PDA

Zobacz pełną wersję : Nielegalny odpływ szamba?



Jolarda
22-04-2010, 08:39
Witam!
Ostatnio zauważyłam dziwną rurę biegnąca pod ziemią od sąsiada do rzeczki która płynie przez moją działkę. Podejrzewam, że to od szamba, ale nie jestem pewna. Sąsiad nie obecny. Zamierzamy niedługo zacząć się budować, a nie chcę zacząć wojny z sąsiadem nie będąc pewną o co chodzi z tą nieszczęsną rurą! A jak Wy myślicie co to może być?
http://lh3.ggpht.com/_KsRUo7AGs_4/S8_8DyTIzcI/AAAAAAAAAB0/SuX8ho1kYhs/02.01.2010%20284.jpg

Trociu
22-04-2010, 12:11
może być zrzut z szamba ale może też być odprowadzenie deszczówki.
Gdyby jednak miało to być szambo, to chyba bardziej by się maskował.

Jolarda
22-04-2010, 13:53
Może tego na zdjęciu nie widać, ale szambo znajduje się ok 3metrów od rzeczki. Kolor rury odpowietrzającej szambo jest taki sam.

alphatom79
22-04-2010, 14:05
A nie lepiej zapytać się grzecznie sąsiada ? Może wyjaśni do czego ta rura służy a nie od razu szukać jakiś niezgodności.

Jolarda
22-04-2010, 15:20
Ja bardzo chętnie bym się zapytała co to za ruta, ale od ponad pół roku nikt tam nie bywa.

boratom
22-04-2010, 15:47
Sprawdź czy to nie jest odpływ deszczówki zanim rozpętasz wojnę z sąsiadem!

Jolarda
22-04-2010, 18:50
Tak oczywiście, załatwię to dyplomatycznie. Też zastanawiałam się czy to odpływ deszczówki, ale to nie to. Tam gdzie to okno jest oparte o budynek jest szambo, na razie go nie użytkują, więc nie ma problemu. Ta rura była wcześniej ukryta, nie było jej w ogóle widać.

Trociu
26-04-2010, 13:18
Może tego na zdjęciu nie widać, ale szambo znajduje się ok 3metrów od rzeczki. Kolor rury odpowietrzającej szambo jest taki sam.
Bo to standardowy kolor rury kanalizacyjnej zewnętrznej. Więc pewnie dlatego kolory się pokrywają.
Nie ma tam jakiegoś włazu do szamba - może zajrzyj do środka i zobaczy ile tam dziur jest?

Nemadia
26-04-2010, 13:53
Skoro mówisz że niedawno odsłonięta i faktycznie widać że ziemi trochę się osunęło to można mieć podejrzenia co do nielegalności takiej instalacji. Aczkolwiek ja byłabym ostrożna bo naprawdę nie chce mi się wierzyć w to że ktoś może nie myśleć aż tak żeby odprowadzać szambo do rzeki. Wygodniejszym pomysłem i nie do odkrycia byłoby odprowadzenie tego w ziemię

storczyk16
26-04-2010, 16:38
pomocyyyyyy....sytuacja jest taka ze ktorys z sasiadow moich (jest ich 2) prawdopodobnie przebil dren odwadniajacy i tam wpuscil szambo..ktore zaczelo pokazywac sie na mej dzialce,gdyz woda to nie jest typowa jak dawniej tylko jeden syf widac ze to szambo,,co ja mam zrobic?bylam w gminie 2x juz i tylko wzruszyli ramionami,,jak to sprawdzic ktory sasiad sie tak wbil w dren_ kto sie tym zajmuje fachowo_co mam zrobic teraz gdzie szukac pomocy,

Jolarda
26-04-2010, 18:14
Fachowiec potwierdził nasze przypuszczenia. Planujemy zatkać rurę "na amen" i zgłosić do ochrony środowiska.

storczyk16
27-04-2010, 07:12
Jolarda a kto wam to sprawdzil?ktos z gminy?do kogo poszliscie z tym?

alphatom79
27-04-2010, 07:55
Oj to się będzie działo, sąsiad to chyba jakąś karę dostanie ??

Jolarda
27-04-2010, 08:20
Powiem tak znajomy z nadzoru budowlanego i niemalże wszyscy zanurkowaliśmy w na szczęście pustym szambie sąsiada. Jak sytuacja się rozwinie to dam znać co wynikło. Postaram się zgłosić to jak najbardziej anonimowo.

storczyk16
27-04-2010, 10:55
noo tak kara to minimum 5tys za wylewanie takie,a co mi poradzicie?????jak sprawdzic dreny czy sie ktos wbil?kto ma mi to zrobic?

Trociu
27-04-2010, 13:04
noo tak kara to minimum 5tys za wylewanie takie,
Nie chcę nikogo bromić, ale na razie to nie ma chyba mowy o jakiejś karze, bo do wylewania nie doszło. Jest jedynie instalacja, która może świadczyć o chęci wylewania.
A może sąsiad planuje na przyszłość wykorzystać szambo jako zbiornik na deszczówkę i tą rurę ma na przelew, aby jesienią mu nie zalewało ogrodu tylko ładnie wypływało do rzeczki.

storczyk16
01-05-2010, 09:37
no wylewanie to prawdopodobnie jest,poza tym byl facet z gminy i sasiedzi maja sie okazac o wywoz szamba,pokazac faktury,wiec jak cos to na lewo musza jakies kombinowac wstecz zaswiadczenia..rure ma odprowadzona fakt ze na swoim ale ja jestem ponizej ich.wiec od nich tez pewnie scieka mi na dzialke..nie chce by kary dostali nie oto chodzi ,,tyle by od czasu do czasu tez wywozili.3 x w roku nawet jak wywioza to zawsze cos..

storczyk16
06-05-2010, 14:20
witajcie,,u mnie sprawa zakonczyla sie juz na tym ze po okazaniu sie sasiadow czy wywoza szamba--a wiadomo ze nie i nie maja faktur.,jest nakaz zawarcia umowy z wywozem szamb 2 x w roku i przedstawianie faktur,,ciesze sie bardzo mam nadzieje ze cos to zalatwi choc troche i nie bedzie wyplywac az tak chociaz jak do tej pory,pozdrawiam

Trociu
08-05-2010, 20:49
witajcie,,u mnie sprawa zakonczyla sie juz na tym ze po okazaniu sie sasiadow czy wywoza szamba--a wiadomo ze nie i nie maja faktur.,jest nakaz zawarcia umowy z wywozem szamb 2 x w roku i przedstawianie faktur,,ciesze sie bardzo mam nadzieje ze cos to zalatwi choc troche i nie bedzie wyplywac az tak chociaz jak do tej pory,pozdrawiam
No to załatwiliście tylko tyle, że przez 10 miesięcy będą robić jak robili a dwa razy do roku będą sobie wybierać te najgorsze, co na dnie zostaje ;)