PDA

Zobacz pełną wersję : Odrolnienie



MichałZ
17-04-2010, 15:36
Mam pytanie. Wiem, wiem, czytałem mnóstwo o odrolnieniu.
Sytuacja wygląda tak:
Posiadam działkę rolną 9600 m2, w planie zagospodarowania jest zapisana jako ZL "czyli teren lasów". Rośnie tam kilkanaście samosiejek sosny, od malutkich po powiedzmy 10-15 letnie. Jakie są szanse na odrolnienie takiej działki całościowo a jakie na odrolnienie częściowe? Plan obowiązuje od 2006r.
Dodam jeszcze że miejscowy plan stanowi: "dopuszczalnym: tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej związanej z ww. funkcją leśną - leśniczówki"

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :):)

pchla169
20-06-2010, 19:08
Witam, szanse są, jednak po co odralniać całość??
trzeba wyznaczyć gdzie chcemy konkretnie żeby stał nasz domek, dac dla geodety, który obliczy powierzchnię jaką on zajmie na tej działce i odralniamy tylko to co pod domem, reszta zostaje, a i podatek mniejszy. Ja to mam już za sobą, problemów nie ma od tego stycznia, jednak warunek .. - min, 30arów, ale to jak widzę nie problem, sama odrolniłam w ten sposób właśnie w styczniu swoją działeczkę, tylko trzeba zezwolenie na wycinkę,myślę,ze nie będzie problemu, tyle że trzeba odsadzić :), ale to już według własnego porządku:)

Margoth*
20-06-2010, 20:59
No właśnie, po co odrolniać całość, jeśli dom zajmie tylko niewielką część całości? Tym bardziej że odrolnienie maksymalnie 500 m kw. jest za darmo.

aglig
01-07-2010, 14:16
Mylicie odrolnienie z wyłączeniem z produkcji rolnej . To są dwie różne sprawy.