PDA

Zobacz pełną wersję : makroterm



brachol
11-04-2010, 13:38
Witam
Montuje ktos może u siebie Turbokominek III. Albo moze uzytkowuje takowy? Bo chętnie poznałbym opinie o tym produkcie + jakieś zdjęcia zamontowanych kominków
pozdrawiam

Lookita
11-04-2010, 15:38
Witam.Mam Makroterma,z plaszczem wodnym,ale ktory to numer,to sie pogubilem.Kominek dosc dobry,u mnie pracuje od 2 lat.Niestety nie powiem,ze rewelacyjny,ale spelnia swoja role.Czemu wybrales Makroterma?

brachol
11-04-2010, 17:10
chyba głownie dlatego że ma w zestawie wszystkie potrzebne do uruchomienia rzeczy no i swego czasu czytałem sporo pozytywnych opinii

brachol
11-04-2010, 17:32
Wyczysc skrzynke,chcialem poslac maila,ale nie dochodzi ;-)

wyczyściłem

bladyy78
16-04-2010, 11:49
Jeżeli chodzi o cenę uważam że Makroterm powinien być tańszy, jeżeli chodzi o wygląd bardzo mi się podoba. Szyba w nim brudzi się tak samo jak w najtańszych wkładach. W tej cenie niestety producent już powinien pomyśleć nad tym żeby szyba w nim była czysta, a nie tylko pisać że posiada system czystej szyby, który tak naprawdę nie działa, tak jak w większości wkładów. Wiec jeżeli patrzysz na wygląd i cena nie gra roli to będzie się ładnie prezentował. Jednak szału żadnego nie ma i będziesz miał przy nim tyle samo roboty co przy tańszych wkładach konkurencyjnych firm.

Kominki.fm
21-04-2010, 17:55
Trzeba pamiętać, iż szyby we wkładach z płaszczem wodnym mają większą tendencję do brudzenia, z uwagi na nieco niższą temperaturę wewnątrz paleniska. Przy niższych temperaturach nie zachodzi bowiem w pełni proces pirolizy odpowiedzialny za samoczyszczenie się szyby.

Inna sprawa jest taka, że wkłady wysokiej klasy, takiej jak na przykład Spartherm, Brunner mają ten problem jednak doskonale rozwiązany.

brachol
21-04-2010, 18:03
a jaka jest roznica cenowa tych kominkow?

Kominki.fm
21-04-2010, 19:45
W zależności od modelu, różnica w cenie wynosi od 2 do 5 tys. złotych brutto.

an-bud
21-04-2010, 20:12
w "paleniskach" makrotermu po kilkunastu minutach palenia trzeba sobie uruchomić wyobraźnię widoku ognia ;):D

Forest-Natura
22-04-2010, 08:03
Witam.
Makroterm był dobrym produktem kilka lat wstecz, jak zaczynali wchodzić na rynek. Podobnie jak np. Lechma i inne produkty solidnych i porządnych firm, które nie robiły tego typu rzeczy z doskoku i przypadku. Dlaczego "był"? Po prostu na naszym rynku praktycznie nie było wtedy innych rozwiązań i podobnych wyrobów. No przepraszam -były ale gorsze.
Ale jak to się mówi - świat idzie do przodu. Obecnie na naszym rynku jest dostępna cała gama urządzeń lepszych technicznie, bardziej wyrafinowanych pod względem wyglądu, ergonomii i obsługi. A te dwie marki pozostały na tym samym poziomie technicznym, poprawiając tylko nieco "dizajn" pod dyktando pewnych trendów wzorniczych. Za ceny obydwu wyrobów można nabyć inne produkty przewyższające je wartościami użytkowymi o całą epokę.
Oczywiście to co napisałem powyżej jest moim poglądem, z którym nie każdy musi się zgodzić.
Pozdrawiam.

brachol
22-04-2010, 08:37
Forest
a mozesz podac swoje typy najlepiej wraz z cena.
pozdrawiam