PDA

Zobacz pełną wersję : Planuje budowe domu drewnianego - rady, firmy



m_zarik
12-04-2010, 15:26
Witam,
Jakw tytule, zamierzam wybudowac dom drewniany, na poczatke chcialbym zapytac czy zna moze ktos nastepujace firmy(ktore akurat znalazlem i powiem ze jestem dosc zainteresowany ich uslugami), mial okazje z nimi współpracowac i jak je ocenia, mianowicie sa to nastepujace firmy:
- George - domy, okna, drzwi drewniane z okolic Nowego Sacza, Marcinkowic,
- DREWEX" Józef Pojawis, Puńsk, koło Suwałk,
- P.B.M. "DREW-BUD" Węgierska Górka k/Żywca
za wszystkie informacje, podpowiedzi z góry serdecznie dziekuje,
pozdrawiam

kanees
13-04-2010, 20:24
nie znam ani jednej z tych firm. Moge Ci za to polecic www.konform.pl.
Stawiali moj dom (www.dom-brejdyny.blog.onet.pl)
pozdrawiam

perm
15-04-2010, 18:46
Sprawdź też to: http://konsbud.com/ Na pewno technologia lepsza niż szkieletor. Cenowo nie najgorzej no i ściana z 10 cm litego drewna, klejonka wprawdzie ale to raczej zaleta niż wada.

Moose
15-04-2010, 20:26
Inne firmy: Kanadyjskie domy Goszczanów, Felden Białystok, LB home,

PawEla
16-04-2010, 20:08
Dom z Bieszczad, obiema rencyma: extra firma, polecam stawiali naszą chate. www.domzbieszczad.pl

thnd
20-04-2010, 09:51
My budowalismy z firma MISONI z Łomianek. W naszej miejscowości jest jeszcze 3 inne domy postawione również przez tą firmę.
Solidni, konkretni-maja bardzo ładne projekty. Za dom 130m2 powierzchni uzytkowej+stolarka okienna+dwoje drzwi wejsciowych+dach pokryty papa zapłacilimsy 164tyś brutto. Fundament stawialismy sami bo akurat taka usluga byla u nich bardzo droga

acia13
01-05-2010, 21:35
Witam wszystkich serdecznie
Jestem nowa z wielkimi planam na dom z bali ale nie mam pojecia jak to zrobić a po przeczytaniu 4 dziennikow przerażenie w oczach.
Błagam powiedzcie czy jak narazie mam sama dzialke to mam szanse w tym roku cos zdzialac. Peraża mnie ta cała papierologia, warunki zabudowy, pozwolonie itp.
Wybraliśmy wstepnie projekt i co dalej? Jaki bal kanciasty, okrągły a może płazy, jakie łączenie, jaka firma a może górale bo firmy cenami z butów wyrywaja, jaki rodzaj drzewa,i jaka grubośc bala. Moj malż mówi ze z ociepleniem od wewnatrz, jakie scianki działowe. Teraz zamieszkuje poddasze w domku jednorodzinnym mam ścianki z gk i jak starszy w swoim pokoju puka to młody obok sie budzi. Czy jak projekt który wybralam jest z kanciaka a ja zechcę z plazów lub okraglaka to się da.
Do thnd: jak wrażenia ze wspólpracy z firmą MISONI, my mamy dzialke pod Piasecznem wiec firma blisko, czy oni robią pod klucz, możecie dać namiar na priva na te domki przez nich stawiane [email protected]
Pozdrawiam i zgory dziekuje za wszelkie informacje.

ANNNJA
11-05-2010, 12:13
CYTUJĘ WYPOWIEDŹ THND" ;' "My budowalismy z firma MISONI z Łomianek. W naszej miejscowości jest jeszcze 3 inne domy postawione również przez tą firmę.
Solidni, konkretni-maja bardzo ładne projekty. Za dom 130m2 powierzchni uzytkowej+stolarka okienna+dwoje drzwi wejsciowych+dach pokryty papa zapłacilimsy 164tyś brutto""""

MOJA pierwsza reakcją na ten post: odnosząc się tylko do ceny to b. atrakcyjna, a FA. Missoni kojarzę z dużymi balami, a jaki dokładnie był wasz bal?
Nasz bal powyżej 30cm okrągły, naszego wykonawcę -firmę zdecydowanie polecam, a cenowo sporo wyżej, jakość i solidność kosztuje,

ANNNJA
11-05-2010, 12:16
Arcia, - raczej nikłe szanse na dosłowne postawienie chaty,
sam wybór wykonawcy, planu, adaptacja, dogadanie to około 2-3miesiące- i nie jest to wcale proste, ponadto dobrzy wykonawcy mają zajęte terminy na pare miesięcy,
ale może po wyborze projektu i wykonawcy uda Ci się wylać choć fundamenty, a ze stawianiem drewnianych belek zdecydowanie polecam poczekaj na wiosnę, !!

Marian11
16-05-2010, 15:43
Witam szanownych forumowiczów
Jestem zainteresowany budową domku o konstrukcji i szkieletowej z firmą http://www.apispw.pl/
z Biłgoraja czy ktoś z forum z nimi współpracował ? Jeśli tak proszę o opinie

PawEla
16-05-2010, 21:14
Byłem w apisie z wycena mojego domu: za bal 7cm stan surowy otwarty proponowali cene jaka zapłaciłem za bal 12cm z wykończeniem (w tym dach, okna i drzwi) w domie z Bieszczad.... co do jakości nie wypowiadam sie bo po tej rozmowie przestałem się interesować tą firmą.... może i szkielety robią dobre....

pedrord
17-05-2010, 19:09
witam jestem nowy na forum od zawsze podobały mi się domy z bali drewnianych mamy działke i zamierzamy z żoną kupic projekt domku konwalia i chciałbym prośić o przykładową wycene budowy w stanie surowym zadaszonym tzn interesuje mnie wyfrezowanie bali i transport na teren śląska okolice katowic reszte jestem wstanie samemu zrobić tzn poskładać oto fotki www.extradom.pl/projekt-domu-konwalia-bsa1254.aspx

pedrord
17-05-2010, 19:10
sorki jeszcze raz daje odnośnik do zdjęcwww.extradom.pl/projekt-domu-konwalia-bsa1254.aspx

paweł23
22-05-2010, 19:49
U mojego brata budowała f. WIKO Bardzo fajni ludzie i solidna firma, może dlatego że rodzinna z tradycją. Robią domy z prawdziwych okrągłych bali, a nie te na konstrukcji i obite deskami. Najlepsze jest to, że nawet się nie reklamują i jak zrobią dom to nie puszczają zdjęć w internet, cenią prywatność klienta. Polecam u mnie również będą budować.
503 160 175 to kontakt., strony internetowej nie pamiętam

anika1308
07-06-2010, 19:38
Nie wiem czy nie za późno, ale co do firmy GEORGE, to nie polecam:) Pojechałam do nich z gotowym projektem i wycenili mi dom w konstrukcji szkieletowej na 300 tys! Bez podłóg, schodów, drzwi i okien. Słyszałam, że swoją prace wykonują solidnie, ale ta cena?! W konsekwencji, realizację projektu złożyliżmy w ręce małej nieznanej firmy. Koszty jakie poniosłam, nie przekroczyły 160 tys.
Mam nadzieję że mój post na coś się przydał:)
Pozdrawiam

petervdo
07-06-2010, 22:23
Witam
czy miał ktoś może doczynienia :cool:
z firmą ProEko z Makowa Podhalańskiego ?
budowany dom ?
strona firmy:
http://www.proeko.net.pl/kontakt-domy.html
mają cos takiego "pokazowego"
http://otodom.pl/tani-ekologiczny-dom-z-bali-id4711665.html

petervdo
13-06-2010, 22:21
Załatwiał ktoś może taką opinię ?
ściany i przekrycia dachów budynków są nierozprzestrzeniające ognia, to minimalna odległość między nimi powinna wynosić 8 m – opinię taką może wydać Instytut Techniki Budowlanej lub osoba o odpowiednich uprawnieniach p.poż., mówiącej o tym iż ściana z bala o przekroju minimalnym 14 cm spełnia normy ogniotrwałości
gdzie, jak, za ile :bash:

agata353
18-06-2010, 20:29
Polecam firmę "Dom z Bieszczad" - budowali nam domek- solidni, rzetelni, trzeba tylko zrobić wcześniej porządne, proste fundamenty.

sammi
23-06-2010, 05:44
Nie wiem czy nie za późno, ale co do firmy GEORGE, to nie polecam:) Pojechałam do nich z gotowym projektem i wycenili mi dom w konstrukcji szkieletowej na 300 tys! Bez podłóg, schodów, drzwi i okien. Słyszałam, że swoją prace wykonują solidnie, ale ta cena?! W konsekwencji, realizację projektu złożyliżmy w ręce małej nieznanej firmy. Koszty jakie poniosłam, nie przekroczyły 160 tys.
Mam nadzieję że mój post na coś się przydał:)
Pozdrawiam

Jeśli można prosić o namiary na firmę będę zobowiązana:)

Hieronim12
24-06-2010, 21:47
Witam wszystkich, przeczytałem ostatonio coś takiego na stronie nndom.pl (http://www.nndom.pl/poradnik-162-domy-szkieletowe-wady-i-zaletysasas.html), że dom szkieletowy musi być wentylowany mechanicznie, jest to jedna z wad tego systemu, co wy na to??

petervdo
24-06-2010, 22:00
Witam wszystkich, przeczytałem ostatonio coś takiego na stronie nndom.pl (http://www.nndom.pl/poradnik-162-domy-szkieletowe-wady-i-zaletysasas.html), że dom szkieletowy musi być wentylowany mechanicznie, jest to jedna z wad tego systemu, co wy na to??

:rolleyes:
czy wentylacja mechaniczna jest wadą .. moim zdaniem nie
a miałem przyjemność przebywać w pomieszczeniach "wentylowanych" grawitacyjnie i mechanicznie ... mechaniczna działa zawsze .. grawitacyjna niekoniecznie ;)

piomar94
30-06-2010, 12:22
Witam,
Jakw tytule, zamierzam wybudowac dom drewniany, na poczatke chcialbym zapytac czy zna moze ktos nastepujace firmy(ktore akurat znalazlem i powiem ze jestem dosc zainteresowany ich uslugami), mial okazje z nimi współpracowac i jak je ocenia, mianowicie sa to nastepujace firmy:
- George - domy, okna, drzwi drewniane z okolic Nowego Sacza, Marcinkowic,
- DREWEX" Józef Pojawis, Puńsk, koło Suwałk,
- P.B.M. "DREW-BUD" Węgierska Górka k/Żywca
za wszystkie informacje, podpowiedzi z góry serdecznie dziekuje,
pozdrawiam

Witam-zamierzamy z mężem wybudować dom drewniany w konstrukcji szkieletowej.Byliśmy pod Warszawą w wiosce domów modelowych www.wioskadomow.pl .Jest bardzo dużo firm i ofert.Polecono nam firmę z Łomży RUSTOALL wwwmieszkajzdrowo.pl Pozdrawiam

piomar94
30-06-2010, 12:23
Witam-zamierzamy z mężem wybudować dom drewniany w konstrukcji szkieletowej.Byliśmy pod Warszawą w wiosce domów modelowych www.wioskadomow.pl .Jest bardzo dużo firm i ofert.Polecono nam firmę z Łomży RUSTOALL wwwmieszkajzdrowo.pl Czy zna ktoś tą firmę? Mieszkamy w Poznaniu może jest jakaś firma z wielkopolski? Pozdrawiam

Grand77
04-07-2010, 20:03
a moze bialdom?
http://img811.imageshack.us/img811/8458/img7264.jpg

alberto1968
05-07-2010, 20:53
Witam wszystkich serdecznie
Jestem nowa z wielkimi planam na dom z bali ale nie mam pojecia jak to zrobić a po przeczytaniu 4 dziennikow przerażenie w oczach.
Błagam powiedzcie czy jak narazie mam sama dzialke to mam szanse w tym roku cos zdzialac. Peraża mnie ta cała papierologia, warunki zabudowy, pozwolonie itp.
Wybraliśmy wstepnie projekt i co dalej? Jaki bal kanciasty, okrągły a może płazy, jakie łączenie, jaka firma a może górale bo firmy cenami z butów wyrywaja, jaki rodzaj drzewa,i jaka grubośc bala. Moj malż mówi ze z ociepleniem od wewnatrz, jakie scianki działowe. Teraz zamieszkuje poddasze w domku jednorodzinnym mam ścianki z gk i jak starszy w swoim pokoju puka to młody obok sie budzi. Czy jak projekt który wybralam jest z kanciaka a ja zechcę z plazów lub okraglaka to się da.
Do thnd: jak wrażenia ze wspólpracy z firmą MISONI, my mamy dzialke pod Piasecznem wiec firma blisko, czy oni robią pod klucz, możecie dać namiar na priva na te domki przez nich stawiane [email protected]
Pozdrawiam i zgory dziekuje za wszelkie informacje.

sprobujcie z ECOHAUS,tel 505 90 90 70,mail [email protected],www.ecohaus.pl>>>>>>>.ale strony to oni jakos nie biora do glowy od paru lat,chyba maja dalej robot duzo.Ani bal okragly,ani plazy,ani górale--no nie wszyscy,sa tacy co znaja sie na robocie i chyle przed nimi czoła,ale domy góralskie to tylko w gorach,bo na mazurach to wygladaja jak kalosz przy garniturze,ja mieszkam w fdomu 20cm bez ocieplenia i bylo w zime oki,polecam--to jest moij drugi dom drewniany...

oklat
25-07-2010, 20:24
Ja polecam Firme pana Markisza z pod Jeleniej Góry,Zrobili to Fachowo szybko w terminie.Ja daje im +++++.

Brodinio
29-07-2010, 21:20
Ja polecam Firme pana Markisza z pod Jeleniej Góry,Zrobili to Fachowo szybko w terminie.Ja daje im +++++.

Proszę podaj namiar na tą firmę, szukam kogoś solidnego kto wykończy mój dom.

kamdrevpol
06-08-2010, 19:52
Drodzy forumowicze!!!! Te dyskusje to położyć na bal i drugim przykryć. Tu głównie reklamują się właściciele firm budowlanych pod płaszczykiem ciemnych forumowiczów. Nikt słowem nie wspomnie o możliwości zakupu bali we własnym zakresie i postawienia samodzielnie z pomocą prostego cieśli . To jest forum dla naganiaczy. Budowa takiego domu to składanie lego tyle, że klocki są cięższe.

alberto1968
06-08-2010, 20:14
Drodzy forumowicze!!!! Te dyskusje to położyć na bal i drugim przykryć. Tu głównie reklamują się właściciele firm budowlanych pod płaszczykiem ciemnych forumowiczów. Nikt słowem nie wspomnie o możliwości zakupu bali we własnym zakresie i postawienia samodzielnie z pomocą prostego cieśli . To jest forum dla naganiaczy. Budowa takiego domu to składanie lego tyle, że klocki są cięższe.

musisz uważac żeby prosty cieśla nie przewrócił sie od ciężaru tych"LEGO",A a jak dojdzie do zrobienia poprawnej i porządnej "JASKÓŁKI" chatke to i owszemtypu mysiak to on pykniy,ale prawdziwą chate i skomplikowaną to raczej nie zawsze,a kolega jeżeli sądzi że to forum jest tworem naciągaczy to niech sie z niego wypisze---TO NIE JESTMIEJSCE DLA TAKICH WSPANIAŁOMYSLNYCH DORADCÓW.Skoro forum działało do tej pory bez Ciebie i zdecydowana większość jest ZADOWOLONA, TO I DALEJ BEZ CIEBIE KOLO BĘDZIE DZIAŁAŁO.Forum to służy wymianie poglądów i doświadczeń, a 'DOŚWIADCZENI" FORUMOWICZE ŚWIETNIE WYCZUWAJĄ REKLAMĘ.Tobie kolego polecam założyć firmę,która bedzie kładła "bal i przykrywała go drugim",a kaska i klienci będą walić drzwiami i oknami............BYĆ MOŻE........

Moose
06-08-2010, 21:27
Tobie kolego polecam założyć firmę,która bedzie kładła "bal i przykrywała go drugim",a kaska i klienci będą walić drzwiami i oknami............BYĆ MOŻE........

Nic dodać nic ująć. :)

karmad
23-08-2010, 12:28
W konsekwencji, realizację projektu złożyliżmy w ręce małej nieznanej firmy. Koszty jakie poniosłam, nie przekroczyły 160 tys.
a mogłabyś podać jakiś namiar na tą małą firmę??

alberto1968
04-09-2010, 07:04
?! W konsekwencji, realizację projektu złożyliżmy w ręce małej nieznanej firmy. Koszty jakie poniosłam, nie przekroczyły 160 tys.
Mam nadzieję że mój post na coś się przydał:)
Pozdrawiam[/QUOTE]
a mozesz powiedziec co obejmowala cena?

Bedstemider
20-11-2011, 20:09
Witam;
czy ktoś budował, buduje, będzie budował dom z bali suszonych?? jeżeli tak to proszę o namiary na firmy.
Dziękuje;
Darek

rudecka
21-11-2011, 11:31
Na tej stronce jest cała lista firm zajmujących się budową drewnianych domów: Drewniane domy (http://www.favore.pl/cat101710_drewniane-domy.html).

kaska700
21-11-2011, 14:36
Ja polecam Firme pana Markisza z pod Jeleniej Góry,Zrobili to Fachowo szybko w terminie.Ja daje im +++++.
my tez mamy zamiar zamowic nasz domek u pana markisza,widzielismy ich domy i mowiono nam ze fachowo tylko ze musimy czekac az do maja buuu ,ale za to bedzie prawdziwy dom z bali.

M_jeleśnia
11-02-2014, 12:48
:spam:

מרכבה
11-02-2014, 12:58
Nie zgadzam się z opinią, że budowa domu z bali to układanie klocków lego, bo mimo, że jestem inżynierem budowlanym zawsze polegam na doświadczeniu naszych cieśli. błąd... jak jesteś inż .. to winien żeś wiedzieć więcej od nich...
skąd co .
Przeważnie gogusie nie wnikają w szczegóły i bajdurzą.
Pierwsze czy taki ktoś rozumie zachowanie się budowli ... dla niego jest tak bo tak ...
jak bym się nie spotykał z takimi to może bym uwierzył iż mają coś do zaoferowania ...

M_jeleśnia
12-02-2014, 11:35
błąd... jak jesteś inż .. to winien żeś wiedzieć więcej od nich...
skąd co .
Przeważnie gogusie nie wnikają w szczegóły i bajdurzą.
Pierwsze czy taki ktoś rozumie zachowanie się budowli ... dla niego jest tak bo tak ...
jak bym się nie spotykał z takimi to może bym uwierzył iż mają coś do zaoferowania ...

Dlatego od konstrukcji tam jestem ja, a oni zajmują się technologią połączeń węgłów, pracą drewna i odpowiednim jego przygotowaniem.
Wydaje mi się, że nie doceniasz sztuki ciesielskiej.
Mam wrażenie, że niewiele byłby wart mój tytuł bez praktyki na budowie.
Ale dzięki za uwagę :)

מרכבה
13-02-2014, 10:25
Mam wrażenie, że niewiele byłby wart mój tytuł bez praktyki na budowie.
Ale dzięki za uwagę Uważam iż inż powinien się samodoskonalić .. zadawać pytania i być otwartym.
Jest problem trzeba rozwiązać. Upraszcza się w tedy wiele rzeczy ... rozkładanie rąk nic pomoże.
Studia ? czym one są ? na pewno nie uczą metodycznie i dokładnie ...
jedynym celem studiów z mojego punktu widzenia ... było dojście iż trzeba radzić sobie samemu.
skąd why, czemu ..

Zabawna historia była z podłogą ... u rodziców .. tak ci pacze .. szczeliny i myślę .. czemu te dechy są przybite ...
nie były by ... wystarczyło by klina dociągnąć ... i nie było by problemu ... przecież deska nie uleci na miotle ...
A Tato do mnie mówi ... mi Ojciec (mój dziadek) mówi to samo...
ja w zasadzie to z powietrza wymyśliłem ..nigdzie nie byłem u żadnego cieśli ... itp na przyuczeniu ...
Chyba o jest istota dalszego rozwoju ...

Myślę iż dom drewniany trzeba zrozumieć i poczytać ludzi co życie stracili na poznawaniu drewna ... i zapisie naukowym ...
Często gęsto .. cieśla wpędza w zagadnienia znane tylko sobie ... idiomy techniczne ..
z innej beczki to jest np oddychanie ścian .. to jest idiom techniczny ... jest bo jest.
przecież te okna mają ciepłe szyby z gazem :D kolejny idiom techniczny.

No mi na forum wyleciał gościu iż robią prefabrykaty ... z betonu na stosunku wodno-cementowym 0,7!!!
stąd właśnie na takie czereśniackie doświadczenia był bym ostrożny ...

Mam dom do remontu drewniany ..może by było możliwe zachowanie i odnowienie.
Ale perspektywa instalacji grzejników itp ... mnie się nie podoba.

Drewno zrobię mu tak https://www.youtube.com/watch?v=vJOvnsMJHJ8 co dobre to jako balast ..
pojemność cieplna ... drewna 2,5-2,8 kJ/kg co daje tyle prawie co ściana z cegły !!! warto wykorzystać....
tylko dyfuzja i aktywność termiczna jest gorsza ... przez co drewno nie nadaje się do szybkiego łapania ciepłą

Na domy z bala mam pogląd taki iż są piękne .. ale już nie mają przewagi w izolacji nad cegłą ... jak kiedyś ..
teraz tracą bardzo mocno ... choć nie muszą

Nie wiem czemu nie rozciąć bala na pół i w środek dać izolację ? to takie trudne ?
Uważam iż jest to bardziej ekonomiczne niż mur i latanie z zaprawą ... tynkiem itp ...
elewacja jest od razu materiałem nośnym ...

Konto usunięte na żądanie
07-07-2014, 09:44
CYTUJĘ WYPOWIEDŹ THND" ;' "My budowalismy z firma MISONI z Łomianek. W naszej miejscowości jest jeszcze 3 inne domy postawione również przez tą firmę.
Solidni, konkretni-maja bardzo ładne projekty. Za dom 130m2 powierzchni uzytkowej+stolarka okienna+dwoje drzwi wejsciowych+dach pokryty papa zapłacilimsy 164tyś brutto""""

MOJA pierwsza reakcją na ten post: odnosząc się tylko do ceny to b. atrakcyjna, a FA. Missoni kojarzę z dużymi balami, a jaki dokładnie był wasz bal?
Nasz bal powyżej 30cm okrągły, naszego wykonawcę -firmę zdecydowanie polecam, a cenowo sporo wyżej, jakość i solidność kosztuje,

Rozumiem, że cena bez fundamentu i bez środka i bez instalacji ....

Konto usunięte na żądanie
21-07-2014, 14:57
W nawiązaniu do tematu wątku - bardzo chętnie dowiem się dlaczego w tym wątku (i nie tylko) budownictwo szkieletowe uchodzi za " ... budowanie domu drewnianego..."? Przecież parametry fizyczne przegrody zewnętrznej (ściany) w budynku kanadyjskim nie maja nic wspólnego z parametrami fizycznymi przegrody z drewna.

maciej74
21-07-2014, 19:42
morze dla tego że materiał użyty do budowy to drewno i stawia go cieśla taki pan co dłubie we drewnie :)

butynski
21-07-2014, 20:05
W nawiązaniu do tematu wątku - bardzo chętnie dowiem się dlaczego w tym wątku (i nie tylko) budownictwo szkieletowe uchodzi za " ... budowanie domu drewnianego..."? Przecież parametry fizyczne przegrody zewnętrznej (ściany) w budynku kanadyjskim nie maja nic wspólnego z parametrami fizycznymi przegrody z drewna.

Domy drewniane i domy szkieletowe mają tyle do siebie co picie w Szczawnicy i szczanie w piwnicy ..... :rolleyes:

Konto usunięte na żądanie
21-07-2014, 21:42
morze dla tego że materiał użyty do budowy to drewno i stawia go cieśla taki pan co dłubie we drewnie :)

A styropian?Folia?To typowe materiały dla domu drewnianego?