PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie stropu poddasza użytkowego..



mleczus
14-04-2010, 22:41
Mam pytanie czy ocieplenie stropu żelbetonowego poddasza użytkowego nad częścią mieszkalną w następujący sposób jest poprawne:

- ponieważ na stropie na wysokość 10cm przestają belki nośne, a pod ścianami zewnętrznymi jest nierówność (skos) od wieńca pierwsze chciałem wyrównać powierzchnię wypełniając przestrzenie między belkami styropianem o grubości 10cm, ewentualnie pozostałe nierówności wyrównać betonem
- na wyrównaną powierzchnię rozłożyć folię, a następnie prostopadle do poprzedniej rozłożyć kolejną warstwę styropianu 10cm
- całość zalać wylewką uzbrojoną w siatkę, nie zapominając o szczelinach dylatacyjnych..

Czy takie ocieplenie będzie ok.. zastanawiałem się jeszcze czy w celu dodatkowego docieplenia nie zastosować wylewki z granulatem.. choć wydaje mi się to już może lekką przesadą, ale wolałem zapytać bardziej doświadczonych..

Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc :)..

darroo
08-05-2010, 17:53
Wszystko ok tylko folie daje się na styropian a nie pomiędzy chyba że płyty styropianu będą frezowane wtedy nie potrzebujesz foli a co do styrobetonu to przesada chyba że całkowicie zastąpisz styropian wylewką styrobetonową. Pozdrawiam.