PDA

Zobacz pełną wersję : Jak najprościej zwężyć okno balkonowe - i czy warto dla gwarancji



lukasza
16-04-2010, 15:32
Witam,
mam taki problem: 7 okien balkonowych w szczycie (zero balkonów :)), otwory szerokie 100cm, wysokie 225 cm.
gwarancję dają na otwory tylko szerokie do 95 cm (VEKA, Deceunick). Czy warto zwężać otwory o 5cm dla gwarancji 5 letniej??

Z tych okien 3 będą w pokojach z oknami dachowymi i będą otwierane praktycznie tylko do mycia, kolejne 2 w łazience i 2 w salonie gdzie często będą uchylane (otwierane tylko do mycia) w tych ostatnich 4 myślałem jeszcze o montażu nawiewników.

ale wracając:
1. czy warto zwężać otwory?
2. czy mogę to zrobić np: dwoma deskami po 2,5 cm grube, które to zamocuję do ściany na zaprawę murarską a następnie przykręcę deski do ściany na wkręty 8-10 szt?
Pustaki mam z Cerpol, grube na 25 cm i taka szeroka by była deska a rama okna to 6-7 cm więc nie ma problemu, że przy mocowaniu okna dyblem trafię na wkręt. Czy debilnie kombinuje?

jareko
16-04-2010, 15:39
pomijam kwestie, że są profile w których można taki gabaryt wykonać i to z gwarancja producenta i systemodawcy
A zamów okna z poszerzeniami po bokach - jasne - trochę to będzie kosztować ale prawidłowo i bez partyzantki będziesz miał zamontowane okna w otworach
lub inaczej
weź dwie dechy, obejmij nimi mur, narzuć wzmocniona odrobina cementu zaprawę tynkarska po obu bokach tak by otwór zwęzić