukorzeniać, a to zajmie czas), można kupić z gołym korzeniem i można z doniczki (ale to drogo). Chcę posadzić z gołym korzeniem, teraz - zaraz, czyli powiedzmy w przyszłym tygodniu. Pytanie tylko czy to już nie jest za późno? Jeśli nie, to jutro startuję ze szpadlem do kopania rowka. Tylko czy to ma sens?

Elfir
07-04-2010, 18:40
z doniczki możesz sadzic cały czas. Ale materiał kopany z gruntu - już trochę za późno, wegetacja ruszyła.

Pinus
07-04-2010, 21:34
Możesz jeszcze teraz sadzić ligustr z gołym korzeniem. i podlej dobrze po posadzeniu.
Wegetacja dopiero rusza, zaś sadzonki zwykle bywają odpowiednio przechowywane aby opóźnić ich wegetacje.
..

Whisper
07-04-2010, 22:35
No dobra, to jutro łopata w dłoń i... jedziemy. Dzięki za rady.

Whisper
08-04-2010, 20:30
Prace postępują w normie, czyli wszystko mnie boli. Na razie przygotowujemy teren pod żywopłot.
Rozglądaliśmy się dziś za materiałem do sadzenia - w szkółce niedaleko mają ligustr za 1,80, a na Allegro średnia cena to ok. 1zł. Tylko pytanie czy nie natnę się na jakieś badziewie albo czy na przykład korzenie nie wyschną w transporcie - nigdy chyba roślinek na Allegro nie kupowałem. Ma ktoś jakieś doświadczenie?

profus
09-04-2010, 09:03
Prace postępują w normie, czyli wszystko mnie boli. Na razie przygotowujemy teren pod żywopłot.
Rozglądaliśmy się dziś za materiałem do sadzenia - w szkółce niedaleko mają ligustr za 1,80, a na Allegro średnia cena to ok. 1zł. Tylko pytanie czy nie natnę się na jakieś badziewie albo czy na przykład korzenie nie wyschną w transporcie - nigdy chyba roślinek na Allegro nie kupowałem. Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Ja kupiłem w zeszłym roku późną jesienią z allegro. Wsadziłem 34 mb. Teraz widzę, że zaczyna puszczać pąki. Czyli chyba wszystko OK.

Aga-Białystok
21-04-2010, 22:09
Whisper, ale na alle to za zeta same 'patyki'. Gdzie w końcu kupiłeś ukorzenione sadzonki, jak duże i w jakiej cenie? Ja się przymierzam w przyszłym tygodniu najwcześniej, ale w Białymstoku wciąż jeszcze przymrozki, więc może to i lepiej... ;)

Whisper
26-04-2010, 17:33
Aga, za "patyki" czyli sztobry to jeszcze mniej się płaci - za 100złotych to chyba z 500 kijków dostaniesz. Ja zapłaciłem 90gr za sztukę z korzeniem: http://allegro.pl/item990477859_ligustr_z_gruntu_40cm_90_gr_szt_zywo plot_liguster.html
Wielkości miało to jakieś 40 cm chyba. Posadziłem, przyciąłem, podlewam i czekam. Już miały pączki, które się ciut rozwijały w listki, mam nadzieję że nie za późno je wsadziłem (jakieś dwa tygodnie temu). Zobaczymy...