PDA

Zobacz pełną wersję : [WYDZIELONY] Teorie spiskowe



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Włodek W.
14-04-2010, 18:58
Najbardziej żal tych co zostali.
Jest przepowiednia ,
,,Nieżywi upomną się o sprawiedliwość"
Czekali 70lat
Tam zamordowano tez tysiace Rosjan ,Białorusinów i wiele narodowości zssr
Swiat o tym niewiedział .
Teraz już wszyscy wiedzą co było po Smoleńskiem
Pozostało dużo pytań .Dlaczego ........

Teraz bomb nie podkłada sie sie do samolotu.
Teraz są wirusy wysyłane przez satelitę .Pilot w prawo a maszyna w lewo wysokosci tez można ,,poprawić"przez satelitę .
Dowódzctwo Wojska Polskiego,to ci którzy wysiedli z Casy za wcześnie.(zgineło 20)
Przeciwni byli Haarpp może? Pełna inwigilacja elektroniczna.
Bład pilota ten sam co CASA (złe warunki + bład )
Może Prezydent zginą przypadkiem ,,przy okazjii"
WTC tez paru zgineło elekrtyków i strazaków .
Reszta była na obowiązkowej aukcji harytatywnej.50 km dalej.od miejsca wydarzen .
Dllaczego ......
Dlaczego jest cenzura....

ZDANIE -WYPOWIEDZ WYRWANA Z KONTEKSTU>
JEST TAKI FILM JEDEN DRUGI TRZECI
http://www.youtube.com/watch?v=JUpLVnzMsog&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Ya1BhEEb_nk

NIE ROZMAWIAJ O POGODZIE.......YT.
CENZOR TEZ moze OBEJRZY

BOHO
14-04-2010, 21:51
a tak w ogóle dobrze się czujesz ? jak można ci pomóc ?

Barbossa
14-04-2010, 21:57
źle zrozumiałeś
to jest szyderstwo
niemniej warto zapoznać się przy okazji z historią "narodu" białoruskiego

Chef Paul
14-04-2010, 23:07
źle zrozumiałeś
to jest szyderstwo
...

... nie ... no coś Ty, Pirat ... Włodek już tak ma :)

bobiczek
15-04-2010, 16:42
Faktycznie temat "teoria spiskowa" nie powinien powodować emocji - bo "teoria spiskowa" już w swojej nazwie wiele wyjaśnia - prawda?
Dlatego nie warto uruchamiać którejkolwiek półkuli nad zastanawianiem sie bo szkoda każdej fałdy źle wykorzystanej.
Pozdrawiam

Pepeg z Gumy
15-04-2010, 16:46
Taki filozoficzny się zrobiłeś bobiczku.

bobiczek
15-04-2010, 16:52
A tak doła mam jakoś - do tego nie zważając na żałobę narodową US i ZUS (chyba mają spółkę jakąś cy cóś?) podesłały mi dzisiaj o ukaraniu - w sumie 7.000zeta - więc wziałem otwarłem flaszkę małą i się dobijam z dołem na maxa

Pepeg z Gumy
15-04-2010, 16:57
Dobrze napisałeś w tym temacie o teoriach spiskowych z US-em i ZUS-em.;)
Twoje zdrowie! Napijmy się! W razie czego winę zwalimy na cyklistów

ponury63
15-04-2010, 16:58
Faktycznie temat "teoria spiskowa" nie powinien powodować emocji - bo "teoria spiskowa" już w swojej nazwie wiele wyjaśnia - prawda?
Jest to temat wydzielony z wątku, który ma służyć refleksjom na temat tragedii, a nie szukaniu sensacji.
Z uwagi na nieodrzeczność tez w nim zawartych został wydzielony do odrębnego wątku; jednakże tytuł już poprawiłem.

bobiczek
15-04-2010, 17:09
Domyślam się Ponury że dzisiaj wszyscy powinni uruchomić duże pokłady refleksji.
Jednak musisz przyznać że refleksja refleksji nierówna.
A że banować nie wolno nikogo i niczego - to słusznie temat zaistnieć mógł i oczekiwać odpowiedzi.
Ja udzieliłem swojej - bez prawa do zmian w kwestii "teorii spiskowej"
ŚP Generała też ekshumowali - tamta teoria była o wiele prawdziwsza i bardziej wiarygodna dle większości a wiesz jaką się okazała...........
Pozdrawiam

JoShi
15-04-2010, 21:42
a tak w ogóle dobrze się czujesz ? jak można ci pomóc ?

Włodek nigdy nie czyje się dobrze jeśli w grę wchodzi kosmos. Ja czuję się coraz gorzej jak czytam takie brednie. Na szczęście ja mam wybór i mogę nie czytać. Włodka wyleczyć się już nie da.

Sloneczko
15-04-2010, 22:46
Włodek, wytłumacz skąd wziął się właśnie teraz pył wulkaniczny na niebie? Po mojemu, jest to kara Boża za butę, pychę i kłamstwa kardynała D.

Agduś
16-04-2010, 09:40
Ten pył to niewątpliwie ZNAK.

Jest kilka wersji:
1. Pył ma dać nam do zrozumienia, że Włodek ma rację. Nasze umysły zostały zamroczone. Był spisek, ale my go nie widzimy, bo czarna pomroczność zasnuła nasze myśli. Nie widzimy rzeczy oczywistych (znaczy spisku, który spowodował katastrofę).
2. Pył to wyraz dezaprobaty wyższych sił dla pomysłu pochówku na Wawelu (uniemożliwi loty nad Polska i co za tym idzie sam pogrzeb).
3. Pył to po prostu symbol żałoby. Siły natury się do niej przyłączyły.

Wszystkich wróżów i wróżki proszę o wpisywanie innych możliwych wyjaśnień. Mnie zasnuł już pył wulkaniczny i straciłam łączność ze swym jasnowidzeniem.

Barbossa
16-04-2010, 09:57
toć ziemia po prostu bąka puściła
zbieżność dat, wpływu - przypadkowa

ponury63
16-04-2010, 10:02
Ten pył to niewątpliwie ZNAK.
(...)
Nie widzimy rzeczy oczywistych (znaczy spisku, który spowodował katastrofę).
No bo pył jest, to nie widzimy.
Zaiste powiadam Wam - kiedy pył opadnie, przejrzymy na oczy.

BOHO
16-04-2010, 10:05
No bo pył jest, to nie widzimy.
Zaiste powiadam Wam - kiedy pył opadnie, przejrzymy na oczy.

i zobaczymy w jakim stoimy szambie....

ponury63
16-04-2010, 10:11
i zobaczymy w jakim stoimy szambie....
Bluźnisz synu, z wulkanu wypływa na powierzchnię LAWA.

JoShi
16-04-2010, 14:08
Włodek, wytłumacz skąd wziął się właśnie teraz pył wulkaniczny na niebie? Po mojemu, jest to kara Boża za butę, pychę i kłamstwa kardynała D.

Pozwolisz, że odpowiem za Włodka? Przecież on ie tak dawno nauczał, że na księżycu jest tajna baza kosmitów. To oni są za wszystko odpowiedzialni. Za namową Rosjan wywołali wybuch wulkanu i kierują tę chmurę na Europę, żeby zepsuć niedzielną uroczystość. To przeciez oczywiste.

Chef Paul
16-04-2010, 16:16
Ten pył to niewątpliwie ZNAK.
...
Wszystkich wróżów i wróżki proszę o wpisywanie innych możliwych wyjaśnień. Mnie zasnuł już pył wulkaniczny i straciłam łączność ze swym jasnowidzeniem.

... no dobra ;)
Tusk w zmowie z Putinem (układ) tak się nawąchali gazu łupkowego, że przy wydechu tegoż przez odbytnicę powstał ten PYŁ szatański, który pokrywa teraz Polskę.
Wulkan na Islandii to kamuflaż i "zasłona dymna" (co widać na zdjęciach satelitarnych). :) ;)
... szkoda tylko, że tak pikne fotorelacje z Prezydentami i Głowami Państw z Wawelem w tle, przydatne w niedalekiej "kampanii wyborczej", szlag trafi :(
... no

Pepeg z Gumy
16-04-2010, 17:28
... no dobra ;)
Tusk w zmowie z Putinem (układ) tak się nawąchali gazu łupkowego, że przy wydechu tegoż przez odbytnicę powstał ten PYŁ szatański, który pokrywa teraz Polskę.
Wulkan na Islandii to kamuflaż i "zasłona dymna" (co widać na zdjęciach satelitarnych). :) ;)
... szkoda tylko, że tak pikne fotorelacje z Prezydentami i Głowami Państw z Wawelem w tle, przydatne w niedalekiej "kampanii wyborczej", szlag trafi :(
... no
To robota Schetyny i TVN24.

Elfir
16-04-2010, 23:03
Wszyscy wiedzą, że Tusk majstrował wczoraj przy wulkanie

ponury63
16-04-2010, 23:06
To jest międzynarodowa manipulacja: "Tu są przeróżne siły, również międzynarodowe"
http://wyborcza.pl/1,75248,7779113,O_Rydzyk__manipulacja_na_placu_Pil sudskiego.html

Barbossa
17-04-2010, 00:05
idź spać, te nocne czuwanie Ci najwyraźniej nie służy

magdyla
17-04-2010, 17:52
Wam sie jeszcze chce w takiej chwili żartować??? Ja w sumie sama na początku myślałam, że to niemożliwe, że to był wypadek, myślałam, że to napewno to był sabotaż, bo po tych Ruskach sie można wszystkiego spodziewac. Ale teraz powinniśmy sie koncentrowac na podtrzymywaniu naszych rodakow na duchu, na ile to możliwe...

EZS
17-04-2010, 20:56
Ja tez myślałam, że to niemożliwe, żeby to był wypadek. Byłam pewna, ze to ŚP prazydent kazał lądować bez wzgledu na wszystko, a tu Rosjanie i Tusk mówią, że nacisków nie było. Niemożliwe, to Spisek, na pewno!

A ZNAK oczywiście, że był!. Przecież ta mgła przyszła razem z samolotem i razem z nim odeszła. Dziś tak usłyszałam w trójce. Tylko nie powiedzieli, czego ZNAK :(

Sloneczko
17-04-2010, 23:01
Nie zastanawia Was wybuch pyłu wulkanicznego i to taki, który zagraża samolotom?
Czy to nie daje do myślenia hierarchom kościelnym, którzy na siłę chcą pochować parę prezydencką na Wawelu i wieźć ich samolotem mimo zakazu lotów?

Co jeszcze musi się wydarzyć, by owi hierarchowie spokornieli?!

lagotek
18-04-2010, 13:57
Ten pył to niewątpliwie ZNAK.

Jest kilka wersji:
1. Pył ma dać nam do zrozumienia, że Włodek ma rację. Nasze umysły zostały zamroczone. Był spisek, ale my go nie widzimy, bo czarna pomroczność zasnuła nasze myśli. Nie widzimy rzeczy oczywistych (znaczy spisku, który spowodował katastrofę).
2. Pył to wyraz dezaprobaty wyższych sił dla pomysłu pochówku na Wawelu (uniemożliwi loty nad Polska i co za tym idzie sam pogrzeb).
3. Pył to po prostu symbol żałoby. Siły natury się do niej przyłączyły.

Wszystkich wróżów i wróżki proszę o wpisywanie innych możliwych wyjaśnień. Mnie zasnuł już pył wulkaniczny i straciłam łączność ze swym jasnowidzeniem.

co do spisku, to nigdy nic nie wiadomo, jesli byl to spisek to byl naprawde doskonaly
ale w swego rodzaju znaki "sil wyzszych" nie wierze ;) wg mnie to glupota...

Barbossa
18-04-2010, 15:44
Nie zastanawia Was wybuch pyłu wulkanicznego i to taki, który zagraża samolotom?
Czy to nie daje do myślenia hierarchom kościelnym, którzy na siłę chcą pochować parę prezydencką na Wawelu i wieźć ich samolotem mimo zakazu lotów?

Co jeszcze musi się wydarzyć, by owi hierarchowie spokornieli?!
to Piekło upomina się o matołków za ich głupie teksty

HenoK
19-04-2010, 05:18
Mnie także to zastanawiało.
Do wczoraj, gdy przeczytałem tą informację :
http://wiadomosci.onet.pl/2157160,12,item.html

Szef linii Air Berlin Joachim Hunold powiedział gazecie "Bild", że podstawą zamknięcia przestrzeni powietrznej są wyłącznie dane z symulacji komputerowej, przeprowadzonej przez Volcanic Ash Advisory Center w Londynie.
IMHO, jest to taka sama afera, jak ta ze szczepionkami na świńską grypę.
Zbyt wielu ważnym ludziom było na rękę, żeby z jednej strony wyrazić żal i solidarność z ofiarami katastrofy pod Smoleńskiem, w tym Prezydemtem Lechem Kaczyńskim, a z drugiej strony niekoniecznie spotykać się w tak słabo przygotowanym miejscu (ponad 50 delegacji odwołało swoje przyloty).
Pył nad Europą był bardzo dobrym pretekstem.
Nie dziwi Was, że zniknął on zaraz po zakończeniu uroczystości?

Nie chodzi mi przy tym o sam fakt wybuchu wulkanu (wybuchł on zresztą dużo wcześniej, ok. 20 marca), tylko o prognozy stężenia pyłu nad Europą.

JoShi
19-04-2010, 08:37
Najgorzej to est jak ktoś się wypowiada na temat o którym nie ma zielonego pojęcia. Trzeba bowiem wiedzieć, że tego typu symulacje zawsze są robione w oparciu o najświeższe dane. Przeliczane codziennie i publikowane. To samo dotyczy chmury pyłu wulkanicznego jak i rozkłady frontów atmosferycznych. żadna tam afera. Zwyczajna rutyna.

Następny pożalsięboże aferzysta.


Nie dziwi Was, że zniknął on zaraz po zakończeniu uroczystości?
Jak mógł zniknąć skoro nadal zablokowane sa lotniska w Europie. Przestań wypisywać durnoty.

Elfir
19-04-2010, 09:29
A samoloty fińskich sił powietrznych to chochlik uszkodził?
Ich F16 mają silniki do remontu po lotach w chmurze pyłów.

Bold
19-04-2010, 09:57
Okazuje się, że zamieszanie na lotniskach w całej Europie związane z unoszącą się chmurą pyłu wulkanicznego mogło być niepotrzebne.

Największe linie lotnicze przeprowadziły loty testowe nad kontynetem. Okazało się, że samoloty
w żadnym przypadku nie zostały uszkodzone. Nie doszło również do zaburzenia funkcjonowania systemów
maszyn - informuje PAP.

W ryzykownych testach wzięły udział dwusilnikowe samoloty Boeing 737-800 holenderskich linii KLM, które sprawdzały warunki
na różnych wysokościach (od 10 do 13 km).

Co ciekawe, przelot w wulkanicznym pyle dobrze
zniosły także maszyny niemieckiej Lufthansy. Dziesięc samolotów bez przeszkód przeleciało z Monachium do Frankfurtu. Po wylądowaniu badania nie wykazały żadnych uszkodzeń - czytamy na forsal.pl.

Podobne testy na zlecenie Unii Europejskiej wykonano także we Francji i Belgii. Tam również nie stwierdzono żadnych uszkodzeń.

http://www.hotmoney.pl/artykul/wulkaniczny-pyl-wcale-nie-psuje-silnikow-13006

HenoK
19-04-2010, 10:08
Trzeba bowiem wiedzieć, że tego typu symulacje zawsze są robione w oparciu o najświeższe dane. Przeliczane codziennie i publikowane. To samo dotyczy chmury pyłu wulkanicznego jak i rozkłady frontów atmosferycznych. żadna tam afera. Zwyczajna rutyna.
Jesteś tego pewien.
To popatrz tutaj : http://metoffice.com/corporate/pressoffice/2010/volcano/sat_animation/
Pokazana jest animacja ze zdjęć satelitarnych. Tylko ciekawe, że pokazane są emisje z 3 wulkanów na Islandii.
Z tego co wiem, zagrożeniem są pyły z jednego wulkanu Eyjafjoell . Na animacji widać, że aktywne są również dwa wulkany na wschód od niego.

JoShi
19-04-2010, 10:18
Okazuje się, że zamieszanie na lotniskach w całej Europie związane z unoszącą się chmurą pyłu wulkanicznego mogło być niepotrzebne.
Oczywiście. Wszystkie linie lotnicze Europy i okolic skazały się na wielomilionowe straty bezmyślnie słuchając zmyślonych prognoz, żeby kilku polityków nie musiało jechać na pogrzeb. No weźcie się wreszcie puknijcie w głowę.


Jesteś tego pewien.
1. Jestem kobietą.
2. Znam zagadnienie od kuchni.

BOHO
19-04-2010, 10:37
Oczywiście. Wszystkie linie lotnicze Europy i okolic skazały się na wielomilionowe straty bezmyślnie słuchając zmyślonych prognoz, żeby kilku polityków nie musiało jechać na pogrzeb. No weźcie się wreszcie puknijcie w głowę.




no co ? bardzo dobra teoria..... okazuje się że wszechpotężny UKŁAD ogarnął całą Europę.....

Elfir
19-04-2010, 10:39
Pewnie Żydzi trzymają w swoich rekach takie decyzje o lotach, a im Lech był solą w oku ze swoim patriotyzmem.
Spisek żydowsko-masoński, mocium panie...
;-)

BOHO
19-04-2010, 10:56
plus pederaści !

freetask
19-04-2010, 11:06
teorie spiskowe teoriami spiskowymi, ale powiedzcie:
- czy taki zjazd światowy w miejscu przygotowywanym przez raptem kilka dni nie byłby idealnym do jakiegoś zamachu? Wystarczy jeden ekstremista z bombą na brzuchu...
- interes linii lotniczych interesem jest ale zaproponujcie lepszą wymówkę, żeby światowego zlotu nie zorganizować? Popuście wodze fantazji - w tym wątku można przecież. Nie spierając się o to czy to możliwe czy nie, jak w "Wag the dog"... Jeżeli mielibyście parę dni na odwołanie spotkania...

A tak poza tym mam pytanie do znawców: słyszałem, że chmura pyłów miała do 1km grubości, czy można ją zobaczyć gołym okiem (wydaje mi się, że 1km pyłów trochę niebo przesłoni - ale może się nie znam)? Bo u mnie (południe Polski) jak na złość w sobotę było śliczne niebieskie niebo...

HenoK
19-04-2010, 13:54
teorie spiskowe teoriami spiskowymi, ale powiedzcie:
- czy taki zjazd światowy w miejscu przygotowywanym przez raptem kilka dni nie byłby idealnym do jakiegoś zamachu? Wystarczy jeden ekstremista z bombą na brzuchu...
- interes linii lotniczych interesem jest ale zaproponujcie lepszą wymówkę, żeby światowego zlotu nie zorganizować? Popuście wodze fantazji - w tym wątku można przecież. Nie spierając się o to czy to możliwe czy nie, jak w "Wag the dog"... Jeżeli mielibyście parę dni na odwołanie spotkania...

A tak poza tym mam pytanie do znawców: słyszałem, że chmura pyłów miała do 1km grubości, czy można ją zobaczyć gołym okiem (wydaje mi się, że 1km pyłów trochę niebo przesłoni - ale może się nie znam)? Bo u mnie (południe Polski) jak na złość w sobotę było śliczne niebieskie niebo...
Wreszcie jakiś rozsądny głos.
Przyczyn takiej manipulacji informacji mogło być wiele.
Na tą ilość pyłów także zwróciłem uwagę.
Gdyby one występowały, jakaś nawet niewielka ich część opadłaby także na ziemię. U siebie nie zauważyłem nawet najmniejszych oznak tych pyłów.

Tu http://metoffice.com/corporate/pressoffice/2010/volcano/modis/ można zobaczyć jak wyglądały te pyły nad Europą.
Np. na tym zdjęciu satelitarnym widać smugę nad Polską (16 kwietnia) :
http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/gallery/2010106-0416/Germany.A2010106.1045.2km.jpg
Na ile one były groźne pewnie się nie dowiemy :-(.

HenoK
19-04-2010, 16:39
Chyba ktoś znalazł moja demaskatorską działalność ;).
W artykule http://wiadomosci.onet.pl/2157577,12,wulkaniczny_pyl_uszkodzil_silnik_mysliw ca_f-16,item.html
piszą o uszkodzeniu myśliwca F-16, tylko co ciekawe :

- Sojusznicze F-16 latały i stwierdziły osadzanie się szkła. Znalazły szkło w silniku. To był jeden samolot - powiedział Amerykanin, nie precyzując miejsca i czasu tego incydentu. Zaznaczył tylko, że stało się to w Europie. Nie ujawnił również, do jakiego państwa myśliwiec należał.
Podał więc informację, której nie sposób zweryfikować.
Ale :

Dodał następnie: Tak więc jest to bardzo, bardzo poważna sprawa, która w niezbyt odległej przyszłości może zacząć wywierać realny wpływ na potencjał militarny, jeśli problem pyłu wulkanicznego nie zniknie.

Według niego, pył mógł już spowodować zmniejszenie rozmiarów niektórych amerykańskich ćwiczeń wojskowych. - Mogą latać, ale jest to niebezpieczne. Uważam, że istniały powody, by zamknąć przestrzeń powietrzną - zaznaczył.
Co ciekawe pokazał się też inny artykuł :
http://wiadomosci.onet.pl/1608274,242,1,jak_kapitan_moody_pokonal_wulkaniczn y_pyl,kioskart.html
który opisuje awarię Boeinga 747 nad Indonezją w 1982 r., tylko tam było aż gęsto od tego, pyłu :

W kabinie był dym i zapach siarki. Pasażerowie stali się świadkami ognistego spektaklu, kiedy niewykorzystane paliwo zapalało się za unieruchomionymi silnikami. Dopiero po wylądowaniu piloci dowiedzieli się, że kilka dni wcześniej nastąpiła erupcja pobliskiego wulkanu Galunggung i że to pył wulkaniczny zatkał silniki na wysokości ponad 11 tysięcy metrów.

bobiczek
19-04-2010, 20:19
teorie spiskowe teoriami spiskowymi, ale powiedzcie:
- czy taki zjazd światowy w miejscu przygotowywanym przez raptem kilka dni nie byłby idealnym do jakiegoś zamachu? .

Jaja sobie robisz.
Chyba tylko taki przygotowany jak Ali Agca z P-63 mógłby się ewentualnie wśliznąć.
Poklejony taśmą klejącą na brzuchu to ewentualnie u Chucka Norrisa w Hollywood

freetask
19-04-2010, 21:38
Jaja sobie robisz.
[...]
Poklejony taśmą klejącą na brzuchu to ewentualnie u Chucka Norrisa w Hollywood
taśma tylko obrazowo, ale jak wyglądały zamachy w Moskwie?
wizyty na międzynarodowych szczytach planuje się z dużym wyprzedzeniem również po to aby ochrona mogła się ze sobą dogadać, ile tu mieli czasu, żeby wszystko ustalić?
Wracająć do pyłu: zaraz po nagłośnieniu sprawy pyłu wulkanicznego była wypowiedź o tym, że chmura takiego pyłu jest wizualnie nierozróżnialna od zwykłej chmury dla pilota, no skoro wygląda jak zwykła chmura to moje okolice złośliwie pominęło... Choć dziś było nieco chmurek, ale teraz znów mam piękne gwiazdki i tylko sierp księżyca ledwie rozświetla okolicę...

Bold
20-04-2010, 08:34
Rumuńska Agencja

"Romanian Global News, yto.ru, tłum. Jadwiga Chmielowska, 19-04-2010 09:25
russianspy.org

Putin nie mógł zmarnować szansy zlikwidowania "takiej liczby wrogów". Rozbicie się samolotu Lecha Kaczyńskiego z "wieloma przedstawicieli antyrosyjskiego przywództwa Polski" na pokładzie mogło być operacją likwidacyjną przygotowaną przez rosyjskie służby specjalne - podała agencja informacyjna Romanian Global News.

"Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 pasażerów, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński, ze względu na najwyższy poziom przygotowania pilotów i współczesne wyposażenie, jest absolutnie niewytłumaczalna" - pisze Romanian Global News.


Agencja, powołując się na informację otrzymaną ze źródeł w Ministerstwie Obrony Polski, stwierdza, że w rosyjskiej bazie wojskowej były prowadzone ćwiczenia z bronią elektromagnetyczną, która może mieć wpływ na pracę silników i wyposażenia elektronicznego poszczególnych urządzeń.


Jeszcze nigdy nad terytorium Rosji, koło bazy wojskowej z bronią elektromagnetyczną, nie znajdowało się tak dużo wrogów na pokładzie jednego samolotu. To był przypadek, którego wysoki rangą KGB-ista Władymir Putin nie mógł nie wykorzystać.


To podstawa filozofii rosyjskich specsłużb od czasów carskiej "Ochrany" do dnia dzisiejszego. Dla FSB, GRU i wywiadu zagranicznego to była wręcz rutynowa operacja, która w terminologii fachowej nazywa się "likwidacją wojskowo-politycznych przywódców wrogiego państwa" - mówi się w komentarzu rumuńskiej agencji informacyjnej.


Zdaniem agencji, Moskwa liczyła, że w samolocie będą obydwaj bracia Kaczyńscy - Lech i Jarosław - jednakże ze względu na zły stan zdrowia matki drugi nie wsiadł na pokład. To był błąd, za który Moskwa będzie płacić jeszcze bardzo długo - pisze agencja informacyjna.


"To porażka dla Rosji i szansa dla Polski. Z pewnością Jarosław Kaczyński zostanie kolejnym prezydentem Polski. On będzie wiedział, co się właściwie stało, a nie to, co chciałaby przedstawić Moskwa" - kończy Romanian Global News.


(źródło: Romanian Global News, yto.ru, tłumaczenie: Jadwiga Chmielowska, Abcnet)

Barbossa
20-04-2010, 08:44
aaaa, to dlatego Putin i Miedwiediew byli tacy smutni
strzelili sobie w stopę
bo pozostał ten gorszy

Bold
20-04-2010, 08:51
PROROK JAKIŚ CZY CO?

http://www.youtube.com/watch?v=QkCQ_-Id8zI&feature=player_embedded

Elfir
20-04-2010, 09:40
Broń elektomagnetyczna... Ściągnęło samolot, ale nie przyciągnęło innych lekkich metalowych elementów. Dziw fizyki!
Zwłaszcza, że ci wrogowie Rosji niewiele się liczą na arenie międzynarodowej (rurociąg bałtycki) i właśnie kończyła im się kadencja z małymi szansami na jej przedłużenie.

Barbossa
20-04-2010, 09:48
zasada działania IMP to nie przyciąganie magnesu, tam nic się nie ciąga, tam się unieruchamia elektronikę
sądzisz, że to Jarosław poświęcił Lecha?

sSiwy12
20-04-2010, 10:05
Moskwa, najbardziej na tym „zyskała”.
Nie musi się już tłumaczyć z ludobójstwa na własnym narodzie.
Dzięki tej katastrofie świat mówi i postrzega Katyń, jako miejsce zbrodni stalinowskich na polakach – tylko i wyłącznie.

Elfir
20-04-2010, 10:16
Barbossa - ale kamery dziennikarzy działały, co nie? Pewnie były na korbkę a nie elektroniczne.

sSiwy12
20-04-2010, 10:34
Obstawiam, że było to super tajne/poufne „działo impulsowe”.

Elfir
20-04-2010, 10:35
Pewnie zrabowane z pokładu UFO, które rozbiło się w Rosji.

Sorry, ale po rewelacjach Jana Pająka, nic nie jest mnie w stanie zszokować. Koleś wyobraźnią przebija nawet Daenikena.
Ludzie cierpią na ciężkie psychozy i trzeba się z tym pogodzić.

Barbossa
20-04-2010, 11:29
Barbossa - ale kamery dziennikarzy działały, co nie? Pewnie były na korbkę a nie elektroniczne.
których, tych na pokładzie samolotu?

korekta EMP nie IMP

Bold
20-04-2010, 19:19
to są k...a jaja
Prokuratorzy o postępach śledztwa

Nie poznamy dowodów bez zgody Rosjan
W najbliższym czasie nie ma szans na wyjaśnienie przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem - stwierdził na konferencji prasowej prokurator generalny Andrzej Seremet. Śledczy zaznaczają, że ewentualne upublicznienie dowodów zależy od zgody "gospodarza śledztwa", czyli Rosji.
Seremet przypomniał, że "gospodarzem" śledztwa jest rosyjska prokuratura i to w jej dyspozycji są wszelkie dowody rzeczowe. "Po stronie Rosji jest życzliwość i wola współpracy" - zapewnił Seremet.
http://www.dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article591335/Nie_poznamy_dowodow_bez_zgody_Rosjan.html

przecież polski samolot rządowy powinien być traktowany jak polska ambasada i ruscy wogóle nie powinni się do niego zbliżać,
z tego co pamiętam w latach 80 w Rosji zapaliła się ambasada USA, strażaków nie wpuszczono i wszystko spaliło się dostrzętnie,
a ruscy grzebią w naszym samolocie, pewnie cała elektronika, telefony, laptopy znalezione na miejscu katastrofy jest już badana w laboratoriach KGB
co robią nasz służby specjalne?

Sloneczko
20-04-2010, 20:30
co robią nasz służby specjalne?

Robią. Zasłonę dymną...

anSi
20-04-2010, 20:53
Moskwa, najbardziej na tym „zyskała”.
Nie musi się już tłumaczyć z ludobójstwa na własnym narodzie.
Dzięki tej katastrofie świat mówi i postrzega Katyń, jako miejsce zbrodni stalinowskich na polakach – tylko i wyłącznie.

Tez na to zwrocilam uwage .... kolejnym zafalszowaniem historii to grozi

Bold
20-04-2010, 21:36
Przed chwilą podano w TVN że czarne skrzynki nie potwierdzają jednej z wielu ruskich wersji propagandowych
czyli zalecenie lądowania na innym lotnisku.

wierzch
24-04-2010, 10:20
Dochodzenie prowadzone przez Rosjan coraz bardziej zaczyna przypominac farse. Rowniez bardzo jestem zawiedziony postawa przedstawicieli naszego panstwa, ktorzy sie na to godza.

http://moraine.salon24.pl/174207,smolensk-teorie-spiskowe-ktore-okazaly-sie-prawda
http://kataryna.salon24.pl/174153,ukorzmy-sie-jeszcze-bardziej

Pozdrawiam

j-j
24-04-2010, 17:56
No właśnie ostatbnie posty uprzedziły moje pytania:

1. Co kur...wa z czarnymi skrzynkami- czy mamy je czy znamy ich zawartość?
2. Czy wiadomo juz o ktorej była katastrofa godzinie?
3. Czy komisja międzynarodowa powinna się tym zająć?
4. Dlaczego kur..wa mać w takiej tragedii nikt nie mówi po możliwym zamachu, przecież to największe nasze "szychy" więc podstawa to brać na początku wszystkie mozliwości wraz z zamachem i zbadać to!!! A o zamachu nikt nic nie mówi totalna cisza oficjalnie.

Coraz bardziej mi to śmierdzi choć miałem inne na początku zdanie. To co sie teraz dzieje to paranoja, farsa, żart z narodu Polskiego. Dwa tygodnie i nic nadal nie wiadomo!
Taka tragedia a podwórkowe zachowanie naszego rządu i ruskich.

pzdr

wierzch
25-04-2010, 12:34
Polecam wpis red. Warzechy umieszczony w salonie24:
http://lukaszwarzecha.salon24.pl/174548,tppr-bis

Pozdrawiam

Sloneczko
25-04-2010, 15:57
A może prawda jest tak okrutna, że obie strony nie chcą jej ujawnić?

BOHO
25-04-2010, 19:34
A może prawda jest tak okrutna, że obie strony nie chcą jej ujawnić?

że np. Lech K. wszedł do kabiny pilotów i nakazał natychmiast lądować ? tak jak w Gruzji ?

j-j
25-04-2010, 20:13
że np. Lech K. wszedł do kabiny pilotów i nakazał natychmiast lądować ? tak jak w Gruzji ?

Za dużo mediów oglądasz jeśli w to wierzysz a o to mediom pewnie chodzi.. Ze wszystkich informacji wynika że piloci są szkoleni nawet w warunkach ekstrmalnych i nawet mgla trudno aby im przeszkodziła , bląd pilota to wg mnie najmniejsze prawdopodobienstwo.
Jest taki smród i burdel informacyjny przy takiej wadze tragedii, że jestem w 100% pewny osób trzecich.
Jeszcze raz powtórzę najważniejsze z tego: GDZIE W ŚLEDZTWIE WSKAZANO MOŻLIWOŚĆ ZAMACHU!!!??? Należy przy takiej tragedii brać pod uwagę WSZYSTKEI MOŻLIWOŚCI a nie od początku trąbić o blędzie pilota- jak w cokolwiek teraz wierzyć skoro nawet nie wiedzą o której tragedia miala miejsce!!!!!!!!!!!
najchętniej to by teraz wszystkim mordy zamknęli aby nikt o tym nic już nie mowil i nie pisał aby samo ucichło bo do tego obecne dzialanie prowadzi.

pzdr

pzdr

BOHO
25-04-2010, 20:33
a gdzie w śledztwie wskazano działalność kosmitów ? jak WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI to wszystkie.....

j-j
25-04-2010, 20:56
a gdzie w śledztwie wskazano działalność kosmitów ? jak WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI to wszystkie.....

Tak "przemyślanej" i "rozsądnej" odpowiedzi nie śmiem komentować, ech ...

BOHO
25-04-2010, 21:01
Tak "przemyślanej" i "rozsądnej" odpowiedzi nie śmiem komentować, ech ...

to i lepiej.....

EZS
25-04-2010, 21:06
EEE tam. TAki zamach jest tak nieprawdopodobny, że nawet tego nie biorą pod uwagę. W innym przypadku już by PIS grzmiał, że rząd niedopilnował i PREZYDENTA zabili. Byłaby okazja do ud... tylu ludzi, że aż żal z niej nie skorzystać. Więc nie sądzę...

BOHO
25-04-2010, 21:10
EEE tam. TAki zamach jest tak nieprawdopodobny, że nawet tego nie biorą pod uwagę. W innym przypadku już by PIS grzmiał, że rząd niedopilnował i PREZYDENTA zabili. Byłaby okazja do ud... tylu ludzi, że aż żal z niej nie skorzystać. Więc nie sądzę...

już przecież coś tam bredzą.....

j-j
25-04-2010, 21:22
EEE tam. TAki zamach jest tak nieprawdopodobny, że nawet tego nie biorą pod uwagę. W innym przypadku już by PIS grzmiał, że rząd niedopilnował i PREZYDENTA zabili. Byłaby okazja do ud... tylu ludzi, że aż żal z niej nie skorzystać. Więc nie sądzę...

PiS i jego "gierki" tak samo jak "gierki" pozostalych partii to pikuś w porównaniu z sytuacją gdyby oficjlnie zaczęto trąbić o zamachu. Art Warzeczy dość ciekawy i wiele w nim prawdy.
Jak na taką wagę tragedii to co mamy do dziś i podejście do tragedii to jest żart i paranoja!

pzdr

EZS
25-04-2010, 22:30
Art Warzeczy dość ciekawy i wiele w nim prawdy.

Bardzo ciekawy i wcale nie neguję, że może mieć rację. tylko pytam, co nam z tego przyjdzie? W zasadzie nalezałoby siedzieć cicho i zbierać dowody, też bardzo po cichu. Przy okazji następnego gazociągu wykorzystać. Też po cichu.
Z jednym się całkowicie nie zgodzę. Że myśl o naciskach śp. prezydenta wciskają nam media. Była to moja pierwsza myśl, jak dowiedziałam się o katastrofie. Nikt nie musiał niczego sugerować. Znając charakter L Kaczyńskiego, cel podróży i mając informacje z pierwszych chwil po katastrofie - taki wniosek nasuwał się sam i nadal myślę, że jest on najbardziej prawdopodobny. Myślę też, że jeżeli ktoś chce coś ukryć, to własnie to. Taki fakt za bardzo skomplikował by sprawy państwowe.

Sloneczko
25-04-2010, 22:32
że np. Lech K. wszedł do kabiny pilotów i nakazał natychmiast lądować ? tak jak w Gruzji ?

Pół godziny przed lądowaniem (czas mógł się zmienić, tak jak zmienił się czas katastrofy), Lech telefonował do Jarka i jakoś nikt tego tematu nie podjął, o czym mogli rozmawiać?

Chef Paul
25-04-2010, 23:15
...
... Lech telefonował do Jarka i jakoś nikt tego tematu nie podjął, o czym mogli rozmawiać?
Pewnie JK powie w trakcie "kampani" :) ;)
-
Idąc dalej tropem "spisku" ...
... sądziłem w swej naiwności, że Premier wraz z Marszałkiem, przeliczywszy sztućce, stwierdzili, iż nie starczy ich dla wszystkich na stypie ... więc grzebali przy wulkanie ...
... jakże się myliłem, "wyszło szydło z wora"
http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201004/1271795402_by_zelu1smerf_500.jpg
... nagrali z ukrytej kamery Naszego Wielkiego Przyjaciela :) ;)

ps - dobre choć to, że nie "odpalili" Katli :)

JoShi
25-04-2010, 23:20
Pół godziny przed lądowaniem (czas mógł się zmienić, tak jak zmienił się czas katastrofy), Lech telefonował do Jarka i jakoś nikt tego tematu nie podjął, o czym mogli rozmawiać?
Może o chorej matce? To takie nienormalne?

Sloneczko
26-04-2010, 00:07
Może o chorej matce? To takie nienormalne?

Ciekawe po prostu, że ten wątek znikł, a skoro samolot rozbił się wcześniej niż pisano najpierw, to rozmowa odbyła się w czasie bliższym tego momentu i być może nawet jeszcze trwała... Tak, czy siak, p. JK powinno się zadać kilka pytań.

BOHO
26-04-2010, 06:22
Może o chorej matce? To takie nienormalne?

a może o rosyjskich myśliwcach, które ich otaczają ? może , może..... właśnie dlatego należałoby to sprawdzić, a tego się nie robi i temat jakby odleciał....

anSi
26-04-2010, 07:02
...
Z jednym się całkowicie nie zgodzę. Że myśl o naciskach śp. prezydenta wciskają nam media. Była to moja pierwsza myśl, jak dowiedziałam się o katastrofie. Nikt nie musiał niczego sugerować. Znając charakter L Kaczyńskiego, cel podróży i mając informacje z pierwszych chwil po katastrofie - taki wniosek nasuwał się sam i nadal myślę, że jest on najbardziej prawdopodobny. Myślę też, że jeżeli ktoś chce coś ukryć, to własnie to. Taki fakt za bardzo skomplikował by sprawy państwowe.

Niestety - choc bardzo bym chciala, aby tak nie bylo - wydaje mi sie to prawdopodobne :(


Może o chorej matce? To takie nienormalne?

To całkiem normalne, jednakze "moze" prowokuje do stawiania pytań.

BOHO
26-04-2010, 07:29
powiem wam, że mi też to przyszło na myśl w dniu katastrofy..... zanim jeszcze ktokolwiek i cokolwiek napisał.....

mbz
26-04-2010, 08:02
że np. Lech K. wszedł do kabiny pilotów i nakazał natychmiast lądować ? tak jak w Gruzji ?

To tym bardziej swiadczyloby o bledzie pilota.

BOHO
26-04-2010, 08:06
To tym bardziej swiadczyloby o bledzie pilota.

o braku profesjonalizmu...... ale na razie nie ma co fantazjować..... poczekajmy na wyniki śledztwa.....

Dopuser
26-04-2010, 08:11
powiem wam, że mi też to przyszło na myśl w dniu katastrofy..... zanim jeszcze ktokolwiek i cokolwiek napisał.....

Ale czy każdą głupotą która przychodzi ci do głowy musisz się dzielić z forumowiczami ?

W sprawie smoleńskiej katastrofy wszystko już wiemy. Co prawda polscy prokuratorzy mogą sobie – w ramach śledztwa – przejrzeć co najwyżej relacje CNN z katastrofy, bo na tyle im pozwalają Rosjanie, co prawda polska komisja cywilna nie dostała choćby tłumacza, co prawda nawet rosyjska opinia publiczna żąda międzynarodowej kontroli nad śledztwem, ale nic to! My mamy lepszych ekspertów.

Rezydujący przy ul. Czerskiej sztab speców od lotnictwa wydedukował na łamach “Wyborczej”, co następuje: to nie jest wina pilota (bo przecież z głową państwa latają najznamienitsze asy), to nie jest wina obsługi lotniska (wszak ostrzegała przed mgłą), to wreszcie nie jest wina Rosjan (bo mamy przełom, a Putin osobiście wyściskał naszego premiera i obejrzał w telewizji “Katyń”). W tej sytuacji winowajca musi być jeden – to sam prezydent, który naciskał na pilotów, by popełnili zbiorowe samobójstwo.

Tak, że już ustalone, że to winien Prezydent... nie musisz więcej pisać co ci się wydaje...

barakuda1
26-04-2010, 08:16
-

Dzien po katastrofie TVN 24 trabil o dwoch przyczynach katastrofy : " naciskach " prezydenta -jakby TVN 24 byl na pokladzie samolotu i wszystko widzial i slyszal - oraz bledzie pilota .

A skad TVN to wiedzial ?

-


Pod " blad pilota " mozna podciagnac w s z y s t k o .


To nonsens . Tak samo jak pieprzono, ze piloci nie znali rosyjskiego . Pozniej, ze angielskiego .

To byli dobrzy piloci i niezle wyszkoleni .

-

To co pisza w Wyborczej i nadaje szczekaczka TVN to sa jakies smieci dla naiwnych - zeby to lagodnie ujac .

-

BOHO
26-04-2010, 08:22
Tak, że już ustalone, że to winien Prezydent...

skoro tak sądzisz........ no cóż....

ja jednak poczekam do zakończenia śledztwa......

barakuda1
26-04-2010, 08:24
-

A po co masz czekac ?

Przeciez juz wszystko wiadomo.

To Lech Kaczynski uszkodzil np wysokosciomierz , usiadl za sterami samolotu, i wlasnorecznie pier.........l o ziemie .

Dyktator jeden .

-

JoShi
26-04-2010, 08:26
Doupser wyjątkowo muszę się z Tobą zgodzić.

BOHO
26-04-2010, 08:37
, co prawda nawet rosyjska opinia publiczna żąda międzynarodowej kontroli nad śledztwem......

a może jakieś konkrety ? może podaj źródło informacji...... zobaczymy te "żądania rosyjskiej opinii".....

barakuda1
26-04-2010, 09:04
-

Tak sie dowiecie prawdy o tej katastrofie jak opinia publiczna w Stanach o smierci obydwoch - Johna i Roberta Kennedych .

Prawie wiemy na pewno, ze zastrzelili sie sami he he he he a zabojca - jesli byl co tez nie jest na 100 % udowodnione - to dzialal sam i indywidualnie .

-

HenoK
26-04-2010, 09:40
Pół godziny przed lądowaniem (czas mógł się zmienić, tak jak zmienił się czas katastrofy), Lech telefonował do Jarka i jakoś nikt tego tematu nie podjął, o czym mogli rozmawiać?Wreszcie ktoś na to wpadł! To Jarosław K. namówił brata do samobójstwa. Przecież on znał go najlepiej i z pewnością miał na niego niejednego "haka"!

Dopuser
26-04-2010, 09:57
Za http://www.tvp.info/informacje/swiat/na-miejscu-byla-potworna-cisza/1642519

Od razu pomyślałem, rozbił się samolot. Automatycznie złapałem za kamerę, jak to typowy pracownik mediów. I biegiem przeleciałem przez te błoto i patrzę, że to polski samolot. Od razu zauważyłem czarną skrzynkę, rozwalony ogon, zniszczony silnik, kadłub, szczątki – opowiadał pracownik TVP.

- Nie było wielkiego ognia. Od razu przyjechała jedna straż, ale miernie im to szło. Ale nawet nie było widać, że ktoś zginął. Więc początkowo myślałem, że to był pusty samolot. Była taka potworna cisza jak po katastrofie – dodał. - To jednak nie był taki widok jak po zwykłym wypadku lotniczym. Byłem świadkiem wydarzeń w Kabatach, to wyglądało inaczej. Tu nie było widać ciał – mówił Wiśniewski.

Wiśniewskiego, który był pierwszym przedstawicielem mediów robił zdjęcia tylko przez chwilę. Potem został wyprowadzony przez służby ratownicze. - Próbowałem uciekać przed funkcjonariuszami, ale jak wpadłem w błoto, to już nie mogłem. Złapali mnie i kazali oddać kasetę – mówił Wiśniewski.

Ale pewno pijany był, prawda ?

BOHO
26-04-2010, 10:06
no dobrze, a teraz podaj może jakieś źródła w temacie:


Napisał Dopuser
, co prawda nawet rosyjska opinia publiczna żąda międzynarodowej kontroli nad śledztwem......

jak to ta opinia żąda , itp.

amalfi
26-04-2010, 10:54
A ten filmik już ktoś widział?

http://www.youtube.com/watch?v=ZofR4YmsuHg&feature=related

Jacyś ludzie tam łażą, niby ktoś strzela....

Dopuser
26-04-2010, 11:34
A ten filmik już ktoś widział?

http://www.youtube.com/watch?v=ZofR4YmsuHg&feature=related


Widział... jedną z rzeczy która mnie intryguje jest np. cała kabina pilotów (kokpit)... jakie więc były problemy z identyfikacją ciał pilotów ? No i skąd się wzięły pierwsze informacje po katastrofie o trzech rannych ofiarach, których zabrano do szpitala... z powietrza ? I jak spadający z 10 metrów samolot rozbił się na strzępy po uderzeniu w ziemię? Cała ta sytuacja z informacjami dotyczącymi np. kołowania nad lotniskiem... sporo znaków zapytania...

Sloneczko
26-04-2010, 11:40
Wreszcie ktoś na to wpadł! To Jarosław K. namówił brata do samobójstwa. Przecież on znał go najlepiej i z pewnością miał na niego niejednego "haka"!

Stroisz sobie żarty, a Jarek był ostatnim który rozmawiał z prezydentem. Dlaczego nie wypytać go o treść tej rozmowy?

amalfi
26-04-2010, 11:41
Podobno przy takim uderzeniu może sie zdarzyć nawet tak, że "ciało wchodzi w ciało" brrrrrr. Może stąd te problemy z identyfikacją?

ponury63
26-04-2010, 11:53
250-300 km na godzinę, silne uderzenie, samolot do góry nogami, częsci porozrzucane na przestrzeni 800 metrów...
kto przeżył jakiś powazniejszy wypadek samochodowy, latwiej to sobie wyoobrazi..

wierzch
26-04-2010, 12:08
Artykul red. Wildsteina z dzisiejszej "Rzeczpospolitej":
http://www.rp.pl/artykul/9157,466997_Katastrofa__Rosja__Polska__watpliwosci _.html

Pozdrawiam

amalfi
26-04-2010, 12:34
No właśnie. Jeży mnie trochę to, że prokuratorzy, którzy byli w Rosji gadają jakby kryli jakąś wielką tajemnicę. Nie mówię oczywiście, że tak jest, bo najprawdopodobniej nie mają nic do powiedzenia, bo nic nie wiedzą, ale nie wygląda to dobrze w oczach szarego obywatela i stąd urodzaj teorii spiskowych.

wierzch
26-04-2010, 12:47
amalfi, chyba coraz wiecej zwylkych obywateli zacznie sobie zadawac pytanie o rzeczywisty stan naszego panstwa.
Link do mocnego wywiadu na ten temat z Markiem A. Cichockim
http://tysol.salon24.pl/174899,marne-panstwo-polakow

Pozdrawiam

amalfi
26-04-2010, 13:13
Dzięki za link. Miałam kiedyś okazję słuchać wykładów Pana Cichockiego i do dziś pozostaję pod wrazeniem.

Mam czasem wrażenie, że wielu ludziom odpowiedzialnym za strategiczne obszary bezpieczeństwa państwa było by na rękę, aby prawda nie wyszła na jaw. Wygodniej jest zwalić winę na pilota, a że żona i rodzice muszą każdego dnia żałoby walczyć o jego dobre imię, bo już został skazany, to pikuś.

Mam też wrazenie, że katastrofa jest obecnie odbierana jako incydent dotyczący tylko prezydenta i jego otoczenia. Przecież tam byli przedstawiciele wszystkich partii i wszystkim powinno zależeć na wyjaśnieniu przyczyn. Choćby po to, aby wyciągając wnioski, móc w przyszłości skuteczniej zarządzać bezpieczeństwem państwa.

Wydaje mi się, że nie dowiemy się, jak było naprawdę. A im dłużej to trwa, to nawet jak się dowiemy, to trudno będzie uwierzyć, że to prawda.

Jani_63
26-04-2010, 15:00
Wreszcie ktoś na to wpadł! To Jarosław K. namówił brata do samobójstwa. Przecież on znał go najlepiej i z pewnością miał na niego niejednego "haka"!
Oo taak!
Poza tym ma szansę Go zastąpić.
Do końca się wstrzymywał z podaniem tego do publicznej wiadomości.
Będzie "jednak" kandydował.
Dla Dobra Wszystkich:)

mariankossy
26-04-2010, 15:40
i na tym polega demokracja , choć niktórym bliżej do realnego socjalizmu ;-)

Zochna
26-04-2010, 18:38
po czym mogę rozpoznać prawego Polaka ? I co jest w tym testamencie do wypełnienia ?

BOHO
26-04-2010, 19:03
amalfi, chyba coraz wiecej zwylkych obywateli zacznie sobie zadawac pytanie o rzeczywisty stan naszego panstwa.
Link do mocnego wywiadu na ten temat z Markiem A. Cichockim
http://tysol.salon24.pl/174899,marne-panstwo-polakow

Pozdrawiam

a skąd takie wnioski ? przeprowadziłeś jakieś badania ?

jeden wywiad to trochę mało, żeby wyciągać takie wnioski....

BOHO
26-04-2010, 19:40
Oo taak!
Poza tym ma szansę Go zastąpić.
Do końca się wstrzymywał z podaniem tego do publicznej wiadomości.
Będzie "jednak" kandydował.
Dla Dobra Wszystkich:)

a właśnie, że NIE !

Jarosław Kaczyński ogłosił dziś , że jest kandydatem PiS na prezydenta. - Tragicznie przerwane życie prezydenta, śmierć elity patriotycznej Polski oznacza dla nas jedno: musimy dokończyć ich misję - napisał w oświadczeniu, w którym ogłosił decyzję o kandydowaniu.


czyli MISJONARZ !

barakuda1
26-04-2010, 19:50
po czym mogę rozpoznać prawego Polaka ? I co jest w tym testamencie do wypełnienia ?

-


Po skarpetkach .



Nie muszisz nic wypelniac oprocz zoladka .

-

Zaczelo sie od " moherowych beretow " a skonczylo na " polowaniu na kaczki " .

-

Jani_63
26-04-2010, 19:58
Wiesz BOHO że nie jestem fanem tej "dynastii":)
Na szczęście jest w naszym kraju kilku mądrych ludzi myślących o przyszłości kraju. (Podobno)

Jarosław Kaczyński byłby prezydentem symbolem
to słowa Andrzeja Olechowskiego wypowiedziane trochę w innym kontekście niż by się mogło wydawać przy pierwszym czytaniu.
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,7799481,Wybory_2010___Jaroslaw_Kaczynski_ bylby_prezydentem.html

Pepeg z Gumy
26-04-2010, 20:04
Uwielbiam i kocham te szlachetne autorytety : Ziemkiewicz, Cichocki, Wildstein, Rydzyk, Pospieszalski etc. , to ciepło Szymali, przepełnienie miłością bliźniego ziejące z Naszego Dziennika i inne narodowe mecyje.
Czekam teraz na spełnienie testamentu błogosławionego już wkrótce Lecha.
Zaczynam żreć z ryngrafem pod talerzem i tyć jak wieprz, podobnie jak Kamiński, pieprzę o wermachcie jak Kurski, szukam wędrujących samopas skarpetek jak intelektualne zaplecze polonijne , nie myję się od dzisiaj , chlam wódę i czekam na mesjasza, który mnie napoi i nakarmi bez mojego wysiłku.
Wszytko, by być najprawdziwszym Polakiem i gigantycznym patryjotą..
Od 10 kwietnia pluje i rzygam na Rosję, bo to oni z Tuskiem i Komorowskim wybili nam głównie pisowski kwiat intelektualny pod Smoleńskiem za namową Merkel . W dupie mam też ortografię, kulturę, literaturę - czas walki przed przed nami , wystarczy Sienkiewicz .
Żarcie dla każdego.
Nakarmię dzieci ideami i nauczę je żyć w kulcie nieboszczyka i w poszanowaniu trumny.Albo odwrotnie - jeszcze się dokładnie nie zorientowałem
Bóg , honor i ojczyzna a Polska od morza do morza pod przywództwem Jarosława, i tylko jego.
A najbardziej mi się podoba niespisana misja oraz testament Lecha i to głębokie, święte przekonanie jedynie słusznych patryjotów , co autor miał przed śmiercią na myśli.

batko lenin
26-04-2010, 20:17
Jak na razie to możemy tylko gdybać... Minie kilka czy kilkanaście lat, dorośnie następne pokolenie, które będzie miało prawdopodobnie gdzieś jakąś tam katastrofę i jakiegoś tam prezydenta z małżonką plus parędziesiąt zwęglonych trupów. Smutne ale prawdziwe. Jako zwykli, robieni przez rząd codziennie w jajo obywatele i tak mamy g....o do gadania, więc nie ma się co podniecać ani snuć "teorii spiskowych". Oni odeszli, my żyjemy.

barakuda1
26-04-2010, 20:47
-

Takie rzeczy i " jakas tam katastrofa z jakims tam prezydentem z malzonka plus paredziesiat zweglonych trupow " nie zdazaja sie jednakowoz az tak czesto.


W tzw cywilizowanych krajach .

Wolalbym zeby nastepne pokolenie nie mialo takiej szansy ......


Nie zdazaja sie urzniete lby swinskie, wyzywanie wyborcow od moherowych beretow, a takze takie manipulowanie wizerunkiem prezydenta p:przedstawianie go jako : czlowieka uposledzonego, rusofoba, kretyna, pokrake , kartofla ......

Nie zdazaja sie jednak takie wypowiedzi jak wypowiedzi Komorowskiego, Niesiolowskiego, Sikorskiego i Palikota o prezydencie .......czyli wypowiedzi czlonkow rzadu panstwa o glowie tego panstwa .



To byla zenada .

-

Chef Paul
26-04-2010, 20:57
-
...
Wolalbym zeby nastepne pokolenie nie mialo takiej szansy ......
...

- ... Tranwestyta :rolleyes: ;)

barakuda1
26-04-2010, 20:58
-


Na dodatek czarny .



Moze jakas mala pomacanka , he ?

-

amalfi
26-04-2010, 21:18
A wracając do teorii spiskowych, to jednego nie rozumiem. Skoro pokład samolotu jest ruchomą cześcią terytorium państwa, to jakim prawem rzeczy znajdujące się na tymże pokładzie znajdują się w dyspozycji władz rosyjskich, a my sie cieszymy, jak nas łaskawie poinformują i że nam dali jedną czarną skrzynkę. No nie rozumiem tego. Może mi ktos wyjaśnić?

Pepeg z Gumy
26-04-2010, 22:05
A wracając do teorii spiskowych, to jednego nie rozumiem. Skoro pokład samolotu jest ruchomą cześcią terytorium państwa, to jakim prawem rzeczy znajdujące się na tymże pokładzie znajdują się w dyspozycji władz rosyjskich, a my sie cieszymy, jak nas łaskawie poinformują i że nam dali jedną czarną skrzynkę. No nie rozumiem tego. Może mi ktos wyjaśnić?
Nie tak do końca.
Katastrofa miała miejsce na terytorium obcego kraju i do niego należy wyjaśnienie przyczyn katastrofy w tym i zbieranie oraz zabezpieczenie dowodów.
Zgodnie z postanowieniami ICAO i konwencją chicagowską Polska mogłaby powołać międzynarodową komisję śledczą do zbadania przyczyn wypadków.
Nie wnikam czemu Polska nie starała się o jej powołanie i czy miałoby to jakiekolwiek znaczenie, w każdym razie strona rosyjska pozwoliła natychmiast na nieograniczony udział polskiej komisji do pełnoprawnego udziału w śledztwie, chociaż nie miała absolutnie takiego obowiązku.
Mogliśmy składać wnioski i czekać na decyzję organizacji lotniczych nie mając żadnej pewności, co w tym czasie poczyni strona rosyjska.
Opowieści, głównie pana Karskiego, o przejęciu śledztwa przez stronę polską i zabezpieczanie dowodów są grą polityczną, całkowicie oderwaną od realiów dyplomatycznych a mających na celu bardziej zaognienie stosunków z Rosją i dokopanie obecnemu rządowi, niż skorzystanie z faktu , że strona rosyjska ( jakikolwiek byłby jej w tym zdarzeniu udział) a szczególnie społeczeństwo jest przejęte tragedią, która może bardziej zbliżyć niż podzielić.
Gdyby to była katastrofa obcego statku na terytorium Polski, postępowanie byłoby podobne i ew. nasza dobra wola taka sama lub nie.
Dodajmy do tego jeszcze czas, który naglił. Zgodnie z postanowieniami międzynarodowymi, po sporządzeniu dokumentacji, powinniśmy dostać wszytko łącznie ze śrubką od fotela.
Myślę , że to teoria spiskowa o wzajemnych knowaniach prokuratorów, ekspertów, polskich i rosyjskich. Za dużo ludzi , żeby tu nie wyszedł ew szwindel.

Sloneczko
26-04-2010, 23:33
Pepeg, zaczynam Cię podziwiać. Źle ze mną? http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Reflexion/thinking-20060614.gif

BOHO
26-04-2010, 23:40
Pepeg, zaczynam Cię podziwiać. Źle ze mną? http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Reflexion/thinking-20060614.gif

Pepeg to rozsądny gość..... niepotrzebnie tylko ciągnął dysputę pornograficzną z marianem..... ;)

Jani_63
27-04-2010, 06:33
-
W tzw cywilizowanych krajach....


Nie zdazaja sie urzniete lby swinskie, wyzywanie wyborcow od moherowych beretow, a takze takie manipulowanie wizerunkiem prezydenta p:przedstawianie go jako : czlowieka uposledzonego, rusofoba, kretyna, pokrake , kartofla ......

Nie zdazaja sie jednak takie wypowiedzi jak wypowiedzi Komorowskiego, Niesiolowskiego i Palikota o prezydencie .......czyli wypowiedzi czlonkow rzadu panstwa o glowie tego panstwa .



To byla zenada .

-
W tzw cywilizowanych krajach...
Nie zdarza się żeby prezydent publicznie używał zwrotów "Spieprzaj Dziadu czy Małpa w czerwonym".
Rzadko zdarza się też żeby prezydent bardziej naród dzielił zamiast łączyć.
Bo jak inaczej rozumieć takie stwierdzenie: "Kto nie z PIS-em ten ZOMO".
Dzielił gdy żył i podzielił po śmierci.
Z tym że po śmierci to za sprawą brata, kubek w kubek podobnego.

Choć jeśli chodzi o intryganctwo to LK słabo wypada przy JK.
To jest żenada. :(

Dopuser
27-04-2010, 06:56
Zgodnie z postanowieniami ICAO i konwencją chicagowską Polska mogłaby powołać międzynarodową komisję śledczą do zbadania przyczyn wypadków.
Nie wnikam czemu Polska nie starała się o jej powołanie

Strona polska od początku mogła samodzielnie badać przyczynę katastrofy do czego postawy prawne stwarzała konwencja chicagowska o ruchu lotniczym z 1944 r. oraz polskie wewnętrzne przepisy dopuszczające prace komisji badające wypadki lotnicze. Konwencja chicagowska przewiduje (p. 5 zał. 13), że państwo na terenie którego doszło do wypadku może przekazać w całości lub części prowadzenia badania innemu państwu na podstawie dwustronnej umowy i ugody. Rząd Tuska z tej możliwości nie skorzystał. Dlaczego wolał śledztwo rosyjskie?



i czy miałoby to jakiekolwiek znaczenie,

Jesteś pewny tego co napisałeś ? Przypominam, że piszemy o samolocie z Prezydentem na pokładzie samolotu, który rozbił się na terenie kraju niedemokratycznego (np. patrz: odpowiedź Rosji w sprawie skargi Rodzin Katyńskich w Strasburgu), i który często gęsto mataczy i nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań międzynarodowych...



w każdym razie strona rosyjska pozwoliła natychmiast na nieograniczony udział polskiej komisji do pełnoprawnego udziału w śledztwie, chociaż nie miała absolutnie takiego obowiązku.

Ciekawie by to wyglądało gdyby strona rosyjska odmówiła jakiegokolwiek udziału w śledztwie stronie polskiej... a jak wygląda nieograniczony udział polskiej komisji przekonamy się w środę...

Polecam lekturę portali niezależnych np. http://www.bibula.com zamiast "jedynie słusznej" GW...

jola_krzysiek
27-04-2010, 07:16
Polecam lekturę portali niezależnych np. http://www.bibula.com zamiast "jedynie słusznej" GW...
Litości!!!
A ja proponuje ruszyć własną mózgownicą.

anSi
27-04-2010, 07:20
Pepeg, zaczynam Cię podziwiać. Źle ze mną? http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Reflexion/thinking-20060614.gif

Nie, Sloneczko...po prostu dopiero teraz doszlas... :) :)

wierzch
27-04-2010, 07:21
amalfi, chyba coraz wiecej zwylkych obywateli zacznie sobie zadawac pytanie o rzeczywisty stan naszego panstwa.
Link do mocnego wywiadu na ten temat z Markiem A. Cichockim
http://tysol.salon24.pl/174899,marne-panstwo-polakow

Pozdrawiam


a skąd takie wnioski ? przeprowadziłeś jakieś badania ?

jeden wywiad to trochę mało, żeby wyciągać takie wnioski....


BOHO, nie przeprowadzilem badan ani sondazy. Wystarczyla chwila samodzielnej refleksji i przekonanie, ze nie jestem odosobniony, dochodzac do takich wnioskow.

Fragment tekstu Maciej Górnickiego na ten temat:
[..]
Obserwacja tego, co dzieje się w państwie polskim od 20 lat, prowadzi do bardzo smutnego wniosku. Nasze państwo stacza się po równi pochyłej. Brak myślenia perspektywicznego, doraźne tworzenie prawa pod dyktando tajemniczych "grup trzymających władzę" czy grup nacisku, panosząca się biurokracja i korupcja, powszechna prywata, brak współpracy pomiędzy różnymi siłami politycznymi - to przymioty pasujące do Bantustanu (dziwacznego państwa afrykańskiego stworzonego w celu kontrolowania populacji miejscowej), a nie nowoczesnego europejskiego państwa. Niestety wszystkie te cechy wiernie opisują stan państwa polskiego A.D. 1990-2010. Katastrofa pod Smoleńskiem ukazała problemy naszego państwa z całą dobitnością. Państwo, które nie potrafi nawet zapewnić bezpiecznego środka transportu swoim najwyższym władzom, a na dodatek wysyła w podróż jednym samolotem tak wielkie grono osób sprawujących kluczowe funkcje, jest jakąś tragiczną karykaturą państwa.
[..]

Calosc tutaj (http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/mg_katastrofapolski.html)

Pozdrawiam

anSi
27-04-2010, 07:22
Litości!!!
A ja proponuje ruszyć własną mózgownicą.

Podpisuje sie pod apelem. Narazie jednak wyglada na to, ze wielu dyskutantom wewatku latwiej zbiorowo plakac niz samodzelnie myslec :(

agnieszkakusi
27-04-2010, 07:35
to dam Wam nowy temat;) Słyszałam ostatnio opinę, że może Jaruś maczał w tym palce, żeby objąć najwyższe stanowisko w państwie i wypłynąć na fali żałoby:)

anSi
27-04-2010, 07:45
Nie Agnieszko, ja nadal twierdze, ze to byla katastrofa, wypadek - nic wiecej. Wszystko , co potem sie wydarzylo i do teraz sie dzieje -jak ktos zauwazyl - przypomina wzorcowo przeprowadzona kampanie reklamowa. Np. proszku do prania ;)

BOHO
27-04-2010, 07:46
Ciekawie by to wyglądało gdyby strona rosyjska odmówiła jakiegokolwiek udziału w śledztwie stronie polskiej... a jak wygląda nieograniczony udział polskiej komisji przekonamy się w środę...

...

oczywiście, a jeszcze ciekawiej GDYBY babcia miała jajka.... specjalista od GDYBAŁKI.....

amalfi
27-04-2010, 07:47
Czy możecie na chwilę oczyścić swoje kanały jadowe i chłodnym okiem, jako obywatele, a nie zwolennicy tej, czy innej opcji spojrzeć na sytuację? Samolot nie był zakładową wycieczką z Pcimia Dolnego, więc nasza strona powinna zrobić wszystko, aby móc przeprowadzić postępowanie wyjaśniające. O jakiej pełnej dostępności mowa? Widział ktoś konferencję prasową polskich prokuratorów, którzy niby brali udział w śledztwie? Jeśli nie, to niech zobaczy.

Wczoraj Ludwik Dorn, który przecież obrażony na PiS i wycofany z kandydowania, powiedział, że minister Klich nie zrobił nic w czasie swojej kadencji, aby po wypadku CASY pod Mirosławcem w 2007 (dla przypomnienia: http://news.money.pl/artykul/katastrofa;samolotu;pod;miroslawcem,220,0,315612.h tml) zapobiec podobnym wypadkom. Dlaczego więc nie podaje się do dymisji? Ciekawe, czy gdyby katastrofa dotyczyła samolotu z dygnitarzami z USA, to też by sie tak cieszyli, że im Rosjanie dali jedną z trzech skrzynek. No i jakie mamy podstawy i doświadczenia, aby ufać swym wschodnim sąsiadom tak bezgranicznie?

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie teorii spiskowych. Czy ktoś widział emitowany w TVN 24 w dniu katastrofy, albo na drugi dzień amatorski film pokazujący jak milicja rosyjska bije się z obsługą lotniska tuż po rozbiciu się samolotu? Film wyemitowano tylko raz i potem zniknął i nie było do niego komentarza. Nie widziałam od początku i nie wiem, o co chodziło.

BOHO
27-04-2010, 07:54
BOHO, nie przeprowadzilem badan ani sondazy. Wystarczyla chwila samodzielnej refleksji i przekonanie, ze nie jestem odosobniony, dochodzac do takich wnioskow.



i co ? dopiero ostatnio doszedłeś do takich wniosków że jest raspierducha w kraju ? gdy spadł samolot ? a wcześniej tego nie widziałeś ? to jakoś słabo było z tymi refleksjami i obserwacjami u ciebie.....

BOHO
27-04-2010, 07:57
Nie, Sloneczko...po prostu dopiero teraz doszlas... :) :)

o kurcze! co za kobieta.....

wierzch
27-04-2010, 08:01
BOHO, przeczytaj pierwsze zdanie z postu amalfi powyzej.
Pozdrawiam

BOHO
27-04-2010, 08:05
BOHO, przeczytaj pierwsze zdanie z postu amalfi powyzej.
Pozdrawiam

to jest odpowiedź na moje pytania że wcześniej nie widziałeś co się dzieje w tym kraju ? aż musieli ci napisać na salon24 po katastrofie samolotu ?
bo przedtem to niezorientowany byłeś ?

wierzch
27-04-2010, 08:16
Tak BOHO, wlasnie tak.
Wykazales wszystkim, ze jestem idiota/wariatem.

Przez ostatnie lata myslalem, ze zyje w 2. Irlandii.

BOHO
27-04-2010, 08:23
Tak BOHO, wlasnie tak.
Wykazales wszystkim, ze jestem idiota/wariatem.

Przez ostatnie lata myslalem, ze zyje w 2. Irlandii.

po pierwsze, używamy tutaj języka polskiego i polskich liter.....

po drugie, zadałem ci pytanie, a ty zaczynasz swoją wypowiedź od obrażania, co pokazuje już na starcie kim/czym jesteś....

po trzecie, czytaj dalej brednie z salonu zamiast myśleć samodzielnie..... przynajmniej będziesz niegroźny.....

Sloneczko
27-04-2010, 08:29
Ja bym raczej powiedziała, że Wierzch jest samokrytyczny, ale nie ma potrzeby tak się biczować :D

barakuda1
27-04-2010, 08:52
-


No to trzeba sobie powtorzyc - za bezpieczenstwo wszelkich wyjazdow prezydenckich odpowiedzialna jest strona rzadowa .


Nie pozwolono kancelarii prezydenta nawet czarterowac samolotow LOTowskich - a jest to - co prawda tylko z nazwy juz , bo oddana za bezcen Lufthansie - firma polska .


Nagonka szla po linii, ze ten niewarty niczego prezydent marnowalby tylko pieniadze podatnikow czarterujac samolot .

-

Odrzucajac teorie spiskowe to juz samo zaszczuwanie tego prezydenta zrobilo swoje.


No i wystarczylo, ze ze strony polskiej ktos czegos ....zaniechal myslac, ze przysluzy sie tym spoleczenstwu bo prezydent to dyktator i kawal kretyna.


Nie ma co miec tak od razu pretensji do rzadowej strony rosyjskiej


Najpierw , proponuje, miec pretensje do siebie..


Prezydent , jego zona i ludzie, ktorzy z nimi zgineli, piloci i czlonkowie zalogi to ofiary tej nagonki , ktora sie w Polsce toczyla - triumfalnie i wesolotuko przez ostatnie 3 lata .

-

Gratuluje tym , ktorzy czuja sie wygrani .

-

Jani_63
27-04-2010, 09:04
BOHO, nie przeprowadzilem badan ani sondazy. Wystarczyla chwila samodzielnej refleksji i przekonanie, ze nie jestem odosobniony, dochodzac do takich wnioskow.

Fragment tekstu Maciej Górnickiego na ten temat:
[..]
Obserwacja tego, co dzieje się w państwie polskim od 20 lat, prowadzi do bardzo smutnego wniosku. Nasze państwo stacza się po równi pochyłej. Brak myślenia perspektywicznego, doraźne tworzenie prawa pod dyktando tajemniczych "grup trzymających władzę" czy grup nacisku, panosząca się biurokracja i korupcja, powszechna prywata, brak współpracy pomiędzy różnymi siłami politycznymi...
Rozumiem że Twoje przekonanie jest tożsame z cytowanym artykułem.
Tylko jak to się stało że wcześniej nie zauważyłeś (chyba) że w naszym kraju nie wszystko niestety idzie jak po maśle.
W tym okresie Polska miała czterech prezydentów, a ostatni z nich, LK skupiał się na tym co było, a wszystko inne, to co jest w danym czasie i to co będzie całkowicie spychał, zostawiając tak naprawdę nie wiadomo dla kogo.
Kompleksy, fobie, uprzedzenia, małostkowość były cechami-liderami jego postępowania jako polityka i prezydenta Rzeczypospolitej, a także partii z której się wywodził.
A jakby nie było jest to na obecną chwilę druga siła polityczna, a był moment że była pierwszą.
Otoczył się ludźmi zakompleksionymi, którzy nie osiągnęli niczego pozytywnego i znaczącego w Polsce po roku 1989.



...Państwo, które nie potrafi nawet zapewnić bezpiecznego środka transportu swoim najwyższym władzom, a na dodatek wysyła w podróż jednym samolotem tak wielkie grono osób sprawujących kluczowe funkcje, jest jakąś tragiczną karykaturą państwa.
[..]


– Trudno sformułować opinię w sprawie odpowiedzialności konkretnych agend polskiego państwa za katastrofę prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem bez szczegółowej wiedzy o przebiegu przygotowań do tej podróży. To fragment wypowiedzi na którą się powołujesz w poście 96.

Dopuser
27-04-2010, 09:17
LK skupiał się na tym co było, a wszystko inne, to co jest w danym czasie i to co będzie całkowicie spychał, zostawiając tak naprawdę nie wiadomo dla kogo.
Kompleksy, fobie, uprzedzenia, małostkowość były cechami-liderami jego postępowania jako polityka i prezydenta Rzeczypospolitej...


Bredzisz... powinieneś ruszyć się gdzieś dalej poza opłotki swego grajdoła i zobaczyć jacy są prezydenci innych krajów...
przy okazji: wskaż mi takiego prezedynta jakiegoś kraju, który jest dla ciebie idealnym wzorcem...

Jani_63
27-04-2010, 09:30
On (prezydent) wcale nie musi być dla mnie wzorcem.
Wystarczy żeby skupiał się na przyszłości państwa a nie "leczył" swoje kompleksy.
A prezydenci w innych krajach z racji tego że jestem Polakiem i mieszkam w Polsce trochę tak jakby mniej mnie interesują.

BOHO
27-04-2010, 09:33
Bredzisz... powinieneś ruszyć się gdzieś dalej poza opłotki swego grajdoła i zobaczyć jacy są prezydenci innych krajów...
przy okazji: wskaż mi takiego prezedynta jakiegoś kraju, który jest dla ciebie idealnym wzorcem...

jak zwykle same ogólniki bez konkretów.....

a co z tą opinią rosyjską, która tak ponoć domaga się międzynarodowego śledztwa ? miałeś podać jakieś źródła tej informacji..... a na razie cisza......



, co prawda nawet rosyjska opinia publiczna żąda międzynarodowej kontroli nad śledztwem.......

Dopuser
27-04-2010, 10:13
On (prezydent) wcale nie musi być dla mnie wzorcem.

Chodzi mi przykład prezydenta którego uznałbyś za odpowiedniego...



Wystarczy żeby skupiał się na przyszłości państwa a nie "leczył" swoje kompleksy.


Wybierzmy przyszłość znowu ? Był już jeden taki polski prezydent...

mbz
27-04-2010, 10:23
Bardzo ciekawy list otwarty gen. S. Petelickiego do D. Tuska w zwiazku z katastrofa odnosnie roli i odpowiedzialnosci ministra B. Klicha:

List Otwarty (http://www.bibula.com/?p=20740)

Pepeg z Gumy
27-04-2010, 10:32
Kolego Dopuser
Zarzuciłeś mi pisowskim obyczajem brak samodzielności myślenia i przywołałeś wyjątkowo już żenujący motyw z GW.
Muszę Cię zasmucić. Nie czytam Wyborczej, nie oglądam publicystyki w TVN. Jestem wiernym słuchaczem publicystyki RM i Naszego Dziennika.
Możesz mieć inne poglądy , ale nie zarzucaj mi bezmyślności.
Sprawa prokuratorska prowadzona przez Ruskich toczy się w tej chwili nie w sprawie katastrofy ale o popełnienie przestępstwa. Jest traktowana jako sprawa o charakterze kryminalnym a nie jako sprawa o katastrofę w ruchy powietrznym.
Jeśli na terenie jakiegokolwiek kraju dochodzi do wypadku lotniczego, morskiego, w którym giną ludzie najpierw prowadzi się ten typ postępowania prokuratorskiego a równolegle druga komisja ekspertów bada przyczyny.
W ten sam sposób każdy kraj prowadzi te procedury a międzynarodowe komisje powołuje się w sytuacjach spornych lub niejasnych. Oczywiście zarzucając z góry złą wolę prokuratorów obcego kraju , powinniśmy starać się przejąć też śledztwa w np w sprawie Dziekanowskiego, czy studenta skazanego w Anglii na dożywocie za gwałt z zejściem śmiertelnym - nie było najmniejszej takiej możliwości.
Konferencja chicagowska dotycząca zasad w sprawach lotniczych została więc w tej sytuacji zastosowana a powoływanie się na jej punkt (chyba)14 jest przedwczesne.
Tutaj problem jest szczególnie delikatny , bo zginął prezydent i dlatego do procedury włączenia drugiej grupy ekspertów Rosja wprowadziła również polskich prokuratorów, ale to zgodnie z prawem Ruscy mają prawo i obowiązek wyjaśnić to zdarzenie a może i przestępstwo popełnione na ich terytorium, bez oddawania śledztwa prokuratorom innego kraju.
Zrobili chwalebny wyjątek, lecz oddanie śledztwa obcej prokuraturze jest nierealne - formalnie a zwłaszcza politycznie dla nich.
Gdyby to się stało z ich prezydentem na naszym terytorium robilibyśmy to samo a nie oddawali im śledztwo.
Machanie szabelką, rozdzieranie szat i powoływanie się na konferencję chicagowską nie pomoże zwłaszcza nam a stawianie się w pozycji rusofobów podejrzewających z góry Rosjan o spowodowanie katastrofy czy zacieranie śladów ( a tak byłoby to odebrane) szczególnie.
Jeżeli okaże się ( i po to są tam polscy prokuratorzy) , że śledztwo prowadzone jest nieudolnie lub mataczono przy nim, wówczas jeśli Tusk nie powoła międzynarodowej komisji grozi mu trybunał.
W tej chwili mamy do czynienia z nagonką niektórych mediów i polityków , skutecznie podsycających niepotrzebną histerię wokół dziesiątek teorii spiskowych.

Praskim jołopom nie znającym nawet naszej Ustawy Zasadniczej , radziłbym nie spazmować tylko zobaczyć jakie kompetencje ma BBN oraz kto był organizatorem i odpowiedzialnym za wycieczkę do Smoleńska. Z tego zarzutu wycofali się nawet niekumaci wcześniej posłowie PiS , pozostali zaś przy tej teorii jedynie prymitywni szczekacze na Onecie. A generał Petelicki już różne, dziwne rzeczy wygadywał w otwartych listach , z których wynikało potem , że nie ma absolutnie racji. Uaktywniał się zwłaszcza wtedy , kiedy próbował po raz kolejny mocno i bezskutecznie zaistnieć w polityce.

wierzch
27-04-2010, 10:40
Jani_63, katastrofa w Smolensku nie wplynela w moim przypadku ani na zmiane oceny stanu panstwa polskiego ani na preferencje polityczne. Ona tylko unaocznila, ze szeroko pojeta slabosc instytucji naszego panstwa, nie tylko utrudnia na co dzien zycie swoim obywatelom, ale rowniez moze doprowadzic do tak bezprecedensowej tragedii.

Jesli chodzi o polityke historyczna, to uwazam, ze bardzo dobrze, ze LK takowa prowadzil. Robia to wszystkie powazne kraje - najbardziej znane przyklady to Niemcy i Rosja. Nie widze sprzecznosci miedzy prowadzeniem intensywnej polityki historycznej a budowa nowoczesnego panstwa.

Cytat z prymasa Stefana Wyszynskiego:
"Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszlosci, staje sie wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszlosci. Naród, który nie wierzy w wielkosc, i nie chce ludzi wielkich, konczy sie."

Jesli chodzi o to jakim politykiem i czlowiekiem byl LK, to pozostanmy przy naszych odrebnych ocenach na ten temat.

Pozdrawiam

Dopuser
27-04-2010, 12:12
W ten sam sposób każdy kraj prowadzi te procedury a międzynarodowe komisje powołuje się w sytuacjach spornych lub niejasnych.

Domniemam, że wg ciebie sprawa o której dyskutujemy jest jasna i bezsporna...



Oczywiście zarzucając z góry złą wolę prokuratorów obcego kraju , powinniśmy starać się przejąć też śledztwa w np w sprawie Dziekanowskiego, czy studenta skazanego w Anglii na dożywocie za gwałt z zejściem śmiertelnym - nie było najmniejszej takiej możliwości.

Widzę, że żarty się ciebie trzymają...



Tutaj problem jest szczególnie delikatny , bo zginął prezydent i dlatego do procedury włączenia drugiej grupy ekspertów Rosja wprowadziła również polskich prokuratorów, ale to zgodnie z prawem Ruscy mają prawo i obowiązek wyjaśnić to zdarzenie a może i przestępstwo popełnione na ich terytorium, bez oddawania śledztwa prokuratorom innego kraju.

Zgodnie z jakim prawem ? Zakładasz, że Rosja jest krajem w pełni demokratycznym, gdzie prawo znaczy prawo, a dobrze wiemy że tak nie jest...



Zrobili chwalebny wyjątek, lecz oddanie śledztwa obcej prokuraturze jest nierealne - formalnie a zwłaszcza politycznie dla nich.

Wygląda na to, że wygodę polityczną państwa rosyjskiego stawiasz ponad interes Polski...



Machanie szabelką, rozdzieranie szat i powoływanie się na konferencję chicagowską nie pomoże zwłaszcza nam a stawianie się w pozycji rusofobów podejrzewających z góry Rosjan o spowodowanie katastrofy czy zacieranie śladów ( a tak byłoby to odebrane) szczególnie.

Domaganie się jasności i przejrzystości śledztwa to rusofobia ? Nie ma powodów by sądzić że Rosjanie już teraz mataczą? Świadomie czy nie, powtarzasz slogany...




Jeżeli okaże się ( i po to są tam polscy prokuratorzy) , że śledztwo prowadzone jest nieudolnie lub mataczono przy nim, wówczas jeśli Tusk nie powoła międzynarodowej komisji grozi mu trybunał.
W tej chwili mamy do czynienia z nagonką niektórych mediów i polityków , skutecznie podsycających niepotrzebną histerię wokół dziesiątek teorii spiskowych.


A cała ta sytuacja jest właśnie spowodowana tak brakiem rzetelnych informacji ze strony Rosji jak i brakiem reakcji naszego rządu na to co się dzieje... przy okazji:

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/04/27/wszystko-tajne-dlaczego-i-po-co/

BOHO
27-04-2010, 12:26
jak to ktoś odpowiedział Ziemkiewiczowi:

tomek napisał:
27 kwietnia 2010 at 12:30
A jak wyjdzie, ze prezydent naciskał zeby ladowac? To Pan napisze, ze ta prawda obraza pamiec i ze jatrzy. I ze nie takiej oczekiwalismy, bo miało byc o ruskich.
Doradzam luz i spokoj, co ma wyjsc to wyjdzie.
No i nie wyglupiac sie…
Juz jedna potrojna wolte usłyszelismy – ze Borubar z ust pana Prezydenta to było – Boruc bardzo trudne piłki bronił – wg szanownego Pana.
Podpowiadam: tam jest ZOMO – w rzeczywistosci było – zobaczcie morze jest dzis blekitne, tylko Jarosław Kaczynski niewyraznie to mowił…

Bold
27-04-2010, 12:56
Borubar, spieprzaj dziadu, małpa w czerwonym, rozwala mnie to,
proponuję przypomnieć sobie zachowanie poprzednich prezydentów, amnezja?
widzę że piąta kolumna dalej się miota, a ja jestem spokojny że Jarek wygra,
i nie pomogą tony jadu i starte klawiatury, możecie wyć ze złości i tak wam to nic nie pomoże.
PS
Pytanie do moderatora:
dlaczego zostałem zbanowany w ostatni weekend? przecież od piątku nic nie napisałem,
wchodzę sobie w poniedziałek rano na forum
a tu zonk, jesteś zbanowany do 27.04 g 6.00
o co chodzi?

Bold
27-04-2010, 13:01
po pierwsze, używamy tutaj języka polskiego i polskich liter.....

po drugie, zadałem ci pytanie, a ty zaczynasz swoją wypowiedź od obrażania, co pokazuje już na starcie kim/czym jesteś....

po trzecie, czytaj dalej brednie z salonu zamiast myśleć samodzielnie..... przynajmniej będziesz niegroźny.....

jadzik rzucił się na oczy, Boho wszystkich poucza, a sam nie potrafi poprawnie przeczytać zdania

Pepeg z Gumy
27-04-2010, 13:02
Domniemam, że wg ciebie sprawa o której dyskutujemy jest jasna i bezsporna...



Widzę, że żarty się ciebie trzymają...



Zgodnie z jakim prawem ? Zakładasz, że Rosja jest krajem w pełni demokratycznym, gdzie prawo znaczy prawo, a dobrze wiemy że tak nie jest...



Wygląda na to, że wygodę polityczną państwa rosyjskiego stawiasz ponad interes Polski...



Domaganie się jasności i przejrzystości śledztwa to rusofobia ? Nie ma powodów by sądzić że Rosjanie już teraz mataczą? Świadomie czy nie, powtarzasz slogany...




A cała ta sytuacja jest właśnie spowodowana tak brakiem rzetelnych informacji ze strony Rosji jak i brakiem reakcji naszego rządu na to co się dzieje... przy okazji:

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/04/27/wszystko-tajne-dlaczego-i-po-co/



Wcale nie twierdzę i nie zakładam nawet ,że standardy europejskie i demokratyczne w Rosji są zachowane.
Rusofobią nie jest domaganie się rzetelności śledztwa, ale rusofobią jest podejrzewanie ich na tym etapie, że mataczą i zakładanie z góry ,że coś chcą ukryć.
Spokojnie z rozsądkiem i bez emocji, polityka i dyplomacja to nie piekarnia a niecierpliwe dreptanie w miejscu i machanie kijaszkiem nie tylko jest śmieszne ale i niewiele pomoże. Wręcz przeciwnie.
Nie zarzucaj mi wygłaszania sloganów, bo to akurat Ty robisz. Powtarzasz gremialne okrzyki oburzonych zwolenników spisku i powielasz frazesy "dobrze wiemy jak tam u nich jest".
W Rosji w dalszym ciągu istnieje nawyk niepełnego lub spóźnionego informowania społeczeństwa o wielu wydarzeniach, ale nie do tuszowania niewygodnych wydarzeń o charakterze międzynarodowym.
Trudno też zakładać , że polscy prokuratorzy i komisja widząc błędy w śledztwie będą trzymali to w tajemnicy.
Nie udało się to Ruskim z "Kopernikiem" , nie uda się gdyby co i teraz, tylko polska gorąca głowa trąbi bez sensu "wsiadanego".
Dowieriaj , no prowieriaj to niezła zasada. Dolewanie oliwy do ognia ze strony rządu byłoby w tym momencie nieodpowiedzialne a Putin i Miedwiediew , to twardzi a nawet bezlitośni politycy, ale nie idioci , prawo międzynarodowe będą przestrzegać w stosunku do nawet takiego "kurdupla" jak Polska.
Mimo wszystko Polska, to ani Czeczenia ani Gruzja.

PS Ziemkiewicza po jego kilku wpadkach ( łącznie z telewizyjną) nie czytam,facet nie próbuje już nawet zachować pozorów obiektywizmu.

ponury63
27-04-2010, 13:11
Pytanie do moderatora:
dlaczego zostałem zbanowany w ostatni weekend? przecież od piątku nic nie napisałem,
wchodzę sobie w poniedziałek rano na forum
a tu zonk, jesteś zbanowany do 27.04 g 6.00
o co chodzi?
Błazenada - odpowiedź (na zapytanie na priw) otrzymałeś o 13:27

Kolejny raz przypominam, że obrażanie Forumowiczów nie będzie tolerowane
radzę poczytać Regulamin, zwłaszcza punkt 2.4 >> http://forum.muratordom.pl/misc.php?do=showrules

EZS
27-04-2010, 13:41
-



Prezydent , jego zona i ludzie, ktorzy z nimi zgineli, piloci i czlonkowie zalogi to ofiary tej nagonki , ktora sie w Polsce toczyla - triumfalnie i wesolotuko przez ostatnie 3 lata .

-

ciekawe. Moja znajoma świeżo przyjechawszy z USA wkroczyła z DOKŁADNIE tymi słowami na ustach. Może bez słów "triumfalnie i wesolutko". Ciekawe kto i gdzie to napisał?

A swoją drogą - jaka nagonka? Uważam, że i tak Polacy traktowali pana prezydenta z dużym szacunkiem. Nagonkę to on by dopiero zobaczył w USA ;)

Jani_63
27-04-2010, 14:11
Chodzi mi przykład prezydenta którego uznałbyś za odpowiedniego...

Wzorca nie mam i raczej nie ma w tej kwestii.
Wydaje mi się że przykład, jakikolwiek, byłby nieobiektywny.
Bo nawet jeśli któraś z głów państw robi dobre wrażenie na obserwatorze zewnętrznym, do tego niedoinformowanym, bo nieśledzącym wszystkich jej poczynań, to dla obywateli danego kraju, a już na pewno dla jakieś jego części może być nie do końca ideałem.

Jani_63
27-04-2010, 14:16
Nie widze sprzecznosci miedzy prowadzeniem intensywnej polityki historycznej a budowa nowoczesnego panstwa.

Mogę się zgodzić co do tej tezy, ale pod jednym warunkiem.
Że spoglądanie wstecz nie przysłania spraw bieżących na których to powinna być budowana przyszłość państwa i narodu(ów) jaki w nim żyje.
Jeśli tak jest prowadzona polityka państwa to ma w tym nic zdrożnego.


Jesli chodzi o to jakim politykiem i czlowiekiem byl LK, to pozostanmy przy naszych odrebnych ocenach na ten temat.

Pozdrawiam

Ależ oczywiście.
Wszak mamy demokrację, a co za tym idzie wolność słowa i myśli.

BOHO
27-04-2010, 17:11
Borubar, spieprzaj dziadu, małpa w czerwonym, rozwala mnie to,
proponuję przypomnieć sobie zachowanie poprzednich prezydentów, amnezja?
widzę że piąta kolumna dalej się miota, a ja jestem spokojny że Jarek wygra,
i nie pomogą tony jadu i starte klawiatury, możecie wyć ze złości i tak wam to nic nie pomoże.


mam starego znajomego, który myśli podobnie do ciebie....... ale założyć się w sprawie zwycięzcy nie chce......

było pozamiatane jak żył brat i nadal jest pozamiatane, niezależnie od tego jak Jarek będzie robił smutną minę i wszystkich przekonywał, że musimy go wybrać, bo "tak chciał brat" !
zastanawiam się tylko co będzie po wszystkim..... na kogo zrzucą tym razem ? znowu na media ? ogłupiony naród ? a może na "ciemny lud" Kurskiego ?

Mymyk_KSK
27-04-2010, 22:27
jedną z rzeczy która mnie intryguje jest np. cała kabina pilotów (kokpit)... jakie więc były problemy z identyfikacją ciał pilotów ? No i skąd się wzięły pierwsze informacje po katastrofie o trzech rannych ofiarach, których zabrano do szpitala... z powietrza ? I jak spadający z 10 metrów samolot rozbił się na strzępy po uderzeniu w ziemię?

Litości Dopuser, jaki kokpit?! To był trzeci silnik "od tyłu" a nie żaden kokpit. Kokpitem to przywalili w glebę, dziwne żeby by nienaruszony :confused:
Informacje o "trzech rannych" to pewnie zwykła kaczka dziennikarska i tyle.

A dlaczego rozbił się na strzępy? ano widzisz, on nie spadał delikatnie jak liść z czubka 10-metrowego drzewa tylko grzmotnął z konkretną prędkością - o tym zresztą juz pisał ponury.

A filmik... słychać było na nim strzały - ale przecież samolot było nie było się palił, wystarczy że ktoś przewoził lakier do włosów w pojemniku pod ciśnieniem . Krzyki, śmiech? To wyobraź sobie teraz, że Ty biegniesz w kierunku wraku samolotu... natykasz się na jakąś urwaną rękę na przyklad... do tego słychać jakieś trzaski, wystrzały, nie wiadomo czy nie będzie jakiejś eksplozji... Potrafiłbyś tak na zimno, spokojnie, bez emocji? Ludzie różnie reagują na takie makabryczne zdarzenia, histerycznym śmiechem też.


ja jestem spokojny że Jarek wygra

ja jestem raczej niespokojna że wygra. :rolleyes:

anSi
27-04-2010, 22:33
...
ja jestem raczej niespokojna że wygra. :rolleyes:
Mnie tez niepokoj sie udzielil, zwlaszcza, gdy o rozdawanych w Gdańsku- przy okazji kampani wyborczej JK - fotkach zmarlej pary prezydenckiej sie dowiedzialam.

BOHO
27-04-2010, 22:43
Mnie tez niepokoj sie udzielil, zwlaszcza, gdy o rozdawanych w Gdańsku- przy okazji kampani wyborczej JK - fotkach zmarlej pary prezydenckiej sie dowiedzialam.

oj tam...... to takie przecież w klimacie myPiS....

BOHO
27-04-2010, 22:48
ja jestem raczej niespokojna że wygra. :rolleyes:

a ja spokojny, że nie wygra.....:rolleyes:

amalfi
28-04-2010, 07:10
A jak to jest? (pytam z ciekawości, jeśli ktoś się orientuje w prawie międzynarodowym i lotniczym...) Czy lotnictwo wojskowe podlega tym samym przepisom, co cywilne?

Pepeg z Gumy
28-04-2010, 08:00
A jak to jest? (pytam z ciekawości, jeśli ktoś się orientuje w prawie międzynarodowym i lotniczym...) Czy lotnictwo wojskowe podlega tym samym przepisom, co cywilne?
A co ma do tego prawo międzynarodowe?

Bold
28-04-2010, 08:11
Sekcje 96 osób, które zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem, wykonano w moskiewskim Biurze Ekspertyz Sądowych. Jako pierwsze - w nocy z 10 na 11 kwietnia - badano ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego (wyjątkowo na miejscu w Smoleńsku) - ujawniła "Rzeczpospolita".
http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/rosjanie-wykonali-sekcje-zwlok-wszystkich-ofiar,1470831

czego oni tam szukali?

BOHO
28-04-2010, 08:15
zawsze po katastrofach robi się sekcje.....

Jani_63
28-04-2010, 09:09
Jako pierwsze - w nocy z 10 na 11 kwietnia - badano ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego (wyjątkowo na miejscu w Smoleńsku) - ujawniła "Rzeczpospolita".

czego oni tam szukali?
Geniuszu?

Wykonie sekcji jest procedurą standardową

HenoK
28-04-2010, 09:24
Wykonie sekcji jest procedurą standardowąMoże i jest, ale z tego co pamiętam o fakcie wykonania sekcji zwłok poinformowano dopiero dzisiaj. Wcześniej zapewniano, że ograniczono się tylko do identyfikacji zwłok.
Ile jeszcze niespodzianek szykują nam komisje badające tą katastrofę?
Np. dopiero wczoraj podano, że były 4 rejestratory w samolocie, kilka dni temu o kilkanaście minut przesunięto moment katastrofy,
Natomiast już w godzinę po katastrofie Rosjanie wiedzieli z pewnością, że był to błąd pilotów.

amalfi
28-04-2010, 09:33
A co ma do tego prawo międzynarodowe?

Naprawdę nie rozumiesz o co mi chodzi? Czy tylko tak z przekory udajesz, że nie rozumiesz? ;)

Pepeg z Gumy
28-04-2010, 10:10
Naprawdę nie rozumiesz o co mi chodzi? Czy tylko tak z przekory udajesz, że nie rozumiesz? ;)
Z żadnej przekory.
Lotnisko w Smoleńsku jest lotniskiem wojskowym i nie dotyczą go nawet minimalne standardy ustalone przez międzynarodową organizacje lotniczą dla lądowisk pasażerskich.
Żeby wylądował inny samolot, w tym i cywilny, musi mieć określone parametry i te spełniało. Rozpoznanie potwierdziło, że istnieją możliwości lądowania i wcześniej lądował już na nim z powodzeniem zarówno Tu- 154 z Tuskiem jak i podobne samoloty z Putinem.
Czy była możliwość lądowania w trudnych warunkach i kto podjął taką decyzję, bada między innymi ponownie komisja i prokuratura.
Ktoś powinien beknąć za to, bo decyzja i ocena dotycząca lądowania podjęta przez pilota powinna być poprzedzona określonymi procedurami.
Stąd początek kolejnej przepychanki i zwalania na siebie za to moralnej winy pomiędzy Waszczykowskim, Arabskim i Klichem chociaż zaczyna się jeszcze niemrawo, bo od opinii dotyczących kiepskiego szkolenia w pułku specjalnym.

EZS
28-04-2010, 10:14
Może i jest, ale z tego co pamiętam o fakcie wykonania sekcji zwłok poinformowano dopiero dzisiaj. Wcześniej zapewniano, że ograniczono się tylko do identyfikacji zwłok.
I.
bo się zaczynają teorie spiskowe. Następną teoria byłaby o otruciu lub ataku biologicznym.

Sekcja nie jest niczym niezwykłym. Mogła jeszcze nieć na celu... korektę wyglądu po wypadku, żeby możliwa była jaka taka identyfikacja zwłok. Przecież trudno pokazać rodzinie poszarpane szczątki a identyfikacja prezydenta jest hmmm dość ważna. Musi być pewność.

amalfi
28-04-2010, 10:16
Ciekawe jak wygląda sprawa wyjaśniania wypadków dotyczących samolotów należących do lotnictwa wojskowego (chodzi mi o wypadki na terytorium obcego państwa). Czy konwencja chicagowska i "nasza ustawa lotnicza" regulują te kwestie również dla lotnictwa wojskowego, czy tylko cywilnego?

Pepeg z Gumy
28-04-2010, 10:28
Wypadki samolotów wojskowych podlegają prokuratorze wojskowej, bez względu na to pod jaką banderą był samolot i na czyim lotnisku lądował
Przypadek dosyć chyba rzadki, bo z reguły samoloty wojskowe państw nie należących do układu nie lądują sobie wzajemnie na własnych lotniskach , chyba że sytuacja jest wyjątkowa np pomoc humanitarna
Kilka lat temu we Włoszech amerykański myśliwiec zabił turystów w kolejce linowej. Sprawę badała komisja i prokuratura NATO mimo śmierci osób cywilnych.
Po zakończeniu prac dopiero weszli biegli w cywilnych procesach o odszkodowanie dla rodzin ofiar.

amalfi
28-04-2010, 10:37
Czyli wyjaśnianie okoliczności wypadku należy do właściwości prokuratury (wiadomo, że wojskowej), ale państwa, na terenie którym wypadek miał miejsce, czy państwa, które jest właścicielem samolotu? Nie to, żebym próbowała knuć, ale nie znalazłam jednoznacznego przepisu, ani nie zostało to jasno powiedziane (albo nie słyszałam). W ustawie lotniczej jest rozdział poświęcony postępowaniu w razie wypadku, ale to raczej nie dotyczy samolotów wojskowych, więc może jednoznacznych przepisów nie ma?

Pepeg z Gumy
28-04-2010, 10:44
Z tego co mi wiadomo , to zawsze wchodzi prokuratura kraju gdzie miał miejsce wypadek, bez względu na przynależność statku czy osób.
Tak też jest nawet w przypadku wypadków drogowych.
Myślę ,że w katastrofie smoleńskiej nie mamy do czynienia z przypadkiem skomplikowanym prawnie. Samolot był cywilny, rozbił się na lotnisku wojskowym, badać będzie więc zarówno i przede wszystkim rosyjski prokurator wojskowy jak i cywilny . Komu powierzą pierwszeństwo? Nie wiem, ale z tego co widziałem, to chyba jednak prokurator wojskowy.
Pierwsze oficjalne oświadczenia ze strony polskiej również podał rzecznik prokuratury wojskowej.

amalfi
28-04-2010, 10:56
Cywilny? Należał do floty 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który z kolei jest częścią Sił Powietrznych RP. Czyli chyba był "samolotem wojskowym" :confused:

Jani_63
28-04-2010, 11:09
Ile jeszcze niespodzianek szykują nam komisje badające tą katastrofę?

Myślę ze przy tak specyficznej sytuacji dane jakie będą podawane do wiadomości publicznej będą się zmieniać w miarę upływu czasu i stopnia zaawansowania śledztwa.
Chyba, zaznaczam chyba, decyzje jakie są podejmowane na rożnych etapach śledztwa rodzą się w trakcie jego prowadzenia.
Stąd spore rozbieżności miedzy informacjami jakie pojawiały się na początku a obecnymi.

Słyszałem dzisiaj że pojawiła się teoria o zderzeniu samolotu z UFO.:eek:
Wyobraźnie ludzka podsuwa i będzie podsuwała jeszcze długo tak fantastyczne teorie.
Do momentu zakończenia śledztwa i zdefiniowania wniosków końcowych nawet takie teorie będą się pojawiać i nic na to nie poradzimy.

Pepeg z Gumy
28-04-2010, 11:22
Cywilny? Należał do floty 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który z kolei jest częścią Sił Powietrznych RP. Czyli chyba był "samolotem wojskowym" :confused:
Masz całkowitą rację !
Podlegał rozkazom MON, jednak w tej misji nie realizował celów wojskowych tylko transportu cywilnego , stąd to niefortunne określenie.

amalfi
28-04-2010, 12:10
Muszę jeszcze poszukać, ja sprawa by wyglądała, gdyby lot był wojskowy ;)

Bold
28-04-2010, 13:09
zastanawiam się czy MON nie potraktował tego feralnego lotu jako prywatną wycieczkę prezydenta, rosyjskie służby lotnicze nie zostały
poinformowane że na pokładzie znajduje się Prezydent RP, taki samolot powinien być traktowany jak Air Force One, powinien mieć zapewniony wolny korytarz powietrzny
oraz mieć pierwszeństwo przed innymi samolotami.

Według gazety, jedna z wersji rozważana przez śledczych zakłada, że do katastrofy pod Katyniem doszło na skutek tego, że na kursie polskiego Tu-154M znalazł się rosyjski samolot wojskowy Ił-76. To tłumaczyłoby, dlaczego major Arkadiusz Protasiuk zdecydował się na gwałtowne obniżenia kursu samolotu.

Jak czytamy w "Naszym Dzienniku", pilot chciał w ten sposób uniknąć kolizji z potężnym transportowcem, który znalazł się tuż nad prezydenckim Tupolewem. Kapitan zdołał wyprowadzić maszynę z turbulencji na prostą. Niesłychanie trudny manewr zapewne zakończyłby się powodzeniem, gdyby nie drzewa.

Gazeta wyjaśnia, że hipoteza, że lot prezydenckiego samolotu mógł kolidować z rejsem rosyjskiego Iła, pojawiła się po tym, jak stwierdzono, że godzina katastrofy jest wcześniejsza, niż to pierwotnie podawano, i do wypadku mogło dojść co najmniej kilkanaście minut wcześniej. A jak wiadomo - zaznacza dziennik - z doniesień po tragedii, na lotnisku Siewiernyj próbował wcześniej lądować rosyjski wojskowy transportowiec.

Czas tej próby również nie jest precyzyjnie określony. Podawane są wartości od piętnastu minut do pół godziny przed przyjętą na 8.56 polskiego czasu godziną katastrofy tupolewa. Podawane są również informacje o kilkakrotnym podejściu Iła-76 do lądowania, To - jak czytamy - zarazem tłumaczyłoby, dlaczego na początku pojawiały się relacje świadków mówiące o rzekomych wielokrotnych próbach podchodzenia do lądowania samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim i 95 innymi osobami na pokładzie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Rosyjski-wojskowy-transportowiec-przyczyna-katastrofy,wid,12214683,wiadomosc_prasa.html

Pepeg z Gumy
28-04-2010, 16:54
"Nasz Dziennik", jak zwykle, jest rewelacyjnie i konkretnie poinformowany.
A wersji ma więcej niż czytelników. W RM pewna pani dowodziła , że mgłę zrobili specjalnie, a strzały które słychać były oddane na pewno z ziemi w kierunku samolotu.Oczywiście Kaczyński przeżył, tylko go Ruskie dobili.
Dyrdymały na temat specjalnego korytarza, pierwszeństwa i "air force one" możesz sobie też między bajki włożyć.
Wizyta była "turystyczna", nikt Kaczyńskiego nie zapraszał a protokół dyplomatyczny nie przewiduje w takim wypadku specjalnej troski ani tym bardziej eskorty myśliwców.Lądował samolot transportowy z Polski a kto był na pokładzie żadnego Ruskiego nie interesowało.Miał zgodę na przelot i lądowanie.
Mniej megalomanii.
Skoro czas się nie zgadza nawet ,według jednej z relacji Dziennika o 20 minut, to powinno się przesłuchać na tę okoliczność Jarosława.

Bold
28-04-2010, 17:32
Wizyta była "turystyczna", nikt Kaczyńskiego nie zapraszał a protokół dyplomatyczny nie przewiduje w takim wypadku specjalnej troski ani tym bardziej eskorty myśliwców.Lądował samolot transportowy z Polski a kto był na pokładzie żadnego Ruskiego nie interesowało.Miał zgodę na przelot i lądowanie.
Mniej megalomanii.
Skoro czas się nie zgadza nawet ,według jednej z relacji Dziennika o 20 minut, to powinno się przesłuchać na tę okoliczność Jarosława.

nóż się w kieszeni otwiera, ale nie napiszę co o Tobie myślę bo mnie znowu zbanują, uważam tylko że tak traktowany powinie być każdy samolot z w
ważnym VIPem na pokładzie, niezależnie od tego czy to jest Premier, Prezydent czy Marszałek,

BOHO
28-04-2010, 19:04
nóż się w kieszeni otwiera, ale nie napiszę co o Tobie myślę bo mnie znowu zbanują, uważam tylko że tak traktowany powinie być każdy samolot z w
ważnym VIPem na pokładzie, niezależnie od tego czy to jest Premier, Prezydent czy Marszałek,

jak sobie założysz własne państwo to nawet kot Jarka będzie eskortowany przez dwa myśliwce, jak wyjdzie na trawnik, żeby się załatwić....

a na razie - jest jak jest......

Pepeg z Gumy
28-04-2010, 19:51
nóż się w kieszeni otwiera, ale nie napiszę co o Tobie myślę bo mnie znowu zbanują, k,
Nie krępuj się, ja ci już wcześniej powiedziałem co myślę o tobie.
Ta twoja wypowiedź tylko mnie w tym utwierdza.
Jak ci brak argumentów nie dyskutuj .
Nie wszyscy muszą być jednomyślni jak pisowcy i myśleć tymi samymi kategoriami.

BOHO
28-04-2010, 20:36
znalazłem tekst pewnej miłej starszej pani - Ireny Szafrańskiej..... tylko poczytajcie:

"Pełniący Obowiązki
Nie od dziś wiadomo, że Polska ma problem z elitami. Ci, którzy w imieniu narodu zabierają tak chętnie głos we wszystkich istotnych kwestiach , zapominają, że z ich strony to czysta uzurpacja. Oni są tylko pełniącymi obowiązki elity, pod nieobecność tych, których eksterminowano w Katyniu, Charkowie, Oświęcimiu, na Majdanku, w Powstaniu Warszawskim czy kazamatach UB.Etatowi uczestnicy ustawianych debat tak się przyzwyczaili , do wyrażania opinii w trybie “my, naród”, że największą dla nich karą jest , nawet na krótką chwilę rozstać się z tą opiniotwórczą , palmą pierwszeństwa. Takiej zniewagi nie wybaczą nigdy.

Film Ewy Stankiewicz (jednej z autorek “Trzech Kumpli”) do żywego dotknął pełniących obowiązki. Oto oczom zdumionych autorytetów ukazał się świat, zupełnie niewidoczny z okien mokotowskich apartamentowców, konstancińskich rezydencji, czy kamienic w Alei Przyjaciół. Zmęczeni, zapłakani, niepewni losu swej ojczyzny ludzie, składali hołd tragicznie zmarłej parze prezydenckiej w akcie , nierzadko , ekspiacji. Przeżywali swoje obywatelskie khatarsis.

W jednej chwili , demiurgom zbiorowej wyobraźni, ukazał się obraz , który zmącił błogi spokój samozadowolenia, jaki do tej pory zapewniały tony papieru, godziny emisji sygnału telewizyjnego i radiowego, czy zdezelowane klawiatury redakcyjnych maców , czy prywatnych PC-tów.

To co nagle ukazało się na ekranie, sugerowało błąd w ocenie sytuacji, czy wyczuciu nastrojów społecznych. Ponieważ elita salonu nie myli się nigdy, należało orzec, ze przekaz został zmanipulowany. Gromy posypały się na głowy realizatorów, a szczególnie red. Jana Pospieszalskiego, wobec którego podjęto najbardziej radykalne środki, domagając się odwołania go z TVP. Żeby uniknąć zarzutu, ręcznego sterowania, sięgnięto po metodę wypróbowaną podczas próby “zdewawelizowania kaczora”, czyli petycji z głosami oburzonych, skierowanej do zarządu telewizji publicznej.

Dziś jedna z gazet podaje , dowód na skandaliczną manipulację Pospieszalskiego. Otóż jeden z łkających pod Pałacem Prezydenckim okazał się być aktorem. Najwyraźniej autor tej notki nie zauważył, w dokumencie jeszcze jednej aktorki. To pani Katarzyna Łaniewska, która opowiadała jaki ostracyzm środowiskowy ją spotkał po tym jak przyjęła zaproszenie od Prezydenta 6 czerwca ub. roku. Pani Łaniewska była mocno zawstydzona postawą swego środowiska, gdyż te same osoby, które okazywały jej wcześniej wzgardę za ten gest, w czasie żałoby przywdziały czarne krawaty.

Wszytko to jednak niewiele w porównaniu w pewną stację telewizyjną, która przez 5 lat emitowała dokumentalny serial, który okazał się być nowatorskim formatem docu soap, ale dopiero po aresztowaniu głównego bohatera. Detektyw poszedł do paki, a stacja po ciuchu wycofała się z emisji dalszych odcinków. Nikt nie protestował.

Każdy , kto choć raz był w te dni pod pałacem prezydenckim wie, że inkryminowane dzieło wiernie oddaje nastroje Polaków. Padały tam słowa o zamachu , o kłamstwie , ojczyźnie i moralnym kacu spowodowanym przez konkretne media i polityków. To głos ulicy. Żeby go usłyszeć trzeba wyjść z wygodnych gabinetów, wysiąść z limuzyn. Trzeba chcieć go usłyszeć, a nie dzielnie przecząc faktom , kreować nowe kłamstwo katyńskie."

amalfi
28-04-2010, 20:57
Czy to ta Pani Irena Szafrańska?
http://www.blogpress.pl/node/3829

amalfi
28-04-2010, 21:08
Widział ktos dzisiaj konferencję premiera?

Godzina katastrofy to podobno 8.41, ale pewne to nie jest.

Bardzo kłopotliwym okazało się pytanie pozostawione bez odpowiedzi o możliwość skorzystania z przepisów konwencji chicagowskiej odnośnie tego, aby bezpośrednio po katastrofie wystąpić z prośbą o zabezpieczenie miejsca wypadku do czasu przyjazdu służb państwa, do którego samolot należy w celu zabezpieczenia dokumentów (w tym elektronicznych) znajdujących się na pokładzie, a mogących zawierać tajne informacje (ze względu na skład pasażerów). Wszystko, jak powiedział zadający pytanie dziennikarz "przeszło jednak przez ręce Rosjan i nie ma pewności, czy nie zostało skopiowane". Strona polska nie wystąpiła z taką prośbą, a widzieliśmy, co się działo na miejscu. Nie wiem czemu premier nie zdymisjonuje Klicha. Możecie mówić, co chcecie i sie śmiać, że to spiskowe teorie, ale cały czas wyłażą jakieś niedopatrzenia. To jest jakaś farsa.

j-j
28-04-2010, 21:29
Widział ktos dzisiaj konferencję premiera?

Godzina katastrofy to podobno 8.41, ale pewne to nie jest.

Bardzo kłopotliwym okazało się pytanie pozostawione bez odpowiedzi o możliwość skorzystania z przepisów konwencji chicagowskiej odnośnie tego, aby bezpośrednio po katastrofie wystąpić z prośbą o zabezpieczenie miejsca wypadku do czasu przyjazdu służb państwa, do którego samolot należy w celu zabezpieczenia dokumentów (w tym elektronicznych) znajdujących się na pokładzie, a mogących zawierać tajne informacje (ze względu na skład pasażerów). Wszystko, jak powiedział zadający pytanie dziennikarz "przeszło jednak przez ręce Rosjan i nie ma pewności, czy nie zostało skopiowane". Strona polska nie wystąpiła z taką prośbą, a widzieliśmy, co się działo na miejscu. Nie wiem czemu premier nie zdymisjonuje Klicha. Możecie mówić, co chcecie i sie śmiać, że to spiskowe teorie, ale cały czas wyłażą jakieś niedopatrzenia. To jest jakaś farsa.

Właśnie o to chodzi, jak nie wiadomo o co to o .... politykę ;), wg mnie nie byla to zwykła (czyt. przypadkowa) tragedia.

pzdr

BOHO
28-04-2010, 21:31
Czy to ta Pani Irena Szafrańska?
http://www.blogpress.pl/node/3829

ta sama !
na jej blogu zwróciłem jej uwagę, że rozpowszechnia kłamstwa na temat słów Komorowskiego... zwykłe, ordynarne kłamstwa.....

w odpowiedzi pani Irena Sz. po prostu..... wycięła mój wpis.....

miła, starsza pani Irena OCENZUROWAŁA mój wpis, w którym zwróciłem jej uwagę, że kłamie..... takie to towarzystwo.....

BOHO
28-04-2010, 21:34
Właśnie o to chodzi, jak nie wiadomo o co to o .... politykę ;), wg mnie nie byla to zwykła (czyt. przypadkowa) tragedia.

pzdr

tylko co ?
może podzielisz się z nami swoimi pomysłami ?

Bold
28-04-2010, 21:46
ta sama !
na jej blogu zwróciłem jej uwagę, że rozpowszechnia kłamstwa na temat słów Komorowskiego... zwykłe, ordynarne kłamstwa.....

w odpowiedzi pani Irena Sz. po prostu..... wycięła mój wpis.....

miła, starsza pani Irena OCENZUROWAŁA mój wpis, w którym zwróciłem jej uwagę, że kłamie..... takie to towarzystwo.....

weź się w garść i przestań jęczeć
a jakie to były kłamstwa?

BOHO
28-04-2010, 21:49
weź się w garść i przestań jęczeć
a jakie to były kłamstwa?

a wejdź na jej blog i sam zapytaj..... co ty dziecko jesteś ?

Bold
28-04-2010, 21:57
to Ty wylewasz tutaj swoje żale, dlatego pytam Ciebie

BOHO
28-04-2010, 22:00
to Ty wylewasz tutaj swoje żale, dlatego pytam Ciebie

jakie żale ?

po prostu opisałem miłą starszą panią Irenę Sz. która rozpowszechnia ordynarne kłamstwa w swojej "publicystyce" i cenzuruje nieprzychylne jej wpisy.....

ot, takie "patryjotyczne" towarzystwo....

BOHO
28-04-2010, 22:41
właśnie trwa "Misja Specjalna"..... tutaj to są dopiero "teorie sPiSkowe".....
niezłe szambo....

Pepeg z Gumy
28-04-2010, 22:49
właśnie trwa "Misja Specjalna"..... tutaj to są dopiero "teorie sPiSkowe".....
niezłe szambo....
:):)Delikatnie powiedziane.
Telewizja misyjna TVPiS ostatnio przechodzi samą siebie.
Trwam i RM staje się powoli dla niej standardem.
Obrzydliwość!

Jani_63
28-04-2010, 23:20
Oj będzie się działo, będzie.

jea
28-04-2010, 23:44
a co w przypadku pomyłki" toku" Twojego rozumowania?
Przeprosisz czy "zadadasz"

rrmi
29-04-2010, 07:23
http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/fragment-skrzydla-tupolewa-na-jasnej-gorze,1471382

Wpadamy w obled

Dopuser
29-04-2010, 08:29
Informacje o "trzech rannych" to pewnie zwykła kaczka dziennikarska i tyle.

A dlaczego rozbił się na strzępy? ano widzisz, on nie spadał delikatnie jak liść z czubka 10-metrowego drzewa tylko grzmotnął z konkretną prędkością - o tym zresztą juz pisał ponury.


"Samolot nie mógł rozpaść się na kawałki":

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Samolot-nie-mogl-rozpasc-sie-na-kawalki,wid,12211780,wiadomosc_prasa.html

BOHO
29-04-2010, 08:34
"Samolot nie mógł rozpaść się na kawałki":

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Samolot-nie-mogl-rozpasc-sie-na-kawalki,wid,12211780,wiadomosc_prasa.html

nie no, oczywiście..... na miejscu były widziane rosyjskie specsłużby, które przez brakujące w całej historii 10 minut kawałkowały samolot......

amalfi
29-04-2010, 08:36
Mam wrażenie, że nieporozumienia w tym watku są wynikiem traktowania conajmniej trzech spraw jako tożsame.
Po pierwsze jak w tytule, czyli teorie spiskowe, które zawsze w takich sytuacjach się pojawiają i jakoś sie temu nie dziwię, bo najprawdopodobniej będą się pojawiały jeszcze długo. Nawet po ogłoszeniu wyników śledztwa. Ludzie lubią gdybać, fantazjować i co tam jeszcze.
Druga rzecz, moim zdaniem najistotniejsza to postępowanie strony polskiej zarówno przed, jak i po tragedii. W czasie wczorajszej konferencji nie padł ani jeden konkret, a sformułowania typu "zapis na skrzynkach nie zawierał nic istotnego", czy "nic więcej na ten temat nie powiem" nie są informowaniem opinii publicznej, a wręcz podsycaniem atmosfery sprzyjającej powstawaniu teorii spiskowych. Pozostawienie bez odpowiedzi pytania, o którym pisałam wyżej spowodowało, że na koniec miało się wrazenie, że prawda nigdy na jaw nie wyjdzie. Jeden z dziennikarzy zapytał o to, czy strona polska wystąpiła o udostępnienie natowskich map z lotniska przed, w trakcie i po katastrofie. Podobno na pogrzebie gen. Gągora (chyba) padła taka propozycja ze strony przedstawicieli NATO, o czym premier zdawał się nie wiedzieć. MON nie wystąpił z taką prośbą. Nie wiem, co ile takie mapy są aktualizowane, ale moze rzeczywiście by coś wniosły. Dlatego nie ma się co dziwić, że szeroko pojęta opinia publiczna snuje coraz bardziej fantastyczne teorie, bo nic nie wie, a skoro nie ma rzetelnej informacji, to każdą plotkę traktuje się jak informację. Od 2007 r. wydarzyły się 4 katastrofy lotnicze i nic. Klich dalej jest ministrem. Myślę, że może zdymisjonowanie go może być przyjęte jako przyznanie się do błędów, ale w końcu te błędy wyjdą (już wyłażą).
No i trzecia sprawa, typu dodanie do cudownego obrazu kawałka samolotu, której nie będę komentować.

Jani_63
29-04-2010, 08:56
- Ten kawałek samolotu, który spadł 10 kwietnia, zostanie włączony w twoją nową suknię, suknię wdzięczności i miłości, cierpienia i nadziei narodu polskiego już na zawsze - powiedział ojciec Roman Majewski, przeor Jasnej Góry podczas modlitwy w kaplicy Matki Bożej.
Chodzi o kawałek metalu pokryty białą farbą i przebity śrubką. Podarowali go ojcom paulinom z Jasnej Góry mieszkańcy Smoleńska...


...To, że do sporządzenia sukni Matki Boskiej Częstochowskiej jako wotum narodu polskiego zostanie wykorzystany kawałek skrzydła ze śrubą z prezydenckiego tupolewa, nie oznacza, że stanie się on kiedyś relikwią, choć takie głosy pojawiają się już w internecie. Ksiądz Jarosław Kwiecień, rzecznik sosnowieckiej kurii, jest pewny, że nigdy do tego nie dojdzie.

Księże nomen omen Jarosławie, NIE MÓW HOP!!!
Zaprawdę powiadam Ci, Jarek ma wielkie parcie na władzę, a ród Jego na zapisanie się na wszystkich kartach historii naszego okresu.

A swoją drogą nie mogli podarować fotelika w którym leciał LK.

Sloneczko
29-04-2010, 08:57
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7827500,Jak_Kancelaria_Prezydenta_zmienila _plan_lotu_do_Smolenska.html

Dopuser
29-04-2010, 08:58
Druga rzecz, moim zdaniem najistotniejsza to postępowanie strony polskiej zarówno przed, jak i po tragedii. W czasie wczorajszej konferencji nie padł ani jeden konkret, a sformułowania typu "zapis na skrzynkach nie zawierał nic istotnego", czy "nic więcej na ten temat nie powiem" nie są informowaniem opinii publicznej, a wręcz podsycaniem atmosfery sprzyjającej powstawaniu teorii spiskowych.

W skrócie: miłujmy się i ufajmy Rosji, bo inaczej się obrażą i utajnią wyniki śledztwa...



No i trzecia sprawa, typu dodanie do cudownego obrazu kawałka samolotu, której nie będę komentować.

Katolików to chyba nie dziwi... a może wytłumaczyć czym są relikwie...

BOHO
29-04-2010, 09:00
Katolików to chyba nie dziwi... a może wytłumaczyć czym są relikwie...

no to śmiało ! tłumacz..... bo jestem katolikiem i mnie to dziwi....

HenoK
29-04-2010, 10:03
Katastrofa smoleńska - ciekawa hipoteza (http://kataryna.blox.pl/2010/04/Katastrofa-smolenska-ciekawa-hipoteza.html)
zaczyna być bardzo wiarygodna jeżeli skonfrontuje się ja z innymi faktami :
Kłamstwa pierwszych minut (http://kataryna.blox.pl/2010/04/Klamstwa-pierwszych-minut.html)

BOHO
29-04-2010, 10:10
Katastrofa smoleńska - ciekawa hipoteza (http://kataryna.blox.pl/2010/04/Katastrofa-smolenska-ciekawa-hipoteza.html)
zaczyna być bardzo wiarygodna jeżeli skonfrontuje się ja z innymi faktami :
Kłamstwa pierwszych minut (http://kataryna.blox.pl/2010/04/Klamstwa-pierwszych-minut.html)

no ludzie..... proszę......

"- Samolot Ił-76 krążył długo nad lotniskiem jakby na coś czekał,"

autor jeszcze powinien dopisać, że w kokpicie Iła widziano łysiejącą głowę Putina......

Bold
29-04-2010, 10:26
Przedstawiamy Państwu poniżej tekst, który jest tłumaczeniem tego co napisały zagraniczne media o katastrofie prezydenckiej „tutki”

Rumuński Global News był jedynym z pierwszych rumuńskich mediów, który poinformował jak napisano "o ataku międzynarodowych terrorystów z FSB Rosji na Prezydenta Polski w Smoleńsku, w którym cała polska elita została wymordowana". Agencja cytuje przedstawicieli rumuńskich w strukturach bezpieczeństwa NATO pisząc - "Sprawozdanie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale co raz więcej świadczyć o tym, że Rosjanie dokonali eliminacji najwyższych władz Polski w najbardziej brutalnej zbrodni stulecia".



Bracia Kaczyńscy byli jednymi z najsilniejszych obrońców polskich interesów narodowych, zarówno w stosunku do Moskwy i do Niemiec oraz Brukseli".
Po czym dodają - "Pod ich przywództwem, jedna z największych sieci rosyjskich szpiegów została zniszczona przez polski kontrwywiad wojskowy. Jest to jedno z największych uderzeń, a Moskwa dzięki temu nie zainstalowała swojej siatki wywiadowczej na obszarze NATO."

Niektóre z nich są skłonne to widzieć jak zabójstwo w stylu Kremla w tym wypadku, raporty izrus.co.il. Jak piszą na portalu - "Wielu analityków uważa, że tragedia został zorganizowana przez Kreml, który nienawidził Kaczyńskiego, ze względu na jego postawę anty-rosyjską".

Natomiast 10 kwietnia, pierwszy Kanał TV "Izraela", jak również drugi wymieniały możliwy udział Putina w śmierci polskiego prezydenta. Następnego dnia, 11 kwietnia, wątpliwości zostały wyrażone w mediach drukowanych. "Polacy nie mogą uwierzyć, że wszyscy najważsi rangą przywódcy polityczni i wojskowi zginęli w wyniku wypadku spowodowanego przez tragiczny zbieg okoliczności, wad technicznych i czynnik ludzki ", pisze gazeta Ahronot Yediot. gazeta Ha'aretz dodaje:" W pierwszych godzinach po awarii, możliwość zaangażowania Rosji panowała w polskich mediach z powodu napiętych stosunków pomiędzy Kaczyńskim i Putinem.

Maariv poszedł dalej i jego artykuł został zatytułowany "zapach likwidacji". "Moskwa zobowiązała się do zbadania, a Putin stanął na czele komitetu badania, ale nie jest prawdopodobne, że kiedykolwiek będzie możliwość poznania prawdy,"

http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/536148,Smolensk-to-morderstwo-z-premedytacja.html

BOHO
29-04-2010, 10:35
Przedstawiamy Państwu poniżej tekst, który jest tłumaczeniem tego co napisały zagraniczne media o katastrofie prezydenckiej „tutki”

Rumuński Global News był jedynym z pierwszych rumuńskich mediów, który poinformował jak napisano "o ataku międzynarodowych terrorystów z FSB Rosji na Prezydenta Polski w Smoleńsku, w którym cała polska elita została wymordowana". Agencja cytuje przedstawicieli rumuńskich w strukturach bezpieczeństwa NATO pisząc - "Sprawozdanie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale co raz więcej świadczyć o tym, że Rosjanie dokonali eliminacji najwyższych władz Polski w najbardziej brutalnej zbrodni stulecia".



Bracia Kaczyńscy byli jednymi z najsilniejszych obrońców polskich interesów narodowych, zarówno w stosunku do Moskwy i do Niemiec oraz Brukseli".
Po czym dodają - "Pod ich przywództwem, jedna z największych sieci rosyjskich szpiegów została zniszczona przez polski kontrwywiad wojskowy. Jest to jedno z największych uderzeń, a Moskwa dzięki temu nie zainstalowała swojej siatki wywiadowczej na obszarze NATO."

Niektóre z nich są skłonne to widzieć jak zabójstwo w stylu Kremla w tym wypadku, raporty izrus.co.il. Jak piszą na portalu - "Wielu analityków uważa, że tragedia został zorganizowana przez Kreml, który nienawidził Kaczyńskiego, ze względu na jego postawę anty-rosyjską".

Natomiast 10 kwietnia, pierwszy Kanał TV "Izraela", jak również drugi wymieniały możliwy udział Putina w śmierci polskiego prezydenta. Następnego dnia, 11 kwietnia, wątpliwości zostały wyrażone w mediach drukowanych. "Polacy nie mogą uwierzyć, że wszyscy najważsi rangą przywódcy polityczni i wojskowi zginęli w wyniku wypadku spowodowanego przez tragiczny zbieg okoliczności, wad technicznych i czynnik ludzki ", pisze gazeta Ahronot Yediot. gazeta Ha'aretz dodaje:" W pierwszych godzinach po awarii, możliwość zaangażowania Rosji panowała w polskich mediach z powodu napiętych stosunków pomiędzy Kaczyńskim i Putinem.

Maariv poszedł dalej i jego artykuł został zatytułowany "zapach likwidacji". "Moskwa zobowiązała się do zbadania, a Putin stanął na czele komitetu badania, ale nie jest prawdopodobne, że kiedykolwiek będzie możliwość poznania prawdy,"

http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/536148,Smolensk-to-morderstwo-z-premedytacja.html

taaaaaaaaaaaa.........rumuńskie i izraelskie media wiedzą najlepiej co się tam zdarzyło pod Smoleńskiem.....

a o ich znajomości realiów świadczy szczególnie to zdanie:
"o ataku międzynarodowych terrorystów z FSB Rosji na Prezydenta Polski w Smoleńsku, w którym cała polska elita została wymordowana"

"cała polska elita".... dosyć marnie nas oceniają.....

Bold
29-04-2010, 10:41
oczywiście, najbardziej wiarygodne media to Gazeta Wyborcza,
piąta kolumna rosyjskich służb specjalnych.

HenoK
29-04-2010, 10:41
autor jeszcze powinien dopisać, że w kokpicie Iła widziano łysiejącą głowę Putina......
Nie, ale niektórzy widzieli kiwającą się głowę BOHO:
http://forum.muratordom.pl/image.php?u=6155&dateline=2010

BOHO
29-04-2010, 10:43
oczywiście, najbardziej wiarygodne media to Gazeta Wyborcza,
piąta kolumna rosyjskich służb specjalnych.

masz jakieś dowody, bo za takie słowa to się idzie do sądu....

Bold
29-04-2010, 10:52
a co uraziłem Twoje uczucia religijne?

BOHO
29-04-2010, 10:55
tylko pytam, czy masz jakieś racjonalne dowody, czy tylko tak sobie pierdnąłeś, jak zwykle....

amalfi
29-04-2010, 11:06
Do poczytania:
http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/rodziny-ofiar-oburzone-opieszaloscia-sledztwa,1471386

No i pewność ministra, chociaż nie zostały jeszcze przesłuchane osoby z najbliższego otoczenia ofiar (asystenci, sekretarki, pracownicy kancelarii itp.), które mogą posiadać wiedzę, co ze sobą zabrały niektóre ofiary katastrofy:
http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/klich-nie-bylo-tajnych-urzadzen-i-dokumentow,1471383

Dopuser
29-04-2010, 11:08
[QUOTE=amalfi;4091785]Do poczytania:
http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/rodziny-ofiar-oburzone-opieszaloscia-sledztwa,1471386

BOHO zaraz skomentuje, że to pewno oszołomy i mohery...

BOHO
29-04-2010, 11:10
BOHO zaraz skomentuje, że to pewno oszołomy i mohery...

o ! wróżka !

i co jeszcze zaraz zrobię ? no opowiedz....

Sloneczko
29-04-2010, 11:20
o ! wróżka !

i co jeszcze zaraz zrobię ? no opowiedz....

Odlecisz? ;)

Jani_63
29-04-2010, 11:34
"Polacy nie mogą uwierzyć, że wszyscy najważsi rangą przywódcy polityczni i wojskowi zginęli w wyniku wypadku spowodowanego przez tragiczny zbieg okoliczności, wad technicznych i czynnik ludzki ", pisze gazeta Ahronot Yediot.
To rzeczywiście daje do myślenia.
Ten wątek był już poruszany nie raz.
Na pokład samolotu prezydenckiego nie wsiada się o tak. Nie wystarczy wyrazić chęć przelecenia się nim do tego w towarzystwie prezydenta RP.
Żeby dostać się na pokład, kancelaria prezydencka za zgoda swojego szefa musi wystosować odpowiednie zaproszenia.
W takim razie może warto się zastanowić kto jest odpowiedzialny za zebranie takiego a nie innego składu pasażerów.
Głównie chodzi mi to, że umieszczenie na pokładzie jednego samolotu wszystkich głównodowodzących poszczególnych pionów wojskowych jest skrajną nieodpowiedzialnością.
Czy przypadkiem zagrywka o podłożu politycznym nie przysłoniła rozsądku?

j-j
29-04-2010, 11:50
tylko co ?
może podzielisz się z nami swoimi pomysłami ?


z nami (?) ... rozumiem że ktoś Ci pomaga a Ty tylko piszesz ...

Dopuser
29-04-2010, 11:53
o
i co jeszcze zaraz zrobię ? no opowiedz....

Jesteś przewidywalny... zanegujesz lub rozmydlisz wszystko co będzie niezgodne z opinią "łże-elit"... nie masz własnego zdania na żaden temat, a gdy już trzeba się samookreślić uciekasz np. w dowcip, interpunkcję lub ortografię... trafiłem ?

BOHO
29-04-2010, 11:55
z nami (?) ... rozumiem że ktoś Ci pomaga a Ty tylko piszesz ...

to forum czyta co najmniej kilka osób, więc "z nami"....

tłumaczyć dalej, czy tylko miałeś chwilową utratę formy ?

wierzch
29-04-2010, 11:58
Wczorajsze oswiadczenie Jacka Sasina (Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP):
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/dzialalnosc-kancelarii/art,742,oswiadczenie-ministra-jacka-sasina.html

Pozdrawiam

HenoK
29-04-2010, 11:58
Jak wygląda ta narada Putina : http://premier.gov.ru/events/news/10179/
w świetle ostatnich informacji o wcześniejszej o kilkanaście minut katastrofie ?
Tłumaczenie narady można znaleźć tutaj : Kłamstwa pierwszych minut (http://kataryna.blox.pl/2010/04/Klamstwa-pierwszych-minut.html).

BOHO
29-04-2010, 11:59
Wczorajsze oswiadczenie Jacka Sasina (Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP):
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/dzialalnosc-kancelarii/art,742,oswiadczenie-ministra-jacka-sasina.html

Pozdrawiam

no ale co z tego ma wynikać ? mamy podziwiać styl czy interpunkcję pana Sasina ? może konkretnie ?

wierzch
29-04-2010, 12:02
BOHO,wpis odnosi sie do postu Jani_63.

BOHO
29-04-2010, 12:04
Jak wygląda ta narada Putina : http://premier.gov.ru/events/news/10179/
w świetle ostatnich informacji o wcześniejszej o kilkanaście minut katastrofie ?
Tłumaczenie narady można znaleźć tutaj : Kłamstwa pierwszych minut (http://kataryna.blox.pl/2010/04/Klamstwa-pierwszych-minut.html).

tak na "dzieńdobry" to tłumaczenie nie jest zbyt dobre.....

j-j
29-04-2010, 12:05
to forum czyta co najmniej kilka osób, więc "z nami"....

tłumaczyć dalej, czy tylko miałeś chwilową utratę formy ?

A masz pełnomocnictwo innych czy chwilowo szukasz kolegów?
O moją formę się nie martw, pilnuj swojej co by Ci żyła nie pękła przy każdym następnym poście.

BOHO
29-04-2010, 12:10
A masz pełnomocnictwo innych czy chwilowo szukasz kolegów?
O moją formę się nie martw, pilnuj swojej co by Ci żyła nie pękła przy każdym następnym poście.

mam notarialne..... czyli jednak zaćmienie.....

a w temacie - może podzielisz się swoimi pomysłami na temat katastrofy ?

HenoK
29-04-2010, 12:11
tak na "dzieńdobry" to tłumaczenie nie jest zbyt dobre.....
Dzień dobry, w języku polskim pisze się oddzielnie.
To przetłumacz to w takim razie lepiej.
Jak chcesz, to tu masz wersje angielską : http://premier.gov.ru/eng/events/news/10179/
Chociaż pewnie dużo lepiej znasz język rosyjski!

BOHO
29-04-2010, 12:14
Dzień dobry, w języku polskim pisze się oddzielnie.
To przetłumacz to w takim razie lepiej.
Jak chcesz, to tu masz wersje angielską : http://premier.gov.ru/eng/events/news/10179/
Chociaż pewnie dużo lepiej znasz język rosyjski!

rozumiem twoją frustrację, gdy musisz bazować tylko na tłumaczeniach....

nie zmienia to faktu, że tłumaczenie jest słabe......

HenoK
29-04-2010, 12:18
rozumiem twoją frustrację, gdy musisz bazować tylko na tłumaczeniach....
nie zmienia to faktu, że tłumaczenie jest słabe......
Tak jak wcześnie zauważył :

Jesteś przewidywalny... zanegujesz lub rozmydlisz wszystko co będzie niezgodne z opinią "łże-elit"... nie masz własnego zdania na żaden temat, a gdy już trzeba się samookreślić uciekasz np. w dowcip, interpunkcję lub ortografię... trafiłem ?

BOHO
29-04-2010, 12:21
co ty bredzisz ? ? ? po prostu zauważyłem że tłumaczenie jest słabe.... budowanie na tej podstawie jakichś mitów to szarlataneria......wszystko.....

jeśli masz problem z językami obcymi - wybacz ale to nie mój problem....

Bold
29-04-2010, 12:23
Chociaż pewnie dużo lepiej znasz język rosyjski!

w rzeczy samej

BOHO
29-04-2010, 12:24
w rzeczy samej

o ! wróżka ! znowu wie lepiej !

j-j
29-04-2010, 12:28
Jednak żyłka pęknie ...

Bold
29-04-2010, 12:30
a pamiętacie jak Tusk nie chciał dać Prezydentowi samolotu na lot do Brukseli, mówił wtedy, to nasz samolot i chcieć to sobie możesz,
a teraz piszą że to Kancelaria Prezydenta była odpowiedzialna za samolot
paranoja

BOHO
29-04-2010, 12:32
Jednak żyłka pęknie ...

a w temacie masz coś do powiedzenia ? czy będziesz tak powtarzał jak głupek ?

BOHO
29-04-2010, 12:34
a pamiętacie jak Tusk nie chciał dać Prezydentowi samolotu na lot do Brukseli, mówił wtedy, to nasz samolot i chcieć to sobie możesz,
a teraz piszą że to Kancelaria Prezydenta była odpowiedzialna za samolot
paranoja

bo to nie był samolot wycieczkowy, tylko rządowy...... jak przebiegła wizyta/wycieczka LK w Brukseli to wszyscy przecież wiemy....

Bold
29-04-2010, 12:41
bo to nie był samolot wycieczkowy, tylko rządowy...... jak przebiegła wizyta/wycieczka LK w Brukseli to wszyscy przecież wiemy....


dawno nie czytałem takich kretyńskich postów
dobra, spada, trzeba popracować
Boho, siedzisz na etacie w GW, czy pracujesz na akord?

j-j
29-04-2010, 12:47
...czy będziesz tak powtarzał jak głupek ?

Dopasowuję się do rozmówcy ale faktycznie szkoda na Ciebie czasu.

BOHO
29-04-2010, 12:48
akord w ГРУ.....

Jani_63
29-04-2010, 12:54
BOHO,wpis odnosi sie do postu Jani_63.
Czyli o tym kto miał wsiąść na pokład samolotu prezydenckiego decydowała Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa?
Jak dla mnie to trochę to naciągane.

organizacji wyjazdu polskiej delegacji na obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej pod Smoleńskiem, organizowane w dniu 10 kwietnia br. przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, oświadczam, że ze strony Kancelarii Prezydenta RP zostały zachowane wszelkie procedury oraz terminy związane z przygotowaniem i realizacją tej wizyty.
Procedury na które powołuje się Jacek Sasin to jakie są?
Akceptacja listy pasażerów.
ROPWiM zasugerowała skład delegacji i generalicja bez szemrania się na nią zgodziła?
Czy może dowódczy poszczególnych rodzajów wojsk dostali jednak zaproszenie od swojego bezpośredniego przełożonego jakim jest w tym przypadku Prezydent RP?

Jani_63
29-04-2010, 12:54
A może ciągnąc dalej teorie spiskowe to agenci V kolumny rosyjskich służb specjalnych lub i międzynarodowych terrorystów z FSB Rosji, jak uważają niektórzy, są tak mocno osadzeni w naszych strukturach, że są w stanie nakazać najwyższym rangą dowódcom wojskowym zebranie się w jednym miejscu, w tym przypadku na pokładzie samolotu prezydenckiego, żeby osłabić obronność naszego kraju dokonując zamachu na ten samolot.
A jeśli już tak było to w jakim celu?
Idąc dalej tym tropem możemy dojść do wniosku, że Prezydent i cześć znaczących polityków była ofiarami ubocznymi.
Pisząc o takiej teorii spiskowej i muszę przyznać że brednie wychodzą niesamowite.
Ale w ten właśnie sposób możemy się sami nakręcać.
Dziwię się więc co poniektórym że w pełni świadomie je tworzą i jeszcze co gorsza są od razu przekonani że mają rację.

wierzch
29-04-2010, 13:37
Jani_63, ROPWiM organizowala te obchody, ale nie transport do Smolenska.
Za te kwestie jest odpowiedzialny MON i Dowodca Sil Powietrznych RP.
Tak odczytalem to oswiadczenie.

Natomiast znajac slabosc wszelkich instytucji panstwa polskiego, domyslam sie, ze jest duza "szara strefa" w tych procedurach. Mysle, ze Kancelaria Prezydenta RP nie jest tutaj chlubnym wyjatkiem. I jesli nawet wszystko jest prawnie uregulowane, to mam powazne watpliwosci co do rygorystycznego przestrzegania ustalonych procedur, bez wzgledu na to, kto akurat jest u wladzy.

Pozdrawiam

HenoK
29-04-2010, 14:00
dawno nie czytałem takich kretyńskich postów
Radzę zrobić tak jak ja - dodać go do Listy Ignorowanych
Od razu ten wątek wygląda lepiej :).

BOHO
29-04-2010, 14:08
Radzę zrobić tak jak ja - dodać go do Listy Ignorowanych
Od razu ten wątek wygląda lepiej :).

prawda ? i już nie trzeba myśleć.....

Jani_63
29-04-2010, 14:14
Jani_63, ROPWiM organizowala te obchody, ale nie transport do Smolenska.
Za te kwestie jest odpowiedzialny MON i Dowodca Sil Powietrznych RP.
Tak odczytalem to oswiadczenie.

Natomiast znajac slabosc wszelkich instytucji panstwa polskiego, domyslam sie, ze jest duza "szara strefa" w tych procedurach. Mysle, ze Kancelaria Prezydenta RP nie jest tutaj chlubnym wyjatkiem. I jesli nawet wszystko jest prawnie uregulowane, to mam powazne watpliwosci co do rygorystycznego przestrzegania ustalonych procedur, bez wzgledu na to, kto akurat jest u wladzy.

Pozdrawiam
Właśnie o tym mówię.
Jeśli przyjmiemy, zresztą zgodnie z oświadczaniem J Sasina że za transport jest odpowiedzialny MON,
to za skład delegacji która znalazła się na pokładzie samolotu prezydenckiego jest odpowiedzialna kancelaria prezydencka, a tym samym prezydent który musi (chyba) zaakceptować listę osób z którymi przyjdzie mu podróżować.
Na pokład Air Force One nie wsiada się z marszu nawet jak jest to "tutka" a nie Boenig.
A umieszczenie wszystkich głównodowodzących na pokładzie jednego samolotu to rzecz bez precedensu.
I ktoś za ta decyzję był odpowiedzialny.
Ktoś kto swoją decyzją w obliczy zaistniałej katastrofy naruszył podstawy obronności kraju, przynajmniej na kilkanaście minut zanim procedury wojskowe zadziałały i I-si zastępcy przyjęli z marszu obowiązki głównodowodzących.

Bold
29-04-2010, 14:41
Radzę zrobić tak jak ja - dodać go do Listy Ignorowanych
Od razu ten wątek wygląda lepiej :).

tacy piszący jak kretyni też są potrzebni, ja już dawno nie wchodziłem na forum muratora,
nie było już dla mnie tutaj nic ciekawego ale dzięki Boho odkryłem je na nowo,
uwielbiam czytać jak się miota,
wchodzę tutaj kilka razy dziennie, istne szaleństwo

Bold
29-04-2010, 14:47
dawno nie czytałem takich kretyńskich postów
dobra, spada, trzeba popracować
Boho, siedzisz na etacie w GW, czy pracujesz na akord?



akord w ГРУ.....

no i wszystko jasne

Dopuser
29-04-2010, 15:01
Radzę zrobić tak jak ja - dodać go (tj. BOHO) do Listy Ignorowanych
Od razu ten wątek wygląda lepiej :).

Fakt... całe to zamulanie i odwracanie kija ogonem znika...

Bold
29-04-2010, 15:16
ale jak to zrobić, bo jakoś nie mogę znaleźć

Dopuser
29-04-2010, 15:22
ale jak to zrobić, bo jakoś nie mogę znaleźć

Po zalogowaniu się masz na prawo od swego nicka różne funkcje, m.in. Ustawienia.
Kliknij na Ustawienia, z lewej strony u dołu będzie dostępna funkcja Edytuj Listę Ignorowanych.

Bold
29-04-2010, 15:26
super, dzięki, Boho zniknął

BOHO
29-04-2010, 15:53
tacy piszący jak kretyni też są potrzebni, ja już dawno nie wchodziłem na forum muratora,
nie było już dla mnie tutaj nic ciekawego ale dzięki Boho odkryłem je na nowo,
uwielbiam czytać jak się miota,
wchodzę tutaj kilka razy dziennie, istne szaleństwo

kto się miota ? nie jesteś w stanie odpowiedzieć na proste pytania....

BOHO
29-04-2010, 15:56
no i wszystko jasne

prawda ? dla niektórych cały świat jest taki prosty..... według schematu : ZSRR - Putin - KGB - samolot - śmierć - Wawel....

problem zaczyna się, gdy trzeba odpowiedzieć na proste pytania.... albo przetłumaczyć kawałek tekstu.....

BOHO
29-04-2010, 16:03
super, dzięki, Boho zniknął

według zasady: jak się jest bezsilnym intelektualnie to lepiej zamknąć oczy.....

batko lenin
29-04-2010, 20:07
...i tak po raz kolejny w sumie ciekawy wątek został rozp.........y " w drobiezgi" i rozmył się. Szkoda...