PDA

Zobacz pełną wersję : OKNA DAKO - opinie, modele, uzytkowanie, dyskusja



Gosc
14-02-2004, 20:28
Pilnie poszukuję opini na temat producenta okien: firmy DAKO i ich wyrobów.

Z góry dziękuję za wszekie informacje.

czmirek
14-02-2004, 20:33
www.oknonet.pl linki na forum dyskusyjno-ogloszeniowym

Gosc
15-02-2004, 10:23
Niestety z forum na oknonet.pl nic konkretnego nie wynika. Jakie macie opinie na temat okien z Dako?

Gosc
15-02-2004, 23:03
Czyżby nikt nie kupował tam okien? Nie tracę nadziei, że ktoś coś napisze. :lol:

PawełJ
03-12-2004, 14:16
http://dako.com.pl

Widziałem ich wyroby - muszę przyznać, że prezentują się bardzo dobrze -sam zastanawiam się nad zakupem tych okien. Czy jest ktoś kto kupił i użytkuje te okna ?

MarzannaPG
03-12-2004, 15:33
Widziałam produkty tej firmy, nie odbiegają wg mnie od standarowych produkcji innych. Okna jak okna, różnicę w plastikach dostrzeże chyba tylko ich właściciel co to przejrzał sto pięćdziesiąt ofert. Co dla mnie istotne, gość w firmie oferował bardzo przytępne jak na mój gust ceny, fakt że to było rok temu. Ale kiedy będę zakładać okna najpierw zamierzam udać się do firmy Dako, zobaczyć czy aby te upusty zostały. Dodam, że różnica była taka, że moja mama w bloku zakładała okno 150na 150 plus balkonowe dwa, wszystkie z roletą i zapłaciła ponad 7000zł a w Dako za 14 okien (bez rolet) chcieli 10. 000zł.
Niestety, jeszcze ich nie użytkuję, więc na ten temat nie mogę się wypowiadać.

jareko
03-12-2004, 15:42
podane porownanie ceny moze byc szokujace ale....... wszystko zalezy od profila i typu rolet - szczerze mowiac na podstawie tych informacji nie mozna wysnuc wnioskow :( poza jednym 10tys za 14 okien (chyba ze sa to same jednoskrzydlowki i nie wiecej jak 865/1135) to dla mnie podejrzanie malo - zakladajac, ze jest to juz cena brutto i z montazem

BK
03-12-2004, 15:54
ja zamawiam okna firmy DAKO i mam nadzieję za tydzień, dwa przekonać się o ich jakości.
O Oknach DAKO dobrze sie wypowiada jeden z naszych Guru okiennych (tj. Pchelek - ukłony i serdeczności dla pozostałych naszych Guru :) ) co mnie przekonało.

Są to profile Veka, okucia Winkhaus, ja będę mieć pięciokomorowe w okleinie złoty dąb, ale mają mase innych kolorów - piękny jest dąb bagienny.
Oprócz tego zamawiam u nich rolety z RKSami i bramę garażową segmentową z napędem - złoty dąb - na zdjęciach na stronie DAKO wygląda ślicznie
Brama jest (będzie) z napędem Niece, i jak porównywałam dane techniczne to naprawdę nie odbiega od Wiśniowskiego czy innych, a cenowo jest konkurencyjna.
Firma wygląda na solidną, z tradycjami.
Za dwa tygodnie będę o oknach DAKO wiedzieć więcej. Cenowo są bardzo OK.

MarzannaPG
03-12-2004, 15:55
Już mówię: ta wycena jest z 2003roku (może więc już nieaktualna), no ale chyba nie podskoczy podwójnie? A co do okien to mają być takie (nie będę tu podawała wymiarow, bo musiałabym szukać projektu, który gdzieś tam małżonek wcisnął): 6 balkonowych (w tym 4 pojedyncze), trzy dwuskrzydłowe 150-tki, 5 jednoskrzydłowych.

jareko
03-12-2004, 16:02
moze nie podskoczyly podwojnie ..... :)
Skoro Pchelek sie wypowiadal i nie moze o nich zlego slowa powiedziec - ja milkne :) Guru Pchelek rzadko sie myli :)
Ja tez nic zlego ani dobrego powiedziec nie moge gdyz nie mialem z nimi doczynienia - wyrazilem swoj poglad co do ceny :)

BK
03-12-2004, 19:33
Cena od tego czasu zdecydowanie poszła w górę :lol:

A może po prostu sprzedawca ma tam jakieś specjalne układy, albo była promocja albo np. były to 3-komorowe

MarzannaPG
03-12-2004, 22:46
Pewnie ceny podskoczyły, było nie było - wycena niedługo będzie miała dwa lata (w 2005). I tak wydam więcej, bo jestem zdecydowana na szyby P4 i okucia antywłamaniowe, wcale więc nie wiem czy to będą okna Dako. Może faktycznie owa wycena była w czasie jakiejś promocji - nie wiem, mnie o tym przynajmniej przedstawiciel nie poinformował. A może dlatego, ze to mała filia w Kątach Wrocławskich i za dużo 'amorytzacji' w cenę okien nie musiał ładować? Jak ktoś chce może sprawdzić, telefonu nie podam, bo nie mogę znaleźć wizytówki.
Acha, i to na pewno była wycena bez montażu!

aishan
06-12-2004, 11:16
Moi rodzice mają okna i drzwi balkonowe firmy Dako w mieszkaniu w bloku. Zwykłe białe, profile Veka, wyglądają solidnie, przez ten czas nic się z nimi nie dzieje.

PawełJ
30-09-2005, 15:54
Zdecydowałem sie na zakup tych okien - dwustronny kolor - orzech - okna prezentują sie bardzo ładnie i muszę przyznać, że nie żałuje wyboru. Zadna inna firma nie miała w swojej ofercie takiego koloru (właściwy odcień) a ten mi najbardziej odpowiadał.
PawełJ

dred
05-12-2005, 10:37
czy ktos zna firmę DAKO co mozecie oniej powiedziec?

pasco
06-12-2005, 09:15
Ja wiem gdzie się mieści, i widzę, że sporo jeżdżą po Poznaniu. Wiem też, że teraz mają jakąś akcję promocyjną, bo dostałem ulotkę. Ale co do jakości okien nie wiem nic, a chętnie bym się dowiedział.

grazka
06-12-2005, 15:47
Witam !
Mam te okna. Zamontowali je w moim domu we wrześniu. Okna podobno są dobre. Przed dokonaniem wyboru - przeszukałam forum i znalazłam pozytywne opinie o nich.
Termin dostawy,montaż - OK. jak na razie bez uwag.
Cenowo było też nie najgorzej, a teraz na pewno są niezłe promocje. Ja dostałam "tylko' 1 moskitierę i 5% rabatu za wpłatę gotówką. Jeżeli chcesz coś więcej poczytać o tych oknach - uzyj zakładki "szukaj" u góry po prawej i wpisz hasło "okna DAKO".
Moje okna na razie są zamknięte i nie uzywane (nie mieszkam jeszcze w swoim domu).
Gdybyś zdecydował się na te okna - sprawdź jeszcze w Nowym Sączu (tam je produkują) firmę, kóre będzie je dostarczać i montować.
To tak na wszelki wypadek.
Na stronie internetowej DAKO można też znaleźć dużo informacji.
pzdr
Grazyna

AnetaS
06-12-2005, 22:07
Ja mam okna, drzwi balkonowe, bramę garażową i drzwi zewnętrzne tej firmy. Wstawiałam rok tem, jeszcze nie użytkuję.
Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć tak okna i brama garażowa na razie bez zarzutu, drzwi zewnętrzne do d....
Reklamowałam, przyjechali wstawili jakąś stalkę do środka i powiedzieli że teraz mi się wyprostują. Zdenerwowałam się powiedziałam że tak tego nie zostawię. Oni nie będą ze mnie robić głupiej idiotki. Chcieli abym im podbiła protokół , że jest wszystko w porządku. Nie zrobiłam tego aż mi wpisali że wsadzili wypaczone wypełnienie.

MareckiT
17-12-2005, 00:01
Przeglądam to forum juz ponad godzine i nic nie znalazlem o tej firmie.
Akurat dzisiaj dostalem od nich oferte cenowa i wydaje mi sie atrakcyjna.
za laczna powierzchnie okien 25m2 w tym kolor obustronny barwiony w masie na dodatek ten kolor jest specjalnym kolorem na ktory jest 5% dopłaty cena cena wyszla 11.400,- zł no i oczywiscie w cenie tez jest montaz.

Ale cena to nie wszystko co mnie interesuje.
Okna posiadają to co ponizej z tym ze w promocji dostanę szyby z U=1,0W/m2k oraz klamki secustic.

- pięciokomorowy profil VEKA Perfectline AD,
- szyba ciepłochronna Top-Glas U=1,1W/m2K,
- okucie WINKHAUS,
- mikrowentylacja (przy szerokości skrzydła powyżej 480 mm),
- zaczep antywyważeniowy w skrzydle rozwieralno-uchylnym,
- klamka,
- osłonki na zawiasy,
- podwójne uszczelki w kolorze czarnym,
- uszczelka wypełniająca w kolorze białym,
- listwa parapetowa.

czy mozecie to ocenic ?

Pozdrawiam
Marek

tlalken
24-07-2010, 08:51
W mojej okolicy popularne są okna DAKO. Co Wy sądzicie na ich temat. Interesuje sie modelem PCV Elegant+ w kolorze orzech lub tabasco
Bardzo proszę o wasze opinie i uwagi
Pozdrawiam

lolek30
24-07-2010, 10:44
Dako robi na Vece i chyba Winkhaus , to dobre komponenty ale nie wystarczy mieć dobry profil i okucie, trzeba to jeszcze poskładac w estetyczny i trwały sposób a Dako w tym względzie napewno nie jest leaderem.

tlalken
24-07-2010, 13:01
To co zamiast Dako ? Zaproponujcie cos sensownego :)

finlandia
24-07-2010, 13:40
Tak myślisz? Firma jest znana od dawna, może nie tak bardzo jak Oknoplast, ale.. nie wiem czy to zasługa marketingu, czy też produktu.

tlalken
24-07-2010, 13:46
Finlandia a Ty co bys polecił?

czmirek
24-07-2010, 16:04
W mojej okolicy popularne są okna DAKO. Co Wy sądzicie na ich temat. Interesuje sie modelem PCV Elegant+ w kolorze orzech lub tabasco
Bardzo proszę o wasze opinie i uwagi
Pozdrawiam

a ta okolica to gdzie ?

tlalken
24-07-2010, 17:41
a ta okolica to gdzie ?

Woj. Małopolskie miasta Kęty, Wadowice, Andrychów - może jako elita forum cos doradzisz?

czmirek
24-07-2010, 19:46
Woj. Małopolskie miasta Kęty, Wadowice, Andrychów - może jako elita forum cos doradzisz?

okna z DAKO kilka lat temu byly ok.. mysle ze nic sie nie zmienilo jesli chodzi o jakosc okien powiem srednia krajowa, byc moze troche przeinwestowali ale dla koncowego odbiorcy jest to bez znaczenia. jesli nie skopia Ci montazu to z okien bedziesz zadowolony.

ps. co to za kolor TABASCO?

tlalken
24-07-2010, 20:49
Taki ich wynalazek, troche podobny do teak-a, ale raczej bedzie Orzech, chyba ze ktos przekona mnie do innej firmy
czmirek dzięki za odpowiedz

lolek30
25-07-2010, 13:01
Taki ich wynalazek, troche podobny do teak-a, ale raczej bedzie Orzech, chyba ze ktos przekona mnie do innej firmy
czmirek dzięki za odpowiedz

Myślę , że powinieneś wziąść pod uwage jeszcze Oknoplus. Okucie co prawda to samo ale profil mają nieco grubszy i z tego co pamiętam wypełniają jeszcze środek styropianem. Estetyka zgrzewów wg mnie bardzo dobra, przynajmniej jakiś czas temu była. Do wyboru chyba 12kolorów ze standardową dopłatą. Cena jednak może być większa. Mają produkcje w Krakowie i działają głownie na południu więc wrazie czego nie bedziesz czekał długo na jakieś reklamacje. Biura mają napewno w Wadowicach i Kalwarii. A jak nie to Oknoplast , coprawda troche przereklamowany (marketingowo 1 firma w Polsce) ale jakość wykonania napewno lepsza niz Dako.

tlalken
25-07-2010, 22:25
Nad OknoPlusem tez właśnie myślałem. Mam narazie wycene z Dako, zobacze co bedzie w Oknoplast i OknoPlus
Bardzoo dziękuje

tlalken
29-07-2010, 09:58
Dziś byłem w firmie Oknoplast, dostałem oferte na okna w tej samej cenie co w Dako, do tego z kolorem wew i zew, a w Dako był wyceniany kolor na zew, a w środku biały. No to sie zdziwiłem. :jawdrop:Zawsze myślałem, że Oknoplast jest bardzo drogi, a może Dako chciało ze mnie zedrzec kase?
Jutro ide do Oknoplusa

finlandia
29-07-2010, 10:04
Obawiam się, że wyceniono Ci inne profile. Co prawda jedno i drugie to "tylko" niezła Veka, ale.. nawet w tych profilach są różne opcje:
- profile pięciokomorowe (tzn w kolorze czterokomorowe skrzydło)
- profile 6komorowe.
- różne szyby (od 1,1 do 0,5)
- różne dodatki - a w nimi promuje się Dako, np. brama gratis, moskitiera gratis itp (ale tak na prawdę nie wiem na jakiej zasadzie jest ten "gratis" - tzn. jak dużo i za ile musisz kupić, by dostać ten prezent.

tlalken
29-07-2010, 12:01
W Dako mam wyceniony jakiś profil Prestige PLUS, podobno pięciokomorowy, kolor wew. biały a zew orzech
W Oknoplast profil OrionPlus - kolor orzech wew. i zew., tez podobno 5 komorowy, w oknoplascie dodatkowo w standardzie daja jakąś listwe parapetową pod okno

tlalken
29-07-2010, 12:06
W Dako mam wyceniony jakiś profil Prestige PLUS, podobno pięciokomorowy, kolor wew. biały a zew orzech
W Oknoplast profil OrionPlus - kolor orzech wew. i zew., tez podobno 5 komorowy, w oknoplascie dodatkowo w standardzie daja jakąś listwe parapetową pod okno
Szyby w Dako i Oknoplast U=1,0

lolek30
29-07-2010, 15:59
Zarówno Oknoplast jak i Dako robia na profilu Veka więc to tak naprawde te same profile o róznej nazwie handlowej producenta. Mogą się róznic pewnie drobiazgami jak kształt listwy przyszybowej. Listwa podparapetowa za dopłatą w Dako ? przecie to duperel kosztujący nie wiecej jak 10zł za mb to jak Dako nawet na tym oszczędza to weź Ty odpuść te firmę. A Oknoplus wyszedł za drogo że go nie bierzesz pod uwagę ? Przeciez z tych firm ma najlepsiejsze parametry...

finlandia
29-07-2010, 16:45
To fakt - w obu przypadkach jest to Veka Perfectline Roundline.
Jak pięciokomorowe to zapytaj ile komór jest w skrzydle kolorowym. Nawet na ich stronie to widać:
http://www.dako.eu/oferta,1,24,0
Tylko też nie pomyśl, że ten "defekt" jest jakąś wadą (bo w Brugmanie też było kiedyś podobnie) - tak po prostu jest - większe komory - większa stal - lepsza statyka.
Po prostu są też inne systemy:)

A listwa podparaetowa? 10 zł to niedużo ale też fakt, ze w szanujących się firmach powinno być w standardzie, włącznie z uszelką (to np. Oknoplast zapożyczył z Jezierskiego;)

tlalken
29-07-2010, 20:35
Dzięki za odpowiedź
Dziś byłem po wycene Oknoplusa, ale gość był chyba cały dzień na pomiarach 4 podejscia miałem. Swoją droga chyba cieszą sie niezlym powodzeniem skoro tak trudno zastac pracownika w biurze :)

finlandia
30-07-2010, 10:45
Swoją drogą.. jak tak trudno zastać, to powinien mieć kogoś w biurze na zastępstwo:)
Na pomiary jeździ się po pracy, na niektóre reklamacje.. jeździ się pilnie:) No ale po tym nie oceniajmy firmy, bo łatwo się pomylić.

jareko
30-07-2010, 12:39
Fin z tymi pracownikami różnie bywa. Kumpel ma miękkie serce i trzyma takiego jednego - miał juz tyle wpadek, że ja wywaliłbym go dawno - tak jak wywaliłem swojego jak przyłapałem go na zamawianiu okien za moimi plecami

tomclav
02-08-2010, 10:06
No i byłem zdecydowany na jezierskiego a tu przyszła oferta z Dako, szyba 0,5, niezłe parametry i atrakcyjna cena i wszystko trzeba jeszcze raz analizować. Na czym może Dako oszczędzać że różnica wyszła aż 20% między nimi i Jezierskim?

Trochę powiało zgrozą jak rozmawiałem dziś z panią dyrektor:
- mam duże fixy więc zapytałem czy przypadkiem nie muszą być szyby 6mm, odpowiedź: robiłam żeby było jak najtaniej, ale jak Pan chce to damy szyby 6mm
- czy może być listwa bazowa/podparapetowa , odpowiedź: mamy takie listwy ale na montażu zdejmujemy je, one są tylko do transportu
- mam okna montowane w warstwie izolacji,czy montujecie na kotwach jbd, odpowiedź: co to są kotwy jbd, nigdy o takich nie slyszałam, muszę się zorientować.

Chyba jednak dołożę do jezierskiego:)

tlalken
03-08-2010, 00:25
Tomclav, a co to za pani dyrektor ?, może ona jest z działu logistyki, a nie handlowego :)

tomclav
03-08-2010, 15:30
Kierownik Działu
Sprzedaży :)

jareko
03-08-2010, 16:20
skoro tylko 20% wyszli taniej to dealer J. dał Ci naprawdę dobrą cene.
Obie firmy na D.... ;) są o 30-50% tańsze - i jak to zawsze bywa, diabeł tkwi w szczegółach :)

bwojtek
03-08-2010, 17:36
Kierownik Działu
Sprzedaży :)
To jakiego działu ten kierownik był dyrektorem?

finlandia
04-08-2010, 09:51
A na marginesie złośliwości zawsze mnie zastanawia... jak słabo / dobrze jest w firmie, że w pozyskanie Klietna angażuje się sam kierownik / dyrektor.

Miałem kiedyś klientkę /wymiana okien w niedużym domku/, która powiedziała.. wie Pan, ale od tamtego Producenta zadzwonił do mnie sam dyrektor handlowy...(sprawdziłem - gdybym brał od nich okna to kupowałbym 40% ich produkcji).

No ale.. wg relacji z blokna "j23" wiem, że Klientka poczuła się doceniona :)

tlalken
04-08-2010, 22:13
Panowie może powócimy do tematu :) Dako Oknoplast, Oknoplus, co wybrać?
6 okien do otworu 120*150
2 okna do otworu 60*60
2 okna do otworu 90*232
2 okna do otworu 90*210
szyba U = 1,0
kolor orzech dwustronny
profil w dako i oknoplast - jakiś roundline.
A tak serio to jesli chodzi o wycene z oknoplusa to do dzis nie zastalem pracownika, po 11 jest zawsze na pomiarach, chyba podjade do miasta obok

Ciekawe ile by to kosztowało u Jezierskiego?

jareko
05-08-2010, 10:07
a w czym problem wysłać zapytanie do najbliższego przedstawiciela? Poznacz cenę. Wejdź na adres producenta i masz wykaz przedstawicieli

tlalken
05-08-2010, 23:06
a w czym problem wysłać zapytanie do najbliższego przedstawiciela? Poznacz cenę. Wejdź na adres producenta i masz wykaz przedstawicieli

I tak tez zrobie. Tyle dobrego sie nasluchałem o tych oknach, że sprobuje sie z nimi Teraz został juz Oknoplast, albo Jezierski zobacze co znajde u przedstawiciela

Jareko, a działa ktos w Jezierskim z okolic Bielska-Białej, ew Wadowic

jareko
06-08-2010, 10:36
nie pamiętam, nie obserwuje mapy dealerów

finlandia
06-08-2010, 11:23
, a działa ktos w Jezierskim z okolic Bielska-Białej, ew Wadowic

Jeśli nie masz "pewniaka" , to zadzwnoń do fabryki, zapytaj w dziale zamówień czy u opiekunów Klienta kogo mogą polecić w Twojej okolicy.
Sprzedawcy są różni jestem pewien, że w każdej firmie jest część takich, którzy się dopiero "uczą". Fabryce też zależy na bezproblemowo przebiegajacej realizacji, więc podadzą tych, co uważają za godnych polecenia.

tlalken
06-08-2010, 12:35
Tyys prawda

yasiu1
30-09-2010, 21:49
szczerze odradzam Dako
o ile okna jeszcze w miare o tyle serwis do bani.
rok temu zglosilem usterke, do dzis nie przyjechali naprawic. Kontakt kiepski, jest jeden pan z serwisu głównodowodzacy i wystarczy ze on jest na urlopie to juz do serwisu sie nie dodzwonisz.
Pozatym jak juz sie dodzwoni i umowi na serwis (w moim przypadku gwarancyjny, zle zamontowana rama, uszkodzenia nie zauwazylem podczas odbioru) to nie znaczy ze serwis przyjedzie. Do mnie to juz pare razy jechali, za pierwszym nawet im sie udalo ale przyjechal gosciu z plynem do usuwania rys. A takim plynem nie usunie sie pekniecia ramy. Potem raz im sie samochod zepsol, raz costam innego, kolejnym razem szef zapomnial powiedziec ze maja do mnie jechac. No normalnie jaja jak berety.
Dako mowimy stanowcze nie.

gosja
22-09-2011, 20:50
Witam,
Proszę o opinie użytkowników okien Dako.
Planuję zakup okien PCV 5-komorowych z pakietem 3-szybowym, U-1,1 dla całego okna. Okna cenowo bardzo atrakcyjne w porównaniu z innymi, jednak nie wiem nic na temat ich jakości. Proszę o opinie i dobre rady :)

zbyszek66
25-09-2011, 14:29
Nie polecam DAKO :no::no::no:- okna sprzedają poprzez rożnego rodzaju firmy ktore nie sa z nimi w zadem sposób powiązane i nad którymi firma Dako nie ma żadnej kontroli

Mi "firma krzak" z Krakowa sprzedała okno niezgodne z zamówieniem, po czym firma Dako nie pomogła w reklamacji zwalajac wszystko na firme która handluje ich oknami - oj nie ładnie tak robić z klientami. Klient niezadowolony nigdy nie wroci drugi raz do oszusta...
Nigdy wiecej okien Dako, w razie problemów klient zostaje na lodzie :no::no::no:

Nie oplca sie oszczędzać pare złotych i kupować tanie okna Dako,

takie oszczędności odbijają sie później na jakości montażu, na obsłudze i na braku prawdziwej gwarancji

finlandia
26-09-2011, 16:29
Zbyszku? Gdzie jeszcze dałeś radę napisać o Dako? Bo wiem że nie tylko tu:)
Tak działa większość firm w Polsce. Skąd w Dako mają wiedzieć, co ustala klient w biurze niezlależniego podmiotu..

K160
26-09-2011, 18:44
Ja mam okna Dako i wybór tych okien poprzedziłem wizytą u wszystkich większych sprzedawców w Nowym Sączu. Z okien jestem zadowolony, na pewno dużo zależy od montażystów - moi byli tacy sobie, listwy pod parapetowe są w standardzie "za darmo", a oferta od Dako była najtańsza. Nawet firma w moim odczuciu "żadna" czyli Żemp, robiąca na okuciach Maco i profilu Kommerling była droższa od Dako o 1500zł na 6 oknach , w tym jedno bardzo nietypowe - podobny profil i szyba.

Co ciekawe wycenę okien robiłem u przedstawiciela oraz w salonie firmowym, no i w salonie firmowym było taniej, kompetencja pracowników 25 razy większa, gratisów więcej, tańsze dodatki typu klamki Secustic, ciepła ramka. Na mój wybór niebagatelny wpływ miała obsługa klienta, i tutaj zdecydowanie zwyciężał salon firmowy , wszędzie indziej obsługiwali "studenci" z bladym pojęciem, albo ktoś z kim nie udawało się spotkać po 3 telefonicznych próbach.

Co do estetyk zgrzewów nie mam żadnych ale.

Katnaw
26-10-2011, 14:48
Witam,
Proszę o opinie użytkowników okien Dako.
Planuję zakup okien PCV 5-komorowych z pakietem 3-szybowym, U-1,1 dla całego okna. Okna cenowo bardzo atrakcyjne w porównaniu z innymi, jednak nie wiem nic na temat ich jakości. Proszę o opinie i dobre rady :)

Zamówiłam w DAKO drzwi wejściowe aluminiowe do dwóch domów jednorodzinnych. Dzisiaj dostałam kolejną wiadomość o wydłyżeniu się tereminu dostawy..... To będzie już 3 tygodnie!!!! A najlepsze jest to, że przed piewrszym planowanym terminem zadzownili, że drzwi są gotowe, więc proszą o wpłatę pozostałej kwoty.... Później okazało się że nie mają jakiegoś elementu,.... teraz z kolei powiedzieli, że drzwi są jeszcze nie gotowe bo coś musi doschnąć.... Jak narazie nie polecam jesli chodzi o realizację zamówienia i kontakt z klientem.

witek86
26-10-2011, 15:33
A taka ładna reklama pomiedzy postami sie pokazuje!
3szyby do domku dobry wybór ! okna dako ? wystarczy poszukać i masz odpowiedź http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164183-Okna-DAKO-kto-ma-co-o-nich-sadzicie/page2

marmax
26-10-2011, 20:19
Wg. mnie firmę Dako można śmiało polecić, dobry produkt za rozsądną cenę. Natomiast większość negatywnych opinii wynika z błędów dilerów, którzy albo podają nie realne terminy albo źle robią zamówienie. Fabryki okien wpływu na to nie mają, mogą tylko selekcjonować punkty sprzedaży.

Odnośnie okien Dako standardowo mają seryjne wyposażenie natomiast warto dobrać do nich:
- ciepłą ramkę,
- dodatki okucia: blokadę antyprzeciągową i blokadę błędnego położenia klamki, w standardzie mają stopniowany uchył
- okucie na skrzydle masz z grzybkami antywłamaniowymi więc w przyszłości można dołożyć zaczepy na ramie i masz okucie antywłąmaniowe,
- jak masz skrzydła rozwierne to zamów sobie wszystkie RU, ponieważ przy rozwiernych Dako stosuje zewnętrzne dociski, które wg. mnie nie są estetyczne.
- klamka secustic zamiast standardowej aluminiowej

ps. nie sprzedaję ich okien, warto natomiast podpytać się bardziej o doświadczenie punktu w którym chcesz je kupić i opinię o montażystach. To w naszej branży jest największą bolączką.

slaku
26-10-2011, 21:08
Dako tak jak inne duże firmy na Vece trzyma poziom. Nie ustępuje jakości wykonania np Vertexowi czy KNSowi z Wodzisławia Śląskiego. Tutaj już patrzyłbym co daje w standardzie dany producent i jak długo montażyści pracują w zawodzie.

Andrzej_G
28-10-2011, 13:10
Zamówiłam w DAKO drzwi wejściowe aluminiowe do dwóch domów jednorodzinnych. Dzisiaj dostałam kolejną wiadomość o wydłyżeniu się tereminu dostawy..... To będzie już 3 tygodnie!!!! A najlepsze jest to, że przed piewrszym planowanym terminem zadzownili, że drzwi są gotowe, więc proszą o wpłatę pozostałej kwoty.... Później okazało się że nie mają jakiegoś elementu,.... teraz z kolei powiedzieli, że drzwi są jeszcze nie gotowe bo coś musi doschnąć.... Jak narazie nie polecam jesli chodzi o realizację zamówienia i kontakt z klientem.

Witam,

jestem pracownikiem dealera DAKO i widząc poniższy wpis jestem zdziwiony, od momentu jak nasza firma zaczęła współpracę z DAKO nie mieliśmy ani jednego przesunięcia terminu dostawy okien, osoby potwierdzające zamówienia są bardzo dokładne w tym względzie a termin standartowy na drzwi aluminiowe to przeważnie 2 tygodnie, termin dostawy zawsze jest potwierdzana przy zamówieniu.

slaku
28-10-2011, 21:01
Jezierski też nie miał przesuwanych terminów dostaw.......

Samar
29-10-2011, 11:28
Kilkanaście lat pracuję w tej branży i nie spotkałam jeszcze dostawcy, któremu nigdy nie zdarzyłoby się jakieś opóźnienie . Nie dzieje się to nagminnie, ale niestety potknięcia z dostawami były, są i będą . Dlatego najrozsądniej podawać klientowi termin z zapasem . Ja tak robię . Wiem, że z tego powodu czasami tracę klienta, któremu zależy na czasie, ale nie jestem nękana pretensjonalnymi telefonami i przez to zdrowsza psychicznie .

brylekpl
11-01-2013, 12:09
witam, poszukuje opinii na temat okien drewnianych dako. czy ltos uzytkuje taki produkt?

Stynia
22-02-2013, 20:15
witam, poszukuje opinii na temat okien drewnianych dako. czy ltos uzytkuje taki produkt?

nie wiem, jak się użytkują, sprawują, otwierają-ale są bardzo ładne, tylko widziałam, obejrzałam w ich salonie

piko2233
01-05-2013, 20:08
Nie polecam nikomu okien tej firmy. Kupilem rok temu okna na caly dom i po paru miesiacach przestal dzialac uchyl w oknach balkonowych. Okna wypadaja z zawiasow przy uchylaniu. A serwis to banda oszustow. Przyslali najpierw 'eksperta' ktory stwierdzil ze trzeba wymienic okucia na masywniejsze. Przyjechali serwisanci i niby wymieniali... A po miesiacu jak przyjzalem sie tym okuciom to okazalo sie ze wkrecili srobke zeby zablokowac klamke przy probie uchylu, okna dalej tra i ciezko chodza. Jednym slowem PORAZKA. Dodatkowo zerwali mi okleine przy tej "naprawie" i odlamali kawalek ramy. W zyciu nie mialem do czynienia z gorsza firma. A okna zamawialem w Wolominie w salonie innowacyjne-technologie - radze omijac szerokim lukiem.

K160
01-05-2013, 21:25
Ale wiadro frustracji wylałeś. Podaj adresy, nazwiska, więcej konkretów. Ja w ten poniedziałek miałem montaż okien Dako. To już mój drugi duży zakup w tej firmie, w salonie fabrycznym w N.Sączu. Ja jestem zadowolony, najlepsza cena w N.S na okna na nowoczesnym profilu Veka Alphaline, z pakietem trzyszybowym, klamki Secustic, itd.
Była to oferta tańsza od okien z OknoPlusa z 3 szybami, ale na starym profilu Brugman AD.

Co do montażu to poprosiłem o nieużywanie patyczków, drewnianych podkładek, klinów drewnianych i o maksymalnie solidne zamocowanie z wysunięciem poza lico ściany. Wszystkie prośby spełnili, listwa transportowa z uszczelką, kliny PCV, podkładki dystansowe PCV, dokładnie opianowane, zero zniszczeń. Regulacja drzwi balkonowych pozostawia trochę do życzenia, ale wiem, że one "usadzą" się, popracują i wtedy wezwę serwis na regulację. Zero strat, miło i sympatycznie.

12 000 brutto za 4 b.duże okna fix, 2 duże okna tylko z uchyłem, 2 duże RU, i kilka zwykłych. Nawet nie wiedziałem, że mam sterowanie stopniem uchyłu w klamce. 26m2 szklenia, 74mb profilu Veka, WInkhaus Concept. Ja będę polecał firmę, mimo, że ich ekipy montażowe wymagają pracy, ale tak jest u większości firm w PL.

aLilith
25-06-2013, 23:22
12 000 brutto za 4 b.duże okna fix, 2 duże okna tylko z uchyłem, 2 duże RU, i kilka zwykłych. Nawet nie wiedziałem, że mam sterowanie stopniem uchyłu w klamce. 26m2 szklenia, 74mb profilu Veka, WInkhaus Concept. Ja będę polecał firmę, mimo, że ich ekipy montażowe wymagają pracy, ale tak jest u większości firm w PL.

Mógłbyś wrzucić fotki fix'ów i na porównanie okno standard? My wahamy się między Jezierskim (mam teraz w obecnym domu jestem zadowolona ) a właśnie oknami Dako i część dużych przeszkleń planujemy właśnie w fixach, których nie potrafię sobie wyobrazić. Wszystkie okna macie w pakiecie trzyszybowym? Nie wiem z jakiego powodu przedstawiciel mi odradzał wstawianie trzech szyb w małych oknach (90/60 i 200/60)

K160
26-06-2013, 09:41
Wszystkie okna mamy w pakiecie trzyszybowym, nawet takie bardzo malutkie. W sumie po zastanowieniu stwierdzam, że te najmniejsze w ganku mogłyby być zwykłe dwuszybowe i na zwykłym profilu, ale już za późno na dywagacje. 200x60 to nie jest małe okno i ja bym do niego brał bez zastanowienia 3 szyby.

Zdjęcia FIXów powiadasz, wyobraź sobie samą ramę bez skrzydła, a w środku tylko szyba, żadnych poprzeczek, podziałek. Okna 2x1,35m i takich 4 sztuki, a oprócz tego kilka dużych tylko uchylnych 1,60x1,80m i mniejsze RU jedno skrzydłowe. Mam ładne widoki z domu i chowanie tego za małymi okienkami byłoby grzechem, do tego jelenie podchodzą pod sam dom.

Jakieś zdjęcia są tutaj:
https://picasaweb.google.com/kalendarza/DoPokazywania?authkey=Gv1sRgCPC1gb3o_Mm02wE

finlandia
26-06-2013, 10:20
Zaciekawiły mnie Twoje zdjęcia. Listwa podparapetowa jest wpięta w "tylny rowek" profila ościeżnicy. Tak było fabrycznie? czy to "myk" montazystów? To przełożenie listwy daje większą swobodę w wysunięciu okna, ale.. oficjalnei pytałem o tą możliwość swojego dostawcę i kategorycznie się sprzeciwił.

ClNEK
26-06-2013, 14:08
Zaciekawiły mnie Twoje zdjęcia. Listwa podparapetowa jest wpięta w "tylny rowek" profila ościeżnicy. Tak było fabrycznie? czy to "myk" montazystów? To przełożenie listwy daje większą swobodę w wysunięciu okna, ale.. oficjalnei pytałem o tą możliwość swojego dostawcę i kategorycznie się sprzeciwił.


Ja przy wysunięciu okien w taki sposób zamawiam inne listwy, te na 43 mm wysokie. Je można nawet zlicytować od wewnątrz z oknem ale wtedy jest utrudniony montaż parapetu

fotohobby
26-06-2013, 14:50
Ja jestem zadowolony, najlepsza cena w N.S na okna na nowoczesnym profilu Veka Alphaline, z pakietem trzyszybowym, klamki Secustic, itd.
Była to oferta tańsza od okien z OknoPlusa z 3 szybami, ale na starym profilu Brugman AD.


Nic do Alphaline nie mam, ale dlaczego to taki nowoczesny profil ?
Parę lat na rynku jest, a czytałem, że to jego kres w Vece...

finlandia
26-06-2013, 14:55
Czytałeś wypociny dilera firmy konkurencyjnej, który musiał jakoś uzasadnić że jego dostawca postawił na softline 82..

fotohobby
26-06-2013, 15:32
Być może.... Obydwa profile biorę pod uwagę, zresztą także BluEvolution 92.
Tylko, że ten przymiotnik "nowoczesny" przed Alphaline też mi jakoś marketingowo zajechał ;)

K160
26-06-2013, 15:39
Zaciekawiły mnie Twoje zdjęcia. Listwa podparapetowa jest wpięta w "tylny rowek" profila ościeżnicy. Tak było fabrycznie? czy to "myk" montazystów? To przełożenie listwy daje większą swobodę w wysunięciu okna, ale.. oficjalnei pytałem o tą możliwość swojego dostawcę i kategorycznie się sprzeciwił.

Dokładnie był to myk montażystów, ich propozycja rozwiązania problemu wysunięcia poza lico ściany. Nie wiem dlaczego Twój dostawca się sprzeciwił, ale tak na moje oko jeśli chodzi o przenoszenie obciążeń to dosyć bezpieczne rozwiązanie. Na razie za wcześnie, żeby mówić o jakiś problemach.

Co do Veki i Alphaline 90, to porównując go z tym co mi oferowano w Nowym Sączu był to profil "najnowocześniejszy" i stworzony do pakietów 3 szybowych. Zapewne na rynku jest mnóstwo profili lepszych i nowocześniejszych, ale tutaj nie miał konkurencji. W stosunku Brugmana AD Arte z 3 szybami to jest jednak krok milowy.

finlandia
26-06-2013, 23:29
Wiesz -też mi się wydawało, że nie powinno być problemu, ale tak mam że wolę zapytać kogoś komu się nie wydaje a twardo stąpa po ziemi. W razie draki to Producent daje gwarancję - nie ja - więc może w niej stawiać swoje warunki.
:)

ClNEK
27-06-2013, 10:51
przykładając listwę w inny sposób niż oryginalnie, z tego co zaobserwowałem, wypustka w profilu okna przestaje się opierać bezpośrednio na drubszej, zewnętrznej ściance listwy podparapetowej. Przy takim zmienionym ustawieniu listwy, ciężar okna spoczywa na wypustce listwy podparapetowej, która służy do zapięcia się w profil okienny a nie przenoszenia ciężaru.

GraMar
29-06-2013, 08:26
przykładając listwę w inny sposób niż oryginalnie, z tego co zaobserwowałem, wypustka w profilu okna przestaje się opierać bezpośrednio na drubszej, zewnętrznej ściance listwy podparapetowej. Przy takim zmienionym ustawieniu listwy, ciężar okna spoczywa na wypustce listwy podparapetowej, która służy do zapięcia się w profil okienny a nie przenoszenia ciężaru.


Wobec tego jak powinna wyglądać listwa podokienna do okien Veka Alphaline 90z klinem ocieplającym? A jaka powinna być listwa pod okno/drzwi balkonowe?
Dziękuję.:rolleyes:

GraMar
29-06-2013, 08:28
Ale wiadro frustracji wylałeś. Podaj adresy, nazwiska, więcej konkretów. Ja w ten poniedziałek miałem montaż okien Dako. To już mój drugi duży zakup w tej firmie, w salonie fabrycznym w N.Sączu. Ja jestem zadowolony, najlepsza cena w N.S na okna na nowoczesnym profilu Veka Alphaline, z pakietem trzyszybowym, klamki Secustic, itd.
Była to oferta tańsza od okien z OknoPlusa z 3 szybami, ale na starym profilu Brugman AD.

Co do montażu to poprosiłem o nieużywanie patyczków, drewnianych podkładek, klinów drewnianych i o maksymalnie solidne zamocowanie z wysunięciem poza lico ściany. Wszystkie prośby spełnili, listwa transportowa z uszczelką, kliny PCV, podkładki dystansowe PCV, dokładnie opianowane, zero zniszczeń. Regulacja drzwi balkonowych pozostawia trochę do życzenia, ale wiem, że one "usadzą" się, popracują i wtedy wezwę serwis na regulację. Zero strat, miło i sympatycznie.

12 000 brutto za 4 b.duże okna fix, 2 duże okna tylko z uchyłem, 2 duże RU, i kilka zwykłych. Nawet nie wiedziałem, że mam sterowanie stopniem uchyłu w klamce. 26m2 szklenia, 74mb profilu Veka, WInkhaus Concept. Ja będę polecał firmę, mimo, że ich ekipy montażowe wymagają pracy, ale tak jest u większości firm w PL.

A może widziałeś bramę garażową wykonaną przez DAKO- ich firmę DK-PROF?

stam222
25-09-2014, 05:23
Troche stary temat ale ciagle dotyczy tego samego. Jako, ze i ja mialem problem z wyborem okien bo jakby nie bylo kupa kasy i decyzja na ladnych pare lat.
Nie bede pial z zachwytu, ze okna Dako to cud nad cudami bo takie mam i nalezy je chwalic. Mam zamontowane okna Dako DPQ82 i co do jakosci,ceny i obslugi nie moge miec zadnych zastrzezen.
Okna kupowalem w Poznaniu gdzies na poczatku roku, zimowa promocja byla bardzo korzystna i cenowo wyszlo mi to bardzo dobrze. Dodam, ze od chyba marca do konca sierpnia okna byly przechowywane u niech w magazynie i nie robili z tego powodu , zadnych problemow.
Czyli podsumowujac;
Okna wygladaja OK (jeszcze nie uzytkuje),
Pani w biurze jaknajbardziej kompetentna i zorientowana w tej branzy,
Do montazu tez zastrzezen miec nie moge.
Po sciagnieciu foli ochronnej jeden naroznik mial pekniecie . Po doswiadczeniach brata z oknami bardzo renomowanej firmy i problemach zwiazanych z reklamacja i juz podpisanym protokule mantazowym (czy jakos tak) balem sie, ze u mnie tez bedzie pani robila problemy. Zadzwonilem i przedstawilem sprawe naroznika i pani poprosila o zdjecia jak to wyglada i cisza??? Za kilka dni dzwonie aby sie dowiedziec jak sie sprawy maja i ku mojemu zdziwieniu okazalo sie, ze reklamacja zostala uwzgledniona na podstawie zdjec. Kilka dni temu juz byl telefon aby umowic siena montaz ramy (nowej).
Wszystkie okna (to bylo dla mnie wazne) maja wspolczynnik okolo 0.8.
Z czystym sumieniem moge polecic.

starki
24-07-2015, 17:26
Ja niestety nie mogę polecić okien DAKO. Okno tarasowe w okresie gwarancji dwukrotnie regulowane na szkleniu (regulacja standardowa okazała się nie wystarczająca). Gwarancja się skończyła okno znów opadło jednak DAKO za pośrednictwem autoryzowanego sprzedawcy poinformowało mnie, że po gwarancji nie naprawia usterek nawet odpłatnie. Klient jest zostawiony samemu sobie.

andrzejprzemysl
14-08-2015, 09:10
Witam, pozwolę sobie wyrazić opinię na temat okien oraz całej firmy DAKO.
W 2010r. zakupiłem u nich okna na cały dom, wraz z roletami elektrycznymi nadokiennymi. Zakupu dokonałem przez jedną z autoryzowanych przez nich firm na ich stronie internetowej, gdzie wpisuje się miejscowość i pokazuje się nazwa Partnera cyt. ze strony DAKO: "Znajdź Partnera Handlowego DAKO w Twojej okolicy. W salonach sprzedaży Partnerów Handlowych DAKO uzyskasz profesjonalne porady i przygotujesz wycenę Twoich nowych okien."
Jak orientowałem się w tym czasie zapewniano mnie telefonicznie w DAKO, że ich partnerzy przechodzą specjalne szkolenia, są profesjonalni i są specjalistami wysokiej klasy.
Zdecydowałem się i zakupiłem okna.
Już po ich montażu zaczęły się problemy. Okno w salonie ruszało się całe, inne okna miały problem z zamykaniem, opadały itp, itd. Oczywiście na bieżąco wzywaliśmy serwis do regulacji i napraw bieżących. Po około sześciu miesiącach zaczęły się poważne problemy z roletami. nie chciały się opuszczać i był problem z ich podnoszeniem. Okazało się, że producent Firma DAKO, zapomniała dać obciążniki do pierwszego "listka" rolety, który pozwala na jej ściąganie w dół. Zapomnieli dać również specjalne mocowania do prowadnic, a więc firma montująca po telefonicznych kontaktach z technologami z DAKO poprzewiercała prowadnice i tak je zamontowała. Po około roku zaczęły się problemy z oknem przesuwnym w salonie. Doszło do tego, że firma montująca nie dawała sobie rady i wezwała serwis DAKO, który stwierdził, że montaż był wykonany źle przez firmę montującą, nie zmieniło to jednak faktu, że nic z tym więcej nie zrobili. Okazało się, że nie ma w oknach zamontowanych listew podparapetowych, specjalnej szyny pod i nad okno przesuwne w salonie, Firma, która montowała okna zaczęła powoli uchylać się od bieżących napraw, rolety potrafiły się w połowie odłączyć i spaść podczas podnoszenia, były porysowane, poniszczone, strzelały podczas podnoszenia i opuszczania. Potrafiły całkowicie spaść zasłaniając całe światło w oknie.
Oczywiście nic do dnia dzisiejszego nie zrobiono, wymieniamy się tylko korespondencją, DAKO jako producent zwala teraz winę na firmę montującą, firma montująca na DAKO. Dla mnie jako Klienta obraz jest prosty:
- DAKO wyprodukowało okna i rolety - do tych okien.
- DAKO zapomniało dołączyć do całego systemu podstawowych rzeczy niezbędnych do ich prawidłowego montażu - przez co m.in. zostały nieprawidłowo zamontowane,
- DAKO szkoliła i przedstawiała firmę montującą jako PARTNERA HANDLOWEGO i telefonicznie potwierdzała jego wysokie kwalifikacje i umiejętności,
- DAKO jako firma - to oszuści - ponieważ ich rolety nie spełniają żadnych wymogów odnośnie przenikalności cieplnej !!!! jest to zwykła plastikowa skrzynka grubości 1cm a w środku zwinięta roleta, kawałki styropianu, które pomiędzy sobą nie są połączone i mają spore wolne przestrzenie, styropian znajduje się z dwóch stron. W pozostałych częściach nic nie ma !!!
Jako roleta nad okienna -to po prostu OSZUSTWO !!!!
Obecnie w związku z tym, że posiadam ramę DAKO a okno balkonowe przestało się otwierać półtora roku temu, postanowiłem je wyrzucić. Zmuszony byłem w DAKO zamówić drzwi do ramy, żeby nie było problemów z pasowaniem profilów itd, itp. Wszyscy twierdzili ponownie, że staną na wysokości zadania ..... Produkcja miała trwać maksimum do 2 tygodni z montażem. Oczywiście zostałem bez okna. Firma DAKO miała poślizg jeden tydzień, niestety to nie koniec. Kiedy przyjechali montażyści z oknem - tym razem już inna firma, (tamta z DAKO zerwała umowę) okazało się, że drzwi są za duże ....
Po wykonanych telefonach, okazało się, że ktoś w DAKO się pomylił. Zadzwoniłem tam, zapewniono mnie, że osobiście zajmą się tą sprawą, że to będzie priorytet dla firmy itp, itd. jak się okazało minęło właśnie 3 tygodnie i okna nadal nie ma .....

Nie życzę nikomu takich przeżyć !
Jest tyle firm na rynku, że dobrze Wam radzę omijajcie firmę DAKO - szerokim łukiem ....
Montaż okna i rolety:
327543
Zdemontowane okno:
327544

ziomek 06
08-12-2016, 07:21
Porażka,
gorąco nie polecam firmy Dako, przedstawicielstwo w Kaliszu to jakieś nieporozumienie. Obsługa po sprzedażowa klienta nie istnieje. Po roku od zamontowania okien pojawiły się pierwsze problemy, od zgłoszenia reklamacji i średnio 2-3 telefonów w tygodniu żeby się umówić na jej zlikwidowanie minęło jedynie 5 miesięcy!!!! przy czym ekipa, która przyjechała naprawiła wadliwe okno w 10 min !!!. Nie minęło wiele, bo zaledwie 2 miesiące i kolejne okno okazuje się wadliwe, 2 tygodnie temu zgłaszana reklamacja i znowu ta sama historia, ekipa montażowa nie może, pan Darek jest zajęty, generalnie w myśl zasady kupiłeś okna Dako to teraz twój problem człowieku, my już swoją kasę od Ciebie dostaliśmy.
Podsumowując, okna wadliwe, obsługa na żenująco niskim poziomie, a mimo 5 letniej gwarancji na okna ( o której dostawca mnie poinformował) nikogo nie obchodzi usuwanie usterek. NIE POLECAM OKIEN FIRMY DAKO

jankes789
19-12-2016, 10:20
Witam, dostałem dobrą wycenę na okna Dako dla całego mojego domu 12 sztuk na profilu veka DPQ 82. Wydają mi się najlepszym wyborem pod względem cena/jakość. I jeszcze ta zniżka zimowa....Niechce mi się wierzyć w te żenujące wypracowania powyżej jakiś nowicjuszy na forum (konkurencja zapewne)
Czy ktoś mógłby się rzetelnie wypowiedzieć o tych oknach?

finlandia
19-12-2016, 13:42
Może i konkurencja... chociaż na takich jesteśmy tu wrażliwi i faktem jest, że ich posty są napisane bardzo wiarygodnie a i innych podstaw do reakcji brak.

Ciekaw jestem co to za zniżka tak Ci się podoba? i na podstawie jakich kryteriów oceniasz jakość?

jankes789
19-12-2016, 14:28
Może i konkurencja... chociaż na takich jesteśmy tu wrażliwi i faktem jest, że ich posty są napisane bardzo wiarygodnie a i innych podstaw do reakcji brak.

Ciekaw jestem co to za zniżka tak Ci się podoba? i na podstawie jakich kryteriów oceniasz jakość?

Zimowa znizka -46 %...oknoplastu nie porównywałem cen...dako ma dosyć pochlebne opinie i dobre parametry...Parametr U kazdego całego okna nie wyższy niz 0,8 i ten profil 7 komorowy z zaczepami antywłamaniowymi..niewiem czy jest sens szukać lepszych parametrów do mojego domu z porothermu 25 i 15 cm styropianu grafitowego..? Czy coś Polecasz?

finlandia
19-12-2016, 15:49
Nie. Już samo pokazanie się mojej osoby niektórzy odbierają jako reklamę, a co dopiero polecenie:)
Ja chciałem jedynie zasugerować, że takie okna (0,8, 7 komór i zaczepy antywłamaniowe) to nic szczególnego. Niemal każda firma ma coś podobnego, także "jakość" trzeba określać "bardziej":)

jankes789
19-12-2016, 19:05
Nie. Już samo pokazanie się mojej osoby niektórzy odbierają jako reklamę, a co dopiero polecenie:)
Ja chciałem jedynie zasugerować, że takie okna (0,8, 7 komór i zaczepy antywłamaniowe) to nic szczególnego. Niemal każda firma ma coś podobnego, także "jakość" trzeba określać "bardziej":)

Cene dobra na ten zestaw okien dostałem :) Dako raczej renomowana firma..i mało kto skarży się na serwis...inne firmy krzak- lokalne niewiele niższe podały wyceny...więc niewiem czy szukać dalej i za te same parametry płacić oknoplastowi pare tys. wiecej?

MMichal
19-12-2016, 19:15
Witam


..niewiem czy jest sens szukać lepszych parametrów do mojego domu z porothermu 25 i 15 cm styropianu grafitowego..? Czy coś Polecasz?

Jeżeli jeszcze masz wentylację grawitacyjną i standardowe ogrzewanie to OKNA szukasz zdecydowanie ZE DOBRE do całości domu.

Pozdrawiam

jankes789
19-12-2016, 19:33
Witam



Jeżeli jeszcze masz wentylację grawitacyjną i standardowe ogrzewanie to OKNA szukasz zdecydowanie ZE DOBRE do całości domu.

Pozdrawiam

Ogrzewanie zasilane gazem, podlogówka z paroma grzejnikami...nad wentylacja mechaniczna lub rekuperacja cały czas myślę :)