PDA

Zobacz pełną wersję : kafelki na podłodze drewnianej...



ryszard233
13-04-2010, 14:03
Witam..czy mogłby ktos pomóc w tym temacie? Podloge mam w stanie dosc dobrym.malo sie ugina chodząc po niej...z gory dziekuje.Słyszałem ze mozna plyty osb przykrecic i na to płytki......pozdrawiam

panfotograf
29-04-2010, 13:55
Ja bym tego nie robił.
Drewno będzie się uginać - glazura tego nie wytrzyma -będzie pękać.
Jak dostanie ci się woda do tego drewna - spuchnie i kafle odpadną.

Może jakieś niewielkie kafelki z superelastyczną spoiną??
Chyba że ktoś ma pozytywne doświadczenia w tym zakresie

staszek500
29-04-2010, 14:01
o takich zabiegach jeszcze nie słyszałem. Ja kładłem płytki na płytki pcv, ale na podłogę drewnianą bym się bał. Tak jak pisze panfotograf, drewno będzie się wyginać. Po co niszczyć sobie nowe płytki.
A podłoga jest klejona? Z desek? to parkiet? Co jest pod nią? Beton, wylewka? Może lepiej je zedrzeć i położyć na to podłoże nowe płytki?

vadiol
29-04-2010, 21:43
Witam..czy mogłby ktos pomóc w tym temacie? Podloge mam w stanie dosc dobrym.malo sie ugina chodząc po niej...z gory dziekuje.Słyszałem ze mozna plyty osb przykrecic i na to płytki......pozdrawiam

Grunt specjalny Ceresit CN-94 .
Klej Ceresit CM-17 .
Czasami wtapia sie siatke z wlokna w warstwe kleju jezeli podloze nie jest wystarczajaco sztywne . W kuchni i lazience , warto zastosowac hydroizolacje CL-51 .

jarekkur
30-04-2010, 21:06
Witam..czy mogłby ktos pomóc w tym temacie? Podloge mam w stanie dosc dobrym.malo sie ugina chodząc po niej...z gory dziekuje.Słyszałem ze mozna plyty osb przykrecic i na to płytki......pozdrawiam
Płyta OSB pod kafle (22mm) jest sztywna i będziesz przykrecał do płyty OSB luźne fragmenty podłogi. Tym samym nadal będzie posadzka mało sztywna. Na płyty OSB można kłaść kafle. Trzeba ją odpowiednio przygotować. A wogóle z czego masz podłogę- tę luźną oczywiście?