PDA

Zobacz pełną wersję : Kos kontra okno



joaz
09-04-2010, 22:25
Witam.Od pięciu dni mam problem z kosem.(całkiem ładny ptaszek).Otóż codziennie ogodz 6.00 (jak w zegarku) siada na parapecie i puka dziobem w szybę naszego pokoju,powodując niechcianą pobudkę.(oczywiście moją bo druga połowa śpi albo udaje,że śpi).I tak od 30 min do 1h.Zrywam się przeganiam,a on odleci kawałek,.popatrzy,odczeka trochę i znowu to samo.Oczywiscie dochodzi do tego codzienna konieczność mycia okna ubrudzonego od jego ślicznego dziobka.(jak tak dalej będzie to chyba zetrę szybę na zero).Poczatkowo popukał sobie w inne okna ale w końcu uparł sie na nasz pokój.Dość już mam codziennego puk puk puk. A do tego dzisiaj przyprowadzil sobie kolegę-pomocnika i teraz jest pukpukpukpuk.Nie bardzo wiem co go przyciąga.Wkońcu zima się skończyła,jeść mają co,wszędzie dookoła robi sie zielono.Początkowo myslałam,że to moze rośliny na parapecie,zdjęlam i nic to nie dalo.Może wy mi doradzicie jak go humanitarnie przegonić,bo jutro znowu będzie trzeba się zerwać.

G.N.
10-04-2010, 14:03
Powieś przy oknie (od zewnątrz) kawałek foli, najlepiej takiej sztywnej szeleszczącej. Powinno wystarczyć jako strach na ... kosa.

qnik111
10-04-2010, 20:04
Kot na parapecie rozwiąże problem :)

EZS
10-04-2010, 21:00
może gdzieś na nitce płytę CD?

Elfir
10-04-2010, 21:47
Mnie fascynuje to zachowanie. Czy on czasem zamiast śpiewać nie idzie na łatwiznę i w ten sposób nie określa zasięgu swojego terytorium? A ten drugi to samiczka. Naklej tymczasowo na szybę filc od zewnątrz na wysokości kosowego dzióbka. Może się oduczy.

martadela
12-04-2010, 07:50
Mi się wydaje że on widzi swoje odbicie w szybie i je atakuje...

marius37
12-04-2010, 11:12
miałem taki sam problem ale z pliszką - nie dzobała tylko podlatywała do okien i "brała je na klatę" - wszystkie okna w błotku a parapety obfajdane po całości. przyklejałem sylwetki ptaka drapieżnego (takie, jak na ekranach wzdłóż dróg) ale dało to tyle, że przyjęła to sobie jako cel ataków. skończyło się jesienią - odleciała do ciepłych krajów ...

pablitoo
12-04-2010, 12:51
może gdzieś na nitce płytę CD?

Albo chodnikową ...

:lol:

Naklej na okno sylwetkę ptaka - taką czarną - powinno pomóc ....

joaz
13-04-2010, 12:56
Mnie fascynuje to zachowanie. Czy on czasem zamiast śpiewać nie idzie na łatwiznę i w ten sposób nie określa zasięgu swojego terytorium? A ten drugi to samiczka. Naklej tymczasowo na szybę filc od zewnątrz na wysokości kosowego dzióbka. Może się oduczy. Witam.Zastosowalam na zewnątrz folię aluminiową,szeleści jak niewiem co ale tylko nam,bo kos powstrzymał sie na jeden dzień i zaczął od poczatku swoje puk puk.Płyta cd kompletnie nic nie dała.A zastosowanie filcu jest nierealne-puka w okno od góry do dołu zostawiając na szybach kreski od dzioba-więc musiałabym zakleić całe okno.Ten drugi kos chyba nie jest samiczką bo ma ten sam kolor dziobka.Od wczoraj pukają na zmianę to jeden to drugi.Powoli zaczyna nas to irytować.Zastanawiam się tez co będzie w przypadku (zblizajacego się okresu)montażu moskitier.NIe chciałabym zamawiac nowych. Spróbuję z szablonami ptaków. Dalej czekam na wasze pomysły jak z nim postąpić, bo juz nawet nasze psy się przyzwyczaiły i tylko spoglądają z politowaniem na teeeego ptaszka.

Elfir
13-04-2010, 13:40
pozostaje kupić jastrzębia :)

ewamin
13-04-2010, 16:28
Może spróbuj skontaktować się z jakimś ornitologiem. Może Ci pomoże.