PDA

Zobacz pełną wersję : Firma do zaprojektowania i instalacji pompy ciepła (dolne źródło kolektor pionowy)



Magdalllena
21-04-2010, 11:50
Witam,
rozpoczynamy właśnie budowę domu jednorodzinnego parterowego 160m2 +40m2 garaż, jako źródło ogrzewania po wielu miesiącach namysłow i rozmów z właścielami takich zródel ogrzewania, wybraliśmy pompę ciepła dolne źródło, z kolektorem pionowym. Niestety zaden z naszych znajomych nie polecał swoich wykonawców.
Mąż znalazł więc firmę z Bydgoszczy Ciepło-Dom która oferuje kompleksową usługę:
- wykonania projektu geologicznego i projektu kotłowni
- wykonania dolnego źródła energii wraz z gruntowym wymiennikiem ciepła
- montaż pompy
- montaż instalacji centralnego ogrzewania podłogowego
- uruchomienie instalacji grzewczej z pompą ciepła


Są przedstawicielami Danfosa i zaproponowali nam pompę Danfoss DHP-H OPTI PRO przy czym zaugerowali 4 odwierty po 50 m.
No i tu zaczęły się moje wątpliwości. Z tego co czytam, to korzystniejsze są głębsze odwierty w mniejszej ilości ze względu na 1. ich odpowiednie rozłożenie i po 2. ze wzgl. na to, ze podobno pierwsze 10m nie pracuje.

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia ze współpracy z tą firmą?

A może ktoś może polecić innego kompleksowego wykonawcę z Łodzi lub okolic? nadmieniam tylko, ze już byliśmy u przedstawiciela Danffosa w Bełchatowie, ale pan w odpowiedzi na pytanie o doświadczenie w tych instalacjach powiedział, ze robią 1 pompę rocznie.....

Pozdrawiam,
Magdalena

rwxw
22-04-2010, 13:05
Napisz jakiej mocy ma być ta pompa, to można będzie coś odpowiedzieć o odwiertach. To, że pierwsze 10m nie pracuje nie jest do końca prawdą, bo np. klimaw ma odwierty po 10m i jest dobrze:
http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Aldetql4KVOQdFFqVXROUDBJZGtJNnF6OXRvMDVNN VE&hl=en
Ważniejsza jest całkowita długość kolektora i dopasowanie tego do mocy pompy. Może mają taki sprzęt, że tanio wiercą do 30m ? Na razie z powodu 30m nie dyskwalifkowałbym wykonawcy, lecz prowadził dalej casting. Zbierz parę ofert, to może i cena spadnie...

Marek Pomorski
20-05-2010, 22:30
witam, spróbuj skontaktować się z firmą ALTERMA. Nie zaszkodzi zapytać, oczywiście istotna kwestia czy wybrałaś już jakąś konkretną pompę ciepła. Ale nie zaszkodzi zapytać

Grem
27-05-2010, 23:56
Witam,
rozpoczynamy właśnie budowę domu jednorodzinnego parterowego 160m2 +40m2 garaż, jako źródło ogrzewania po wielu miesiącach namysłow i rozmów z właścielami takich zródel ogrzewania, wybraliśmy pompę ciepła dolne źródło, z kolektorem pionowym. Niestety zaden z naszych znajomych nie polecał swoich wykonawców.
Mąż znalazł więc firmę z Bydgoszczy Ciepło-Dom która oferuje kompleksową usługę:
- wykonania projektu geologicznego i projektu kotłowni
- wykonania dolnego źródła energii wraz z gruntowym wymiennikiem ciepła
- montaż pompy
- montaż instalacji centralnego ogrzewania podłogowego
- uruchomienie instalacji grzewczej z pompą ciepła


Są przedstawicielami Danfosa i zaproponowali nam pompę Danfoss DHP-H OPTI PRO przy czym zaugerowali 4 odwierty po 50 m.
No i tu zaczęły się moje wątpliwości. Z tego co czytam, to korzystniejsze są głębsze odwierty w mniejszej ilości ze względu na 1. ich odpowiednie rozłożenie i po 2. ze wzgl. na to, ze podobno pierwsze 10m nie pracuje.

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia ze współpracy z tą firmą?

A może ktoś może polecić innego kompleksowego wykonawcę z Łodzi lub okolic? nadmieniam tylko, ze już byliśmy u przedstawiciela Danffosa w Bełchatowie, ale pan w odpowiedzi na pytanie o doświadczenie w tych instalacjach powiedział, ze robią 1 pompę rocznie.....

Pozdrawiam,
Magdalena


Witam,

Miałem podobny problem. W końcu sam zacząłem montować pompy ciepła. Ponieważ przeszedłem wiele szkoleń, między innymi u producenta sond firmy ASPOL z Łodzi wiem, że firma która miałaby urządzenia wiertnicze, fachowców do odwiertów oraz specjalistów od podłogówki oraz od samych pomp ciepła miałaby gigantyczne koszty utrzymania. Dlatego większość firm montujących pompy ciepła korzysta z wyspecjalizowanych firm podwykonawczych. Sam kontaktuję Inwestora z kilkoma firmami podwykonawczymi polecanymi przez innych klientów i osobiście tylko instaluję i uruchamiam pompę wybraną z kilku również przez klienta.
Wychodzi najtaniej dla InwestoraKoszt odwiertu, osadzenia sondy i doprowadzenia do budynku to ok. 75 zł za metr. Faktycznie nie tyle głębokość a łączna ilość metrów odwiertów ma istotne znaczenie dla wydajności dolnego źródła. Chyba, że wiercimy bardzo głęboko; co 100 mwtrów temperatura ziemi wzrasta o ok. 1 stopień.
Sam jestem również z okolic Łodzi i jeśli bedziecie mieli jakieś wątpliwości chętnie pomogę. Jedna uwaga na początek. Bardzo istotna jest termoizolacja budynku i precyzyjne obliczenie zapotrzebowania na moc pompy.
Pozdrawiam,
Grem

Obara
16-08-2016, 13:48
Firmę CIEPŁODOM z OSIELSKA odradzam.
Zbyt wiele pisać, żeby określić, jakim człowiekiem jest właściciel firmy - Pan Waldemar. Kłamie, nie dotrzymuje terminów, pracownicy przyjeżdżają na budowę, po czym wracają do firmy, bo nie wiedzą co mają robić. ŻENADA.
Żałuję każdej wydanej złotówki.
Na szczęście jest umowa, sąd i tam będę dochodził swoich praw.

Konsultant Viessmann
16-08-2016, 14:27
Witam, ja polecam skontaktować się z naszymi zaprzyjaźnionymi firmami: wpisz TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/najblizszy-partner.html) kod pocztowy i wyszukaj najbliższego instalatora.

Poczytaj również o warunkach gwarancji na naszej urządzenia i o serwisie.
TUTAJ (http://webapps.viessmann.com/refdb/?lang=pl&country=pl,de)znajdziesz też bazę referencji.
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania