PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor dachówki?



urbit
15-02-2004, 17:10
Chce położyc na dach ceramiczną dachówke wiekora ale cały czas sie zastanawiam jaki kolor?Czy tradycyjny czerwony czy czarną z połyskiem?Prosze doradzcie coś?

ozzie
15-02-2004, 17:25
my kladziemy dachowke Huguenot fenal (ceramiczna francuska) HP 10 kolor grafit, jest piekna.

urbit
15-02-2004, 18:00
Ozzie-Juz nie tyle mam problem z firmą co z kolorem.Będziecie zakładać rozumiem również czarną dachówke i jak wam sie ogólniepodoba wyglad dachówki w kolorze czarnym bo według mnier pierwsza klasa.Widziałem na paru budynkach połozenego czarnego robena i wyglądało super z tym ze wiadomo jak do każdego budynku trzeba dobrać do dachu odpowiedni kolor tynków zewnętrznych.Ja zamierzam miec tynki w kolorze jasno żółtym,wiec myśle że będzie ładnie pasowało do czarnech dachówki.Kominy mam mieć z ciemnego klinkieru.

Żaba
15-02-2004, 18:23
My również będziemy mieć czarną dachówkę, a do tego żółte tynki ( w intensywnym odcieniu). Kominy i słupy (projekt Przytulny D-12a) prawdobodobnie grafitowe, ale jeszcze się zastanawiamy. Mnie osobiście nie podobają się czerwone dachówki, a ponadto ich wygląd po kilku latach na Śląsku pozostawia wiele do życzenia.

ryby
15-02-2004, 18:46
My planujemy czarną cementówkę Braasa ale okna w okleinie drewnopodobnej. No a tynki jasne.

Iras
15-02-2004, 19:03
Czarna czy ciemny grafit - rewelacja. Do tego koloru dachu pasuje b. jasny piasek elewacji i białe okna.

mik99
15-02-2004, 19:27
Widzę, że do mniejszości należę IBF Rzymska ceglasta, ale w połączeniu z drewnianymi elementami domku w kolorze jasnego brązu z zachowaniem słojów, ma wyglądać ładnie...

urbit
15-02-2004, 20:12
mi tez sie wydaje ze czarna dachówka jest ciekawa i dopiero staje się popularna