PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie stropu a grubość wylewki



Mikołaj:)
18-04-2010, 09:24
Muszę ocieplić strop (terivę) w nowo powstającym budynku. Myślałem aby zastosować 15 cm twardego styropianu w dwóch warstwachi pokryć to wylewką z miksokreta. Na strychu będzie zbiór rzeczy wszelakich więc musi być tam podłoga. Strych nie będzie ogrzewany. I teraz mam pytania
1. Jakiej grubości powinna być ta wylewka a by nie łamała się pod wpływem chodzenia.
2. Czy taka wylewka nie będzie zbyt dużym obciążenia dla stropu i ścian które mam z betonu komórkowego nie najwyższych lotów?

Oczywiście na strychu jest konstrukcja dachu.
Coś takiego jak poniżej
http://www.dobry-dom.pl/static/images/notki/konstrukcja-dachu/dach3_b.jpg
Podwalina leżąca na stropie ma chyba 10 cm wysokości, więc kładąc 15 cm styropianu muszę ją przykryć i zalać wylewką. Jak należy właściwie to zrobić. Czy trzeba jaką folią je osłonić, czy też dylatację wokół ułożyć.?

Darpiot
18-04-2010, 12:10
U mnie w parterówce będzie 20cm styropianu (nie twardego) i 5cm wylewki ale nie z miksokreta tylko standard z gruchy.

Zbigniew100
18-04-2010, 14:25
Witam
15 cm styropianu to min, proponuję dać 20 cm.
Folia jest zbędna.
Styropian twardy, na to 5 do 5 cm wylewki cementowej.
Należy dać zbrojenie siatką zgrzewaną lub zbrojenie rozproszone. Dobrze jest też dać plastyfikator , zmniejsza skurcze wylewki.
Oczywiście dajemy dylatację od wszystkich elementów konstrukcyjnych.

Mikołaj:)
18-04-2010, 18:24
Witam
Folia jest zbędna.

Czyli co, porostu obłożyć podwalinę styropianem i oblać wylewką? Drewno przykryte betonem nie będzie jakość pracowało pod wpływem temperatury? Czy obciążenie 5 cm wylewką (w moim przypadku ok. 20 ton) dla stropu (teriva) i ścian konstrukcyjnych z betonu komórkowego nie jest zbyt duże?

Mikołaj:)
24-05-2010, 10:37
Podpowiedzcie jak to jest z tą podwaliną i murłatą (u mnie nie ma sciany kolankowej. murałata leży na stropie) Jeżeli murłata i podwalina ma 10 cm a styro + wylewka 20 to jak to zabezpieczyć? Obłożyć styropianem i oblać wylewką? Jak zakończyć wylewkę nad murałatą żeby nie "wyleciała" na zewnątrz :) Jakąś deską obłożyć?

Zbigniew100
24-05-2010, 13:38
Podpowiedzcie jak to jest z tą podwaliną i murłatą (u mnie nie ma sciany kolankowej. murałata leży na stropie) Jeżeli murłata i podwalina ma 10 cm a styro + wylewka 20 to jak to zabezpieczyć? Obłożyć styropianem i oblać wylewką? Jak zakończyć wylewkę nad murałatą żeby nie "wyleciała" na zewnątrz :) Jakąś deską obłożyć?
Co to za murłata co ma 10 cm ?
Tam , do skosa i tak nie dojdziesz , będzie wcześniej ślepa ścianka kolankowa.
Daj styropian i nadbij deskę

cezka
24-05-2010, 16:27
możesz też dać zamiast wylewki plyty osb np.20 ki -spokojnie można chodzić ,nakręcić je na konstrukcję,którą narysowałeś /jesli brakuje legarów- dołożyć/ a pod płytę na stropie położyć wełnę np. 15 kę i 5 kę na mijankę -prościej,cieplej,może i teniej/bez obciążenia/.