PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z123 pracownia STUDIO Z500



Rolka83
16-04-2010, 15:05
Chciałabym zapytać co sądzicie o tym projekcie? W internecie nie ma praktycznie żadnych informacji na temat tego domku - gdyż jest to nowy projekt. Proszę o opinie lub może ktoś ma pomysły odnośnie jakiś zmian bo widzi w nim wady . Czekam na jakieś sugestie :) Pozdrawiam :)

http://www.z500.pl/projekt/z123/widoki.html

Rolka83
18-04-2010, 09:40
podbijam temat :)

bagusia
18-04-2010, 11:45
Fajny domek- wydaje się bardzo funkcjonalny. Układ wnętrza bardzo mi się podoba- niestety wydaje mi się, że w porównaniu do IRYSKA koszty tego są dużo większe. Ostatnio wpadłam na dość ciekawego dwuspadowca. Wiem, że temat tego nie dotyczy ale jak masz ochotkę to sobie zobacz
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/anulka/2476/opis
A propoz Z123 dowiadywałaś się już o jakąś wycenę, bo przyznam, że ten domek też mi się podoba:) Jak by się okazał nie za drogi w budowie to beż bym go brała pod uwagę :)

bowess
18-04-2010, 15:41
Wygląda fajnie, ale dla mnie ma parę nie do końca zrozumiałych rozwiązań.

Po pierwsze - dlaczego zachodnia ściana sypialni jest "kopnięta" do środka domu? Co poeta miał na myśli? Żeby w adaptacji przesuwać ją na powrót (większa sypialnia i obrys zbliżony do prostokąta)?
Po drugie - wielkie okna na froncie - że niby wejście od południa, czemu w takim razie równie wielkie okno na północ? Fajnie będzie na tym północnym tarasie? Jeżeli taras na południu, to jaki sens tych okien na froncie. Może to miało być tak, że front wschodni, a tył zachodni? Okno do podłogi w kuchni mnie nie zachwyca, ale jeżeli miałoby być południowe, to ma rację bytu.

Plusy:
Fanie zaprojektowana elewacja. Program użytkowy jak najbardziej w porządku. Duże sypialnie, duże szafy w sieni i holu, spiżarnia. Ciekawa kuchnia - świeży pomysł z przesunięciem komunikacji z garażem za półwysep, choć pewnie nie każdemu takie coś się spodoba.

Rolka83
19-04-2010, 10:19
Bagusia nie mam jeszcze żadnej wyceny. Jutro zamówimy projekt i będziemy działać. Kosztorys podany na stronie to 289 tys. Dla porównania brat buduje :

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=540&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&symbol=m36&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=1

buduje metodą gospodarczą i na dzień dzisiejszy wydał ok 160-170 tys, a ma zrobioną: elektryke, hydraulike, kanalizację, pierwszą wylewkę i garaż na TIP TOP łącznie z oświetleniem.
Zdjecia z realizacji jego domku:
http://mono77.fotosik.pl/albumy/607983-54.html

Od maja ruszają dalej i pewnie przed końcem roku się wprowadzą. Kosztowac bedzie ich to na pewno mniej niż podaje kosztorys muratora.

Ta anulka tez fajna.. ale tam to chyba tylko ogrzewanie gazowe wchodzi w gre. My pewnie wybierzemypiec gazowy kondensacyjny, ale tez zastanawiamy się nad ekogroszkiem. Z tego co wiem to pomieszczenie na piec na ekogroszek musi miec minimum 8 m2 więc z123 jak najbardziej spełnia wymagania :) no ale na sprawy z ogrzewaniem jest jeszcze czas :)


Co do z123 to okna frontowe zmienimy na standardowy wymiar. Takie może i ładnie wygladają ale w kuchni to strata miejsca. Tą zachodnia ścianę na pewno wyrównamy :) Do tego okienko w łazience, możliwe że zabudujemy toszke kucnie.. noi myślimy jeszcze o dwustanowiskowym garażu (tzn mąż się upiera) :)

bagusia
19-04-2010, 23:08
Rolka83 fajnie że już podjęliście decyzję co do projektu:) Ja chyba za dużo czasu spędzam na wyborze bo znowu kolejny wpadł mi w oko.... i znajduje się teraz w mojej czołówce. Do poszerzenia o 1m od strony sypialni aby były większe i powinno być super. Jak Cię interesuje to sobie zobacz http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2873_gryf-ii?name=&area_from=&area_to=&roof_from=&roof_to=&parcel_min_width=&parcel_min_height=&floors_id=1&development_id=1&type_id=&garages_id=&cellar=&fireplace=&pool=&technology_id=&szukaj=szukaj&s=2

Rolka83
21-04-2010, 08:12
Projekt już zamówiony :D Jednak będzie pojedynczy garaż :D A ten Gryf naprawdę super. Jak się powiększy te sypialnie to już będzie idealnie. Dobrze że spędzasz dużo czasu na wyborze.. bo wynajdujesz coraz to lepsze projekty :)Ten praktycznie nie wymaga żadnych poprawek :)

pesiu
17-07-2010, 14:05
Witam
po raz pierwszy jako aktywny uzytkownik!

znalazłem dyskusje o projekcie Z 123 aktualnie nr 1 w moim rankingu poszukiwań.
Bardzo ładny funkconalny jedyna zmiana jaką chciałbym wprowadzić to okno w łazience , dodatkowy pokój zamaist i tak za małego zadaszonego tarasu ( 9.6 m2) w to miejsce zadaszona pergola na całym zaprojektowanym tarasem. Dostęp do poddasza z garażu duzo miejsca na rozporwadzenie instalacji w poddaszu.
i jakas wiata obok na drugi samochód.
co prawda nienajtańszy dach kopertowy ( ale dajacy duzo piekna )
jak dowiem sie o wycenie fir dam na pewno znać !

pozdrawiam sympatyków z 123 wogóle projekty biura Z 500 są przemyslane
[QUOTE=Rolka83;4071836]Chciałabym zapytać co sądzicie o tym projekcie? W internecie nie ma praktycznie żadnych informacji na temat tego domku - gdyż jest to nowy projekt. Proszę o opinie lub może ktoś ma pomysły odnośnie jakiś zmian bo widzi w nim wady . Czekam na jakieś sugestie :) Pozdrawiam :)

Rolka83
29-03-2011, 08:36
witam po długiej przerwie :) U nas postepów w budowie na razie nie widać :/ podjęliśmy decyzje o kupnie następnej działki w innym miejscu i dlatego wszystko się odwlekło, z tego co mi wiadomo za około dwa miesiące powinniśmy ruszyć z fundamentami. chcemy zmienić kilka rzeczy, między innymi okna na standardowe wymiary i spotkałam się z opiniami, że dom straci charakter, ale dla mnie okna o wysokości 235 cm w kuchni ograniczają możliwości wykorzystania jej powierzchni. Zrobiłam sobie taką małą przeróbkę i myślę, że nie będzie to źle wyglądać. Co o tym sądzicie?? Załączam wizualizacje i popozycje zmian.

1) otwarcie części sypialnianej i zmiana zabudowy szaf ( chcemy otworzyć przestrzeń)
2) przesunięcie sciany łazienki w stronę drzwi od wiatrołapu celem zwiększenia powierzchni
3) przesunięcie ściany garażu o 0.6 m do tych filarów- celem zwiększenia powierzchni (możliwe, że dodamy tam jeszcze okno)
4) okienko w pom gospodarczym
5) okno w łazience
zmiany wymiarów zaznaczonych okien

lusias
29-03-2011, 11:07
witam, zaczynamy przygodę zwaną budowanie domu. Projekt, który nas urzekł to oczywiście Z123. Obecnie zakupiony i oddany do adaptacji. Planujemy rozpocząć w okolicach maja/czerwca. Zmiany, które chcemy wprowadzic są prawie identyczne jak ROLKI :) Strasznie się cieszę, że zawiązuje się grupa osób zainteresowanych tym projektem.

lusias
29-03-2011, 15:57
Prosiłabym jeszcze o zamieszczenie zdjęcia elewacji tyłu domu po zmianach (zmniejszeniu okien) bo też intenywnie nad tym myślę.

Rolka83
29-03-2011, 19:13
no właśnie zrobiłam :) i nawet mi się podoba z mniejszym wymiarem okien. Zastanawiam się jeszcze co z tym pomieszczeniem gospodarczym. Docelowo oprócz pieca gazowego znajdować się tam będzie pralka, dlatego zastanawiam się czy nie zrobić tam drzwi zamiast okna... łatwiej byłoby wynosić pranie na zewnątrz.. A co do tych okien w salonie to będzie on bardziej ustawny z mniejszymi oknami, zgodnie z projektem jest tam 4metrowe wielkie okno, nie znam się na tym ale pewnie wiąże się to też z utratą ciepła. Myślę też o lekkim zabudowaniu kuchni. Jak coś wymyślę to dam znać..
Pozdrawiam :)))

lusias
30-03-2011, 09:10
dzięki :)
Całkiem nieźle to wygląda. Mam tylko wątpliwości czy nie będzie za mało światła w salonie ale w tej kwestii przemawia do mnie strata ciepła przez wielkie okna. My planujemy właśnie drzwi z pomieszczenia gosp. na ogród. Oprócz tego kominek zostanie przesunięty przed komin (a nie z boku) aby zyskać dłuższą ścianę na stół w jadalni. Poza tym raczej zrezygnujemy z przedsionka w garażu.

Rolka83
30-03-2011, 11:55
Oprócz tego kominek zostanie przesunięty przed komin (a nie z boku) aby zyskać dłuższą ścianę na stół w jadalni.
no całkiem dobry pomysł z tym kominkiem. Szczerze powiem, że ten salon nie dawał mi spokoju, bo gdyby kominek był na przeciwległej ścianie (na tej co TV) to możliwości aranżacji byłoby więcej. Zależy mi na tym żeby był w salonie stół, więc pewnie wykorzystam Twój pomysł :) Nam gościu chciał go przesunąć jeszcze o 40 cm w stronę kuchni bo chcemy dołożyć dodatkowy otwór wentylacyjny w razie gdyby kiedyś zachciało nam się pieca na paliwo stałe, a mi nawet nie przyszło do głowy, że można go wysunąć na wierzch. Co do tego przedsionka.. nam budowlańcy powiedzieli że w ogóle zamurowaliby te drzwi do kuchni bo będzie się przedostawał zapach z garażu. Dlatego zostawiamy ten przedsionek, a jeżeli rzeczywiście czuć będzie spaliny w domu to będziemy tam trzymać motor, drewno do kominka, kosiarkę i inne sprzęty, a samochód gdzie indziej.

Rolka83
30-03-2011, 14:45
naniosłam poprawki :)

2 - zmiana koncepcji w łazience, takie rozwiązanie z prysznicem mi bardziej pasuje, cały zabudowany - tylko drzwiczki szklane
4 - drzwi w pomieszczeniu gospodarczym
6 - wysunięty kominek
7 - jeżeli przesunę kominek to wydaje mi się, że trzeba będzie zrobić pojedyncze drzwi na taras, aby usyskać trochę więcej ściany

lusias
31-03-2011, 10:40
jeśli chodzi o ścianę przy kominku to my zostawiamy drzwi takie jak w projekcie - architekt nie proponował zmian. W chwili obecnej jesteśmy skupieni na wyborze ogrzewania.
pozdrawiam

GosiaiJacek
31-03-2011, 22:26
Witamy

Nasz domek jest na etapie hydrauliki i ogrzewania. My także zdecydowaliśmy się na okna zaczynające się na wysokości 85cm, jedynie w salonie okno zostało takie jak w projekcie choć węższe o 1m.
Zmiany jakie dokonaliśmy to:
- dodaliśmy okno w łazience i kotłowni, a zlikwidowaliśmy w garażu
- drugą łazienkę powiększyliśmy przesuwając ścianę w stronę drzwi od wiatrołapu oraz poprzez połączenie ze spiżarnią. W byłej spiżarni ma być suszarnia. Po wymurowaniu stwierdziliśmy, że jest to najciemniejsze pomieszczenie wiec dodaliśmy okno.
- zmieniliśmy konstrukcję kratownicy, przez co uzyskaliśmy a poddaszu 28m2 na razie jest to magazyn z wejściem od garażu
Tak jak pisałem obecnie robimy hydraulikę i ogrzewanie. Na początku chcieliśmy mieć kondensat + kominek z płaszczem wodny + system mieszany (podłogówka i kaloryfery) ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na kondensacyjny piec gazowy + podłogówka w całym domu. Dodatkowo kominek z rozprowadzeniem.
Pozdrawiamy

lusias
01-04-2011, 11:37
ale fajnie, że znowu ktoś do nas dołączył ! Podobnie jak GosiaiJacek będziemy mieli podłogówkę w całym domu - w planach ogrzewanie pompą powietrze-woda. Skoro jesteście tak daleko z budową to mam nadzieję, że będzie można czerpać z Waszych doświadczeń ?
Planujemy także wyjście na górę z garażu więc będziemy kombinować z wiązarami :) Jeśli moglibyście podzielić się także wiedzą co do kosztów (może być na priv) to byłabym wdzięczna.

Rolka83
01-04-2011, 13:37
Witamy.. witamy :) Super, że jest nas coraz więcej :) Czyli to trzecie okno na froncie jest już w suszarni??? My strop na pewno robimy wylewany,a ogrzewanie również kondensacyjny piec + kominek. Musze przyznać, że w realu całkiem fajnie wygląda z mniejszymi oknami.. super :)

pepe77
02-04-2011, 07:25
Ale się cieszę, że w końcu ruszyło jakieś forum z Z123, witamy wszystkich, my na razie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu, i jesteśmy na etapie kompletowania dokumentów potrzebnych do zezwolenia, będziemy budować na śląsku, pozdrawiam :)

GosiaiJacek
03-04-2011, 20:50
Witamy

W załączeniu zdjęcie domku oknem w suszarni + wizualizacja moimi zdaniem powinno wyglądać ok. Poza tym dołączamy rzut naszego domu po naszych przeróbkach oraz wizualizację pomieszczenia na poddaszu. Jedyny ale zarazem największy mankament tego pomieszczenie to brak kontaktu z dachem więc w przyszłości będzie trzeba pokombinować jeśli chcielibyśmy wstawiać okna.
Na obecnym etapie możemy stwierdzić, że może dobrym posunięciem byłoby w pokojach od strony tarasu wstawić okna 200x150 a nie tak jak w projekcie 150x150. Okno o rozmiarze 200x150 mamy w pokoju od strony wejścia i na pewno więcej światła wpada do tego pomieszczenia.
Jutro lejemy posadzki mamy nadzieję że bez przygód.

Fajnie słyszeć że ktoś jeszcze planuje podłogówkę w całym domu bo temat ogrzewania wałkowaliśmy ponad 3 miesiące i chyba z 7 "firmami". Jak zawsze każdy mówił co innego, ale wszyscy odradzali. Ostateczna została podjęta przez nas :). Robimy podłogówkę ale w każdym pomieszczeniu dajemy czujnik temperatury z funkcją nocnego obniżenia temperatury. Na pewno trzeba będzie wyczuć bezwładność układu ale mamy nadzieję ze wybrane przez nas rozwiązanie da oczekiwane rezultaty.

Pozdrawiamy

lusias
04-04-2011, 12:26
witam,
w sobotę gościliśmy w domu w którym podłogówka jest wszędzie. Właściciele są bardzo zadowoleni z wyboru ale zwracali właśnie uwagę na dużą bezwładność tego układu a co za tym idzie śledzenie prognozy pogody :) . W domu występował podział na dwie strefy grzewcze. My jednak planujemy podział na wszystkie pomieszczenia osobno.

lusias
05-04-2011, 11:56
Do Rolki :)
dzięki za pomysł z powiększeniem WC ! Nasunęłaś temat i wymyśliliśmy troszkę inaczej niz u Ciebie. Otóż my "wciśniemy" kabinę w stronę spiżarki - tak na równo z kominem i od razu będzie więcej miejsca.

hazy72
10-04-2011, 19:57
Witam,
zastanawiam się nad kupnem tego projektu. Czy ktoś z Was próbował robić adaptację poddasza, w jaki sposób rozwiązane jest wejście na strych ? Czy prawdą jest że w tego typach domów parterowych koszt fundamentów i dachu jest bardzo drogi ? Z góry dziękuje za odpowiedź,
Pozdrawiam,

lusias
12-04-2011, 07:58
witam, w związku z tym ,że nie rozpoczęliśmy jeszcze budowy to trudno napisać coś konkretnego. Z zasady każda parterówka ma większy koszt fundamentów ale to kwestia czy chce się się taki typ domu czy nie. My wybraliśmy ten projekt ze względu na prostotę wykonania i przejrzystość układu pomieszczeń. A muszę przyznać , że wyborowi projektu poświęciłam wiele miesięcy.
pozdrawiam

lusias
29-04-2011, 11:54
co tam u WAS słychać ? Jakieś postępy ? My czekamy na pozwolenie i szukamy ofert na pompę powietrza :)

sniegus8
24-05-2011, 11:23
Witam Wszystkich,

My również wybraliśmy projekt Z123 odbicie lustrzane. Dokonaliśmy kilku modyfikacji.
1. Zmniejszyliśmy oba okna z frontu, są one na wysokości 85cm od poziomu 0, a okna 200x150, w salonie zwęziliśmy okno z 400x235 na 360x235 będzie to witryna składająca się z dwóch nieotwieranych okien, dodaliśmy okienko w łazience 90x90, oraz zmniejszyliśmy okno w garażu ze 100x200 na 90x90. Zmniejszyliśmy również wyjście na taras z 150x250 na 150x235 w ten sposób wszystkie nadproża mamy na tej samej wysokości.
2. Zlikwidowaliśmy przejście między garażem a kuchnią, garaż i pomieszczenie gospodarcze nie są połączone z domem. Dzięki temu zlikwidowaliśmy również w garażu korytarz, front garażu zrównaliśmy z linią frontową budynku, oraz ścianę zewnętrzną przesuneliśmy ku filarowi bocznemu. Dzięki temu powiększył się lekko garaż i pomieszczenie gospodarcze. Bramę garażową zrobiliśmy po środku garażu.
3. Zmniejszyliśmy taras,wysunęliśmy go tylko w kierunku ogrodu, nie ma go przed witryną.
4. Zrezygnowaliśmy z kominka, gdyż jeśli mamy go rozpalić kilka razy w roku, to szkoda go aby stał tylko jako mebel i się kurzył. Nie sądzę, abyśmy mieli czas aby w nim palić i go pilnować.
5. Mała łazienka, przesunęliśmy ściankę kosztem spiżarni za komin, w ten sposób przestrzeń prysznicowa będzie we wnęce i tylko będziemy mieć drzwi bez kabiny.
6. Zrezygnowaliśmy z wiązarów, robimy strop z Terivy oraz będziemy chcieli zagospodarować poddasze na 2 pokoje, garderobę, suszarnię i strych.
7. I na koniec najbardziej kontrowersyjny temat - schody. Wiele osób oglądało ten projekt i nikt nie był w stanie zaproponować schodów w rozsądnym miejscu. W końcu dzięki mojemu wujkowi, który okazał się bardzo kreatywny będziemy mieć schody na stelażu w kształcie litery L w holu. Schody mieszczą się na styk, jedynie przesuniemy o 20 cm ścianke w stronę sieni, aby wszystko się zmieściło, schodki będą miały wysokość 19,6, a powierzchnia schodzenia 26 cm :)

Głównie nastawiamy się na ogrzewanie gazowe, myślimy o piecu kondensacyjnym 2-funkcyjnym z automatyką pogodową i zamkniętą komorą spalania, oraz robimy komin pod ekogroszek jako zabezpieczenie. Myślimy aby zrobić podłogówkę w salonie + kuchnia, obie łazienki i sień oraz może hol ale to jeszcze pozostawiamy do dyskusji. W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowywania stropu w tą sobotę będziemy mieć zalewany strop i wybieramy blachodachówkę.

Na bieżąco będziemy dzielić się doświadczeniem, spostrzeżeniami oraz pewnie zadawać mnóstwo pytań w różnych sprawach.

Pozdrawiamy :)

lusias
30-05-2011, 11:41
Bardzo się cieszę, ze któs znowu do nas dołączył:). Rozwiązanie dot. prysznica wsuniętego do spiżarni nam też wpadło do głowy i bardzo nam sie podoba. Czy u was jest on wsunięty na całą długość czy częściowo ? Dzięki za zwrócenie uwagi na wys. okien na taras - nie zauwazyłam tej różnicy 235/250 - aż dziwne,że takie rozwiązanie proponowane jest przez biuro. A gdzie budujecie ? Może macie jakieś zdjęcia, które moglibyśmy pooglądać ?
pozdrawiam AS

sniegus8
04-06-2011, 01:24
Witam,

Prysznic mamy wsunięty częściowo, pozostała część wolna, będzie zagospodarowana na spiżarnię, lub wnękę, gdzie będzie stała np lodówka. Okno w garażu zmieniliśmy na 150x90, ładniej wygląda. Proszę również zwrócić uwagę, że w całym domu drzwi wewnętrzne mają wymiar 80x205, a łazienka przy kuchni ma drzwi 90x205, taki mały drobiazg. Drzwi wejściowe mamy szerokości 100. My podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak, aby mieć większą powierzchnię użytkową na poddaszu, ale co wyniknęło później, pojawił się problem z więźbą, gdyż przesunęliśmy ścianę garażową na zewnątrz i zrównaliśmy ją z filarami, to spowodowało, że zmienił się kąt dachu. Ostatecznie, aby dach nie stracił symetryczności, będzie on przesunięty w kierunku garażu, jest to rzecz, na którą nikt nie zwrócił uwagi, a dosyć istotna. My mamy kominy systemowe, są różne opinie, przede wszystkim, że są drogie, ale nas przekonał fakt, że wcale nie jest sporo droższy, są lepiej zaprojektowane, nie ma szans aby zapaliły się sadze, bo nie będą się osadzać, oraz lepsze ma właściwości grzewcze. W tej chwili mamy wylany strop i kończą nam robić wieniec, a w najbliższym czasie będziemy mieć robioną więźbę. Przełom czerwca/lipca robimy dach (blachodachówka bez deskowania) a przełom lipca/sierpnia - okna, drzwi.

Budujemy się 30km od Warszawy. Zdjęcia muszę posegregować, bo każdego dnia mnóstwo rzeczy przybywa na budowie i tym samym ilość zdjęć błyskawicznie rośnie.

Chciałbym jeszcze podzielić się jedną sprawą, nad którą dużo rozmyślaliśmy. Okno w salonie, standardowo ma ono 400x235. Na zdjęciach pięknie to wygląda, zwłaszcza jeśli jest duże okno bez szprosów, ale w rzeczywistości dobrać takie okno, gdzie będą jeszcze zachowane odpowiednie normy, aby okno miało gwarancję, to nie lada wyzwanie. My ten otwór zmniejszyliśmy na 360x235, gdyż myśleliśmy, że będziemy mieć witrynę (nie otwieraną) z 2 szyb po 180. Niestety aby były takie szyby muszą to być tylko szyby antywłamaniowe P4 (koszt takiej szyby to równowartość wszystkich okien w domu), żadna inna szyba nie będzie się nadawać. Producenci nie dają gwarancji na takie standardowe szyby, można zastosować poprzeczne wzmocnienie szyby, ale wówczas traci się ten efekt wizualny, pozostają jedynie 3 szyby po 120 (u nas nie otwierane). Opcja, aby po zewnętrznych stronach zrobić wąziutkie szyby, a po środku 2 większe również odpada, gdyż na tak dużej powierzchni, ciężar szyby przekracza 400kg, a na skutek różnic temperatur zimą, gaz w oknie zmieniając gęstość sprawi, że szyby w oknie będą się stykać i na środku będą tworzyć się "plamy". Szyba ta jest mniej podatna na uderzenia i niebezpieczna dla dzieci, koniecznie musi być zastosowana szyba bezpieczna.

Jeszcze taki niuansik dotyczący dachu, o którym dowiedzieliśmy się przypadkowo/ Ogólnie nikt o tym nie mówi, ale trzeba pamiętać, jeśli dostajemy gwarancję na dach, to przymusowe jest coroczne jego sprawdzanie przez osobę mającą uprawnienia, która musi nam podpić kartę, w innym przypadku dach traci gwarancję, zasada jak przy zakupie nowego auta, konieczny jest serwis tylko w ASO aby gwarancja była ważna. Nam nikt tego wcześniej nie mówił.

Pozdrawiamy

lusias
06-06-2011, 11:29
dzięki, widzę, że trafiła się nam kopalnia wiedzy co mnie baaardzo cieszy ! Po obszernym opisie co do dachu zaczęłam główkować o co tu chodzi bo my też równamy ścianę garażu ze słupami. Wyszło mi, że ten kąt zmieni się tylko wtedy gdy dach w stosunku do tej ściany będzie tak wysunięty jak w projekcie. My pozostawiamy go wysuniętego na 60cm i to nie wpłynie na kąt. Co do okien w salonie - tez nie dają mi spokoju ale dlatego ,że zastanawiam się ciągle jakiej wielkości mają być. Rolka - inicjatorka tego forum zamieściła nawet propozycję ze zdjęciem zmniejszonych okien. Skłaniam się ku temu rozwiązaniu a szczególnie mąż się upiera bo salon będzie bardziej ustawny i straty ciepła mniejsze. Nie wiem tylko czy nie będzie problemu z doświetleniem wnętrza. Mam jeszcze parę innych wątpliwości ale mam nadzieję, że podczas budowy same się rozwiążą ( np. wyjście z pom. gosp. wprost do ogrodu) :)

koka1
07-06-2011, 22:04
Witam!
Dziś dopiero znalazłam post tego forum na innym, które jak dotąd bacznie śledziłam. Omawiany projekt zakupiliśmy z początkiem roku. Trochę trwało, zanim formalnościom stało się zadość. Ruszamy z budową w lipcu. Przejrzeliśmy mnóstwo projektów wielu pracowni, ten okazał się the best. Nasze zmiany adaptacyjne, prawie żadne. Jak się okazało dopiero po wykonaniu mapy geodezyjnej, nasza bokiem zwężająca się działka nie pozwoliła na okno w łazience, które, moim zdaniem jest niezbędne, więc pomieszczenie to doświetliliśmy świetlikiem dachowym. Jak sądzę, efekt będzie jeszcze lepszy, niż okna. Garaż doświetlony luksferami, zaś dodatkowe wejście zaplanowaliśmy w kotłowni. A propos kotłowni, piec będzie wielofunkcyjny na paliwa stałe, z podajnikiem (eko-groszek, miał, pelet, zboże - nasz plan zagospodarowania takie dopuszcza). Okien absolutnie nie zmieniamy, bo pomieszczenia będą zbyt ciemne; bungalowy mają to do siebie, zaś podniesienie ściany kolankowej, katastrofalnie psuje konstrukcję dachu, kąt jego nachylenia, pojawiają się problemy architektury i wychodzi wówczas mega-grzyb. Ja zaplanowałam kuchnię w ten sposób, że zrezygnowałam ze spiżarni, planuję zabudowę od ściany salonowej, adaptując narożniki, aż do okna. Zrezygnowałam także z półwyspu, w miejscu którego powstanie dosyć spora prostokątna wyspa, mieszcząca wszystkie niezbędniki (płyta, zmywarka, zlewozmywak i stół roboczy). Półki spiżarniane zostaną zaaranżowane w przejściu do garażu, i jak trzeba będzie, i w garażu. Myślę, że to dobre rozwiązanie, nawet z uwagi na niższą temperaturę tego pomieszczenia. Poddasze stricte magazynkowe, z wejściem z garażu spuszczanymi schodami typu "castorama", w którym planujemy posadowić wszystkie niezbędne urządzenia - centralnego odkurzacza oraz rekuperatora mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła). Co za tym idzie, komina wentylacyjnego w kuchni nie będzie. Kominek w salonie posadowiony jak w projekcie, tym bardziej pasuje, że planujemy "akwarium". I chyba największa nasza zmiana, to okno na zadaszony taras jednoskrzydłowe, by powiększyć ścianę pod narożnikowego grilla, z wyciągiem kominowym, połączonym w swej architekturze z kominem kotłowni i kominka. Tego zabrakło mi w tym projekcie, choć w innych z500 pojawiają się takie koncepcje. Pozostałe okna salonowe - 3 rozsuwane o szerokości 1m (jak się dowiadywaliśmy, nietypowe, ale za rozsądną cenę). Tyle. Jak widać, niewiele, bo uważam, że projekt jest prawie idealny (jak dla nas). Życzymy wszystkim powodzenia w budowie i pozdrawiamy. Kasia i Tomek z kujawsko - pomorskiego.

grabut
15-06-2011, 13:55
Witam serdecznie
My w swoim projekcie z123 musieliśmy zmienić bramę garażową ze względu na wymiary działki i braku mozliwosci wjazdu przenieslismy tą bramę na ścianę na której pierwotnie było okienko i teraz na ścianie od frontu zamiast bramy jest na całej długości okienko waskie.wyglada to całkiem fajnie jesteśmy na etapie elektryki budujemy w opolskim jeśli ktos ma ochotę zobaczyć dom w realu to zapraszam (ja bardzo chciałam zobaczyć ten domek w realu ale niestety nikt tego jeszcze zaproponował)

grabut
20-06-2011, 17:46
a to kolejne zdjęcia nie potrafiłam wgrac ich do poprzedniego wpisu;)

lusias
21-06-2011, 12:03
zawsze to miło jak można zobaczyc wczesniej coś co na razie ma się tylko na papierze :) Piękny !!!
Jednak te okna z przodu są extra ! No cóż u mnie jednak będą typowe bo mąż się uparł. Skoro jesteście tak daleko to może odpowiecie mi na jedno pytanie, które mnie nurtuje.
Otóż czy komin w spiżarni musi byc 4 drożny? Chyba, że żle czytam rysunki.....

GosiaiJacek
23-06-2011, 21:32
Dawno nas nie było, a prace posunęły się znacznie. Miło widzieć, że tak dużo osób zdecydowało się na ten projekt. Lanie posadzek przebiegło bez problemów, ale zapomniałem powiedzieć ekipie gdzie mają być dylatacje i zrobili mi pośrodku każdych drzwi co może w przyszłości przypomnieć o sobie szczególnie, że salon, kuchnie, przedpokój i wiatrołap zrobiliśmy w kaflach. Musze powiedzieć, że długo broniliśmy sie przed kaflami ale po wizycie u znajomych którzy także maja małe dzieci stwierdziliśmy że żywotność paneli jakie by nie były to najwyżej jeden sezon. Piasek noszony z dworu szczególnie przez drzwi balkonowe załatwi by sprawę. Zdecydowaliśmy sie na kafle panelopodobne Cersanit ANCONA grys efekt końcowy bardzo nas ucieszył. Po miesiącu od lania odpaliliśmy podłogówkę wydaje sie ok ale i tak zima zweryfikuje wszystkie nasze poczynania.
Poza tym skończyliśmy elewacje zostało jedynie położenie łupka koło drzwi wejściowych i garażowych.
W środku zaczęło sie malowanie i zaczęliśmy kłaść płytki w 1 łazience. Poza tym wstawiliśmy wkład kominkowy i zrobiliśmy rozprowadzenie. Obudowa kominka nadal na etapie dyskusji :). W sumie byliśmy zdecydowani na obudowę podpatrzoną na http://www.arriaga.pl/ - obudowa MOON niestety nie możemy dobrać kolorystyki kamienia. Może macie jakieś propozycje - z góry dziękujemy.
Zaczęliśmy także rozglądać się za kuchnią - w załączeniu jedna z propozycji.

Pozdrawiamy

koka1
23-06-2011, 23:44
Dawno nas nie było, a prace posunęły się znacznie. Miło widzieć, że tak dużo osób zdecydowało się na ten projekt. Lanie posadzek przebiegło bez problemów, ale zapomniałem powiedzieć ekipie gdzie mają być dylatacje i zrobili mi pośrodku każdych drzwi co może w przyszłości przypomnieć o sobie szczególnie, że salon, kuchnie, przedpokój i wiatrołap zrobiliśmy w kaflach. Musze powiedzieć, że długo broniliśmy sie przed kaflami ale po wizycie u znajomych którzy także maja małe dzieci stwierdziliśmy że żywotność paneli jakie by nie były to najwyżej jeden sezon. Piasek noszony z dworu szczególnie przez drzwi balkonowe załatwi by sprawę. Zdecydowaliśmy sie na kafle panelopodobne Cersanit ANCONA grys efekt końcowy bardzo nas ucieszył. Po miesiącu od lania odpaliliśmy podłogówkę wydaje sie ok ale i tak zima zweryfikuje wszystkie nasze poczynania.
Poza tym skończyliśmy elewacje zostało jedynie położenie łupka koło drzwi wejściowych i garażowych.
W środku zaczęło sie malowanie i zaczęliśmy kłaść płytki w 1 łazience. Poza tym wstawiliśmy wkład kominkowy i zrobiliśmy rozprowadzenie. Obudowa kominka nadal na etapie dyskusji :). W sumie byliśmy zdecydowani na obudowę podpatrzoną na http://www.arriaga.pl/ - obudowa MOON niestety nie możemy dobrać kolorystyki kamienia. Może macie jakieś propozycje - z góry dziękujemy.
Zaczęliśmy także rozglądać się za kuchnią - w załączeniu jedna z propozycji.

Pozdrawiamy

Projekt Państwa kuchni, jak najbardziej pasujący do charakteru domu. Nie mniej jednak, czy nie uważacie, że brakuje trochę przestrzeni "szafkowej"? Na naszej budowie murów jeszcze nie widać, ale oczami wyobraźni, zrobiłam jej projekt i stwierdzam, że powierzchnia zabudowy szafek, względem aktualnie posiadanej, zmniejsza mi się (z 6,60 mb do 6,00 mb.). Niby niewiele, ale nie jest to pocieszające. Osobiście, zabrakło mi w Waszym projekcie przestrzeni na ścianach. Oczywiście nie muszą to być wiszące szafki, czy witryny, ale np. powierzchnię ścian można by zagospodarować na zabudowę całościową, jak proponuje mrozuprojekt.pl z Krakowa. Zważywszy, że nie macie Państwo spiżarni, prawa ściana kuchni, pasuje bardzo. Drobna sugestia. Jak zaobserwowałam, ja ze swoimi pierwotnymi zamierzeniami, ewoluuję, także może się wydarzyć, że jak mury nasze urosną do góry, to znów coś zmienię. Co do obudowy kominkowej, uważam, że superwybór, a kolorystyka, zależna od wystroju. Myślę, że pole manewru przy kamieniu naturalnym - ograniczone, i tak na prawdę, każdy będzie pasował. Gratuluję wyboru! Pozdrawiamy wszystkich napaleńców z123!!

Rolka83
24-06-2011, 10:06
Witajcie.. po dość długiej nieobecności :)) Widze, że nasze grono się powiększa i możemy oglądać coraz więcej fotek z budowy z123 :D
grabut my chętnie skorzystamy z zaproszenia bo my jesteśmy z Tarnowa więc do opolskiego nie mamy az tak daleko :) jak coś to będę się kontaktować na priv.
GosiaiJacek cudnie ten wasz domek się prezentuje.. jak ja bym chciała być już na etapie wyboru kuchni, kafli itd :D a powiedz mi jeszcze które to jest pomieszczenie to na 1 zdjęciu z kaflami panelopodobnymi??

My właśnie dostaliśmy wszystkie pozwolenia, zarówno na przesunięcie słupa energetycznego jak i budowę domu:) W tym roku przesuniemy słupa i fundamenty pewnie zdążymy zrobić.. a w przyszłym roku reszta :) Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na dalsze postępy w waszych budowach :)

koka1
24-06-2011, 14:34
Witamy ponownie!
Mamy pytanie do osób, które koszty dachu z123 mają już za sobą. Otóż, jeśli to nie poufna informacja, w jakiej kwocie zamknęła się jego gotowa konstrukcja prefabrykowana? My jesteśmy po kilku wstępnych wycenach i nawet z gwarancją aktualnej ceny drewna, wynik jest zatrważający, a rozpiętość okrutnie duża: 30 - 47 tys. - sama więźba, a gdzie pokrycie? Jeśli wasze wydatki różnią się od wyżej przedstawionych, poprosimy o info, może być na maila. Pozdrawiamy.

GosiaiJacek
24-06-2011, 19:02
koka1 my za konstrukcję dachu wraz zmontażem zapłaciliśmy 30 tyś.

Rolka83 - podłoga którą widać na zdjęciu to podłoga w kuchni, ale te same kafle mamy w salonie i przedpokoju.

P.S. Jeśli ktoś ma ochotę może podjechać do Gorzowa Wlkp i zobaczyć domek w realu. Zapraszamy

lusias
26-06-2011, 20:07
mam pytanie, czy ktoś z Was będzie miał drewniany strop ? Otóż my planujemy taki ponieważ poddasze nie będzie użytkowe a wykonawca twierdzi, że będzie sporo tańszy.

koka1
26-06-2011, 20:26
mam pytanie, czy ktoś z Was będzie miał drewniany strop ? Otóż my planujemy taki ponieważ poddasze nie będzie użytkowe a wykonawca twierdzi, że będzie sporo tańszy.

My polecamy drewniany! Zeta 123 kupowaliśmy m.in. dlatego, że był drewniany.
Mimo, że gotowa więźba prefabrykowana jest nieco droższa od ciesielskiej, można znaleźć firmę o przystępnej cenie.
Nasze doświadczenia z problemem polecają Mitek Industries.

Nie mniej jednak, jeśli ktoś zetknął się z inną firmą, podbijam temat i proszę o info.

Poza tym, mając strop drewniany i odpowiednio ułożoną kratownicę wiązarów, zawsze można na strychu wygospodarować dodatkowe pomieszczenie (nasze będzie miało 26m.)
Ogólnie, drewniany polecamy, i z uwagi na koszty, i z uwagi na dodatkową termoszczelność.
Kasia i Tomek.

lusias
27-06-2011, 11:50
no, to się uspokoiłam, ze Wy też podzielacie naszą wersją o większej ciepłocie domu. Dzięki :)

Rolka83
27-06-2011, 12:58
Ja do stropu drewnianego nie jestem entuzjastycznie nastawiona.. pewnie dlatego, że obecnie mieszkam w domu z drewnianym stropem. Ostatnimi czasy mają miejsce różne dziwne zjawiska atmosferyczne, dzięki którym mam nieprzespane noce :/ przy prędkościach wiatru dochodzących do 100 km/h dach trzeszczy i wydaje różne dziwne odgłosy, a ja obawiając się że go zaraz zerwie schodzę na dół i spędzam noc w kuchni przy głośno włączonym radiu :)

JacSlimak
03-07-2011, 08:29
64020640216402264023Witam wszystkich budujących dom Z123 lub tych, którzy planują jego budowę. Chciałbym się podzielić z zaczynającymi budowę swoją wiedzą i doświadczeniem oraz udostepnić zdjęcia z realizacji budowy. Poniżej 4 foto z ostatnich tygodni. Środek uległ małym zmianom ale to na nastepnych postach :) Pozdrawiam!

koka1
03-07-2011, 09:03
64020640216402264023Witam wszystkich budujących dom Z123 lub tych, którzy planują jego budowę. Chciałbym się podzielić z zaczynającymi budowę swoją wiedzą i doświadczeniem oraz udostepnić zdjęcia z realizacji budowy. Poniżej 4 foto z ostatnich tygodni. Środek uległ małym zmianom ale to na nastepnych postach :) Pozdrawiam!

Widok domku - urzekający. Gratulujemy już takiego stanu zaawansowania prac. Salonowa ściana okienna, robi duże wrażenie, bardzo mnie cieszy, że adaptując projekt, końcowo także podjęliśmy decyzję o nie zmniejszaniu ich wymiaru, a chodziło nam po głowie zrobienie tradycyjnych otworów okiennych. Zewnętrznie też super to wygląda. No i jak dojrzałam, pewnie rekuperator też się szykuje? Gratulujemy!
I poprosimy o więcej realizacji.
Pozdrawiamy!
Kasia i Tomek

koka1
03-07-2011, 10:15
Wracam jak bumerang z zapytaniem do tych wszystkich, którzy stan surowy (z założeniem stropu drewnianego), mają już za sobą. Otóż, chciałabym się dowiedzieć ile stali poszło Wam do zbrojenia ławy oraz wieńca? Właśnie jesteśmy na etapie organizowania prętów do wieńca, ale nie możemy się (z rysunku szczegółowego), doliczyć, ile ich potrzeba. Kiedyś na oryginalnej stronie z500 był excelowski plik ze szczegółowym zestawieniem ilości stali i więźby niezbędnych do budowy. Niestety, nie zapisaliśmy go, a po dokonanych zmianach kosztorysowych projektu na stronie, (koniec zeszłego roku), plik ten został usunięty. Jeśli Wasza pamięć lub autopsja potwierdza, czy było to ok. 1,5 t, to poprosimy o odpowiedzi.
Pozdrawiamy!

JacSlimak
03-07-2011, 13:01
Witam Koka1 :) mam w komputezre zapisany plik o ktory piszesz - zestawienie stali. Podaj mail na ktory mam to wysłać :) pozdrawiam!

koka1
03-07-2011, 13:39
Witam Koka1 :) mam w komputezre zapisany plik o ktory piszesz - zestawienie stali. Podaj mail na ktory mam to wysłać :) pozdrawiam!

Wysłałam adres maila na Twoją skrzynkę muratorową.
Dzięki,
Kasia

grabut
03-07-2011, 18:28
my za nasz dach wiązarowy z montażem zapłaciliśmy 26.000 Firma pierwsza klasa zajmują się wiązarami profesjonalnie jak ktoś potrzebuje to dam na nich namiary.

lusias
20-07-2011, 17:21
witam wszystkich po dłuzszej nieobecności,
muszę sie pochwalic, że ruszyliśmy "z kopyta". Tempo jest szalone ! W chwili obecnej wyszliśmy z fundamentów i pniemy sie w górę. Jeszcze nie dowierzam, że to rosnie mój dom:) Nie wiem czy mi sie uda wkleić zdjęcie ale spróbuję....
pozdrawiam wszystkich fanów Z123

sochocity
17-08-2011, 12:40
Witam, czy ktoś z Was ma założoną podłogówkę? Jeśli tak, to w którym pomieszczeniu jest on zamontowany? Czy podłogówka jest rozłożona we wszystkich pomieszczeniach, oprócz garażu i kotłowni. Gdzie jest zamontowany rozdzielacz do OP?

lusias
07-09-2011, 19:38
Witajcie, mam pytanie odnośnie belki na suficie w salonie. Jak to u was wygląda ? Może macie jakieś zdjęcia ?

Rolka83
08-10-2011, 09:03
Witajcie.. co tu taka cisza????? chwalcie się postępami... Popatrzcie co znalazŁam :D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=7U_Ma-R6BUI

:D

pepe77
11-10-2011, 20:05
Wygląda to fajnie, można pomarzyć, my jesteśmy na etapie stawiana murów, czemu tu taka cisza, pochwalcie się swoimi Zetami :)

koka1
11-10-2011, 20:47
Link Rolki, faktycznie powala, zwłaszcza, że nie spodziewałam się takich aranżacji za wschodnią granicą :)
My na etapie tuż przed SSO, czekamy na więźbę, miała być montowana wczoraj, ale lekka obsuwa spowodowała, że zaczną 17 października.
Poza tym, jestem po dotychczasowych etapach budowy zdumiona niedbałością pracowni w dziedzinie projektowej, niemalże jakby po stokroć powielali swoje inne projekty, u nas w wielu względach, ufając im i ich wyliczeniom, zawiedliśmy się i tym sposobem zakupiliśmy 500 pustaków za dużo, a stali, o wiele za mało było pokazane..
Chętnie wstawię zdjęcia z mojego aktualnego stanu zeta stodwudziestegotrzeciego, ale brak mi koncepcji jak to uczynić, mimo prawie 4 m-cy na FM.
Zainteresowanych odsyłam do mojego dziennika budowy, tam wszystko on line.
Pozdrawiam,
kasia.

koka1
11-10-2011, 21:00
78899

78900

78901

78902

78903

udało się !!!

:wave::wave::wave:

Pozdra,
kasia.

pepe77
14-10-2011, 11:23
Fajny domek :) gratuluję , Twój dziennik czytam na bieżąco , ja już się nie mogę doczekać takiego stanu u nas, najchętniej to bym, zamieszkała na tej naszej budowie. U nas budowlańcy kazali zamówić 7 tyś. pustaka Max, przyszło 6600, i ponoć to wystarczy, plus do tego 576 sztuk 1/2 pustaka na ścianki działowe.

Rolka83
16-10-2011, 10:38
Fajny domek :) gratuluję , Twój dziennik czytam na bieżąco , ja już się nie mogę doczekać takiego stanu u nas, najchętniej to bym, zamieszkała na tej naszej budowie. U nas budowlańcy kazali zamówić 7 tyś. pustaka Max, przyszło 6600, i ponoć to wystarczy, plus do tego 576 sztuk 1/2 pustaka na ścianki działowe.

A Wy robicie poddasze użytkowe, że tyle Wam pustaków kazali zamówić? Wg naszych wyliczeń pójdzie około 5 tys. Maxa.

pepe77
16-10-2011, 18:30
Nie robimy poddasza użytkowego, strop chcemy zrobić z akermana. Aż mnie trochę ta różnica zaskoczyła, jesteśmy w połowie stawiania murów, więc gdy tylko skończymy to dam znać ile nam poszło.

pepe77
16-10-2011, 20:11
Jak mi się uda to wkleję fotki :)
79508
79509

koka1
17-10-2011, 09:55
No pięknie!
I domek ładny rośnie, i udało się zdjęcia wkleić :)
Ja wiem, że max jest mniejszy od pustaków z Solbetu, ale aż tyle Wam ich wychodzi?
My błędnie zamówiliśmy 1600, a zostało 500 (które ostatecznie odebrała nasza hurtownia, więc w plecy nie jesteśmy), więc nam zeszło ok. 1100.
Szok, co za różnica,
pozdrawiam,
Kasia.

koka1
21-10-2011, 07:15
64020640216402264023Witam wszystkich budujących dom Z123 lub tych, którzy planują jego budowę. Chciałbym się podzielić z zaczynającymi budowę swoją wiedzą i doświadczeniem oraz udostepnić zdjęcia z realizacji budowy. Poniżej 4 foto z ostatnich tygodni. Środek uległ małym zmianom ale to na nastepnych postach :) Pozdrawiam!

No gratuluję serdecznie! Widziałam najświeższą relację Waszego domku na stronie realizacji pracowni.
:wave:
Mam do Was pytanie, bo zwróciłam uwagę, że dom w kierunkach świata, macie położony jak my. Jak się mieszka i funkcjonuje w kuchni usytuowanej od wschodu?
Czy jest w niej dość światła dziennego? I w ogóle, jakie wrażenia z mieszkania w domu z przeszkleniami h=0 ??
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam,
kasia.

koka1
17-11-2011, 20:31
Hallo!!
Czy tu ktoś w ogóle zagląda??
Piszcie co u Was, jakieś zdjęcia..
No co, zima nadciąga, każdy goni i na FM nie starcza czasu??

pepe77
20-11-2011, 21:11
Oto nasza więźba o zachodzie słońca, w czwartek dachowcy mają dokończyć swoje dzieło, kładąc blachodachówkę ruukki monterrey w kolorze czarnym :D :Dmiała być finnera, ale tyle narzekali, że w końcu odpuściliśmy, jeśli mają ja zepsuć, to lepiej niech kładą to co potrafią.

koka1
23-11-2011, 06:39
Piękne to niebo u Was, normalnie jakbyście swoją budowę popełniali gdzieś na Hawajach ;)
Więźba solidna jak widać, ile płaciliście za materiał na więźbę wszystkie kantówki, legary itp.?
Ale coś mi się nie zgadza, okna od frontu są pozostawione długie, będziecie je domurowywać? A jak się to ma do odbioru, podobno nic nie można w elewacjach zmieniać na etapie budowania, co by nie było zmienione przy adaptacji - tak mi powiedział nasz kierbud gdy chciałam zamurować jedną ścianę zadaszonego tarasu, a drugą przeszklić, by powstał ogród zimowy. Dlatego takie przedsięwzięcie uczynimy dopiero po odbiorze (o ile jeszcze jakaś kasa będzie)...

pepe77
23-11-2011, 08:36
Cała więźba kosztowała dokładnie 8750, a co do okien , to faktycznie decyzję zmieniliśmy w trakcie budowy i nie mam pojęcia jak to będzie przy odbiorze. Aż muszę zadzwonić do naszego kierownika.

koka1
04-12-2011, 09:14
Witam wszystkich budowniczych owego zeta!
Chciałam zapytać, czy czasem sprawdzacie stronę projektu pracowni z500, bo mnie często się to zdarza i muszę się z Wami podzielić moim kolejnym zdegustowaniem. Otóż nie dalej jak wczoraj odkryłam, iż pojawiła się nowa wersja kosztorysu budowy naszego z123. Według pracowni, metodą gospodarczą można go wybudować podobno za 188 tys., zapewne netto, ale to i tak nie zmienia faktu, że kwota ta chyba przyjęta z kosmosu!!
Co Wy na to? Jak Wam się buduje?? Zdaniem pracowni, budując dom z pomocą ekip, można osiągnąć stan "do zamieszkania" za 261 tysięcy.
:mad:
Poproszę zatem o odzew, jeśli jest ktoś, komu udaje się zmieścić w takim kosztorysie, bo nasza budowa, bardzo gospodarcza, i często przypominająca manufakturę dla poczynienia oszczędności, niestety powali ów koszt znacznie.
Jestem bardzo zdumiona, a Wy:confused:
:sick:

pepe77
10-12-2011, 20:20
Zgadzam się z Tobą, ten kosztorys wzięty jest z kosmosu, ceny minimalne ???? jaki region polski ma takie ceny? Nasz stan surowy otwarty wyniósł 150 tyś, ale ... nie mamy jeszcze podciągniętej wody do domu (mamy już na działce), prąd dopiero w lutym 2012, z gazownią nawet umowy jeszcze nie podpisaliśmy. Cały czas kombinujemy, liczymy, kalkulujemy bo chcemy się zmieścić w kwocie 300tyś do zamieszkania, ale bardzo skromnie wykończonego, o koszcie okien Ci pisałam, jak braknie nam kasy to być może zrobimy tylko jedną łazienkę,
NIE DA SIĘ POSTAWIĆ TEGO DOMU ZA 260 TYŚ DO ZAMIESZKANIA !!!
Projekt jest piękny, ale również drogi w realizacji. Jeszcze przyszła mi do głowy taka myśl, nasze biuro nie bierze pod uwagę kosztów związanych z przygotowaniem do budowy,wszystkich tych mapek, geodety, adaptacji projektu,ogrodzenia, przyłączy itp, a to wszystko sporo kosztuje.
Będzie skromnie ale na 156mkw, a nie na 53mkw i bez sąsiadów, którym przeszkadza biegający czterolatek.
Wiesz co mnie najbardziej mnie irytuje, gdy dzwoniłam po składach podawali mi ceny raz brutto, raz netto, po co, skoro i tak muszę zapłacić im brutto, mogliby informować jaki jest vat , bo można niektóre rzeczy odliczyć, ale to nie w ich interesie.
Już jesteśmy zmęczeni tą budową, dziś pożegnaliśmy się z panami murarzami, którzy byli rewelacyjni, super się z nimi współpracowało, 19 montują okna, bramę i drzwi, potem lecimy z instalacją wewnątrz. A gdzie tam koniec...
Wklejam kilka fotek z dzisiejszej wycieczki na budowę, pozdrawiam :)

koka1
11-12-2011, 21:37
No fajnie domek się prezentuje i znów w jesiennym słoneczku! Widzę, że okienka domurowane ;)
My, mimo wszystko, nie zdecydowaliśmy się na to, nawet dla oszczędności, poza tym na przeciwko mamy całkiem miłych sąsiadów, obok również, a problem intymności planuję rozwiązać roletami rzymskimi i innymi przysłonami, o ile starczy na nie kasy :confused:
Z kosztorysem, dałam sobie "s", nawet szanowna pracownia nie śmiała mi odpisać na czym ma polegać owa zmiana technologii, dzięki której dom można jeszcze taniej stworzyć. Ten ich aktualny kosztorys, to pasuje mi do czasu, jak robiłam kredytowy kosztorys, tj. w październiku zeszłego roku, wtedy jakoś ceny wydawały się niższe i sobie naiwnie myślałam, że ich koszty są wysokie i da się je zmniejszyć. Wtedy koszty minimalne zamykały się w kwocie 265 tys., zaś średnie - 345 tys. A dziś sobie myślę, że nawet za te 265 tysi, nie da się go wyprowadzić do stanu do zamieszkania, nawet z naszą manufakturą .. :(
Naiwnie będę marzyć, że za rok o tej porze, będę siedzieć na walizkach, ale czy się uda ??
Pozdrawiam czytelników.
ps.
pepe77, nie myślałaś o założeniu dziennika?
Łatwiej by było się komunikować :yes:

JacSlimak
12-12-2011, 15:47
Witam wszystkich "budowniczych" :)
cp prawda rzadko ostanio tu zagladam a szkoda, bo dawno sie tak nie usmialam ;P dzieki koka za info o kosztorysie! rozwalił mnie na łopatki! my co prawda juz mieszkamy w naszym z-ku ale wciaz jet jeszcze kupe rzeczy do wykonczenia. cały czas skrupulatnie zapisywalismy wydatki ale kiedy suma naszej tabelki przeskoczyła 300 000 darowalismy sobie dalsze notatki :)
nie ma co liczyc bo mozna sie zalamac :D a po co skoro ma sie tak kosmicznie cudny domek :) trzeba dalej kaske ładowac i cieszyc sie tym co sie ma :) nie rozumie tylko tego robienia ludziom wody z mózgu - mam na mysli biurowe /z500/ kalkulacje. Dokaldnie tak jak Ty koka piszesz rok temu tez myslelismy, ze za 3 stówki beda nowe meble, wypasy, cud miód i malinka jednym słowem ;) czar prysł kilka m-cy przed przeprowadzka i na nowe meble w salonie musze jeszcze poczekac :)
pozdrawiam.

koka1
14-12-2011, 23:23
Dzięki, Kochana!
Ja, już z polemiką z-500, odpuściłam, bo to jak walka z wiatrakami.
Wobec tak wspaniałego kosztorysu, pewnie niejeden inwestor porwie się z budową tego zeta i też przyjdzie mu się zmierzyć z surową rzeczywistością..
I dzięki za pkt :) (tak myślę).
Ja jestem zabita po akcji pt. "dach i pokrycie dachowe" i gdybym mogła cofnąć czas, nie wybrałabym żadnego projektu bungalowa (na którym mi zależało), posiadającego kopertę. Ale dopiero dziś to wiem, będąc na tym forum, że są też ładne parterowe domy o zadawalającej powierzchni, ale z dachem dwuspadowym i to byłaby znaczna oszczędność ...
Jak to mawia mój małż, nad rozlanym mlekiem...
Pozdrawiam.

sniegus8
15-12-2011, 11:11
Witam wszystkich,

My ostatnio również nie mieliśmy czasu, budowa domu pochłania mnóstwo czasu nie wspominając o życiu codziennym. Jak wszyscy na początku zastanawialiśmy się ile nas będzie kosztował ten dom. Ja osobiście, zawsze orientuję się na rynku co ile kosztuje, szukam różnych alternatyw, bo jak wiadomo, trzeba na czymś oszczędzić, aby później ładnie wykończyć domek. Dla orientacji mogę podać ile nas kosztowała Zetka. Można przyjąć, że są to średnie ceny, choć ja starałem się wszystko załatwić jak najtaniej, po znajomości, w internecie wystawiałem zapytania ofertowe, jest to dobra rzecz, wiele osób i ekip się odzywa, oraz allegro, niestety prawda jest taka, że to co mi proponują lokalnie, przez allegro to samo mam za sporo niższą kwotę. A w sumie jest to oszczędność nawet kilku tysięcy. Nasz domek to ostatnie zdjęcia na Z500.pl Budujemy w okolicy Warszawy, ekipy mamy z różnych części kraju, towar kupujemy lokalnie, lub ściągamy z Polski, tam gdzie jest sprawdzony i tańszy na tyle, że opłaca się. Część rzeczy staram się robić sam np: rekuperator, ocieplenie poddasza, podbitka, malowanie, panele.

Stan surowy zamknięty: pustak Porotherm Wienerberger 25 P+W i 12,5 na ścianki działowe, strop teriva, blachodachówka Plannja Scandic bez deskowania, okna + brama + drzwi wyniosły nas 201.000 zł
tynki cementowo-wapienne z piaskiem kwarcowym, hydraulika, wylewki, ocieplenie budynku z zewnątrz, elektryka 109.000 zł
Łącznie stan jaki teraz jest kosztował nas 343 tyś, a mamy jeszcze do zrobienia, zakup paneli do korytarza i 3 pokoi, łazienki, drzwi wewnętrzne, struktura budynku, ocieplenie poddasza, schody na poddasze, podbitka, planujemy zamknąć się w 500 tyś, tak aby sie wprowadzić, zobaczymy czy się uda. To są nasze realia. Ale za nic nie zrezygnowalibyśmy z tego domku na rzecz innego, tańszego w budowie. Z123 to jest ten jedyny.

Ktoś na forum pytał się co z podłogówką. My mamy podłogówkę w kuchni + salon, 2 łazienki i sień.

W tej chwili chyba mamy największy problem, wybór płytek do łazienek, tyle tego jest, że nie umiemy się zdecydować :) i aranżacja kuchni. Chętnie byśmy zobaczyli kuchnie i łazienki osób które mają już to za sobą :)

Pozdrawiamy

Rolka83
17-12-2011, 15:58
koka1 punkt był ode mnie :D hehe a my Was tu podczytujemy i podgladamy :) na naszej działce uporalismy sie ze słupami energetycznymi :) noi mamy fundamenty.. po zimie ruszamy dalej :D Teraz czekamy na przyjście na świat naszej córci.. mamy nadzieje że poczeka do nowego roku ;) Pozdrawiamy wszystich budowniczych z123 noi czekamy na więcej ;)

koka1
19-12-2011, 06:56
Dziękuję za punkcik, Rolka83. Sorry, ale nie miałam pojęcia, że to od Ciebie, a że tutaj temat rozgorzał, to skojarzyłam inaczej.
Z123, to bardzo fajny i funkcjonalny dom, przestronny i rozłożysty, ale przez to niestety drogi w budowie. Stąd nie zgadzam i nie zgodzę się z owym kosztorysem, który tak naprawdę pasuje do zeszłorocznych cen.
Po kilku etapach budowlanych, napotkanych problemach i poniesionych kosztach, gdybym teraz ponownie miała dokonać wyboru projektu, zdecydowałabym się na inny. Nie znaczy to, że żałuję, ale my po raz pierwszy stanęliśmy "oko w oko" z budowlanym przedsięwzięciem, i chyba zbyt optymistycznie je oszacowaliśmy. Może dlatego, że posiadamy już dom, który nie do końca spełnia nasze oczekiwania, dlatego ten następny, jak to ktoś tu określił, miał być jeden, jedyny.
No nic to, jak się powiedziało A, to i B trzeba.
Pomimo dużego problemu osobistego, który nas ostatnio trapi tak, że odechciewa się wszystkiego, a przede wszystkim rozpoczętej budowy, spróbujemy na miarę swoich możliwości dobrnąć tak daleko, jak się da.
Pozdrawiam.

pepe77
08-01-2012, 17:09
Mam mały dylemat, wstawiliśmy poziome okno w łazience, na wysokości wzroku mniej więcej, i teraz mam zgrzyta jak tu położyć kafle, bo nie chciałabym ciągnąć ich pod sufit, a układ sprzętu zostawiam jak projekcie. Może ktoś podsunie jakiś pomysł? Albo podeśle mi jakiś link ;) ?
A co do prowadzenia dziennika, nie mam na tyle samo dyscypliny :confused:, niestety, ale wszystkich , którzy się tego podjęli, bardzo podziwiam, i czasem podglądam, podrawiam

12michal
16-01-2012, 19:55
Bardzo fajny projekt - dla mnie prawie idealny. Ale obawiam się kosztów budowy, będę brał kredyt 300 000 i chciałbym, żeby to wystarczyło na stan "do wprowadzenia", a nawet jeszcze mediów nie mam na działce..
Próbował ktoś może przeprojektować wnętrze, żeby uzyskać 4 pokój, nawet nie wielki ? Albo ma ktoś ciekawą propozycję ?

koka1
22-01-2012, 21:30
No więc tak: 300 tysięcy, to raczej nie realne, by uzyskać stan tego domu do wprowadzenia. Ale można, o ile nie będziesz zatrudniał jednego wykonawcy, tylko budowę przeprowadzisz bardzo gospodarczo, częstokroć wyręczając ekipy. Czytałam Twoje wypowiedzi w wątku o domu do 200 tys. Tam ludzie dobrze radzą i jedno mogę z pewnością stwierdzić: realne najbardziej, jak sam podejmiesz się baardzooo wielu prac budowlanych. Ja już wiem po SSO, że zbudowanie domu z użytkowym poddaszem i najlepiej "stodółką", przy identycznym metrażu jest tańsze, no ale jak się chce mieć bungalowa, to...
Jeśli chodzi o dodatkowy pokój, to ktoś tu powyżej pisał o zrezygnowaniu z garażu na rzecz kuchni i wtedy powstaje dodatkowa duża izba.
A ja mogę doradzić zabudowanie (i to już na etapie adaptacji) - zadaszonego tarasu, bowiem taras i tak jest z tyłu domu, a jego zadaszenie, jak ktoś je potrzebuje można wykonać na wiele sposobów: markiza, namiot, etc. Zaś w miejscu projektowego zadaszonego tarasu można właśnie wygospodarować kolejny pokoik - niewielki, bo 10 metrowy, ale zawsze dodatkowy.
My w tym miejscu planujemy sobie kiedyś urządzić ogród zimowy, ale to daleka przyszłość po odbiorze, bo nie wpadliśmy na ten pomysł na etapie adaptacji projektu i teraz jest już za późno.
No i końcowo, ten dom jest naprawdę duży, ma dużo metrów dachu, sufitów, podłóg i w zasadzie wszystko trzeba wykonać od razu, a nie jak w piętrówkach - najpierw parter, później piętro. A skoro wszystkiego dużo, to i tej kasy dużo trza ;).
Pozdrawiam.

koka1
24-01-2012, 22:52
Za 168 tysi.

97370

97371

97372

Tyle od nas,
kto następny?

koka1
20-02-2012, 21:52
... ciąg dalszy od nas, nie nastąpi...
Innym budowniczym, życzymy POWODZENIA!

JacSlimak
21-02-2012, 08:49
... jak NIE????!!!! Koka... to Ty prowadziłaś to forum kurde blacha... ja tu właśnie Wasz dach wczoraj podglądałam bo przymierzamy się, kołujemy dalej kaskę, szukamy, wybieramy powolutku...
Jestem przerażona tym co piszesz.
Bądź co bądź ja życzę powodzenia w każdej innej kwestii życia...
Trzymajcie się!

koka1
24-02-2012, 20:33
... jak NIE????!!!! Koka... to Ty prowadziłaś to forum kurde blacha... ja tu właśnie Wasz dach wczoraj podglądałam bo przymierzamy się, kołujemy dalej kaskę, szukamy, wybieramy powolutku...
Jestem przerażona tym co piszesz.
Bądź co bądź ja życzę powodzenia w każdej innej kwestii życia...
Trzymajcie się!

Dzięki, Kochana!
No więc ;)
Na skraju bankructwa, pomieszania zmysłów, po kilku nieprzespano-przepłakanych nocach, niniejszym ogłaszam, że podejmujemy ostatnią próbę z cyklu "obcy - decydujące starcie".
I albo będzie w wielkiej improwizacji - wielka klapa,
albo
MSU (czyt. musi się udać).
No, to tyle!
Pozdrawiam.

koka1
31-03-2012, 23:57
Hallo!
Czy tu ktoś jeszcze cokolwiek dodaje :confused:
Jac Slimak, Rolka, etc, koleżanko z kuj.-pom.
Dajcie choć foty jakieś, bo u nas prace wolno już postępują :(
Ludzie, czemu śpicie ??

pepe77
01-04-2012, 09:59
Nie śpimy, tylko ciężko pracujemy ; )

JacSlimak
03-04-2012, 14:16
Witam ;) nie spimy, nie spimy zime pogonilismy i pracujemy dalej... powolutku malymi kroczkami do przodu :) na chwile obecna "gospodarz" intensywnie zajał sie praca zawodowa i tym samym organizowanie finansow na wykonczenie dachu, bo niestety pod papa cały czas sobie mieszkamy ;) takze ja sie dopiero pochwale jak naprawde bedzie czym ;P ale chetnie popatrez jak tam innym wiosna sprzyja?? :) chwalcie sie chwalcie! :)
Pozdrawiamy
... i mokrego Poniedziałku ;)
JacSlimak

lusias
09-04-2012, 13:16
witam, wszystkich ! Całą zimę trwały prace więc jesteśmy raczej na końcówce.... Wszystko co wygipsowane czeka na malowanie lub kafelki. Dom z zewnatrz jest wytynkowany. Wygląda ślicznie choć brakuje mu koloru. Będzie jasniutki beż z elementami ciemniejszymi. Podbitka do dokończenia na kolor orzechowy - na razie raz pomalowana. Parapety z zewnątrz granitowe a w środku konglomerat. Wszędzie podłogówka - obecnie wygrzewana. Wiadomo, że pracy jeszcze masa ale efekty zaczynają być widoczne :) Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia !

Rolka83
14-07-2012, 15:31
Witam u nas prace ruszyły od października tzn. fundamenty+ ślepa wylewka, a od czerwca ciągniemy ściany. W maju zrobiliśmy studnię i mamy już swoją wodę. W załączniku dodaję kilka zdjęć z poszczególnych faz budowy, ostanie są zdjęcia robione z góry gdzie widać niektóre zmiany jakie zrobiliśmy. W kolejnym pości reszta zdjęć.

Rolka83
14-07-2012, 15:43
Cd. zdjęć bo w poprzednim poście się nie zmieściły wszystkie ;). Na zdjęciach ze środka są zmiany a dokładnie zmiana w małej łazience wysunięty prysznic w stronę kuchni, wymiary wewnętrzne prysznica 100x100cm.Dołożyliśmy też dodatkowy komin w razie czego jakby gaz był bardzo drogi żeby można było wstawić piec na stałe paliwo, i dodatkowy wentylacyjny którym będą puszczone spaliny z gzowego, oczywiście w kwasówce.

lusias
07-11-2012, 09:07
Pochwalę sie wszystkim zaangażowanym w Z123 - od miesiąca mieszkamy w naszym wspaniałym domku !

Rolka83
12-11-2012, 20:36
Gratulacje!! Czekamy na zdjęcia i jakieś rady co byś Cie zmienili lub ulepszyli, chodzi mi o rzeczy które wychodzą w codziennym użytkowaniu.

lusias
19-11-2012, 19:36
Z każdym dniem radzimy sobie coraz lepiej z ogarnianiem przestrzeni. Nie ukrywam, że początki były dosyć trudne. Zresztą, która przeprowadzka jest łatwa :) ?
Zastanawiałam się dosyć długo nad pytaniem "co bym zmieniła...". Odpowiedź , po 5 tygodniach mieszkania, brzmi NIC. Dosyć dziwne, ale wszystko co związane jest z rozwiązaniami przestrzeni w domu jest idealnie funkcjonalne. Nawet wyjście z kuchni do garażu coraz bardziej nas zachwyca ! Znajdujemy w tym same plusy !
Gdybym miała ponownie wybierać projekt wybrałabym Z123. Zmiany, które wprowadziliśmy w projekcie są znikome ale pozwoliły optymalnie powiekszyć garaż , WC oraz otworzyły przestrzeń przedpokoju. Salon po przesunięciu kominka też zyskał nowe możliwości. Ponieważ cieszy nas, że możemy podzielić się z innymi naszym osiągnięciem z pewnością zamieszczę zdjęcia. Brakuje jeszcze wiele drobiazgów, które nadadzą wnętrzom ten właściwy sznyt , który chcemy uzyskać ale podwaliny już są i tym się z Wami podzielimy :)

Rolka83
19-11-2012, 20:39
Z każdym dniem radzimy sobie coraz lepiej z ogarnianiem przestrzeni. Nie ukrywam, że początki były dosyć trudne. Zresztą, która przeprowadzka jest łatwa :) ?
Zastanawiałam się dosyć długo nad pytaniem "co bym zmieniła...". Odpowiedź , po 5 tygodniach mieszkania, brzmi NIC. Dosyć dziwne, ale wszystko co związane jest z rozwiązaniami przestrzeni w domu jest idealnie funkcjonalne. Nawet wyjście z kuchni do garażu coraz bardziej nas zachwyca ! Znajdujemy w tym same plusy !
Gdybym miała ponownie wybierać projekt wybrałabym Z123. Zmiany, które wprowadziliśmy w projekcie są znikome ale pozwoliły optymalnie powiekszyć garaż , WC oraz otworzyły przestrzeń przedpokoju. Salon po przesunięciu kominka też zyskał nowe możliwości. Ponieważ cieszy nas, że możemy podzielić się z innymi naszym osiągnięciem z pewnością zamieszczę zdjęcia. Brakuje jeszcze wiele drobiazgów, które nadadzą wnętrzom ten właściwy sznyt , który chcemy uzyskać ale podwaliny już są i tym się z Wami podzielimy :)

Czekamy z niecierpliwością na zdjęcia :D

pepe77
21-11-2012, 12:57
Witam, po bardzo długiej nieobecności, chcemy Wam się pochwalić, że mieszkamy już od lipca ; ))) Mieszka się bajecznie i wygodnie, ten projekt był strzałem w dziesiątkę. Uwielbiam spiżarnię i garaż przy kuchni, wreszcie nie targam olbrzymich siat z zakupami, tylko jak człowiek przynoszę je po trochu z auta : ))). Zadaszony taras jest cudowny, już nie mogę doczekać się kolejnego lata, i porannej kawy na tarasie. Wprowadzone przez nas zmiany były bardzo drobne, powiększyliśmy okna w dwóch sypialniach, przez co pokoje są widniejsze, od frontu skróciliśmy okna do standardowej wysokości , i wcale tej decyzji nie żałuję, zyskaliśmy olbrzymi blat roboczy w kuchni, a w naszej sypialni prywatność. Powiększyliśmy łazienkę kosztem spiżarni, oba pomieszczenia mają optymalne wymiary dla naszych potrzeb. Kominek jest niesamowity, nie przypuszczałam, że daje tyle przyjemności patrzenie na ogień i słuchanie jak trzaska. Jedyną rzeczą, której bym nie powtórzyła to polerowany gres, który spędza mi sen z powiek, nie wiem jak inni sobie z tym radzą , ale u nas trzeba codziennie myc podłogę, nawet teraz w listopadzie, gdy taras jest nie używany, i wcale to nie wynika z mojego pedantyzmu, to to się okropnie brudzi, masakra... postaram się wkleić trochę fotek, pozdrawiamy :bye:

Wiola&Adam
06-01-2013, 13:19
Dom prezentuje się pięknie! Też zastanawiamy się nad budową tego domu tylko mamy coraz więcej wątpliwości. Główny problem to taki że salon będzie od północy. Może mieszka ktoś z tak usytuowanym salonem ciekawa jestem czy faktycznie będzie to bardzo ciemne pomieszczenia czy nie odczuwa się tego braku słońca? Będę wdzięczna za jakąś radę!

pepe77
07-01-2013, 18:08
W naszym przypadku salon jest od południa, i faktycznie latem jest dosłownie zalany słońcem, słońce sięga, aż do kuchni, konieczne są rolety. Mimo iż telewizor jest umiejscowiony na południowej ścianie czyli z tym wielkim oknem, to latem w godzinach po południowych nie da się oglądać. Dużo słońca by wpadało Wam przez kuchnię, latem te dwa pokoje były by chłodniejsze, natomiast zimą jak nie ma słońca to wszędzie jest ponuro bez względu na usytuowanie. Pokoje są na prawdę duże i wszystko wówczas zależy od Waszego doboru kolorystyki ścian i mebli, nasza sypialnia jest od północy jasne ściany , ale ciemne meble i wcale nie jest ponuro, latem jest to najchłodniejszy pokój , pozdrawiam:no:

lusias
09-02-2013, 16:43
witajcie najwierniejsi fani Z123 !
zrobiliśmy sporo we wnętrzu więc wrzucam trochę zdjęć. Dom jest wspaniały - nic się nie zmieniło ! Ciagle jestem zachwycona rozkładem pomieszczeń. Pozdrawiam i życzę wytrwałości :)

lusias
09-02-2013, 16:49
i następne zdjęcia...

lusias
09-02-2013, 16:58
i dalej :)

martella<3
15-02-2013, 19:23
Witam Was wszystkich:D jaka ja jestem szczesliwa czytajac co piszecie i ogladajac coraz to nowsze aranzacje wnetrz :) Razem z mezem wybralismy ten projekt i jestesmy w trakcie realizacji. My dodatkowo zaprojektowalismy sobie kolumny przed wejsciem jak w domach w stylu dworkowym (w sumie to sama sie zastanawiam jak to wyjdzie). W lato pewnie ruszymy pelna para:) wiec,jesli wszystko sie uda to z pewnascia wkleje fotki z budowy.
pozdrawiam.

ziolka
23-02-2013, 13:10
Witam
My również zdecydowaliśmy się na zeta123. Chcielibyśmy jednak zobaczyć go na żywo i porozmawiać z właścicielem tego cuda. Jeśli ktoś z Państwa jest z kujawsko - pomorskiego to proszę o ifno,czy jest taka możliwość :)

koka1
28-03-2013, 22:18
Moje wieści, jako weteranki "starej gwardii" i walecznie wojującej bojowniczki na stronie samego projektu - nie będą pocieszające :cry:
Ja - od miesięcy przygotowywałam się na to :confused:, choć nadal nie wierzę.
Zobaczcie sami, z przestrogą: nie ufajcie kosztorysom i losowi - w naszej sprawie na niekorzyść zadziałały - obie opcje.
:bash:

www.domwdziemionnej.p.ht

ps. Już mieszkającym w wymarzonym zecie - serdecznie gratuluję.
Zainteresowanym - polecam kontakt na PW - nadal ...

lusias
04-04-2013, 19:11
Moje wieści, jako weteranki "starej gwardii" i walecznie wojującej bojowniczki na stronie samego projektu - nie będą pocieszające :cry:
Ja - od miesięcy przygotowywałam się na to :confused:, choć nadal nie wierzę.
Zobaczcie sami, z przestrogą: nie ufajcie kosztorysom i losowi - w naszej sprawie na niekorzyść zadziałały - obie opcje.
:bash:

www.domwdziemionnej.p.ht

ps. Już mieszkającym w wymarzonym zecie - serdecznie gratuluję.
Zainteresowanym - polecam kontakt na PW - nadal ...

Strasznie mi przykro ...... Rzeczywiście kosztorys ma się nijak do rzeczywistości ale to już nie jest ważne . Dziękuję za to, że Z123 na trochę nas połączył. Powodzenia !!!

koka1
28-04-2013, 22:51
A moja ulubiona pracownia, zmieniła nawet szatę graficzną :(
Im - nie potrzebne negatywne komentarze, zwłaszcza w temacie trefnych kosztorysów ...
Pozostawiam - no comments