PDA

Zobacz pełną wersję : jak połączyć deskę trójwarstwową z gresem - kąty ostre....



magic66
07-04-2010, 20:24
Witam,

czy ma ktoś pomysł jak sensownie połączyć deskę trojwarstwową z gresem (gres ułożony tak jak na zdjęciu)? Chodzi mi o to co włozyć w szpary dylatacyjne, ktore w tym konkretnym przypadku będą w dwoch miejscach miały kąty ostre.
Co będzie najlepsze:
- korek w paskach
- korek w płynie
- silikon w kolorze deski
- czy....???? jakies inne propozycje? (listwy maskujące wykluczone)
Proszę o wypowiedzi osoby ktore mialy podobny problem. Boję się ze np. korek z czasem sie wykruszy kiedy podloga bedzie "plywala" . inne rozwiązania też do mnie jakos nie przemawiają...mial ktos podobną tj. kombinowaną podłogę? Jak wybrnęliscie z tego problemu?>

Parkiet
07-04-2010, 20:39
Trudno znależć estetyczne i zarazem trwałe rozwiązanie w przypadku podłogi pływającej/ powinny być listwy maskujące/.
Podłoga klejona do posadzki rozdzielona 3mm paskiem korka od podłogi ceramicznej wydaje się praktycznym rozwiązaniem. Pozdrawiam.

magic66
08-04-2010, 08:10
Trudno znależć estetyczne i zarazem trwałe rozwiązanie w przypadku podłogi pływającej/ powinny być listwy maskujące/.
Podłoga klejona do posadzki rozdzielona 3mm paskiem korka od podłogi ceramicznej wydaje się praktycznym rozwiązaniem. Pozdrawiam.


tak...tylko podłoga jest juz kupiona ;(. I teraz sie zastanawiam czy jest jakis sposób żeby to jakos wyglądało, czy lepiej skuć czarny pasek i mieć problem tylko wzdłuż powierzchni białych kafli ;(

Parkiet
08-04-2010, 16:38
Twoja podłoga ma oryginalną formę nawiązującą do innych elementów wnętrza, i niech taka pozostanie. Proponuję przykleić podłogę do posadzki z ewentualnym wypełnieniem różnicy poziomów płytą dystansową lub wylewką . Pływające panele drewniane przy takim wystroju trąca mezaliansem. Pozdrawiam.

magic66
21-04-2010, 10:14
a tak wyszło...koncówki desek przy łączeniach z gresem podklejone są Sikaflexem...szczeliny zostaną wypełnione silikonem w kolorze deski. Mam nadzieję że to rozwiązanie zda egzamin...
http://img64.imageshack.us/img64/6151/170420101579.jpg