PDA

Zobacz pełną wersję : Deski na podłogę + nierówna wylewka ??



fisher85
14-04-2010, 15:41
Witam
Chcę zagospodarować sobie poddasze ( 50 m2) i położyć deski sosnowe na podłogę, lecz wylewka jest nierówna.
Czy nadlać 3 cm wylewki i wtedy kłaść legary i na nie deski czy może nadlać tylko pod legarami, co sądzicie ???
Może macie jakieś inne rozwiązanie. ???

Pozdrawiam

Parkiet
14-04-2010, 21:48
W Twoim przypadku powstaje kwestia "ciężaru" fizycznego i finansowego. Moim zdaniem wystarczy nadanie poziomu pod legarami. Pozdrawiam.

tom tom
15-04-2010, 09:16
Zgadzam się z kolegą ,nierówności posadzki niweluje się poziomem legarów.Najlepiej używać podkładek gumowych pod legary jeśli oczywiście różnice w poziomie są niewielkie,jeśli masz duże różnice to najpierw podkład z drewna a potem guma.

fisher85
15-04-2010, 16:30
Wydaje mi się że wylewka nie będzie mieć niż 4 cm różnicy w poziomie.
Te podkładki musiałbym dać na całej długości łaty żeby się dopasowała?
Gdzie mogę znaleźć takie podkładki?

tom tom
16-04-2010, 15:45
Podkładki daje się punktowo co 80-90cm w zależności jakie dasz legarki,te gumy to ja kupuje w hurtowni budowlanej bo w marketach to trudno je znaleść.Może znajdziesz coś gumo pochodnego też sie sprawdzi.Powodzenia

jarekkur
17-04-2010, 22:11
Witam
Chcę zagospodarować sobie poddasze ( 50 m2) i położyć deski sosnowe na podłogę, lecz wylewka jest nierówna.
Czy nadlać 3 cm wylewki i wtedy kłaść legary i na nie deski czy może nadlać tylko pod legarami, co sądzicie ???
Może macie jakieś inne rozwiązanie. ???

Pozdrawiam
idealnym rozwiazaniem jest przyklejenie desek do płyty OSB umieszczonej zamiast na legarach na piance niskokurczliwej. Ten sposób w szczegółach niedawno opisywałem. Żadnej zabawy z nadlewaniem , podlewaniem, żmudnym ustawianiem poziomu.
Szybko, taniej i trwale.