PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet gotowy



polon300
08-04-2010, 15:13
Witam,

Chciałby się zapytać osób które miały już styczność z parkietem gotowym (mam tu na myśli Dąbex PARAT DOS) o kilka spraw:
1. Czy mimo tego że parkiet jest już fabrycznie olejowany (Dąbex Doussie) - należy go po położeniu jeszcze raz olejować, czy też nie jest to wymagane i taka "standardowa" warstwa też by się dobrze sprawdziła??
2. To samo pytanie mam ale w przypadku parkietów gotowych Dąbex'u fabrycznie polakierowany - czy te fabryczne warstwy lakieru w zupełności wystarczą??
3. W ofercie Dąbexu jest klej PARAT 52. Czy warto wybrać klej producenta parkietu czy raczej skierować uwagę na np. klej WAKOL PU210, Mk.92S UZIN.....

Z góry dziękuje za pomoc

Parkiet
08-04-2010, 16:23
Najlepszą odpowiedż uzyskasz od producenta /gwarancja/. Podane przez Ciebie rodzaje klejów można stosować do lakierowanych deszczułek litych, przy warstwówkach można zastosować kleje rozpuszczalnikowe, jeszcze inne kleje są zalecane do ogrzewania podłogowego. Klej służy do zespolenia dwóch elementów - drewna z betonem i w tym kontekście należy rozpatrywać jego przydatność. Pozdrawiam.

tom tom
13-04-2010, 17:31
Jeśli chodzi o powłoki lakiernicze to w zupełności wystarczają a parkiet olejowany zalecam po olejować jeszcze raz po montażu ze względów estetycznych.

jarekkur
13-04-2010, 22:52
Jeśli chodzi o powłoki lakiernicze to w zupełności wystarczają a parkiet olejowany zalecam po olejować jeszcze raz po montażu ze względów estetycznych.
Nie używałbym olejów ponieważ mogą się na nie przygotowanej powierzchni (matowienie) z braku napięcia powierzchniowego łuszczyć. najlepiej wykonać pielegnację powierzchni zgodnie ze wskazówkami producenta parkietu.

tom tom
14-04-2010, 07:41
Jeżeli parkiet gotowy był zabezpieczany przez producenta olejem to jak myślicie co doradzi producent,pierwszą warstwę po montażu olej a po jakimś czasie wosk itp,oczywiście olej który zaleci producent.

polon300
16-04-2010, 20:12
Mam jeszcze takie pytanie:

Grubość takiego parkietu wynosi 13mm. Czy płytki podłogowe w łazience po położeniu też powinny mieć razem z zaprawą 13mm wysokości, czy też należy jeszcze doliczyć jakieś milimetry?? Nie za bardzo się orientuje czy taki parkiet można śmiało kleić od razu do wylewki czy też praktykowane jest stosowanie jakiś izolacji między wylewką a parkietem, która to wymagałaby aby wysokość płytek w łazience byłą większa niż te 13mm – oczywiście w sytuacji kiedy zależało by mi aby parkiet i płytki były na jednakowej wysokości.
Parkiet miałby być kładziony na trzecim pietrze budynku wielorodzinnego więc nie było by pod nim np. nieogrzewanego garażu co być może ma tu jakieś znaczenie...albo i nie :)

Sorry za to laickie pytanie :)

Parkiet
16-04-2010, 22:47
Parkiet klei się bezpośrednio do podłoża. Jeżeli jest to parkiet gotowy to należy doliczyć do jego grubości 1 mm "na klej" co w Twoim przypadku da 14 mm, i na takiej wysokości ułóż płytki /przed parkietem/. Pamiętaj o sprawdzeniu wilgotności posadzki oraz dobraniu odpowiedniego systemu gruntowo-klejowego .do parkietu. Pozdrawiam.

kornik 1
27-01-2012, 19:38
Witam,

Chciałby się zapytać osób które miały już styczność z parkietem gotowym (mam tu na myśli Dąbex PARAT DOS) o kilka spraw:
Wszystko tylko nie Dąbex. W tym czymś warstwa wierzchnia odkleja się od spodniej.