PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty G-K na poddasze-z jakim zapasem materiału zamawialiście



sako33
19-04-2010, 16:05
Jestem przed zamówieniem płyt G-K na poddasze. Interesuje mnie z jakim zapasem materiału w stosunku do całkowitej powierzchni montażowej, zamawialiście te płyty. Zdaję sobie sprawę, że poddasza są mniej lub bardziej skomplikowane w związku z tym na jednym jest więcej odpadów na innym mniej. Ale może jest jakaś średnia. Jakie są wasze doświadczenia.

Trociu
20-04-2010, 13:35
kartka i ołówek w rękę. Rozmiar płyty znany, wymiary i układ pomieszczeń również, więc już krok do zaplanowania i rozrysowania rozmieszczenia płyt - a z tego to już tylko dodawanie i ilość płyt znana. Dorzucisz do tego z 5% zapasu i będzie ok.

Laschlo
21-04-2010, 13:05
Nie wiem jaka jest średnia,ale tak jak pisał Trociu przy znanych powierzchniach można to rozliczyć.Moi wykonawcy przedstawili mi dokładne zapotrzebowanie konkretnych płyt kg (na podstawie częsciowej i łacznej powierzchni pomieszczeń mieli rozrysowane wszystkie płyty).Dodatkowo ze względu na odległość i koszt transportu dokupiłem chyba trzy płyty.Fakt,że ze względu na dwuspadowy dach odpad był minimalny.