PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek Unico Neptun - prośba o ocenę.



adam1212
09-04-2010, 07:52
Nie mogę znaleźć żadnych opinii na internecie, a instalator proponuje mi następujący kominek :

Firma Unirol z Jaworzna.

Kominek Unico 3 Z plus 14 kw ( z wężownicą schładzająca) . Do układu zamkniętego.

- grubość ścian ze stali kotłowej 4 mm, wyłożone ściany i dno płytami szamotowymi 3 cm.
- sprawność 70 %,
- pojemność wodna 27 l.
- ciężar bez wody 142 kg
- wysokość 790, szerokość 790, głębokość 540.

Dodatkowe wyposażenie, szyber, wężownica, wlot/miejsce do podłączenia dopływu powietrza z zewnątrz.

Cena około 4.5 tys.

Proszę o opinię, czy można ze spokojnym sumieniem ten kominek zamontować?
Lub też polecenie innego do układu zamkniętego o podobnej mocy (bez nadmiernych szaleństw - sterowania dopływu powietrzem i pomp oraz dodatkowych wymienników ciepła - nie licząc wężownicy).

bohusz
10-04-2010, 05:37
Witam
Tutaj prosi się sprostowanie.
Firma UNIROL producent stalowych wkładów kominkowych oznaczonych logo UNICO, nie mieści się w Jaworznie.
Również wkłady kominkowe z płaszczem wodnym z serii Neptun nie posiadają węzownicy.
Unico Neptun 3 Z plus 14 kw, posiada drugi płaszcz wodny. Tak jak wszystkie wkłady wodne UNICO oznaczone słowem "plus"
Symbol "Z" oznacza, że wkład ma zamontowany fabrycznie regulowany króciec do pobierania powietrz z zewnątrz do spalania.

W Jaworznie jest zarejestrowana firma która jest dystrybutorem wkładów kominkowych UNICO.

Więcej nie będę pisał, ani podawał konkretnych informacji bo reprezentuje tą firmę z Jaworzna.
Cena wspomnianego wkładu też zresztą aktualnie jest trochę inna.

lemur6666
24-04-2010, 19:01
W poniedziałek 26 kwietnia w Poznaniu zaczynają się targi Kominki 2010. Wybieram się tam zobaczyć premierę tego kominka. Mnie interesuje wersja Nemo Plus (z płaszczem chłodzącym). Kominek jest chyba zgloszony do konkursu o medal MTP....
Wydaje się, że ceny są konkurencjne w stosunku do Lechmy. Po powrocie podzielę się wrażeniami.

bohusz
24-04-2010, 20:01
Na targach firma UNIROL producent wkładów kominkowych główny nacisk będzie kładła na prezentacje nowych wkładów, które weszły do sprzedaży pod koniec marca.
Są to bezrusztowe wkłady powietrzne UNICO Dragon i wkłady z płaszczem wodnym UNICO Nemo. W tych piecach zastosowano różne unikalne i opatentowane rozwiązania.
Oczywiście wkłady rusztowe Hermes i Neptun (wodne) są nadal w produkcji i cieszą się ogromną popularnością.

Więcej informacji udzielam na PW, lub e-meilem:
[email protected]
Pozdrawiam

http://www.owo.pl/files/wklady-kominkowe-unico-dragon-4-b.jpg
http://www.owo.pl/files/wklad-unico-dragon-4.jpg (http://www.owo.pl/pl_start,1.html)
http://www.owo.pl/files/wklady-kominkowe-unico-dragon-4-d.jpg
http://www.owo.pl/files/wklady-kominkowe-unico-dragon-8.jpg

lemur6666
28-04-2010, 12:56
No i wróciłem z targów. Spróbuję to podsumować.

Rozmawiałem na 4 stanowiskach o wkładach narożnych. W kolejności

1) Lechma (sbj 200)
2) Hajduk (volcano)
3) Unico (Nemo)
4) Spartherm (?)

NA targach była możliwość podłączenia stoiska do wylotu dachowego.
Skorzystały z tego Hajduk i Saprtherm. Niestety Unico nie skorzystało. Szkoda.

Nie bardzo można ocenić wkład nie widząc jak działa i jak efektywnie. Zwłaszcza nie będąc fachowcem.
Postanowiłem ocenić jednak tych wystawców pod kątem A) wiedza fachowa B) prezentacja produktu C) jakość wykonania
w skali 1-5.
A B C Razem Koszt*
Lechma 3 3 4+ 10+ 9600
Hajduk 4 4 3+ 11 8100
Unico 3 3 3 9 6200
Spartherm 5 5 5 15 16000

* Orientacyjnie ceny brutto (z głowy).

Właściwie to oceny potwierdzają wynik punktowy.

To co pokazał spartherm to jest po prostu szok - kominek w układzie zamkniętym z buforem i grzejnikami sterowany elektroniką.
Przemyślana prezentacja - efekt piorunujący.

Hajduk wypada nieźle - choć jest moim zdaniem za drogi w stosunku do Lechmy.

Unico nie wystawił wersji bezrusztowych. Ponadto testuje nowe kominki i zastanawia się nad 5 letnią gwarancją.

Pozdrawiam

adam1212
28-04-2010, 19:39
Z tego co czytam to Unico Nemo jest ok., a co z tym moim Neptunem 3Z plus 14 kw, czy też można spokojnie zainwestować w ten kominek (120 m2 bez pow. garażu) do układu zamkniętego z buforem 500 l.

bohusz
29-04-2010, 07:40
Według mnie Twoja ocena produktów nie jest pełna. Nie uwzględnia tego co w wkładach najważniejsze i naistotniejsze.
Może faktycznie UNIROL zaniedbał pokazu działających wkładów.
Sam zresztą chciałem być na targach, jednak pewne nagłe zobowiązania mi to uniemożliwiły.

Pozdrawiam

margod
02-05-2010, 18:02
Był jeszcze Brunner, ale w "wodzie" się nie paliło - szkoda.
Spartherm zawalił w Poznaniu jeden temat, mianowicie zamontowali zbyt mały bufor bez żadnego odbiornika i nie mogli palić we wkładzie dłużej niż 2h, Bardzo stracili przez to, bo nie mogli w pełni zaprezentować walorów wkładu.

margod
02-05-2010, 18:14
Z tego co czytam to Unico Nemo jest ok., a co z tym moim Neptunem 3Z plus 14 kw, czy też można spokojnie zainwestować w ten kominek (120 m2 bez pow. garażu) do układu zamkniętego z buforem 500 l.

Nie znam wkładów i nie wiem czy poradzą sobie z większym buforem. Do takiej powierzchni polecam Ci 800-1000l w dobrze ocieplonym domu i przy ogrzewaniu podłogowym zmagazynujesz w takim zbiorniku energię nawet na 24h. Zaznam, że nie wiem czy w/w wkłady poradzą sobie z takim zbiornikiem. Raz przejechałem się na pewnej firmie, której to wkład nie był w stanie nagrzać bufora do 60st. a o magazynowaniu ciepła nie było mowy.

miru 102
28-09-2010, 11:30
Ja mam kominek unico neptun. Paliłem nim poprzednią zimę, nie mieszkaliśmy a centralne było pod wodą, nie było gazu, trochę mrozu też było i dał sobie radę. Dom 160m2 kominek 18kw. Trochę brudził szybę ale paliłem sosną która została po budowie, deski, stemple itp. W tym roku po paleniu brzozą wszystko z szybą jest ok, palimy na razie co drugi dzień. Kominek kupiłem u "bohusza". Wkład przysłał kurierem sam przyjechał pod Warszawę zamontował i działa. Wszystko ok tak jak powinno być. Mogę śmiało polecić ten kominek.

bohusz
28-09-2010, 12:17
Fajnie czytać takie posty. Dzięki miru 102

No świat idzie do przodu, są nowsze "inne" wkłady z płaszczem wodnym UNICO, czyli UNICO Nemo. Wkłady bezrusztowe.

UNICO Neptun cieszą się dalej powodzeniem, szczególnie te o mniejszych gabarytach i mocach.
Montujemy je w kamienicach i blokach, tam gdzie są stare murowane kominy i mieszkania ok 80 m2. Pozwalają w drastyczny sposób zaoszczędzić na ogrzewaniu i stwarzają w mieszkaniach miłą atmosferę.

Pozdrawiam

bohusz
27-04-2011, 19:55
Witam,
Nie polecam producenta. Kominki średniej jakości za to obsługa pogwarancyjna pod psem.
Właściciela nic nie obchodzi jak się gwarancja skończy a i w czasie gwarancji jak coś sie uszkodzi lub jest jakaś wada fabryczna to usłyszymy , że to nasza wina!!!!
Podczas zakupu same superlatywy jednak po zapłaceniu podejście się zmienia. Jeżeli jest jakaś usterka to usłyszymy, że się czepiamy i nie znamy się na tym.
Więc jeżeli kogoś mogę przestrzec przed tym garażowym producentem to nie polecam go. Lepiej poszukać może troszkę droższą wersję kominka i mieć spokojną głowę w czasie gwarancji jak i po niej ciesząc się miłym spokojnym płomieniem z kominka jednak nie UNICO z UNIROLU.




Zakład Ciesielsko-Dekarski Krzysztof Kruk - MARCINKOWICE
NIE POLECAM TEJ FIRMY I PRZESTRZEGAM PRZED JEJ WŁAŚCICIELEM. PARTACZE WYKONUJĄCE DACHY. JEŻELI CHCECIE WYDAĆ PIENIĄDZE I MIEĆ ŻLE ZROBIONY DACH , NIE DOKŁADNIE, Z USTERKAMI I BRAKAMI I CIEKNĄCY TO Z DALEKA OD TEJ FIRMY. WŁAŚCICIEL NIE UZNAJE GWARANCJI, NIE ODBIERA TELEFONÓW OD KLIENTÓW W SPRAWIE REKLAMACJI, O WSZYSTKO TRZEBA SIĘ GO PROSIC ŻEBY COŚ NAPRAWIŁ I POPRAWIŁ - JEŻELI W OGÓLE COŚ POPRAWI. ZASADA WZIĄŁEM KASĘ TO PA I DO WIDZENIA.

Tak bywa, tylko gdzie prawda i jakie są fakty?

Na kilkaset sprzedanych, zamontowanych i zabudowanych wkładów UNICO nie miałem problemów typu usterki - gwarancje. A tym bardziej problemów z ich usuwaniem, czy współpracą z producentem.

Jeżeli bym miał poprostu zerwałbym współpracę.