PDA

Zobacz pełną wersję : wjazd na dzia?k?



10-05-2002, 15:35
Moi drodzy.
Kupiłam dom w szeregu z działką na osiedlu "zamkniętym" (to pierwsza niezgodność z prawem, gdyż ulice odjazdowe do domów należą do miasta)z ustalonym wjazdem do garażu od ulicy "nie należącej" do osiedla (wjazd mam z tyłu domu). Do domu wchodzę od osiedla. Na drodze do mojego domu parkuje dwoma samochodami sąsiad utrudniając mi wchodzenie (do mojej działki prowadzi ślepa uliczka). Chciałabym najlepiej wjechać na własną działkę ale pewnie muszę mieć zgodę na drugi wjazd. Jeśli go nie dostanę sąsiad nadal będzie szeroko parkował utrudniając nie tylko mi wchodzenie do domu ale np. w razie pożaru czy wezwania pogotowia wjazd innym służbom ratowniczym. Są na to jakieś rady?

Wujek
12-05-2002, 00:18
1. Jeżeli z twojego projektu nie wynika, czy dojazdy są wykonane zgodnie z projektem, zapoznaj się z dokumentacją (u inwestora). 2. Zgłoś problem w miejcowym Zarządzie Dróg. Z tego co piszesz, powinien być tam postawiony zakaz parkowania. Czy można wykonać jeszcze jeden dojazd zależy, przede wszystkim od warunków terenowych. Na dojazd musisz mieć pozwolenie na budowę.