PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z2 pracownia STUDIO Z500



DorisN
10-06-2007, 19:41
Podoba mi się ten projekt czyli Z2 tylko że z podwariantem W+ http://www.z500.pl/index.php?wyszukiwanie=1&powierzchnia=&kondygnacje=&nazwa_projektu=
Czy ktoś buduje ten domek lub ma taki zamiar ?

kurkuma
11-07-2007, 11:15
Witam:)
Strasznie się cieszę, że budujesz ten domek (mam nadzieję, że nic się nie zmieniło). Ja po kilku miesiącach poszukiwań wybrałam właśnie z2:)
Wybrałam podwariant, którego jeszcze nie ma na stronie, tylko zlikwiduję balkon na poddaszu...Wstawiłabym rzut, ale jeszcze nie potrafię...może next time..
Na dzień dzisiejszy mamy warunki zabudowy, a budowa także na wiosnę - no chyba że dobiją mnie wcześniej wszelkiego rodzaju urzędnicy;)
A na jakim etapie jesteś? I czy wprowadziłaś jakieś zmiany?
Pozdrawiam :D

DorisN
26-10-2007, 07:58
Hej czy ktoś buduje Z2, link - http://projekty.z500.pl/projekt/z2.html
jeśli tak, to czy coś zmienialiście w projekcie i czy jesteście zadowoleni z projektu ?!

JAM
29-01-2009, 09:59
Witajcie,

szukamy i szukamy i ciężko nam znaleźć projekt, który spełniłby nasze wszystkie oczekiwania, niestety na projekt indywidualny nas nie stać, a najmniej zmian wymagałaby projekt z pracowni z500 - Z2 ,

Mam gorącą prośbę do Was, czy ktoś juz mieszka w domku zbudowanym wg projektu Z2?

Mam nadzieję, iz w najbliższym czasie i my zaczniemy kronikę naszej budowy.

Pozdrawiam
JAM
[email protected]

majkot
18-04-2010, 17:54
Co sądzicie otym projekcie.Czy to drogi dom w realizacji. http://www.z500.pl/projekt/z2.html.

majkot
19-04-2010, 07:34
Zastanawiamy się nad wersją z wykuszem i pustką nad salonem .Ogólnie szukam domu parterowego bez kuchni otwartej na salon.Tych projektów jest tak mało.Może ktoś z was ma jakieś dane.

Rolka83
19-04-2010, 09:37
ogólnie.. fajny domek. Czy drogi w realizacji?? nie mogę się na ten temat wypowiedzieć :) jak dla mnie to troche jest przekombinowany, troche jak labirynt ;) lepiej można by było zagospodarować miejsce.. zwłaszcza jeżeli chodzi o hol. Ale każdy ma inny gust. Jeżeli szukasz taniej w budowie parterówki to zobacz sobie na ten. Ma zamknietą kuchnie i nad salonem okna dachowe :)
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=164&a=396&sid=5

a tu już wybudowany:
http://www.domnahoryzoncie.pl/klub/index.php?s=Galeria_791

majkot
19-04-2010, 19:04
Ten irysek niezły,ale dla mnie zbyt nowoczesny.Pokąbinuję trochę z holem w z2 i powinno być ok .Zamist wc będzie spiżarnia.Na przeciw znajdzie się miejsce na garderobę,Wc przeniesione na drugą stronę .Wykusz w jadalni i dom poszerzony.Nad pustką nad salonem muszę się jeszcze zastanowić.

majkot
27-04-2010, 17:57
A może macie inne pomysły jak lepiej zagospodarować wejcie i hol?Może jednak ktoś zbudował ten domek?

IZA30
28-04-2010, 06:57
W mojej miejscowości został wybudowany ten domek,muszę powiedzieć,ze robi niesamowite wrażenie.Juz jest wykończony,ogrodzenie,elewacja....Zawsze jak koło niego przejezdzam zawsze sie za nim obejrzę:D Nie zastanawiaj sie BUDUJ!!

IZA30
28-04-2010, 07:00
Zastanawiamy się nad wersją z wykuszem i pustką nad salonem .Ogólnie szukam domu parterowego bez kuchni otwartej na salon.Tych projwktów jest tak mało.Może ktoś z was ma jakieś dane.

Zgadzam się ,bardzo mało jest takich projektów-sama szukam takiego z zamknietą lub częściowo zamknietą I Z WEJŚCIEM OSOBNO Z HOLU ...ale baaardzo mało jest takich projektów :( Nie jestem zwolenniczka KUCHNI OTWARTYCH...

bowess
28-04-2010, 08:32
Jakoś szczególnie drogi w realizacji ten projekt nie jest. Nawet powiedziałabym, że jak na "ozdobniejszy" dom, to wcale koszt nie taki duży. Wiadomo, że można taniej, ale przy pewnych założeniach co do wglądu, stylu, to ten projekt jest jednym z oszczędniejszych. Ceny ozdób na elewację, bo od nich głównie zależy efekt ostateczny, można sprawdzić choćby na allegro.

Ważna kwestia - czym będzie ogrzewany dom - decydujące, jeżeli chodzi o umiejscowienie i wielkość kotłowni. Może korzystniejsze okaże się wejście do kotłowni wprost z wiatrołapu, ale to z kolei gorzej jeżeli pomieszczenie to ma być również pralnią.

Nie zmieniałabym układu pomieszczeń w strefie wejściowej - wydaje mi się, że jest całkiem dobrze. Dodałabym choćby niewielką szafę w sieni - nigdy za wiele miejsca do wieszania cięższej odzieży i odstawiania codziennego obuwia. W ogóle mało jest miejsca do przechowywania - do rozważenia strych. Ponieważ dom jest nieduży, to i sypialnie są niewielkie i małe są w nich szafy. Na ubrania wystarczy miejsca, ale przydałoby się również miejsce na pościel, zasłony, firany na zmianę i inne - niektórzy mają tego naprawdę sporo, nie wspominając o książkach, płytach, kolekcjach figurek. :)

Co do urody domu - kwestia gustu. Śliczny domek czy super dom to zawsze domy ładnie wykończone, otoczone zielenią. Brak tynku - szara zaprawa, w której zatapia się siatkę, brak podbitek, sterczący tu i ówdzie styropian, z najpiękniejszego według projektu domu zrobią smutną budę. Do tego dochodzi efekt kontrastu - na osiedlu zabudowanym rozłożystymi domami z wielkimi garażami na froncie nasz dom już w trakcie budowy zwraca uwagę przechodniów, jako śliczny, uroczy.

Na koniec propozycja projektu przy założeniu ogrzewania gazem, bo mała kotłownia. Dużo skromniejszy, ale i dużo (70 tys.) tańszy. Kuchnia częściowo oddzielona, może być całkowicie - jeden kawałek ścianki do dostawienia. Myślę, że elewację można bardziej przyozdobić, zamienić słupy na kolumienki, zastosować okna z podziałami i wtedy efekt będzie bardziej w stylu dworkowym, jeżeli jest to ważne kryterium wyboru. Z tej samej pracowni - Z91.
http://www.z500.pl/Thumb.php?src=projekty-91-rzuty-z91_rzut1_0.jpg&size=340

majkot
29-04-2010, 17:07
Decyzja zapadła ,budujemy Z2.Podwariant 10tz wydłużony budynek plus wykusz.Dom będzie stał na 70ar działce Myślę że będzie dobrze wyglądał .Gdyby ktoś z forumowiczów chciał budować ten domek lub jest w trakcie budowy zapraszam do dyskusji.

majkot
18-06-2010, 18:16
Podnoszę temat.Jak na razie jesteśmy w trakcie załatwiania papierów.Chcielibyśmy zobaczyć ten dom w realu .My będziemy budować w lubuskim. Może ktoś już zdecydował się na budowę i jest w trakcie realizacji.

majkot
28-06-2010, 18:10
Papierologia nadal w trakcie załatwiania.Mamy nadzieję że uda się nam w tym roku postawić fundamenty.Chcemy zmieścić się z budową w kwocie 250000.Myślicie że to jest możliwe?Budował będzie mąż z kolegą.Jak najwięcej wkładu pracy własnej.

majkot
18-07-2010, 21:57
Szkoda że nikt nie buduje tego domku.A może jednak?

majkot
26-07-2010, 12:47
Projekt zakupiony. Podwariant 10 lustro .Papiery dalej nabierają mocy ,a ja głowię się nad tym czy zmieniać układ w holu. Może jakieś propozycje? Pomóżcie.

majkot
10-10-2010, 16:27
Po długich przemyśleniach i wpatrywaniu się w projekt ,nie zmieniam nic.Jeśli ktoś buduje z2 odezwijcie się.My ruszamy z budową w przyszłym roku.Wszelkie uwagi mile widziane.Krytyka też.

majkot
16-11-2010, 15:35
Właśnie otrzymaliśmy warunki zabudowy.Czekam na pozwolenie.Nie przypuszczałam ,że to się będzie tak ślimaczyć.Do tych urzędów to trzeba mieć anielską cierpliwość.

majkot
05-01-2011, 17:22
Pozwolenie na budowę jest. Przyłącza załatwione, można przechodzić do dalszego etapu.Aha ,zapomniałam o oblaniu zezwolenia .Trzeba to jak najszybciej nadrobić.Dobrze że jutro dzień wolny.Pozdrowienia dla wszystkich budujących!!!

Dombek
02-02-2011, 00:39
Jak tam zezwolenie oblane (oby nie dosłownie)?:rotfl: Co do projektu to niezły wybór. Oczywiście jest to pojęcie względne, bo co dla jednego będzie niezłe to dla innego nie do przyjęcia. Ale jak na mój gust dobry wybór. Zresztą jestem na etapie szukania projektu i Z2 znajduje się na mojej krótkiej liście. (wariant Z2f + L40). Generalnie projekt jest b. ładny dla oka, a rozkład wnętrz funkcjonalny i wygodny. Brakuje może garderoby, a i sypialnie nie są za wielkie, ale na tej powierzchni zabudowy, przy tym metrażu oraz przy tej wielkości salonu trudno o bardziej funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń. Jedyny mankament w wersji podstawowej oraz w twojej (czyli rozumiem Z2 L+w) jest wc przy kuchni. W mojej ocenie totalna porażka. Właściwie to jest to raczej miejsce na spiżarnię. Na szczęście w wariancie Z2f +L40 zostało to już poprawione.
Tak na marginesie to mimo, że forum muratora czytam od lat to zdaje się, że jest to mój dziewiczy wpis. No ale kiedyś musiał być ten pierwszy raz…
Pozdrowienia i owocnego budowania.
:bye::bye::bye:

Dombek
04-02-2011, 15:54
Majkot tak oblewa pozwolenie na budowę, że zapomniała chyba wrócić do trzeźwych nie mówiąc już o forum. :D
41628No dobra. Moja propozycja ze schodami przy wejściu, dołożeniem ściany wew. nośnej i przestawieniem kominka. Wersja taka może być dla rodziny wielopokoleniowej. Oczywiście potrzeba wydłużyć sień miej więcej o 0,5 m. Nie wiem tylko czy wchodząc po schodach na górę człowiek się wyprostuje w części nad sienią.:lol2:

majkot
10-07-2011, 14:19
Jesteśmy już na etapie ścian.Ponieważ planujemy strop z płyt żerańskich muszę zdecydować o umiejcowieniu schodów.Nie chcę schodów w salonie.Chcę schody bardzo proste zbliżone do młynarskich .Gdzie je umiejscowić .Pomóżcie.

InezDomyKanadyjskie
15-10-2011, 08:52
Polecam obejrzenie tego domu w trakcie budowy na blogu:
http://www.domykanadyjskie3.mojabudowa.pl/

majkot
16-10-2011, 12:55
Dzięki na namiary ,ale już tu byłam.Właśnie jesteśmy na etapie krycia dachu.Domek coraz bardziej mi się podoba.Dodam ,że budujemy sami tj mąż z dwoma znajomymi i niedawno poznany cieśla.Do tej pory koszt budowy to 110tys z tego 20tys na różne dodatkowe duperele.

kropka9011
20-01-2012, 11:14
Ja jestem na etapie poszukiwań projektu, bo do budowy to jeszcze długo ale dziś znalazłam właśnie z2, jest niesamowity... oczywiście kilka przeróbek koniecznych ale to w każdym projekcie trzeba się z tym liczyć. A może ktoś wrzuci jakieś fotki z budowy???

InezDomyKanadyjskie
22-01-2012, 14:17
A może ktoś wrzuci jakieś fotki z budowy???

Z2 skończony

NieJan
23-09-2012, 09:52
W tej wersji, z taką drewnianą elewacją, tarasem, kolumnami, jednoskrzydłowymi oknami, trójkątnym oknem nad wejściem, burą papą w płatkach zwaną gontem bitumicznym Z2 całkowicie stracił swój urok, zupełnie mi się w tym wykonaniu nie podoba :( Jakby zupełnie inny dom, i ani krzty dworkowego charakteru, o który w tym projekcie przecież chodzi. :o