PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka Miksokret czy tradycyjna...?



mr6319
08-04-2010, 14:52
Wylewka Miksokret czy tradycyjna...? Mam dwie oferty mocno nie różniące się od siebie i nie wiem na co się zdecydować?

Parkiet
08-04-2010, 16:09
Wylewka z Mixokreta robi lepsze wrażenie optyczne. Jeśli jest zrobiona zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, to jej jakość, w tym wytrzymałość, jest wyższa od wylewki zrobionej ręcznie. Jednak rzeczywistość jest bardzo różna. W Twoim przypadku proponuję zlecić nadzór wykonawczy osobie znającej praktyczną stronę tematu, ustrzeże Cię to przed przykrymi i kosztownymi niespodziankami. Temat "rzeka" jest poruszany bardzo często na tym forum. Pozdrawiam.

jarekkur
09-04-2010, 21:06
Wylewka Miksokret czy tradycyjna...? Mam dwie oferty mocno nie różniące się od siebie i nie wiem na co się zdecydować?

A co będzie kładzione na tej wylewce. Czy jest ogrzewanie podłogowe?
Spotkałem jako parkieciarz dwie wylewki w tym samym domu. 40m2 z betoniarki i 70 z miksokreta. Wykonane prze dwie firmy. Do miksokreta inwestor musiał dołożyć po 30zł/m2 aby ją naprawić. Z betoniarki była nie do ugryzienia w porównaniu z miksokretem. Przy wylewkach jest kilka zależności piekielnie istotnych o których posadzkarze z miksokretami nie chcą wiedzieć. Za nich myśli maszyna.

mr6319
10-04-2010, 00:06
Część to ogrzewanie podłogowe a część to parkiet.

Przy wylewkach jest kilka zależności piekielnie istotnych o których posadzkarze z miksokretami nie chcą wiedzieć.
Słyszałem już podobne opinie.
Dlatego skłaniam się ku tradycyjnej...

misiakulka
10-04-2010, 15:31
Część to ogrzewanie podłogowe a część to parkiet.

Słyszałem już podobne opinie.
Dlatego skłaniam się ku tradycyjnej...

ja wylewam tradycyjną bo w większości mam podłogówkę, a podobno przy ogrzewaniu podłogowym tradycyjna lepsza.

dakos
10-04-2010, 21:45
. Przy wylewkach jest kilka zależności piekielnie istotnych o których posadzkarze z miksokretami nie chcą wiedzieć. Za nich myśli maszyna. Mógłbyś rozwinąć temat jarekkur

szafa
11-04-2010, 09:21
Jak chyba tez zdecyduje sie na tradycyjną bo lepiej współpracuje z podłogówką.

jarekkur
11-04-2010, 17:42
. Przy wylewkach jest kilka zależności piekielnie istotnych o których posadzkarze z miksokretami nie chcą wiedzieć. Za nich myśli maszyna. Mógłbyś rozwinąć temat jarekkur
Przyjmują dla ułatwiemnia sobie pracy niekorzystny dla wylewki stosunek woda/cement. Uzywaja tanich cementów portlandzkich wieloskładnikowych typu np. CEM II B-M 32,5R lub co gorsza cementów hutniczych CEM III. Nie mierzą wilgotności piachu, żwiru a tam znajduje się dodatkowa woda, którą należy uwzględnić. Stosują bardzo drobny piasek a powinni przynajmniej 0-4mm. Zacierają zbyt szybko po wylaniu i zbyt długo. Nie dbają o hydratację; zbyt szybkie odparowanie wody z wylewki. Zacieranie powoduje wyciskanie na wierzch wody wraz z wapnem cementowym. Brak folii na wierzchu po wykonaniu wylewki powoduje szybkie utwardzanie się warstwy wierzchniej na której znajduje się wyciśnięte wapno cementowe wchodzące w reakcję z azotem w powietrzu. Tworzy się zwarta, piekielnie twarda i krucha warstwa wierzchnia (0,3mm) przez którą nieskrystalizowana część wody z wylewki nie może odparować lub czyni to zbyt wolno. Stąd nawet po kilku miesiacach 5-6cm wylewki są jeszcze mokre i nie nadają się pod kafle nie mówiąć o drewnie. Wylewka na wierzchu jest twarda i robi wrażenie mocnej a pod warstwą 0,3mm jest piaskownica.

cezka
12-04-2010, 15:55
szczerze mówiąc nie wiem co to jest wylewka tradycyjna?

mr6319
12-04-2010, 16:20
http://images01.olx.pl/ui/1/49/00/8084900_1.jpg

Mieszana po staremu w betoniarce. A nie przez agregat czyli miksokret.

Tu jest ładnie pokazane jak to się robi:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=23054

cezka
13-04-2010, 08:04
http://images01.olx.pl/ui/1/49/00/8084900_1.jpg

Mieszana po staremu w betoniarce. A nie przez agregat czyli miksokret.

Tu jest ładnie pokazane jak to się robi:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=23054


tu pokazują miksokret,tradycyjna, czyli betoniarka?przepraszam,czy jeszcze są budowy ,gdzie tak się robi?

mr6319
13-04-2010, 08:22
To jest urządzenie zwane miksokretem.
A budów gdzie robi się tradycyjnie czyli betoniarką wciąż jest dużo. A nawet powiedziałbym, że coraz więcej.

cezka
13-04-2010, 12:54
Przyjmują dla ułatwiemnia sobie pracy niekorzystny dla wylewki stosunek woda/cement. Uzywaja tanich cementów portlandzkich wieloskładnikowych typu np. CEM II B-M 32,5R lub co gorsza cementów hutniczych CEM III. Nie mierzą wilgotności piachu, żwiru a tam znajduje się dodatkowa woda, którą należy uwzględnić. Stosują bardzo drobny piasek a powinni przynajmniej 0-4mm. Zacierają zbyt szybko po wylaniu i zbyt długo. Nie dbają o hydratację; zbyt szybkie odparowanie wody z wylewki. Zacieranie powoduje wyciskanie na wierzch wody wraz z wapnem cementowym. Brak folii na wierzchu po wykonaniu wylewki powoduje szybkie utwardzanie się warstwy wierzchniej na której znajduje się wyciśnięte wapno cementowe wchodzące w reakcję z azotem w powietrzu. Tworzy się zwarta, piekielnie twarda i krucha warstwa wierzchnia (0,3mm) przez którą nieskrystalizowana część wody z wylewki nie może odparować lub czyni to zbyt wolno. Stąd nawet po kilku miesiacach 5-6cm wylewki są jeszcze mokre i nie nadają się pod kafle nie mówiąć o drewnie. Wylewka na wierzchu jest twarda i robi wrażenie mocnej a pod warstwą 0,3mm jest piaskownica.

ok. nie polemizuję,ale w takim razie alternatywa to betoniarka,wiadro,łopata?przyznasz,że kontrola nad dawkowaniem tam tez jest żadna

dakos
13-04-2010, 17:16
W takim razie powiecie jak i na co zwrócić szczególną uwagę przy robieniu wylewek [ w sobotę planuję robić ale czy to wypada robić ?]

Parkiet
13-04-2010, 18:02
Trudno jest w kilku zdaniach przekazać technikę wykonania trudnego elementu budowlanego, jakim jest, wbrew pozorom, posadzka betonowa. Na www.parkietkomlex.eu w poradach starałem się od strony praktycznej przekazać istotne informacje dla wykonawców podłoża betonowego pod parkiet czy deski. Wówczas mając pewną bazę poglądową możemy podyskutować na tym forum, co jak i dlaczego. Każdy może tu wnieść coś nowego w oparciu o własne doświadczenia. Zapraszam i pozdrawiam.

jarekkur
13-04-2010, 22:46
Trudno jest w kilku zdaniach przekazać technikę wykonania trudnego elementu budowlanego, jakim jest, wbrew pozorom, posadzka betonowa. Na www.parkietkomlex.eu w poradach starałem się od strony praktycznej przekazać istotne informacje dla wykonawców podłoża betonowego pod parkiet czy deski. Wówczas mając pewną bazę poglądową możemy podyskutować na tym forum, co jak i dlaczego. Każdy może tu wnieść coś nowego w oparciu o własne doświadczenia. Zapraszam i pozdrawiam.
Najgorsze w tym wszystkim, że są ustalone reguły wykonania porządnej wylewki. Nie stosowanie się do nich i bezmyślność czy próba zaoszczędzenia paru złotych jest do odkrycia dopiero po ołożeniu posadzki drewnianej czy innej. A wtedy kosztuje to zbyt wiele. Niestety mam znowu dwie sprawy zwiazane z brakoróbstwem wylewkarzy-posadzkarzy i przede wszystkim z brakiem odbioru technicznego devlopera. Odbiór odbywa się na uproszczonych zasadach. Kierowniku zrobione! Dawaj podpiszę i pędź dalej z robotą! Co zrobić z podłozem, które zamiast minimum 1,5N/mm2 wytrzymałości na ścinanie posiada marne 0,5N/mm2. Niestety nadaje się tylko do usunięcia.
Ludzie kupili i chcą mieszkać na postarzanych pięknych, szerokich i długich deskach. Za miesiąc chcą się wprowadzić! pozostają posadzki pływające. A devloper bezkarnie dalej... kasuje od metra jak za najwyższą jakość.

krzys_i_aga
15-04-2010, 08:25
Przyjmują dla ułatwiemnia sobie pracy niekorzystny dla wylewki stosunek woda/cement. Uzywaja tanich cementów portlandzkich wieloskładnikowych typu np. CEM II B-M 32,5R lub co gorsza cementów hutniczych CEM III. Nie mierzą wilgotności piachu, żwiru a tam znajduje się dodatkowa woda, którą należy uwzględnić. Stosują bardzo drobny piasek a powinni przynajmniej 0-4mm. Zacierają zbyt szybko po wylaniu i zbyt długo. Nie dbają o hydratację; zbyt szybkie odparowanie wody z wylewki. Zacieranie powoduje wyciskanie na wierzch wody wraz z wapnem cementowym. Brak folii na wierzchu po wykonaniu wylewki powoduje szybkie utwardzanie się warstwy wierzchniej na której znajduje się wyciśnięte wapno cementowe wchodzące w reakcję z azotem w powietrzu. Tworzy się zwarta, piekielnie twarda i krucha warstwa wierzchnia (0,3mm) przez którą nieskrystalizowana część wody z wylewki nie może odparować lub czyni to zbyt wolno. Stąd nawet po kilku miesiacach 5-6cm wylewki są jeszcze mokre i nie nadają się pod kafle nie mówiąć o drewnie. Wylewka na wierzchu jest twarda i robi wrażenie mocnej a pod warstwą 0,3mm jest piaskownica.

Każdy robi jak chce i lata mi to 80 :) ale na pewno przy betoniarce każdy mierzy wilgotność piachu :) :) Co do materiałów to wszystko łącznie z piachem kupowałem sam. Mam podłogówkę i sprawdza się dobrze. U mnie kładli wylewki dwa dni i widziałem ile poszło piachu i cementu. Natomiast nie dawałem, żwiru i pierwszy raz słyszę żeby dawali. Ale zaznaczam każdy robi jak chce.

Parkiet
15-04-2010, 09:11
Osobiście wykonuję pomiary techniczne jakości posadzek. Poza grawimetrycznym pomiarem wilgotności i chłonności, wykonuję pomiary twardości podłoża jego wytrzymałość na odrywanie i ścinanie. Na bazie moich doświadczeń mogę jednoznacznie stwierdzić, że jeśli ktoś pomija pewne zasady wynikające ze sztuki budowlanej w tym temacie, to jego posadzka może robić dobre wrażenie, natomiast jej jakość jest adekwatna do powyższych zaniechań.
Doświadczony budowlaniec potrafi organoleptycznie ocenić wilgotność kruszywa, i to z wystarczającą dokładnością. natomiast problem jest wówczas jeśli nikt i w żaden sposób tego nie sprawdza.
Posadszka wykonana z dobnego piasku ma bardzo niską wytrzymałość powierzchniową i nie nadaje się do klejenia większych elementów drewnianych, praktycznie nadaje się tylko pod podłogi pływające.
Uważam, że nie należy preferować sposobów wykonania "na oko". Obecnie są możliwości, żeby zrobić posadzki betonowe w dobrej jakości. Pozdrawiam.

BMS
18-04-2010, 17:26
Tylko z mixokreta.
"tradycyjnej" nigdy nie wyprowadzisz tak dokładnie pod wzgledem poziomów, bo jak? po rurkach? w miejscach po rurkach zdylatuje się na 100%, płytki w tych miejscach popękają, szczególnie na ogrzewaniu podłogowym. Jak wyobrażasz sobie transport kilkunastu ton betonu na ogrzewanie podłogowe, taczkami? Zgroza, pompa do betonu? Koszta.
Jak wylewkarz od mixokreta nie ma bladego pojecia dlaczego używa takiego piachu a nie innego do wylewki to od razu spuszczać go na drzewo.
Cement II 32,5 R ? O ile spełnia PN czyli jest z godnej zaufania "betoniarni" Ożarów, Nowiny ... etc. to najlepszy cement do wylewek. "I" nie znaczy lepszy i nie chodzi tu o jakieś tajemnicze domieszki pyłów tylko o czas w jakim następuje przyrost początkowy wytrzymałości i jaki to ma wpływ na wylewkę czyli na spory obszar "gołego" betonu.
Wilgotność piachu? Dzizas, wiadomo że ze środka "kupy" jest wilgotniejszy niż na zewnątrz, maszynista przy mixie jak ma o drobinę oleju w głowie to dolewając wodę do maszyny widzi jaką konsystęcje uzyskuje i albo dolewa wiecej albo mniej, poza tym ew. jego błedy (zbyt mała ilość wody) redukije plastyfikator, który ogranicza potrzebną ilość wody zarobowej, ja da więcej to poprostu zacierający dłużej (aż podeschnie) zwleka z zacieraniem.
Także tylko mixokret, ale robiony przez odpowiedzialnych i przeszkolonych ludzi. Takich jak umnie:)

dakos
18-04-2010, 19:30
Właśnie jestem po wylewkach w sobotę zrobione 105m2 z mixokreta zajeło to 4 panom 7 godzin w tym poranna kawa póżniej śniadanko .Zdziwiło mnie takie stwierdzeni fachowca że z reguły to oni nie kładą siatki drucianej na zbrojenie bo rurki pracują i mogą sie kiedyś przetrzeć [ w ciągu nastu lat ] i dają tylko wiórki pro ...coś i plastyfikator . A ja dałem wszystko a co będzie to czas pokaże.Posadzki były równe jak stół zobaczymy jak wyschną ?

dedek76
20-04-2010, 19:46
Chciałem zapytać jaki powinien być odpowiedni piasek do wylewek.

Parkiet
20-04-2010, 20:31
Do wykonania mocnych wylewek pod parkiet czy deski oprócz piasku ziarnistości 0 - 2 mm w ilości około 45%, powinno się użyć żwirku 0 - 8 mm w ilości 55% w stosunku do całej masy kruszywa / w tym ziarno 4 -8 mm około 10%/. Odstępstwo od tych proporcji skutkuje zmniejszeniem wytrzymałości posadzki. Piasek 0 - 2 mm nadaje się do wylewek pod podłogi pływające. Pozdrawiam.

fredi07
20-04-2010, 22:54
Wylewki z miksokreta już zdecydowanie przeważają i do nich należy przyszłość. A kluczem jest firma co je robiła. U mnie w domu są super trafiłem na porządną ekipę. Ostatnio zaś kładłem parkiet u klienta i on nie miał takiego szczęścia. Wilgotność i twardość OK ale strasznie niechlujnie zrobione w rogach zakamarkach góry i doliny.

mr6319
21-04-2010, 09:03
jarekkur (http://forum.muratordom.pl/member.php?46905-jarekkur) napisał:


Wylewka na wierzchu jest twarda i robi wrażenie mocnej a pod warstwą 0,3mm jest piaskownica.

Niestety ale taką opinię mam już od kilku ludzi, którzy trudnią się budowlanką.
A to chyba nie przemawia na korzyść miksokreta...?

jarekkur
21-04-2010, 22:26
Chciałem zapytać jaki powinien być odpowiedni piasek do wylewek.
Zależy od wytrzymałości na ściskanie. Przy C25N/mm2 F5 po staremu B25 przy grubości wylewki 5cm piasek dodaje się o frakcji 0-8mm. Nie powinien być drobniejszy niż 0-4mm przy B15. Jeżeli jednak chcesz na takiej wylewce kleić parkiet lub deski powinieneś zrobić zgodnie z zaleceniami DLH (producent. importer parkietów egzotycznych) B30.Czyli według PN EN 13 813 CT C-30 F-5.

dakos
28-04-2010, 19:42
Jestem po wylewkach 11 dni i na razie optycznie w porządku sprawdzałem poziomicom 3m i jest ok. jedynie w rogach jest trochę nie dosypane .

Bold
28-04-2010, 19:49
a ja mam wylewki z betoniarni, zero problemów i twarda jak skała

panfotograf
29-04-2010, 12:53
Nie wierzę że ktoś jest w stanie zrobić wylewkę 80-100 m2 z betoniarki jednego dnia, zachowując do 2 mm różnicy na 2metrowej poziomicy i 5 mm różnicy poziomów na 15 metrach rozpiętości (bo tak mam u siebie, i tak wymagają parkieciarze)
Ale może są tacy magicy?

Parkiet
29-04-2010, 20:27
Takiej jakości posadzki mogą się tylko zdarzyć i to tylko w ocenie powierzchownej. Pozdrawiam.

cezka
30-04-2010, 12:27
Nie wierzę że ktoś jest w stanie zrobić wylewkę 80-100 m2 z betoniarki jednego dnia, zachowując do 2 mm różnicy na 2metrowej poziomicy i 5 mm różnicy poziomów na 15 metrach rozpiętości (bo tak mam u siebie, i tak wymagają parkieciarze)
Ale może są tacy magicy?
nie przypuszczam,no to jak zatem radzą sobie Panowie parkieciarze?no i mój kolega Parkixxwa

Parkiet
30-04-2010, 14:14
Odchylenia płaszczyzny wielkości 3 -4 mm na odcinku 2 m są przez parkieciarzy akceptowalne. Jednak równość posadzki to tylko jeden z parametrów jej oceny technicznej. Istotna jest jej wytrzymałość, a z tym jest różnie.
Jak sobie z tym radzić ? Współpraca z firmami wykonującymi posadzki przynosi wymierne efekty.
Ostatni pomiar dający wyniki od 1,8 MPa do 2,3 MPa /Pull - Off/ oraz twardość pow. 30 MPa / młotek Schmidta/, przy równości do 3 mm na 2m daje pełną satysfakcję z powyższej współpracy. Pozdrawiam.

jarekkur
30-04-2010, 20:57
Odchylenia płaszczyzny wielkości 3 -4 mm na odcinku 2 m są przez parkieciarzy akceptowalne. Jednak równość posadzki to tylko jeden z parametrów jej oceny technicznej. Istotna jest jej wytrzymałość, a z tym jest różnie.
Jak sobie z tym radzić ? Współpraca z firmami wykonującymi posadzki przynosi wymierne efekty.
Ostatni pomiar dający wyniki od 1,8 MPa do 2,3 MPa /Pull - Off/ oraz twardość pow. 30 MPa / młotek Schmidta/, przy równości do 3 mm na 2m daje pełną satysfakcję z powyższej współpracy. Pozdrawiam.
Jaką siłę uderzenia w N miał ten młotek Schmidta? Gdzie jest taki podkład? Czy pływający?
To naprawdę jakieś cudo godne pochwały, jeżeli to jest podkład pod posadzki podłogowe.

jarekkur
30-04-2010, 21:00
Odchylenia płaszczyzny wielkości 3 -4 mm na odcinku 2 m są przez parkieciarzy akceptowalne. Jednak równość posadzki to tylko jeden z parametrów jej oceny technicznej. Istotna jest jej wytrzymałość, a z tym jest różnie.
Jak sobie z tym radzić ? Współpraca z firmami wykonującymi posadzki przynosi wymierne efekty.
Ostatni pomiar dający wyniki od 1,8 MPa do 2,3 MPa /Pull - Off/ oraz twardość pow. 30 MPa / młotek Schmidta/, przy równości do 3 mm na 2m daje pełną satysfakcję z powyższej współpracy. Pozdrawiam.
W Niemczech dopuszczalne są 4mm na 1mb. Przy wykonaniu wylewki wyrównującej 3mm na 1mb. I jakoś to wystarcza. U nas ITB chce 3mm i 3 dołków na 2mb. Też nie jest źle.

lukasz860910
01-05-2010, 14:09
Tylko z mixokreta.
"tradycyjnej" nigdy nie wyprowadzisz tak dokładnie pod wzgledem poziomów, bo jak? po rurkach? w miejscach po rurkach zdylatuje się na 100%, płytki w tych miejscach popękają, szczególnie na ogrzewaniu podłogowym. Jak wyobrażasz sobie transport kilkunastu ton betonu na ogrzewanie podłogowe, taczkami? Zgroza, pompa do betonu? Koszta.
Jak wylewkarz od mixokreta nie ma bladego pojecia dlaczego używa takiego piachu a nie innego do wylewki to od razu spuszczać go na drzewo.
Cement II 32,5 R ? O ile spełnia PN czyli jest z godnej zaufania "betoniarni" Ożarów, Nowiny ... etc. to najlepszy cement do wylewek. "I" nie znaczy lepszy i nie chodzi tu o jakieś tajemnicze domieszki pyłów tylko o czas w jakim następuje przyrost początkowy wytrzymałości i jaki to ma wpływ na wylewkę czyli na spory obszar "gołego" betonu.
Wilgotność piachu? Dzizas, wiadomo że ze środka "kupy" jest wilgotniejszy niż na zewnątrz, maszynista przy mixie jak ma o drobinę oleju w głowie to dolewając wodę do maszyny widzi jaką konsystęcje uzyskuje i albo dolewa wiecej albo mniej, poza tym ew. jego błedy (zbyt mała ilość wody) redukije plastyfikator, który ogranicza potrzebną ilość wody zarobowej, ja da więcej to poprostu zacierający dłużej (aż podeschnie) zwleka z zacieraniem.
Także tylko mixokret, ale robiony przez odpowiedzialnych i przeszkolonych ludzi. Takich jak umnie:)

tylko z mixokreta!

Parkiet
01-05-2010, 19:01
Jaką siłę uderzenia w N miał ten młotek Schmidta? Gdzie jest taki podkład? Czy pływający?
To naprawdę jakieś cudo godne pochwały, jeżeli to jest podkład pod posadzki podłogowe.

Jest to podkład pod parkiet dębowy i istotnie jego wytrzymałość jest godna pochwały. Jest ona wynikiem rzeczowej współpracy z firmą, która powyższą posadzkę wykonała. Jeśli zachowana jest receptura i technika wykonania to powyższy efekt nie jest czymś nadzwyczajnym aczkolwiek dosyć rzadkim.
Podsumowując, jeśli postawisz konkretne wymogi jakościowe dotyczące jakości posadzki z możliwością ich sprawdzenia, to na 10 firm wykonujących posadzki - 9 odmówi Ci współpracy, a chcąc uniknąć technicznej konfrontacji, nie będzie Ciebie polecać jako solidną firmę parkieciarską. Natomiast jeśli ta jedna przystanie na stawiane wymogi, podejmie współpracę to mnie to już wystarczy. Tu jest klucz do dobrych posadzek. Pozdrawiam.

PS. Nawiązując do innych postów, należy rozróżnić posadzki robione betonem z betoniarni, posadzki z betoniarki i posadzki z mixokreta, tu każda jest inaczej wykonywana i każda ma inne właściwości.
Do pomiarów twardości posadzki betonowej używam najnowszej wersji młotka Schmidta szwajcarskiej firmy Proceq typu L, odpowiedniego dla tego typu pomiarów. Ta wersja daje dokładny pomiar z możliwością jego wydruku.

jarekkur
02-05-2010, 22:54
Jest to podkład pod parkiet dębowy i istotnie jego wytrzymałość jest godna pochwały. Jest ona wynikiem rzeczowej współpracy z firmą, która powyższą posadzkę wykonała. Jeśli zachowana jest receptura i technika wykonania to powyższy efekt nie jest czymś nadzwyczajnym aczkolwiek dosyć rzadkim.
Podsumowując, jeśli postawisz konkretne wymogi jakościowe dotyczące jakości posadzki z możliwością ich sprawdzenia, to na 10 firm wykonujących posadzki - 9 odmówi Ci współpracy, a chcąc uniknąć technicznej konfrontacji, nie będzie Ciebie polecać jako solidną firmę parkieciarską. Natomiast jeśli ta jedna przystanie na stawiane wymogi, podejmie współpracę to mnie to już wystarczy. Tu jest klucz do dobrych posadzek. Pozdrawiam.

PS. Nawiązując do innych postów, należy rozróżnić posadzki robione betonem z betoniarni, posadzki z betoniarki i posadzki z mixokreta, tu każda jest inaczej wykonywana i każda ma inne właściwości.
Do pomiarów twardości posadzki betonowej używam najnowszej wersji młotka Schmidta szwajcarskiej firmy Proceq typu L, odpowiedniego dla tego typu pomiarów. Ta wersja daje dokładny pomiar z możliwością jego wydruku.
Interesuje mnie siła uderzenia młotka?

lukasz860910
03-05-2010, 07:55
według mnie posadzki z mixokreta są najlepsze ale musi zrobić to odpowiednia ekipa...ponieważ jeden powie że u niego popękało i są słabe czy krzywe a drugi zaraz u mnie są proste, mocne naprawdę solidnie zrobione... każdy przy wyborze firmy targuje się o dosłownie grosze złotówkę z metra żeby spuścić a jakość chcą dobra... Ja robiąc posadzki trzymam się ceny i mam bardzo dużo zleceń i nigdy nikt nie powiedział że coś było nie tak... ale jeśli ktoś dzwoni ja podaje cenę a klient mówi że za 9-10 też robią to mowie mu: "niech robią" a zaś narzekają że źle zrobili ze słabe itp... jeżeli ktoś robi tanio to znaczy ze nie ma roboty bo źle robi ( nie mówię że wszyscy). 1 cz 2 zł na stu metrach to tylko 100 - 200 zł a macie prosto oraz solidnie zrobione i zaś przy wykończeniu przy podłogach pieniądze te zwracają sie. Wracając do wytrzymałości posadzki pamiętajcie że posadzka to beton a beton musi mięć odpowiedni piasek, cementy,ilość cementu oraz wody oraz odpowiednie dodatki (włókno, plastyfikator, siatka, żwir - frakcja- wszystko zależy co będzie na tej posadzce i jakie ciężary) i pamiętajcie im grusza styropian tym grubsza wylewka musi być... a nie dzwoni ktoś i mówi ze ułożył 15 cm styropianu i chce 4-5 cm posadzki... gdzie tu rozum! Jeszcze jedno najlepiej jak posadzkarze robią też chudziak ponieważ nie raz chudziak jest cienki piasek pod nim żle zagęszczony ułożą styropian nic nie widać przyjdzie posadzka i pęka...jak ma nie pęknąć jak podłoże siada... przemyślcie to i wybierajcie sprawdzone ekipy albo talie co umią doradzić i wiedzą jak zrobić posadzke aby służyła wiele lat...

oto zdjęcia posadzek z mixokreta:

lukasz860910
03-05-2010, 08:00
pamiętajcie że każdy beton należy odpowiednio pielęgnować... betony należy przykrywać folią posadzki maszynowe też ponieważ to beton a nie które ekipy każ podlewać albo co gorsza nic nie każą lać a zaś słabe...

np. w taki sposób na drugi dzień, chociaż zwykła folia malarską jak szkoda wam pieniędzy wystarczy już

gabba
03-05-2010, 09:04
Pozwolicie, że się podepnę z pytaniem.
Czytam, że wylewki nie mogą być ściągane "po rurkach": to jak to się poprawnie robi?

dakos
03-05-2010, 11:14
Fachowiec łapie poziom w pomieszczeniu [ 3m poziomica] i rozprowadza beton a następnie zaciera mechanicznie .Na rurkach to raczej chudziak sie robi.

dakos
03-05-2010, 11:16
Pytanie do Łukasza jak wykańczasz w narożach ?

lukasz860910
03-05-2010, 11:57
zacieraczka nie dotrze w narożniku, narożniki robimy blachówką (paca stalowa),
nawet chudziaków nie robimy po rurkach tylko robimy pasy z betonu...rurkę ktoś nadepnie, trąci albo z krzywi na budowie lub podczas transportu u samochodzie i już jest krzywo... natomiast po pasach nie ma możliwości zrobić źle chyba ze pasy źle zrobisz... szybciej i z większą dokładnością zrobisz po pasach niż rurkach

dakos
03-05-2010, 13:25
:eek:Czyli u mnie poszli na skróty i w rogach nie robili ręcznie tylko zostawili [ może glazurnikom ] ale kiedyś się u mnie jeszcze pojawią [ zostawili dwie tarcze do zacierania ] to sobie pogadamy :jawdrop:

lukasz860910
03-05-2010, 13:44
jak zaciera się maszyna to nigdy nie dotrze do narożnika ale blachówką należy zrobić to żeby narożnik nie był czasem wyżej niż zatarte maszyną no i do oka przyjemniej oczyszczone i zatarte narożniki lepiej wyglądają... nie zawsze ale nie raz należy docisnąć narożnik i przytrzeć blachówką aby nie był wyżej tego nie zauważysz okiem ale płytkarz owszem...

laluk
03-05-2010, 14:41
[QUOTE=mr6319;4056761]Wylewka Miksokret czy tradycyjna...? Mam dwie oferty mocno nie różni

mr6319
03-05-2010, 14:48
lukasz860910 na jakim terenie działasz...? I czy można na PW dostać twój cennik?

laluk
03-05-2010, 15:17
Witam.proponuję Ci wylać posadzki anhydrytowe we wszystkich aspektach przewyższają posadzki z miksokreta i te tradycyjne z betoniarki przy tych drugich nie wyobrażam sobie wylania ich bez uszkodzenia rurek no chyba że pompa do betonu i grucha.Wylałem tą metodą już kilka domów i klienci są naprawdę zadowoleni.Posadzka wylewana jest na zasadzie samopoziomu więc niema mowy o krzywiznach,a kleje doparkietu są drogie powstaje naprawdę równa idealna powierzchnia mieszanka jest dobierana komputerowo.a oto niektóre parametry:Klasyfikacja wg PN EN CA-C20-F4 wytrzymałość na ściskanie 20N/mm2 na zginanie 4N/mm2 możliwość chodzenia po jastrychu po48h Szczególnie polecane tam gdzie występuje ogrzewanie podłogowe wysoki współczynnik przenikania ciepła(1.4-1.8W/mK),ścisłe przyleganie jastrychu do rurek,jednolita zwarta struktura bez pustek powietrznych,niski opór przewodzenia ciepła.przy tej technologii w dużej mierze rezygnuje się ze szczelin dylatacyjnych co pozwala na kreatywne ułożenie płytek.Grubość posadzek 40mm nad rurką przy ogrzewaniu podłogowym i 40 mm na styropianie.chcesz dowiedzieć się więcej o tych posadzkach pisz na priv [email protected]

laluk
03-05-2010, 15:34
Witam.proponuję Ci wylać posadzki anhydrytowe we wszystkich aspektach przewyższają posadzki z miksokreta i te tradycyjne z betoniarki przy tych drugich nie wyobrażam sobie wylania ich bez uszkodzenia rurek no chyba że pompa do betonu i grucha.Wylałem tą metodą już kilka domów i klienci są naprawdę zadowoleni.Posadzka wylewana jest na zasadzie samopoziomu więc niema mowy o krzywiznach,a kleje doparkietu są drogie powstaje naprawdę równa idealna powierzchnia mieszanka jest dobierana komputerowo.a oto niektóre parametry:Klasyfikacja wg PN EN CA-C20-F4 wytrzymałość na ściskanie 20N/mm2 na zginanie 4N/mm2 możliwość chodzenia po jastrychu po48h Szczególnie polecane tam gdzie występuje ogrzewanie podłogowe wysoki współczynnik przenikania ciepła(1.4-1.8W/mK),ścisłe przyleganie jastrychu do rurek,jednolita zwarta struktura bez pustek powietrznych,niski opór przewodzenia ciepła.przy tej technologii w dużej mierze rezygnuje się ze szczelin dylatacyjnych co pozwala na kreatywne ułożenie płytek.Grubość posadzek 40mm nad rurką przy ogrzewaniu podłogowym i 40 mm na styropianie.chcesz dowiedzieć się więcej o tych posadzkach pisz na priv

mr6319
03-05-2010, 17:46
laluk napisał:

proponuję Ci wylać posadzki anhydrytowe we wszystkich aspektach przewyższają posadzki z miksokreta i te tradycyjne z betoniarki

laluk ale z tego co się orientuję to w aspekcie kosztów również - nawet kilkakrotnie...

Parkiet
03-05-2010, 18:14
Interesuje mnie siła uderzenia młotka?
Energia uderzenia /siła uderzenia/ młotka typu L wynosi 0,736 Nm. Pozdrawiam.

lukasz860910
03-05-2010, 19:01
lukasz860910 na jakim terenie działasz...? I czy można na PW dostać twój cennik?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157671-POSADZKI-WYLEWKI-MASZYNOWE-POZNA%C5%83-%C5%81%C3%93DZ-KUTNO-P%C5%81OCK-KALISZ

w tym linku podany jest region w jakim działamy i informacje o naszej firmie... co do ceny zależy gdzie i ile metrów oraz czy rozkładamy izolacje i styropian...cene podajemy pod podanym numerem telefonu po podaniu gdzie i ile do zrobienia

laluk
03-05-2010, 19:03
W odpowiedzi porównam Ci dwie inwestycje które ostatnio realizowałem.wylewka miksokretem 210m2 koszt 8500 tj.cement,piach folia,dylatacja,płyn,siatka zbrojeniowa,włókno pp.Zostało trochę piachu z którym nie zawsze jest co zrobić.wylewka anhydrytowa 200m2 koszt wraz z robocizną 10500 wylewane było trans-mixem czyli klient płaci za tyle kilogramów anhydrytu ile zostało wykorzystane co do kilograma i nic mu nie zostało na budowie.

lukasz860910
03-05-2010, 19:09
[QUOTE=laluk;4097164]Witam.proponuję Ci wylać posadzki anhydrytowe we wszystkich aspektach przewyższają posadzki z miksokreta i te tradycyjne z betoniarki przy tych drugich nie wyobrażam sobie wylania ich bez uszkodzenia rurek no chyba że pompa do betonu i grucha.Wylałem tą metodą już kilka domów i klienci są naprawdę zadowoleni.Posadzka wylewana jest na zasadzie samopoziomu więc niema mowy o krzywiznach,a kleje doparkietu są drogie powstaje naprawdę równa idealna powierzchnia mieszanka jest dobierana komputerowo.a oto niektóre parametry:Klasyfikacja wg PN EN CA-C20-F4 wytrzymałość na ściskanie 20N/mm2 na zginanie 4N/mm2 możliwość chodzenia po jastrychu po48h Szczególnie polecane tam gdzie występuje ogrzewanie podłogowe wysoki współczynnik przenikania ciepła(1.4-1.8W/mK),ścisłe przyleganie jastrychu do rurek,jednolita zwarta struktura bez pustek powietrznych,niski opór przewodzenia ciepła.przy tej technologii w dużej mierze rezygnuje się ze szczelin dylatacyjnych co pozwala na kreatywne ułożenie płytek.Grubość posadzek 40mm nad rurką przy ogrzewaniu podłogowym i 40 mm na styropianie.chcesz dowiedzieć się więcej o tych posadzkach pisz na priv[/QUOTE

czy równo to zależy od ekipy! daje gwarancje że wykonane przez nas posadzki są idealnie równe i robimy je z mixokreta.
ale każdy chwali swoje i trzeba to uszanować :)

lukasz860910
03-05-2010, 19:13
W odpowiedzi porównam Ci dwie inwestycje które ostatnio realizowałem.wylewka miksokretem 210m2 koszt 8500 tj.cement,piach folia,dylatacja,płyn,siatka zbrojeniowa,włókno pp.Zostało trochę piachu z którym nie zawsze jest co zrobić.wylewka anhydrytowa 200m2 koszt wraz z robocizną 10500 wylewane było trans-mixem czyli klient płaci za tyle kilogramów anhydrytu ile zostało wykorzystane co do kilograma i nic mu nie zostało na budowie.

maszynowa wychodzi taniej a co do materiału należy dobrze wyliczyć, wiadomo co do kilograma się nie da...

lukasz860910
03-05-2010, 19:13
Witam.proponuję Ci wylać posadzki anhydrytowe we wszystkich aspektach przewyższają posadzki z miksokreta i te tradycyjne z betoniarki przy tych drugich nie wyobrażam sobie wylania ich bez uszkodzenia rurek no chyba że pompa do betonu i grucha.Wylałem tą metodą już kilka domów i klienci są naprawdę zadowoleni.Posadzka wylewana jest na zasadzie samopoziomu więc niema mowy o krzywiznach,a kleje doparkietu są drogie powstaje naprawdę równa idealna powierzchnia mieszanka jest dobierana komputerowo.a oto niektóre parametry:Klasyfikacja wg PN EN CA-C20-F4 wytrzymałość na ściskanie 20N/mm2 na zginanie 4N/mm2 możliwość chodzenia po jastrychu po48h Szczególnie polecane tam gdzie występuje ogrzewanie podłogowe wysoki współczynnik przenikania ciepła(1.4-1.8W/mK),ścisłe przyleganie jastrychu do rurek,jednolita zwarta struktura bez pustek powietrznych,niski opór przewodzenia ciepła.przy tej technologii w dużej mierze rezygnuje się ze szczelin dylatacyjnych co pozwala na kreatywne ułożenie płytek.Grubość posadzek 40mm nad rurką przy ogrzewaniu podłogowym i 40 mm na styropianie.chcesz dowiedzieć się więcej o tych posadzkach pisz na priv [email protected]

czy równo to zależy od ekipy! daje gwarancje że wykonane przez nas posadzki są idealnie równe i robimy je z mixokreta.
ale każdy chwali swoje i trzeba to uszanować

Parkiet
03-05-2010, 19:59
pamiętajcie że każdy beton należy odpowiednio pielęgnować... betony należy przykrywać folią posadzki maszynowe też ponieważ to beton a nie które ekipy każ podlewać albo co gorsza nic nie każą lać a zaś słabe...

np. w taki sposób na drugi dzień, chociaż zwykła folia malarską jak szkoda wam pieniędzy wystarczy już
Widać, że wiesz co robisz. Tak trzymaj. Pozdrawiam Ciebie i Tobie podobnych Fachowców.

edde
03-05-2010, 21:54
W odpowiedzi porównam Ci dwie inwestycje które ostatnio realizowałem.wylewka miksokretem 210m2 koszt 8500 tj.cement,piach folia,dylatacja,płyn,siatka zbrojeniowa,włókno pp.Zostało trochę piachu z którym nie zawsze jest co zrobić.wylewka anhydrytowa 200m2 koszt wraz z robocizną 10500 wylewane było trans-mixem czyli klient płaci za tyle kilogramów anhydrytu ile zostało wykorzystane co do kilograma i nic mu nie zostało na budowie.

jest na forum gość, który zajmuje się wylewaniem posadzek tradycyjnych ale transmixem (gdyby ktoś nie wiedział: coś a'la naczepa do ciągnika siodłowego, w niej zbiorniki na piach, cement i inne składniki, dozownik i mieszalnik, czyli gość przyjeżdża ze swoim materiałem, robi i znika bez burdelu na placu czyli to samo co kolega zachwala dla anhydrytu), na jego www jest przykładowy kalkulator, i dla 200m2 posadzki grubości 6cm wraz z materiałem wychodzi 4600zł, czyli ponad połowa tego co powyżej dla anhydrytu, do tego oferuje gwarancję, atesty itd itp
gdybym miał wybierać spośród betonu lub anhydrytu, obu z transmixa, to wybrałbym na pewno beton (choć moje 200m2 będzie tradycyjnie miksokretem, bo mam lokalną ekipę z jakością taką samą, ceną jednak niższą, materiał też tańszy, problemu z piachem czy cementem na budowie nie mam, cementu nadwyżkę hurtownia z budowy zabierze)

panfotograf
04-05-2010, 07:14
posadzki anhydrytowe we wszystkich aspektach przewyższają posadzki z miksokreta
.. to ciekawe dlaczego tak mało osób się na nie decyduje? W łazience z prysznicem bez brodzika też można je stosować?

cezka
04-05-2010, 07:30
jest na forum gość, który zajmuje się wylewaniem posadzek tradycyjnych ale transmixem (gdyby ktoś nie wiedział: coś a'la naczepa do ciągnika siodłowego, w niej zbiorniki na piach, cement i inne składniki, dozownik i mieszalnik, czyli gość przyjeżdża ze swoim materiałem, robi i znika bez burdelu na placu czyli to samo co kolega zachwala dla anhydrytu), na jego www jest przykładowy kalkulator, i dla 200m2 posadzki grubości 6cm wraz z materiałem wychodzi 4600zł, czyli ponad połowa tego co powyżej dla anhydrytu, do tego oferuje gwarancję, atesty itd itp
gdybym miał wybierać spośród betonu lub anhydrytu, obu z transmixa, to wybrałbym na pewno beton (choć moje 200m2 będzie tradycyjnie miksokretem, bo mam lokalną ekipę z jakością taką samą, ceną jednak niższą, materiał też tańszy, problemu z piachem czy cementem na budowie nie mam, cementu nadwyżkę hurtownia z budowy zabierze)
jedynym minusem tego jest jego ładowność - dzienna wydajność 10 m3 czyli w praktyce ok. 150-170 m 2 ,bo więcej na Transmixa nie weźmie,urządzenie generalnie jest prawie doskonałe jesli chodzi o proporcje przygotowania mieszanki.potwierdzam,

cezka
04-05-2010, 07:46
[QUOTE=panfotograf;4097963].. to ciekawe dlaczego tak mało osób się na nie decyduje? W łazience z prysznicem bez brodzika też można je stosować?[/QU
obydwa podkłady trzeba zabezpieczyć tzw. płynną folią przed kafelkowaniem. a czemu robi się ich mniej?do tej pory /rok temu/ kosztowały ok. 80 zł/m2,-Knauf z worków,teraz weszły firmy z bardziej przystepnymi cenami,brak wiedzy ze strony projektantów,do tej pory wpisują 6cm co daje zbyt wysoka cenę,mixokretów jest może z tysiąc w Polsce,firm robiących anhydryty może 50,dalej - świadomość, skoro wszyscy tak robią /mixokret/ to i ja.Co do ilości - polemizowałbym,my zrobilismy w ciągu samego IV kwartału 26 domków i dwie większe realizacje po 800 m2,a nie jest to jedyna nasza technologia,upowszechnienie jest kwestią czasu, chodzi o możliwość wyboru tachnologii, dobrze,że jest ten wybór,nudny byłby świat z samymi blondynkami.

panfotograf
04-05-2010, 11:00
laluk napisał:

posadzki anhydrytowe we wszystkich aspektach przewyższają posadzki z miksokreta
Parkixxxxawa napisał:

Posadzki anhydrytowe ,przy tej samej grubości, wolniej przepuszczają ciepło.
... czyli w aspekcie ogrzewana podłogowego jednak nie przewyższają??

ghost34 napisał:

jesli chodzi o posadzki drewniane..szczesliwszym rozwiazaniem jest posadzka betonowa..ze wzgledow przede wszystkim wytrzymalosciowych
... czyli znowu beton z miksokreta wyżej?




Posadzki anhydrytowe - czy warto?:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?158518-Posadzki-anhydrytowe-czy-warto

Parkiet
04-05-2010, 13:04
Zdrowa rywalizacja pomiędzy posadzkami betonowymi i anhydrytowymi na pewno wyjdzie "na zdrowie" inwestorom i nam parkieciarzom. Uważam, że wszystkie opinie mają swoją podstawę - teoretyczną, praktyczną czy marketingową, i każdą należy brać pod uwagę. Każda opcja ma swoją lepszą lub gorszą stronę, pozostaje kwestia poznania, przekonania i właściwego zastosowania. Myślę, że przed wyborem rodzaju posadzki należy wybrać odpowiedzialną firmę, która jeśli nawet nie wykona usługi to fachowo doradzi, bowiem najlepszy materiał w rękach "papraka' niewiele jest wart. Pozdrawiam.

cezka
04-05-2010, 13:42
laluk napisał:

Parkixxxxawa napisał:

... czyli w aspekcie ogrzewana podłogowego jednak nie przewyższają??

ghost34 napisał:

... czyli znowu beton z miksokreta wyżej?




Posadzki anhydrytowe - czy warto?:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?158518-Posadzki-anhydrytowe-czy-warto

nie wiem jaki jest efekt wylania posadzek anhydrytowych z worków,my dostajemy gotową masę anhydrytową z Lafarge,razem z wydrukiem z komputera / składniki- doważanie/,badamy jeszcze raz rozlew,musimy ją zaaplikować w ciągu 3-4 h od produkcji.producent daje nam wyniki badań laboratoryjnych ,które podajemy klientom - parametry wytrzymałościowe etc. Oczywiście mozna zrąbać wszystko,ale ja nie dyskutuję o parametrach na zasadzie,gorsze -lepsze,są takie jak nam podaje producent dając certfikat na dostawę,materiał taki a taki odpowidajacy karcie technicznej takiej a takiej.cała filozofia,zadaję sobie pytanie czy na wylewkę maszynową wykonawca daje papier czy nie?nie mówię o fakturze ,jesli nie - to jak chcemy porównac dwa produkty na etapie oferty / wytrzymałości etc/,

lukasz860910
04-05-2010, 17:37
Zdrowa rywalizacja pomiędzy posadzkami betonowymi i anhydrytowymi na pewno wyjdzie "na zdrowie" inwestorom i nam parkieciarzom. Uważam, że wszystkie opinie mają swoją podstawę - teoretyczną, praktyczną czy marketingową, i każdą należy brać pod uwagę. Każda opcja ma swoją lepszą lub gorszą stronę, pozostaje kwestia poznania, przekonania i właściwego zastosowania. Myślę, że przed wyborem rodzaju posadzki należy wybrać odpowiedzialną firmę, która jeśli nawet nie wykona usługi to fachowo doradzi, bowiem najlepszy materiał w rękach "papraka' niewiele jest wart. Pozdrawiam.

najważniejsze żeby posadzka miała swoją wytrzymałość i spełniała swoje funkcje i była równa, nie ważne czy z mixokreta czy anhydrytowa byle była mocna i równa i służyła inwestorowi przez latapokolenia...i tak jak mówisz najważniejsze to wybrać dobrą ekipę która zrobi dobrze, ale co nie którzy patrzą na cenę i wybierają tam gdzie taniej a zaś fachowiec przy wykończeniach się męczy i wtedy inwestor wymaga żeby było ładnie bo to już widać a jak zrobić dobrze jak krzywo albo co gorsze pęka

laluk
04-05-2010, 21:24
Beton jest mocny z gruchy ale nie z miksokreta.Po pierwsze jest bardzo krótko mieszany to ma duży wpływ,ilość cementu jest zaniżana przez większość ekip ponieważ wtedy łatwiej się rozprowadza,twarda jest tylko zatarta warstwa jakieś 3mm reszta to suporex i poporównaj ile dają ekipy cementu na mixa tj 250l,a ile jak wylewają z betoniarki na tyle samo litrów.Beton z miksokreta jest bardzo porowaty dwa razy wolniej przepuszcza ciepło i dwa razy dłużej się nagrzewa

panfotograf
05-05-2010, 07:00
Beton z miksokreta jest bardzo porowaty dwa razy wolniej przepuszcza ciepło
... ta teoria jest poparta jakimiś badaniami, czy wyssana z miętowych landrynków?

cezka
05-05-2010, 10:42
... ta teoria jest poparta jakimiś badaniami, czy wyssana z miętowych landrynków?
generalnie robię wylewki anhydrytowe,ale muszę tu stanąć pośrodku ,nie wiem jakim cudem mowa o jakimś suporexie,receptura jest jedna dla podłóg,i oile zdecydowałem sie na propagowanie i wykonywanie alternatywnych wylewek to nie myslałem nigdy o tym,że jeden beton ma dwa razy przestrzelone parametry od drugiego,nie obraź się laluk ale skąd ta wiedza,bo jesli z pomiarów to musisz mieć zaj...sprzęt i dobrą metodologię

lukasz860910
05-05-2010, 16:57
Beton jest mocny z gruchy ale nie z miksokreta.Po pierwsze jest bardzo krótko mieszany to ma duży wpływ,ilość cementu jest zaniżana przez większość ekip ponieważ wtedy łatwiej się rozprowadza,twarda jest tylko zatarta warstwa jakieś 3mm reszta to suporex i poporównaj ile dają ekipy cementu na mixa tj 250l,a ile jak wylewają z betoniarki na tyle samo litrów.Beton z miksokreta jest bardzo porowaty dwa razy wolniej przepuszcza ciepło i dwa razy dłużej się nagrzewa

NIE WYPOWIADAJ SIĘ JAK SIĘ NIE ZNASZ!!! I DO SZKOŁY DO UCZYĆ SIĘ!!!
Po piersze beton mieszany jest w bębnie i jak raz przyjmniesz recepture jest zawsze taka sama!
Po drugie jak zamyka się bęben do środka wpada powietrze i ziarno piasku jest zajebiście obtulone cementem!
Po trzecie może nie które ekipy oszukują ale napewno nie wszystkie i jeżeli beton jest nie domieszany to tylko wina podtartych łap inaczej mówiąc ekipa to szuszfole bo nie dbają o to i nie powinni tak robić!!! ale nie mierz wszystkich jedną miarką!
Po czwarte taki sposób mieszania w bębnie powoduje lepsze wymieszanie mieszanki!
Po piąte jest porowaty jak piasek jest za suchy i nie odpowiedni jeżeli dobrze dobierzesz ilość wody to jedynie pory będą w twojej głowie!
Po szóste robię kilka lat posadzki i nigdzie słabe nie były, ani porowate!
Po siódme zacieranie wygładza i przyciera beton wyciągając lekko cement na wierzch po to aby posadzka nie pyliła, cement w betonie niżej pozostaje więc jak może być słaba
Po ósme jak przykryjesz na drugi dzień posadzke folią (można lekko spryskać jak by bielił się wodą) to nie ma mowy żeby była słaba, beton jak w pierszych bniach szybko odda wilgoć to będzie słady
PODSUMOWUJĄC MYŚLE ŻE JESTEŚ PRZYJACIELU W BŁĘDZIE ALBO SPOTKAŁEŚ EKIPE CO ZROBIŁA SŁABĄ WYLEWKĘ TOBIE I JESZCZE NIE KAZALI JEJ OKRYĆ FOLIĄ I TERAZ NARZEKASZ NA CAŁY ŚWIAT SKUJ TO ZROBIĘ CI JĄ GRATIS I ZOBACZYSZ ŻE NIE MASZ RACJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM

mr6319
05-05-2010, 21:24
lukasz860910 napisał:

SKUJ TO ZROBIĘ CI JĄ GRATIS I ZOBACZYSZ ŻE NIE MASZ RACJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZDRAWIAM
Jak bym miał co kuć to bym się nawet chwili nie zastanawiał. Zapraszam do mnie nie musi być gratis zgodzę się nawet za pół ceny!!!!

lukasz860910
06-05-2010, 16:04
lukasz860910 napisał:

Jak bym miał co kuć to bym się nawet chwili nie zastanawiał. Zapraszam do mnie nie musi być gratis zgodzę się nawet za pół ceny!!!!

każdy by tak chciał:) ja też chciałbym pół zrobić a za całość wziąć... jak chcesz dzwoń pod numer 723-338-141 dogadamy się

gabba
06-05-2010, 19:22
Mam krzywy chudziak.
W salonie różnice wysokości wynoszą do 3.5cm.
Czy dopuszczalne są takie różnice grubości wylewki (z podłogówką)?
I jeszcze, czy rury biegnące w środkowej warstwie styropianu, powinny/ mogą być zasypane piaskiem dla wyrównania podłoża pod ostatnią warstwę styropianu?

lukasz860910
06-05-2010, 20:23
Mam krzywy chudziak.
W salonie różnice wysokości wynoszą do 3.5cm.
Czy dopuszczalne są takie różnice grubości wylewki (z podłogówką)?
I jeszcze, czy rury biegnące w środkowej warstwie styropianu, powinny/ mogą być zasypane piaskiem dla wyrównania podłoża pod ostatnią warstwę styropianu?

można wyrównać chudziak, albo w miejscach gdzie są takie odchyłki dołożyć styropian, to już duża odchyłka np. zaczynając od 5cm w dołku będzie 8,5 cm w tym miejscu będzie gorzej przegrzewać,
tak muszą być zasypane pisakiem albo granulatem styropianowym lub pianką

DamianM
27-05-2010, 21:13
Witam
Jak dlugo powinna lezec folia na wylewkach? Planuje prace wykonczeniowe rozpoczac na jesieni i chcialbym, aby z jednej strony wylewka odpowiednio wolno schla stad folia, ale z drugiej, aby w koncu wyschla odpowiednio aby mozna rozpoczac prace.

Parkiet
27-05-2010, 21:27
Czas pielęgnacji /okrycie folią/ zależny jest od W/C betonu i dla W/C 0,4 wyni 3 dni a już dla W/C 05 wynosi 14dni oraz rodzaju cementu, dla czystego wynosi 3 dni dla hutniczego 14dni. Jeśli wiesz z czego i jak robiłeś to odnieś się do powyższego w przeciwnym razie przyjmij bezpieczny czas 14 dni, przy czym więcej już nie trzeba. Pozdrawiam.

edde
27-05-2010, 21:54
a to W/C to się tyczy stosunku wody do cementu? dobrze kombinuję?
czyli im bardziej suchy beton tym krótszy czas pielęgnacji foliowej? czyli półsuchy z miksokreta krócej niż z tradycyjnej betoniary?

Parkiet
27-05-2010, 22:13
Dobrze kombinujesz, W/C dotyczy stosunku wody do cementu i na ogół miksokret daje suchszy beton od betoniarki ale nie zawsze. Wszystko zależy od receptury i od operatora. Pozdrawiam.

BMS
29-05-2010, 05:25
Ja się tylko zastanawiam dlaczego pracując na tzw. "blokach" NIGDY nie słyszałem o przykrywaniu posadzki z mixokreta folią :) Mimo wymagania wyciągania gotowej mieszanki z mixokreta do specjalnej foremki do badań labolatoryjnych. Nie dajmy się zwariować z tą pseudopielęgnacją wylewki betonowej.
- dobry paich
- dobry cement w odpowiednich ilościach
- dylatacje w odpowiednich miejscach
- zatarcie mechaniczne
i folię można sobie darować.

Logicznie rozumując, ta niby zatrzymana wilgoć z wylewki jest na folii a nie w wylewce, ona już "wyszła" z wylewki ! A to że wróci do niej to są pobożne życzenia producentów folii.

Parkiet
29-05-2010, 06:56
Ja się tylko zastanawiam dlaczego pracując na tzw. "blokach" NIGDY nie słyszałem o przykrywaniu posadzki z mixokreta folią :) Mimo wymagania wyciągania gotowej mieszanki z mixokreta do specjalnej foremki do badań labolatoryjnych. Nie dajmy się zwariować z tą pseudopielęgnacją wylewki betonowej.
- dobry paich
- dobry cement w odpowiednich ilościach
- dylatacje w odpowiednich miejscach
- zatarcie mechaniczne
i folię można sobie darować.

Logicznie rozumując, ta niby zatrzymana wilgoć z wylewki jest na folii a nie w wylewce, ona już "wyszła" z wylewki ! A to że wróci do niej to są pobożne życzenia producentów folii.

Szanując Twoją wiedzę i praktykę w temacie posadzek, pozwolę sobie wyrazić inną opinię w temacie pielęgnacji posadzki tuż po jej wylaniu. Ponieważ posadzka jest "fundamentem" dla mojej pracy staram się sprawdzać jej jakość tzn. twardość - Młotek Szmidta, wytrzymałość na ścinanie - Presso-Mess oraz na odrywanie - Pull-Off.
Na tej podstawie jednoznacznie mogę stwierdzić, że pielęgnacja ma istotny wpływ szczególnie na powierzchniową wytrzymałość posadzki betonowej.
Beton z Miksokreta to taki sam beton jak każdy inny, podlegający podobnej obróbce pielęgnacyjnej.
Pomimo prawidłowo wykonanych dylatacji w miejscach nasłonecznionych czy przewiewnych powstają pęknięcia skurczowe wywołane naprężeniami wynikłymi z niejednorodności w wiązaniu betonu.
Ponadto pielęgnacja betonu wpływa na jego strukturalną szczelność /przerwanie ciągłości kapilar/ co w przypadku podłoża pod drewno ogranicza migrację wilgoci resztkowej w sytuacji zachwiania równowagi termodynamicznej powstającej przy zmianach temperatury podłogi.
Oczywiście pielęgnacja betonu to tylko jeden element wpływający na jakość posadzki ale moim zdaniem bardzo istotny i nie można go lekceważyć. Pozdrawiam.

BMS
30-05-2010, 08:58
Pomimo prawidłowo wykonanych dylatacji w miejscach nasłonecznionych czy przewiewnych powstają pęknięcia skurczowe wywołane naprężeniami wynikłymi z niejednorodności w wiązaniu betonu.
.

Dlatego właśnie stosuje się cement II a nie I i wióry polipropylenowe aby zredukować szybki przyrost wiązania betonu w pierwszej fazie co daje redukcję spękań.
W zeszłym tygodniu klient zarzyczył sobie cement I i efekt był taki że mimo polewania posadzki po wyschnięciu było widać wykwity i odbarwienia spowodowane szybkim i nieregularnym przyrostem wytrzymałościowym. Posadzka oczywiście będzie nie do ruszenia ale efekt wizualny taki sobie.

Co do folii nie mówię, że to kompletnie nic nie daje ale przy poprawnie wykonanej posadzce daje znikomy efekt, który mozna sobie darować. Sukcesem trwałej, niepylącej i odpornej na zrywanie posadzki jest dobór odpowiedniego kruszywa i spoiwa w odpowiednich ilościach + zatarcie zacieraczką, która przy swojej wadze ok. 45kg zagęści, wyciągnie tzw."mleczko" i utwardzi powierzchnię posadzki a nie układanie na niej folii.
Moje posadzki można sprawdzić pod każdym względem wytrzymałościowym przed zapłaceniem pieniędzy, nie obawiam się tego mimo braku folii po wylaniu.
Obecnie pracujemy dla bardzo wymagającego klienta, w bardzo prestiżowej miejscowości, z posadzką, którra ma wiele niuansów wykonawczych i jak na razie idzie nam nieźle, wstawię zdjęcia na swoją stronę jak to wygląda :)

Parkiet
30-05-2010, 20:12
Dlatego właśnie stosuje się cement II a nie I i wióry polipropylenowe aby zredukować szybki przyrost wiązania betonu w pierwszej fazie co daje redukcję spękań.
W zeszłym tygodniu klient zarzyczył sobie cement I i efekt był taki że mimo polewania posadzki po wyschnięciu było widać wykwity i odbarwienia spowodowane szybkim i nieregularnym przyrostem wytrzymałościowym. Posadzka oczywiście będzie nie do ruszenia ale efekt wizualny taki sobie.

Co do folii nie mówię, że to kompletnie nic nie daje ale przy poprawnie wykonanej posadzce daje znikomy efekt, który mozna sobie darować. Sukcesem trwałej, niepylącej i odpornej na zrywanie posadzki jest dobór odpowiedniego kruszywa i spoiwa w odpowiednich ilościach + zatarcie zacieraczką, która przy swojej wadze ok. 45kg zagęści, wyciągnie tzw."mleczko" i utwardzi powierzchnię posadzki a nie układanie na niej folii.
Moje posadzki można sprawdzić pod każdym względem wytrzymałościowym przed zapłaceniem pieniędzy, nie obawiam się tego mimo braku folii po wylaniu.
Obecnie pracujemy dla bardzo wymagającego klienta, w bardzo prestiżowej miejscowości, z posadzką, którra ma wiele niuansów wykonawczych i jak na razie idzie nam nieźle, wstawię zdjęcia na swoją stronę jak to wygląda :)
Beton z miksokreta to też beton o określonych parametrach recepturalnych i jak każdy beton wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Czy wykwity i przebarwienia są wynikiem szybkiego i nieregularnego przyrostu wytrzymałościowego jak piszesz, tu brakuje mi uzasadnienia.
Natomiast życzyłbym sobie posadzki o "takim sobie wyglądzie wizualnym ale nie do ruszenia", oczywiście pod podłogę z drewna.
Każdy ma swoje sposoby i mnie nic do tego, natomiast jako firma współpracuję z kilkoma firmami wykonującymi posadzki i wspólnie staramy się aby były one wykonane zgodnie z zasadami określonymi przy wykonywaniu prac betoniarskich. Myślę, że te zasady opracował ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony. Pozdrawiam.

jarekkur
31-05-2010, 23:51
w Polsce około 70% wylewek nie nadaje się pod parkiet wielko gabarytowy i deski podłogowe klejone. Zacieranie powoduje na powierzchni podkładu cementowego zgorzel czyli twardziel o grubosci około 0,5mm. Twarde i kruche. Powoduje ona opóxnienia w wysychaniu podkładu. Również czyni z niego niechłonny podkład.
W efekcie parkieciarz rysikiem stwierdza, ze ma twardy i mocny podkład, który de facto jest słabizną rzędu 0,5-0,8N/mm2. Po sfrezowaniu twardzieli pokazuje się piach lużny drobny nieskamieniały. Zły dobór piachu zbyt drobny i często mokry, zbyt duza do tego ilość wody 60 litrów na 100kg cementu razem z mokrym i zbyt drobnym piachem dają właśnie coś co się nie nadaje pod drewno. Po zrobieniu podkładu natychmiast jest zacierany wyciskając z niego właśnie zaczyn, który szybko odparowuje z wody tworząc skorupę twardą i kruchą. Podkład pozostawia się w 40-60%rH wilgotności. Następuje szybkie odejście wody. Nie dochodzi do pełnej chydratacji a drobny piach nie kamienieje razem z zaprawą. Wylewkarze powinni wiedzieć jaki cement wylewają i przekazać te dane inwestorowi wraz z wartością wilgotności równoważnej wylewki w 20C i 55%rH. W cementach CEM II znajduje się masa często ponad 35% różnych dodatków zamiast cementu. Niektóre znich mają rózne działania do końca nie zbadane.
Zbyt drogie jest naprawianie podkładów wykonanych przez wylewkarzy. Koszty te najczęściej ponooszą inwestorzy. Nie mylić z developerami. Ci umywają ręce. Parkieciarz powinien zbadać rysikiem podkład, młotkiem odkuć twardziel, sprawdzić chłonność i odmówić kładzenia parkietu wskazując na wadliwe wykonanie podkładu. Nawet jeżeli parkieciarz wykona próbę rysikową i stwierdzi dobrą jakość powierzchni i podejmie wyklejanie. Następnie parkiet się odspoi od podłoża nawet jeżeli klepki są w 100% wyklejone, to winę ponosi wylewkarz, ponieważ mamy do czynienia z wadą ukrytą, której parkieciarz nie jest w stanie odkryć. Aby się na takim podkładzie poznać trzeba mojego doświadczenia i spsosobów na sprawdzenie i to wszechstronne. Parkieciarz nie musi znać tych sposobów ani mie musi umieć przeprowadzić tych badań. Nikt od niego tego nie wymaga.

orasje
31-01-2011, 11:35
Ogrzewam temacik-czy wilgoc schniecia posadzki moze byc szkodliwa dla welny polozonej do ocieplenia poddasza. Jak jest kolejnosc-chyba najpierw posadzki prawda? Jaka winna byc najnizsza temperatura dopuszczalna wewnatrz budynku, czy podobnie jak przy tynkach nie mniej jak +5 stopni? dziekuje

BMS
31-01-2011, 13:07
Odradzam robienie wylewek przy ujemnych temperaturach. Temperatura wewnątrz budynku nic nie zmieni bo towar (piach, cement) masz na zewnątrz i jeżeli jest temp. ujemna to taką właśnie ma też towar. Utrudnione jest też dozowanie wody i plastyfikatorów, ponieważ piach jest zwykle tak nasiąknięty że właściwie bez dodawania w ogóle wody i tak konsystencja betonu jest zbyt rzadka.

orasje
31-01-2011, 19:27
Dzięki...a co z schnięciem, jest zagrożenie dla wełny na poddaszu...dużo tej wilgoci taka posadzka oddaje?...

BMS
01-02-2011, 08:29
Wody jest jakieś 100l w m3, a wełnę i tak jeszcze przykryjesz folią także nie powinna nasiąknąć .

lukasz860910
02-02-2011, 16:14
w Polsce około 70% wylewek nie nadaje się pod parkiet wielko gabarytowy i deski podłogowe klejone. Zacieranie powoduje na powierzchni podkładu cementowego zgorzel czyli twardziel o grubosci około 0,5mm. Twarde i kruche. Powoduje ona opóxnienia w wysychaniu podkładu. Również czyni z niego niechłonny podkład.
W efekcie parkieciarz rysikiem stwierdza, ze ma twardy i mocny podkład, który de facto jest słabizną rzędu 0,5-0,8N/mm2. Po sfrezowaniu twardzieli pokazuje się piach lużny drobny nieskamieniały. Zły dobór piachu zbyt drobny i często mokry, zbyt duza do tego ilość wody 60 litrów na 100kg cementu razem z mokrym i zbyt drobnym piachem dają właśnie coś co się nie nadaje pod drewno. Po zrobieniu podkładu natychmiast jest zacierany wyciskając z niego właśnie zaczyn, który szybko odparowuje z wody tworząc skorupę twardą i kruchą. Podkład pozostawia się w 40-60%rH wilgotności. Następuje szybkie odejście wody. Nie dochodzi do pełnej chydratacji a drobny piach nie kamienieje razem z zaprawą. Wylewkarze powinni wiedzieć jaki cement wylewają i przekazać te dane inwestorowi wraz z wartością wilgotności równoważnej wylewki w 20C i 55%rH. W cementach CEM II znajduje się masa często ponad 35% różnych dodatków zamiast cementu. Niektóre znich mają rózne działania do końca nie zbadane.
Zbyt drogie jest naprawianie podkładów wykonanych przez wylewkarzy. Koszty te najczęściej ponooszą inwestorzy. Nie mylić z developerami. Ci umywają ręce. Parkieciarz powinien zbadać rysikiem podkład, młotkiem odkuć twardziel, sprawdzić chłonność i odmówić kładzenia parkietu wskazując na wadliwe wykonanie podkładu. Nawet jeżeli parkieciarz wykona próbę rysikową i stwierdzi dobrą jakość powierzchni i podejmie wyklejanie. Następnie parkiet się odspoi od podłoża nawet jeżeli klepki są w 100% wyklejone, to winę ponosi wylewkarz, ponieważ mamy do czynienia z wadą ukrytą, której parkieciarz nie jest w stanie odkryć. Aby się na takim podkładzie poznać trzeba mojego doświadczenia i spsosobów na sprawdzenie i to wszechstronne. Parkieciarz nie musi znać tych sposobów ani mie musi umieć przeprowadzić tych badań. Nikt od niego tego nie wymaga.

Ma Pan rację ale z doświadczenia wiem że winni są w dużej mierze inwestorzy...ponieważ... przykład - często się to zdarza... mówię jaki piasek (żwir) ma być kupiony a kupują inny powód tańszy, chce podać numer na piasek... dobry podkreślę - nie inwestor ma swój...tańszy. Mowie cement I on co??!!! za drogi w hurtowni nie ma...zato jest cement II tańszy... mówi się 1000 razy zanim wyjedziemy z budowy aby posadzkę przykryć folią, chociaż malarską tanią... często wiem że nie jest to robione nie chcę się a zaś przychodzi Pan mówi że pod parkiet ta wylewka nie nadaje się a inwestor nie powie że chciał zaoszczędzić że nie chciało się foli nakryć tylko powie że posadzkarze źle zrobili... Proszę mi uwierzyć doradzam swoim klientom jak najlepiej ale mało osób słucha, chce dobrze wykonać wylewkę ale nie da się przetłumaczyć ludziom, wiem bo ciągle mi się to zdarza... chodź przyznam za rację żę wiele firm posadzkarskich źel wykonuje posadzki, sypią mało cementu aby dobrze się ściągało a to błąd, i nie bronie się tu, tylko chce żeby inni sobie uświadomili że wina często należy nie tylko do posadzkarzy, słuchajcie fachowców jak doradzają wam i wybierajcie dobre firmy wtedy będziecie zadowoleni z posadzek i ekipy robiące po posadzkarzach też będą zadowoleni...
Pozdrawiam

lukasz860910
02-02-2011, 16:26
Pytanie " wylewka z mixokreta czy tradycyjna " jest dla mnie ignorancją tematu i porad dla dyletantów.
Powszechnie w użyciu - wbudowywaniu są także wylewki samopoziomujące- anhydrytowe ,cementowe i gipsy syntetyczne.
Wykonuję takie posadzki i mogę tylko powiedzieć ,że mixokret był dobry naście lat temu lub dla bardzo oszczędnych inwestorów do których nie docierają racjonalne parametry.
Temat jaką posadzkę zastosować i gdzie jest ogromny aby nie wywodzić się tutaj proponuję na początek przestudiować karty techniczne produktów lub kontakt 695 924 762
Podstawowe zalety w/w posadzek to :dokładność , twardość , zwięzłość masy posadzkowej , czystość i czas wykonania ,
wady : cena .

częstą wadą jest też brak fachowej ekipy, widziałem źle zrobione posadzki z mixokreta i takie jak Pan robi, każdy chwali swoje ale często nie technologie są złe tylko brak wiedzy, nie wykwalifikowana ekipa, pracownicy którzy robią żeby zrobić a nie martwią się jak to jest zrobione... ceny w budownictwie są niskie firmy zaniżają ceny żeby mieć prace ale jak mało biorą za usługi nie będą mięć dobrych ludzi tacy wiedzą że za ich umiejętności trzeba zapłacić... zmierzam do tego że nie ważne jaki sposób wykonania wylewki wybierzecie tylko w dużej mierze liczy się jaka firma to robi!!! To od firmy zależy czy będziecie zadowoleni z posadzki!
Pozdrawiam

BMS
02-02-2011, 17:42
Robert 67
Ta wada o której pisałeś niestety jest decydująca.
Poza tym wbrew pozorom jest to metoda nieporównywalnie dalece bardziej czasochłonna od wylewek z mixokreta. Samo lanie jest szybsze ale PRAWIDŁOWE przygotowanie pomieszczeń, rozmieszczenie dylatacji, uszczelnienie-zabezpieczenie przed niekontrolowanym przemieszczaniem się masy etc. to żmudny proces, który niestety często jest traktowany pobieżnie i rzadko przez wykonawców robiony zgodnie ze sztuką budowlaną.
No i kolejną wadą metody jest brak możliwości wykonania spadków :)

lukasz860910
Cała prawda, nic dodać nic ująć :)
Jak nie daj bóg próbujesz przeforsować swój piach o odpowiednim uziarnieniu to już jesteś podejrzany że napewno masz udziały w zyskach piaskarni :)

Parkiet
02-02-2011, 19:14
Panowie Wykonawcy wylewek, przyłączam się do Waszych opinii. Moim zdaniem na jakość posadzek betonowych istotny wpływ mają w kolejności
1. Stosunek W/C.
2. Zagęszczenie masy betonowej.
3. Rodzaj i jakość kruszywa
4. Pielęgnacja.
5. Rodzaj i klasa cementu.
6. Domieszki oraz zbrojenie rozproszone.
Każdy rodzaj wylewek ma swoje przeznaczenie, jednak ich póżniejsza przydatność zależy głównie od jakości wykonania. Pozdrawiam.
P.S. Panowie wylewkarze wrzućcie na moją pocztę swoje oferty.

jarekkur
03-02-2011, 12:00
Ma Pan rację ale z doświadczenia wiem że winni są w dużej mierze inwestorzy...ponieważ... przykład - często się to zdarza... mówię jaki piasek (żwir) ma być kupiony a kupują inny powód tańszy, chce podać numer na piasek... dobry podkreślę - nie inwestor ma swój...tańszy. Mowie cement I on co??!!! za drogi w hurtowni nie ma...zato jest cement II tańszy... mówi się 1000 razy zanim wyjedziemy z budowy aby posadzkę przykryć folią, chociaż malarską tanią... często wiem że nie jest to robione nie chcę się a zaś przychodzi Pan mówi że pod parkiet ta wylewka nie nadaje się a inwestor nie powie że chciał zaoszczędzić że nie chciało się foli nakryć tylko powie że posadzkarze źle zrobili... Proszę mi uwierzyć doradzam swoim klientom jak najlepiej ale mało osób słucha, chce dobrze wykonać wylewkę ale nie da się przetłumaczyć ludziom, wiem bo ciągle mi się to zdarza... chodź przyznam za rację żę wiele firm posadzkarskich źel wykonuje posadzki, sypią mało cementu aby dobrze się ściągało a to błąd, i nie bronie się tu, tylko chce żeby inni sobie uświadomili że wina często należy nie tylko do posadzkarzy, słuchajcie fachowców jak doradzają wam i wybierajcie dobre firmy wtedy będziecie zadowoleni z posadzek i ekipy robiące po posadzkarzach też będą zadowoleni...
Pozdrawiam

Nie jest problemem wyegzekwowanie od inwestora zgody na stosowanie prawidłowej receptury przy wykonaniu wylewki. Należy wszelki uwagi spisać, wraz z podaniem receptury dla uzyskania odpowiedniej wytrzymałości. Następnie opisać co będzie się działo z wylewką, wykonaną według inwestora później po ułożeniu na niej np. posadzki podłogowej z drewna. Ostatnie zdanie powinno domagać się, zwolnienia z odpowiedzialności finansowej za powstanie ewentualnych szkód związanymi z wylewką.

oczywiscie nie ma różnicy miedzy betonem z miksokreta czy betoniarki, jeżeli jest utrzymana receptura. Tak ten z betoniarki jak z miksokreta czy z czegokolwiek, co nadaje się do mieszania przy zachowaniu reżimu technologicznego wraz z recepturą będą miały np. 20N/mm2. Polewanie wodą spowodowało sedymentację powierzchniową wylewki w postaci wypłukania cementu i jego osadzeniu się na wierzchu w postaci jaśniejszych przebarwień. Warstwę tą (mleczko cementowe) należy bezwzględnie usunąć przed montażem czegokolwiek na takiej wylewce. Jest to wada. Szybkie odchodzenie wody ze świeżej wylewki wraz z podniesioną jej temperaturą wynikającą z procesu hydratacji, powodują obniżenie wartości na wytrzymałość na ściskanie. Dlatego powinna być chroniona przez pierwsze dni przed zbyt szybkim oddawaniem wody. Taka sytuacja nie będzie miała miejsca, jeżeli wewnątrz nie będzie przeciągów, a wilgotność względna otoczenia zostanie utrzymana na poziomie 75%. Poza tym parametrów wylewki nie poprawi nawet wyjątkowo dobre wymieszanie zaprawy o złej recepturze.! Mieszanie tylko piasku 0-2, po to aby się dobrze obtoczyło zaczynem cementowym nie stworzy dobrego, mocnego kamienia jeśli nie matam kruszywa o większym uziarnieniu. W takim czymś zawsze będzie zbyt dużo porów powietrznych.
Wylewki te nie są wibrowane tylko rozcierane i dogładzane maszynowo pod ciężarem około 50kg/0,5m2. Przecież są rozkładane listwy wibracyjne. Listwą rozprowadzić, a następnie maszynowo krótko wyrównać powierzchnię i rzucić po paru godzinach folię na powierzchnię.
Przeświadczenie panów od posadzek, że pracują bezawaryjnie lub, że ich wylewki są w porządku wynika z tego, że rzadko mają problemy z ich dziełem. Wszystko co dzieje się później na wylewce, jest uważane za winę tego ostatniego, który na wylewce ułożył drewno, kafle itp. Większość technicznych szkód związanych z posadzkami drewnianymi (deski, parkiet) klejonymi do podłoża wynika z winy wylewek. Wszyscy rzeczoznawcy od parkietów (oprócz jednego) uważają, że wina w takim przypadku leży po stronie parkieciarza. Uważają oni niesłusznie, że parkieciarz powinien rozpoznać wadę wylewki i zastosować środki wzmacniające. Kompletna bzdura, ponieważ parkieciarz nie ma takich możliwości, aby sprawdzić wytrzymałość wylewki na ściskanie. Parkieciarz może rozpoznać wylewkę po jej powierzchni, a ta jest zawsze równa, gładka i do tego twarda (ale tylko do 2mm). Pytanie kto ma usunąć tą warstwę „zgorzeli” i kto ma za to zapłacić?
Oferta dzisiejsza dla podłóg drewnianych jest ogromna. Deski z drewna egzotycznego o dużych szerokościach i długościach, różne gatunki drewna egzotycznego w wielu przypadkach nie przebadanych, wymagają bezpiecznej wylewki. DLH importer, producent i handlarz drewnem egzotycznym wymaga podłoża o wytrzymałości na ściskanie 30MPa. Jeden z polskich producentów desek podłogowych wymaga 20MPa. Inni producenci unikają podania jakichkolwiek danych w tym zakresie, bojąc się problemów. Nie podając ważnych danych nie biorą na siebie odpowiedzialności. Zawsze ten inny jest idiotą.
Po pierwsze wylewki już na etapie projektu są zbyt słabe (B12-B15 czyli 12/15MPa), na przyjęcie desek o szerokości 240mm i długości 2500mm przy ich niewielkiej grubości 22mm. Następnie te parametry podczas badania, de facto przedstawiają się na młotku Schmidt’a 1,5-7MPa. Pod prasą wyszło na dwóch próbkach 2,7 i 3,1MPa. Straty 15.000,00zł. Wylewka była zatarta „na śmierć”. Winny posadzkarz czy parkieciarz? Deski odeszły od czegoś takiego, wraz z wylaną na taką wylewkę masą szpachlową jako wzmocnienie.
Teak 60m2 odszedł od podłoża cementowego wraz z cienką (1-2mm), warstwą wylewki. Wylewka zatarta „na śmierć”. Straty 24.000,00zł. W obu i wielu innych przypadkach, które mógłbym mnożyć winny był podkład. W każdym tym podkładzie brakowało zróżnicowanego kruszywa. Użyto miał piaskowy 0-2mm.!!! Pewnie mokry, nikt nie mierzy wilgotności piachu, aby odpowiednio zredukować wodę!!! Przelano wodę, aby szybciej i łatwiej rozjeździć tę bardzo mocno plastyczną masę. Ostatnio pan posadzkarz odpowiedział mi podczas ekspertyzy, że gdyby miał się stosować do moich zaleceń to by na chleb nie zarobił. On nie musi się stosować do zaleceń. Posadzkarz musi wykonać podkład przynajmniej zgodnie z dokumentacją czyli B12 lub B15. Gdyby tak było można by mieć pretensje do projektantów. Parametry wytrzymałościowe naszych wylewek pochodzą z lat 60-tych zeszłego wieku. W domach kładziono co najwyżej parkiet na węglopochodnym paku smołowym skądinąd znanym jako zabójca „subit”. Wylewka jest najsłabszym ogniwem w układzie drewno -klej-wylewka.
W Niemczech pod posadzki drewniane stosuje się wylewki B20-B25 co odpowiada normie europejskiej PN EN 13 813 C-20 i C-25N/mm2 F-5.
Wszystkie cementy zakupione w marketach budowlanych, cementowniach mają ostateczną gwarantowaną wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach 32,5 N/mm2. Jest obojętne czy jest to CEM I czy CEM II B z 35% popiołami zamiast cementu. Taki parametr gwarantuje producent. Problemem dla parkieciarza, jest wiedza na temat wilgotności równoważnej przy 20C dla tych cementów. Żaden producent nie podaje tego parametru! Nawet ci od wylewek szybkoschnących.
Dziwi mnie, że nie można utrzymać tego parametru wylewki nawet w zakresie 15N/mm2.

lukasz860910
03-02-2011, 18:17
Nie jest problemem wyegzekwowanie od inwestora zgody na stosowanie prawidłowej receptury przy wykonaniu wylewki. Należy wszelki uwagi spisać, wraz z podaniem receptury dla uzyskania odpowiedniej wytrzymałości. Następnie opisać co będzie się działo z wylewką, wykonaną według inwestora później po ułożeniu na niej np. posadzki podłogowej z drewna. Ostatnie zdanie powinno domagać się, zwolnienia z odpowiedzialności finansowej za powstanie ewentualnych szkód związanymi z wylewką.

oczywiscie nie ma różnicy miedzy betonem z miksokreta czy betoniarki, jeżeli jest utrzymana receptura. Tak ten z betoniarki jak z miksokreta czy z czegokolwiek, co nadaje się do mieszania przy zachowaniu reżimu technologicznego wraz z recepturą będą miały np. 20N/mm2. Polewanie wodą spowodowało sedymentację powierzchniową wylewki w postaci wypłukania cementu i jego osadzeniu się na wierzchu w postaci jaśniejszych przebarwień. Warstwę tą (mleczko cementowe) należy bezwzględnie usunąć przed montażem czegokolwiek na takiej wylewce. Jest to wada. Szybkie odchodzenie wody ze świeżej wylewki wraz z podniesioną jej temperaturą wynikającą z procesu hydratacji, powodują obniżenie wartości na wytrzymałość na ściskanie. Dlatego powinna być chroniona przez pierwsze dni przed zbyt szybkim oddawaniem wody. Taka sytuacja nie będzie miała miejsca, jeżeli wewnątrz nie będzie przeciągów, a wilgotność względna otoczenia zostanie utrzymana na poziomie 75%. Poza tym parametrów wylewki nie poprawi nawet wyjątkowo dobre wymieszanie zaprawy o złej recepturze.! Mieszanie tylko piasku 0-2, po to aby się dobrze obtoczyło zaczynem cementowym nie stworzy dobrego, mocnego kamienia jeśli nie matam kruszywa o większym uziarnieniu. W takim czymś zawsze będzie zbyt dużo porów powietrznych.
Wylewki te nie są wibrowane tylko rozcierane i dogładzane maszynowo pod ciężarem około 50kg/0,5m2. Przecież są rozkładane listwy wibracyjne. Listwą rozprowadzić, a następnie maszynowo krótko wyrównać powierzchnię i rzucić po paru godzinach folię na powierzchnię.
Przeświadczenie panów od posadzek, że pracują bezawaryjnie lub, że ich wylewki są w porządku wynika z tego, że rzadko mają problemy z ich dziełem. Wszystko co dzieje się później na wylewce, jest uważane za winę tego ostatniego, który na wylewce ułożył drewno, kafle itp. Większość technicznych szkód związanych z posadzkami drewnianymi (deski, parkiet) klejonymi do podłoża wynika z winy wylewek. Wszyscy rzeczoznawcy od parkietów (oprócz jednego) uważają, że wina w takim przypadku leży po stronie parkieciarza. Uważają oni niesłusznie, że parkieciarz powinien rozpoznać wadę wylewki i zastosować środki wzmacniające. Kompletna bzdura, ponieważ parkieciarz nie ma takich możliwości, aby sprawdzić wytrzymałość wylewki na ściskanie. Parkieciarz może rozpoznać wylewkę po jej powierzchni, a ta jest zawsze równa, gładka i do tego twarda (ale tylko do 2mm). Pytanie kto ma usunąć tą warstwę „zgorzeli” i kto ma za to zapłacić?
Oferta dzisiejsza dla podłóg drewnianych jest ogromna. Deski z drewna egzotycznego o dużych szerokościach i długościach, różne gatunki drewna egzotycznego w wielu przypadkach nie przebadanych, wymagają bezpiecznej wylewki. DLH importer, producent i handlarz drewnem egzotycznym wymaga podłoża o wytrzymałości na ściskanie 30MPa. Jeden z polskich producentów desek podłogowych wymaga 20MPa. Inni producenci unikają podania jakichkolwiek danych w tym zakresie, bojąc się problemów. Nie podając ważnych danych nie biorą na siebie odpowiedzialności. Zawsze ten inny jest idiotą.
Po pierwsze wylewki już na etapie projektu są zbyt słabe (B12-B15 czyli 12/15MPa), na przyjęcie desek o szerokości 240mm i długości 2500mm przy ich niewielkiej grubości 22mm. Następnie te parametry podczas badania, de facto przedstawiają się na młotku Schmidt’a 1,5-7MPa. Pod prasą wyszło na dwóch próbkach 2,7 i 3,1MPa. Straty 15.000,00zł. Wylewka była zatarta „na śmierć”. Winny posadzkarz czy parkieciarz? Deski odeszły od czegoś takiego, wraz z wylaną na taką wylewkę masą szpachlową jako wzmocnienie.
Teak 60m2 odszedł od podłoża cementowego wraz z cienką (1-2mm), warstwą wylewki. Wylewka zatarta „na śmierć”. Straty 24.000,00zł. W obu i wielu innych przypadkach, które mógłbym mnożyć winny był podkład. W każdym tym podkładzie brakowało zróżnicowanego kruszywa. Użyto miał piaskowy 0-2mm.!!! Pewnie mokry, nikt nie mierzy wilgotności piachu, aby odpowiednio zredukować wodę!!! Przelano wodę, aby szybciej i łatwiej rozjeździć tę bardzo mocno plastyczną masę. Ostatnio pan posadzkarz odpowiedział mi podczas ekspertyzy, że gdyby miał się stosować do moich zaleceń to by na chleb nie zarobił. On nie musi się stosować do zaleceń. Posadzkarz musi wykonać podkład przynajmniej zgodnie z dokumentacją czyli B12 lub B15. Gdyby tak było można by mieć pretensje do projektantów. Parametry wytrzymałościowe naszych wylewek pochodzą z lat 60-tych zeszłego wieku. W domach kładziono co najwyżej parkiet na węglopochodnym paku smołowym skądinąd znanym jako zabójca „subit”. Wylewka jest najsłabszym ogniwem w układzie drewno -klej-wylewka.
W Niemczech pod posadzki drewniane stosuje się wylewki B20-B25 co odpowiada normie europejskiej PN EN 13 813 C-20 i C-25N/mm2 F-5.
Wszystkie cementy zakupione w marketach budowlanych, cementowniach mają ostateczną gwarantowaną wytrzymałość na ściskanie po 28 dniach 32,5 N/mm2. Jest obojętne czy jest to CEM I czy CEM II B z 35% popiołami zamiast cementu. Taki parametr gwarantuje producent. Problemem dla parkieciarza, jest wiedza na temat wilgotności równoważnej przy 20C dla tych cementów. Żaden producent nie podaje tego parametru! Nawet ci od wylewek szybkoschnących.
Dziwi mnie, że nie można utrzymać tego parametru wylewki nawet w zakresie 15N/mm2.

Widzę że Pan więcej miał złych doświadczeń z wylewką dla tego tak Pan piszę po drugie to Pan jest ekspertem od tego i co do niektórych kwestii zgadzam się, wiele razy parkieciarze sprawdzali moje posadzki (wytrzymałość) i nigdy nie miałem problemu, ale powiem szczerze że posadzki robione wiosną oraz jesienią są mocniejsze latem gdy jest upał naprawdę trzeba dobrze pielęgnować posadzkę ale nie którzy tego nie robią.
Wracając do kwestii uziarnienia piasku wiele razy klient ma powiedziane jaki ma piasek kupić a gdy przyjedzmy na budowę piasek jest miałki...dlaczego? właściciel mówi innego nie ma jednak wiem że chodzi o cenę, a ile razy zamiast płukanego mamy jakiś jakby nakopany prosto z żwirowni beż odsiewania i nie da się robić, właściciel mówi robić z tego nic innego nie będzie... w takich przypadkach dostaje sito :) i nie było płukanego to nauczka się należy... he a tak naprawdę ludzi w Polsce nie stać na to aby budować tak jak pisze w muratorze, spotykamy często ludzi którzy na wszystkim oszczędzają kogo stać to kupi a nie których nie, chodź tak naprawdę to po zamieszkaniu zobaczą swoje błędy i w czasie stwierdzą że nic nie oszczędzili...

BMS
03-02-2011, 21:39
Cena, cena, cena ... i jeszcze raz cena. To się liczy. Wylewka ma być zrobiona i już, a fanaberie na temat piachu, cementu etc. to zachcianki wykonawcy bo on na pewno ma udział w zyskach za zakup droższych materiałów - polska rzeczywistość Panie Kolego jarekkur.
Ty masz możliwość egzekwowania jakości bo to Twoja robota jest jako ostateczna i stawia przysłowiową kropkę nad "i", my jesteśmy tylko robolami od brudnej betonowej roboty.
Ja zrobię taką wylewkę jaką trzeba, o zadanej wytrzymałości, ale na boga nie z piachu o konsystencji mąki, cementu z mieszalni o bliżej nieokreślonych parametrach, plastyfikatora, który jest wodnym bełtem bliżej nieokreślonych czynników i cenie za wykonawstwo urągającej ludzkiej godności.
A żyć z czegoś trzeba.

lukasz860910
04-02-2011, 18:14
Cena, cena, cena ... i jeszcze raz cena. To się liczy. Wylewka ma być zrobiona i już, a fanaberie na temat piachu, cementu etc. to zachcianki wykonawcy bo on na pewno ma udział w zyskach za zakup droższych materiałów - polska rzeczywistość Panie Kolego jarekkur.
Ty masz możliwość egzekwowania jakości bo to Twoja robota jest jako ostateczna i stawia przysłowiową kropkę nad "i", my jesteśmy tylko robolami od brudnej betonowej roboty.
Ja zrobię taką wylewkę jaką trzeba, o zadanej wytrzymałości, ale na boga nie z piachu o konsystencji mąki, cementu z mieszalni o bliżej nieokreślonych parametrach, plastyfikatora, który jest wodnym bełtem bliżej nieokreślonych czynników i cenie za wykonawstwo urągającej ludzkiej godności.
A żyć z czegoś trzeba.


Zgadzam się z tobą.

w ciągu roku robi się wiele domków i naprawdę mam rozeznanie, wiele osób stawia na jakość ale więcej patrzy żeby zrobić jak najtaniej...

teka
15-02-2013, 09:47
Zgadzam się z tobą.

w ciągu roku robi się wiele domków i naprawdę mam rozeznanie, wiele osób stawia na jakość ale więcej patrzy żeby zrobić jak najtaniej...

na szczescie coraz wiecej osob zaczyna dbac o swoja budowe.kluczem by inwestor zrozumial jest odwiedzenie go na budowie,sprawdzenie roznic na stropie czy chudziaku,dobor gr,styropianow a na koncu wytlumaczenie mu jaki wplyw na pozniejsze podlogi drewniane ma zastosowanie odpowiednich materialow.musze powiedziec ze tylko w 2012roku przekonalem okolo 10osob na zastosowanie kruszywa mimo iz te osoby nie kladly podlog drewnianych,ale byc moze w przyszlosci beda klasc

ślimak69
22-04-2013, 21:40
Wybieram bramkę numer 3.

Jest jeszcze opcja zamówienia BETONU w betoniarni. Dzisiaj zrobiłem swoimi rękami wylewkę na ok 23m2 zamówiłem sobie 2m3 (zapas ok 250l).
Jak rozmawialiśmy w betoniarni o czymś z piachu 0-2mm to oni to nazywają zaprawą a z kruszywa 0-8mm jest już nazywane betonem. Klasa B20 z włóknami (tworzywo sztuczne jest jeszcze możliwość ze stalowymi -troszkę drożej) konsystencja półsucha. Piasek rzeczny (rozumiem że droższy i lepszy) to było coś ekstra takie wrażenie odniosłem bo było to kilkakrotnie podkreślane rzeczny piesek.

Troszkę się to gorzej rozkłada i wyrównuje. Patrząc na filmiki jak goście śmigają z łatą a ja tak powoli ... jedno wiem taniej niż miksokretem (do jednego pomieszczenia) wyszło minimalnie ale nie o to się rozchodzi mam większe zaufanie do betoniarni niż do fachowców. Oni mi zrobili (tak wierzę) beton wg. zamówienia bez nadmiaru wody bo w końcu to nie oni będą się z tym męczyć przy rozkładaniu i wyrównywaniu.

Na cały dom, czy z dala od betoniarni może być kiepsko.

Zaleta nie trzeba trzymać kupy piachu i sobie ogródka niszczyć, po robocie posprzątane śladu nie ma.

marcin2372
23-04-2013, 20:26
Ostatnią rzeczą jaką bym podejrzewał ,że może być bublem była wylewka z miksokreta. Firmę polecił mi kolega gdzie ekipa zrobiła cały domek rok temu. Co do równości powierzchni nie mam większych zastrzeżeń - jest ok, ale wytrzymałość mechaniczna to tragedia. Uderzenie młotkiem odprysk, a pod twardą powierzchnią już można śrubokrętem wydłubać resztę. Wylewka nigdzie nie pękła co dziwne ?Wziąłem usługę z materiałem więc nie mogę mieć do siebie pretensji.Wylewki nakryte folią. Jedyne co mogło mieć wpływ na jakość to mróz jaki złapał po tygodniu od skończenia robót, ale firma dodawała plastyfikatory i dodatki zimowe. Cóż , na dzień dzisiejszy kazał bym wylać zwykły beton. Mogę zapomnieć o parkiecie - mam nadzieję ,że płytki nie odpadną od tego.
Przypominam sobie jak nie mogłem skuć betonu który spadł przy wylewaniu stropu na chudziaka - to jest siła.:yes:

teka
24-04-2013, 20:37
Ostatnią rzeczą jaką bym podejrzewał ,że może być bublem była wylewka z miksokreta. Firmę polecił mi kolega gdzie ekipa zrobiła cały domek rok temu. Co do równości powierzchni nie mam większych zastrzeżeń - jest ok, ale wytrzymałość mechaniczna to tragedia. Uderzenie młotkiem odprysk, a pod twardą powierzchnią już można śrubokrętem wydłubać resztę. Wylewka nigdzie nie pękła co dziwne ?Wziąłem usługę z materiałem więc nie mogę mieć do siebie pretensji.Wylewki nakryte folią. Jedyne co mogło mieć wpływ na jakość to mróz jaki złapał po tygodniu od skończenia robót, ale firma dodawała plastyfikatory i dodatki zimowe. Cóż , na dzień dzisiejszy kazał bym wylać zwykły beton. Mogę zapomnieć o parkiecie - mam nadzieję ,że płytki nie odpadną od tego.
Przypominam sobie jak nie mogłem skuć betonu który spadł przy wylewaniu stropu na chudziaka - to jest siła.:yes:

taka wiedza Twojego posadzkarza,on nie wie co to jest wylewka pod parkiet i nie wie ze musi byc kruszywo mieszane,Ty pewnie sugerowaes sie cena i przegrales.tona kruszywa to koszt okolo 90-100zl,do tego posadzkarz robiac ze swoim materialem sypal za malo cementu.oszczednosc nie poplaca i kolejny glos na forum ze wylewka z mixa to bubel.z mixokreta mozna wylewac betony mocniejsze niz z betoniarni,trzeba tylko chciec i znac recepture.pytanie teraz czy mowiles posadzkarzowi ze ma to byc wylewka pod parkiet.Ty mozesz zapomniec o parkiecie

lukasz860910
24-04-2013, 20:39
Ostatnią rzeczą jaką bym podejrzewał ,że może być bublem była wylewka z miksokreta. Firmę polecił mi kolega gdzie ekipa zrobiła cały domek rok temu. Co do równości powierzchni nie mam większych zastrzeżeń - jest ok, ale wytrzymałość mechaniczna to tragedia. Uderzenie młotkiem odprysk, a pod twardą powierzchnią już można śrubokrętem wydłubać resztę. Wylewka nigdzie nie pękła co dziwne ?Wziąłem usługę z materiałem więc nie mogę mieć do siebie pretensji.Wylewki nakryte folią. Jedyne co mogło mieć wpływ na jakość to mróz jaki złapał po tygodniu od skończenia robót, ale firma dodawała plastyfikatory i dodatki zimowe. Cóż , na dzień dzisiejszy kazał bym wylać zwykły beton. Mogę zapomnieć o parkiecie - mam nadzieję ,że płytki nie odpadną od tego.
Przypominam sobie jak nie mogłem skuć betonu który spadł przy wylewaniu stropu na chudziaka - to jest siła.:yes:

często dzwonią klienci i pytają sie o cene z materiałem ale klienta obchodzi tylko cena tłumacze mu co będziemy dawać i w jakiej ilości ale oni nie słuchają nie ważne ile na mixa sypiesz cementy tylko jaka cena powiesz im i się rozłączą też tak bywa typowe zachowanie buraka który chce tanio i dobrze a próżniej płacze źle ma zrobione

to tak na marginesie nic do ciebie kolego

dodatki do betonu? mogli tylko plastyfikator dodawać ale jak jest mróz to beton i tak marznie plastyfikator zapobiega krzepnięciu wody on nie chroni do -10C jak na nim pisze tylko zapobiega krzepnięciu (zamarzania) wody, po wylaniu i związaniu nic nie daje, posadzke trzeba przykryć i utrzymywać w budynku plusową temperature

lukasz860910
24-04-2013, 20:42
po prostu masz zrobioną słabą posadzkę i tyle jak powiedzieli ci cene trzeba było zapytać ile cementy dają pewnie 1,5 worka i dlatego tak się stało, szkoda bo często można tego uniknąć ale inwestor musi ustalić cene z materiałem ale w tym musi być odpowiedni piasek, kruszywo, zbrojenie, cement itp. i ODPOWIEDNIE ILOŚCI

lukasz860910
24-04-2013, 20:44
ile miałem ostatnio tel jaka cena z materiałem za metr - tyle - ok dziękuje już nie dzwonią a potem szukają pomocy

marcin2372
25-04-2013, 17:04
ile miałem ostatnio tel jaka cena z materiałem za metr - tyle - ok dziękuje już nie dzwonią a potem szukają pomocy

Niestety nigdy nie miałem styczności z branżą budowlaną i uczę się na własnych błędach. A co do ilości cementu na mixa to faktycznie dawali 1,5 worka, siatkę metalową , włókna i plastyfikatory do wody. Dzwoniłem do wykonawcy teraz i ten mi mówi że zawsze tak robią, a w tym przypadku mogła odparować woda przed pełnym związaniem i dlatego wylewka jest słaba - spalona. O parkiecie już nie myślę ,ale mam też obawy co do glazury przyklejonej do takiej powierzchni. Chudziak z betoniarki przy tym to skała.
Przy drugim budynku ,jeśli będzie mi dane, nie skuszę się na mixa.

teka
25-04-2013, 17:43
Niestety nigdy nie miałem styczności z branżą budowlaną i uczę się na własnych błędach. A co do ilości cementu na mixa to faktycznie dawali 1,5 worka, siatkę metalową , włókna i plastyfikatory do wody. Dzwoniłem do wykonawcy teraz i ten mi mówi że zawsze tak robią, a w tym przypadku mogła odparować woda przed pełnym związaniem i dlatego wylewka jest słaba - spalona. O parkiecie już nie myślę ,ale mam też obawy co do glazury przyklejonej do takiej powierzchni. Chudziak z betoniarki przy tym to skała.
Przy drugim budynku ,jeśli będzie mi dane, nie skuszę się na mixa.
to niech Ci zwroci pieniadze bo sypie sie 2worki,a jak tak zawsze robi to niech zamknie dzialalnosc i zajmie sie zbieraniem truskawek bo niedlugo sezon.przez takichartystow my tez
(lukasz860910 i ja) cierpimy poniewaz nasze prace sa oceniane z gory przez takich wlasnie czarodziejow jak Twoj posadzkarz.wiadomo ze jak wszedzie mniej jest osob w budowlance ktora robi komus dom jakby sobie robila.tak jest z tynkami,posadzkami,elewacjami,wykonczeniowka.moj kolega ktory robi tynki,elewacje itp pojechal teraz na budowe ktora wylalem.inwestor chcial zeby na zaciagnieta klejem elewacje polozyl strukture,kolega powiedzial ze nie podejmie sie takiej sztuki,poniewaz taki artysta zostawil ta robote ze trzeba byloby zrywac kleje i docieac najpierw styropiany potem znow zaciagac:lol2:,morał- zmarnowany material i podwojna robota.wiec Ty marcinie2372 do wyjatkow nie nalezysz.wygrywaja tańsi bo tanszy to taki ktory nie ma pracy.my z lukaszem 860910 mamy jej jeszcze za duzo bo nie oszukujemy ludzi-to poplaca

jarekkur
25-04-2013, 23:03
to niech Ci zwroci pieniadze bo sypie sie 2worki,a jak tak zawsze robi to niech zamknie dzialalnosc i zajmie sie zbieraniem truskawek bo niedlugo sezon.przez takichartystow my tez
(lukasz860910 i ja) cierpimy poniewaz nasze prace sa oceniane z gory przez takich wlasnie czarodziejow jak Twoj posadzkarz.wiadomo ze jak wszedzie mniej jest osob w budowlance ktora robi komus dom jakby sobie robila.tak jest z tynkami,posadzkami,elewacjami,wykonczeniowka.moj kolega ktory robi tynki,elewacje itp pojechal teraz na budowe ktora wylalem.inwestor chcial zeby na zaciagnieta klejem elewacje polozyl strukture,kolega powiedzial ze nie podejmie sie takiej sztuki,poniewaz taki artysta zostawil ta robote ze trzeba byloby zrywac kleje i docieac najpierw styropiany potem znow zaciagac:lol2:,morał- zmarnowany material i podwojna robota.wiec Ty marcinie2372 do wyjatkow nie nalezysz.wygrywaja tańsi bo tanszy to taki ktory nie ma pracy.my z lukaszem 860910 mamy jej jeszcze za duzo bo nie oszukujemy ludzi-to poplaca

Słusznie. Ludzie słyszą to co chcą usłyszeć. My za piątala zrobimy będziesz pan zadowolniony! Cholera bierze jak ciężko jest przebić się do ludzkiej mózgownicy. Dzisiaj znowu na ekspertyzie parkieciarz mierzył CM i ja jego CM w tym samym miejscu. Dwa rózne i to bardzo, wyniki!!!??? Ja wiem o co tutaj chodzi. Parkieciarzom jest trudno zrozumieć podstawowe prawa fizyki. Dlaczego? Podobnie z tym co zawsze tak robi. Ilu parkieciarzy przez taką fuszerę musiało zapłacic tysiące złotych za spaprany parkiet? Taki powie: od dwudziestu lat leję i nie miałem jeszcze reklamacji. Może i nie miał, bo winny jest ten ostatni. Dobranoc.