PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty OSB pod panelami



MiL999
16-04-2010, 10:09
Witam. W jednym pokoju zamierzam ułożyć panele. Postanowiłem kupić płyty OSB 12mm żeby podnieść i wyrównać podłogę. Mam pytanie co do mocowania tych płyt do posadzki. Czy wystarczą same kołki szybkiego montażu? Czy dać pod nie jakiś klej? Posadzka jest średnio równa, nierówności to 3-4 mm.
Druga rzecz to folia paroizolacyjna. Czy ją dawać i w którym miejscu?

tom tom
16-04-2010, 16:24
Zastosuj wylewkę samopoziomującą,kup grubsze panele a z plytą OSB daj sobie spokój,jeśli będziesz kładł OSB to przyklej ją na klej do podłoża,nie musisz smarować kleju na całą płaszczyzne płyty tylko na placki.Możesz zastosować klej do parkietu.Jeśli chodzi o folię, jeżeli dasz płytę OSB to niema sęsu dawać folii.Jak dasz wylewkę to ja bym dał folię.

MiL999
16-04-2010, 19:22
Wylewka odpada ze względu na czas schnięcia. Nie ma na to czasu bo panele i OSB już leżą i czekają aż się za to wezmę.
Sprawdziłem jak płyta OSB będzie się zachowywać jako podkład, położyłem na nią piankę 3mm, kilka paneli i jeżeli chodzi o wrażenia słuchowe to jest kilka razy lepiej niż ekoplyty. Próbowałem z ekopłytami 7mm i to nie była podłoga tylko bębenek.

jarekkur
17-04-2010, 22:34
Witam. W jednym pokoju zamierzam ułożyć panele. Postanowiłem kupić płyty OSB 12mm żeby podnieść i wyrównać podłogę. Mam pytanie co do mocowania tych płyt do posadzki. Czy wystarczą same kołki szybkiego montażu? Czy dać pod nie jakiś klej? Posadzka jest średnio równa, nierówności to 3-4 mm.
Druga rzecz to folia paroizolacyjna. Czy ją dawać i w którym miejscu?
Jeżeli masz płyty OSB na pióro wpust, to ułóż pływająco po skosie pomieszczenia klejąc jedynie pióra z wpustami.
Pod płyty OSB jezeli podkład cementowy jest nowy musisz dać folię na zakładkę.
Odpowiedz ile czasu lezy tam podkład (wylewka)

MiL999
19-04-2010, 07:27
To podłoga w mieszkaniu 40 letnim ale równałem masą większe dziury tydzień temu. Płyty mam zwykłe, przecięte na pół bo inaczej nie dałoby się ich wnieść do tego pokoju, dlatego chcę to na sztywno przykręcic kołkami do posadzki.
Plan mam taki:
1. Folia
2. Osb na kołkach
3. Pianka podkładowa 3mm
4. Panele.

Czy to jest ok?

jarekkur
19-04-2010, 22:37
To podłoga w mieszkaniu 40 letnim ale równałem masą większe dziury tydzień temu. Płyty mam zwykłe, przecięte na pół bo inaczej nie dałoby się ich wnieść do tego pokoju, dlatego chcę to na sztywno przykręcic kołkami do posadzki.
Plan mam taki:
1. Folia
2. Osb na kołkach
3. Pianka podkładowa 3mm
4. Panele.

Czy to jest ok?
Bedzie dobrze jezeli podłoże jest równe.

malu kam
08-01-2012, 12:07
Witam chciałem odświeżyć temat bo mam podobny dylemat;)
Płyty osb (12mm)czekają już na montaż, tylko że wylewka na którą będą montowane płyty jest nierówna.

Kładąc długą łatę po skosie w każdym pomieszczeniu widać tzw "pofalowanie wylewki" w najniższych punktach wylewka jest zapadnięte 1,5cm..I teraz jak to ugryźć,jak wyrównać te wgłębienia.Boję się że płyta może się uginać w tych miejscach.

wylewki wszelakiego typu odpadają,,czy jest może jakaś sucha podsypka którą można to wyrównać??? Może piach,,lub jakiś drobny keramzyt??

Proszę o pomoc i dziękuje:bye: