PDA

Zobacz pełną wersję : a ?ciana ceglana?



11-05-2002, 21:19
nie wiem, czy dobrze ją nazywam, ale chodzi mi o ścianę w wpokoju ew. kuchni z żywej cegly (lub klinkieru)
co myslicie o tym? czy bardzo zobowiazuje i "wiąże" stylowo.czy jest jednak uniwersalna?
jedna, a moze wiecej w jednym pomieszczeniu?
jakie wrazenie powoduje? (przytulnosci, nastroju, zimna)
jak to się technicznie robi?
myśleliscie o takich ścianach?
:roll:
opal

bigmario4
12-05-2002, 13:36
Widziałem taką ścianę w Niemczech.Wyglada rewelacyjnie(coś a la pruski mur)Naprawdę ciekawe a robi się tak jak zwykłą ceglaną tylko fugi muszą być idealne.

Alanta
13-05-2002, 08:05
Byle nie czerwona, bo moze wywołać agresję. Ja u siebie robię elementy z żółtego klinkieru. Jak się znudzi, zawsze można otynkować :smile:

13-05-2002, 08:51
Jak to elementy?
mozesz powiedziec jak to wygląda/ :smile:

Alicjanka
13-05-2002, 09:06
Przepatrzyłam większość dostępnych cegieł, bo mam zamiar zrobić sobie taką ścianę. I tak polska czerwona cegła za 60gr, bardzo często jest popękana, niejednolitego koloru i trzeba by ją było gruntować specjalnymi preparatami, żeby nie chłonęła brudu. Też mi się podobają jasne cegły. Ostatnio zainteresowałam się ofertą firmy Hansen, bo na te "stare" typy cegieł mają niższe ceny niż CRH. Natomiast wydaje mi się, że obecność takiej ściany w domu narzuca w pewnym sensie styl wnętrz - nie pasowała by do nowoczesnych, "sterylnych" pomieszczeń, ani też "kwiatowych" stylów angielskich na ten przykład. Pasuje natomiast do tego "śródziemnomorski" styl, czyli dużo naturalnych materiałów, ceramika, drewno, ciepłe kolory.

kodi_gdynia
14-05-2002, 06:29
Wpadnę w ten wątek i powiem coś od siebie.
Ściana z cegły najlepiej klinkierowej to jak dla mnie super pomysł. Minusów jest kilka - koszt wykonania, materiał i ten chyba najbardziej uciążliwy to utrzymanie w czystości.

Co do kolorów to nie reagował bym tak gwałtownie jak Alanta. Jest to kwestia gustu. Osobiście mam kawałek takiej ścianki w mieszkaniu w bloku /jest ciemna czerwień/ i jest ok. Jestem uprzedzony do żółtej, ale to chyba z racji tego że po drugiej stronie ulicy developer postawił chyba już ze 20 budynków wielorodzinych i wszystki elewacje do wys. 1/2 budynku mają żółty klinkier.

Co do klimatu. Tak jak mówiłem mam taką małą ściankę u siebie, jednocześnie preferując taką zimną, estetyczną, nowocvzesną formę meblowania. Według mnie to wcale się nie gryzie. Oczywiście trzeba uważać gdzie sią ją stawia, ale mając trochę wyobraźni można przewidzieć jaki będzie efekt końcowy.

Jestem zwolennikiem tego rodzaju ścian w domu, choć optymalnie według mnie wygląda jakiś drobny element z klinkieru, niż duże m2 ścian.

/Dla odważnych/
Co do ścian to można wzorem mojego kolegi zastosować tzw. tandetę. W łazience miał takie badziewie /różne kolory i wielkości kafli, wystające cegły, itp./ gorzej niż na wsi /nie ujmując wsi/, ale było coś w tym. Nie mój styl, ale może warto się zastanowić.

Pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2002-05-14 07:31 ]</font>

aziel
14-05-2002, 07:48
Widziałem cegłę która naśladowała starą, czy też "tandetną" z firmy Patoka. Wstawiona umiejętnie w elewację wyglądała super. Do wewnątrz też można by ją wkomponować.

Alanta
14-05-2002, 08:35
Elementy, tzn. chcę murować ścianki szafek w kuchni, mam zrobioną podmurówkę pod duże akwarium w pokoju dziennym i.t.d. Dużych ścian się trochę boję, mam mały domek i mogłyby zbyt dominować. Czerwonego koloru we wnętrzach generalnie nie lubię. Wydaje mi się, że ściany z klinkieru komponują się ze wszystkimi stylami, zarówno techno, jak i wiejskim, mamy jeszcze eklektyzm, czyli pomieszanie stylów :smile: byle z umiarem...
Opal, zobacz na priv...

Alicjanka
14-05-2002, 09:07
Ja będę (prawdopodobnie) mieła całą jedną ścianę na środku salonu ceglaną i dlatego, żeby nie zdominowała mi pomieszczenia, skłaniam się ku delikatnemu kolorowi (czyli bardziej istotna byłby tu sama faktura cegły). Chcę także, żeby elementy wykończenia kominka były zrobione z tej samej cegły.

14-05-2002, 09:10
Alanto,
nie bardzo wiem, gdzie mam zajrzec :roll:
pomóż!!
opal

Alanta
14-05-2002, 09:13
Zobacz do "prywatne wiadomości" w górnym prawym rogu strony, pisałam do Ciebie

14-05-2002, 09:23
nic nie przyszlo :sad:
ale sprawdze znowu...

17-08-2002, 21:45
Podnoszę wątek, bo ściana wciąz chodzi mi po głowie. Nie chcę takich płytek jak do elewacji zewnętrznej-za ciezko jak dla mnie. A nie mogę znależć odp. cegiel. Czy ktoś wie, gdzie szukac? Dzieki.

bigmario4
18-08-2002, 20:40
Widziałem taką ścianę z cegły rozbiórkowej,oczywiście wyczyszczonej-wyglądało to super.Cegła zostala wmurowana w belki drewniane(pruski mur)jasna cegla,jasne drewno wszysto wyglądało lekko i przyjemnie.Mario

ewa
19-08-2002, 13:45
My planujemy ciąć cegłę rozbiórkową. Klinkier jest za ładny.
A na targach widziałam firmę robiącą płytki z cegieł rozbiórkowych. Tylko nie pamiętam cen. Ale wyglądały fajnie.
Mogę poszukać folderu.

19-08-2002, 21:30
ewa, jak to ciąć, możesz coś więcej powiedziec?
u mnie jest taka kwestia, ze ta ściana jest kominowa.czyli będzie i tak z cegły, ale nie można tego tak zostawić.

bigmario4
19-08-2002, 22:10
Najlepiej tarcza diamentowa,moze byc zalożona na zwykłą"krajzegę"ale lepiej jezeli będzie chlodzona wodą(mniej pyłu)i lepsza jakość.Mario

19-08-2002, 22:27
Kochani,
ale czy ja mam rozumieć, że z tego się tworzy po prostu płytki do obłozenia tego muru, ktory jest?
Czy to się czesto stosuje? Jak z zaprawą? Dzięki.
:smile:

ewa
20-08-2002, 11:10
Właśnie tak. Tylko trzeba znaleźć ładne cegły. A to już może być problem. My mamy ścianę (również kominkową) wymurowaną z bet. kom. Na salon pójdą płytki "zewnętrzne" - nie będą tynkowane ani malowane; a po drugiej stronie (czyli kuchnia) będą płytki "z wewnątrz" cegły - będą malowane więc mogą być troszkę brzydsze.
Domyślam się, że piła musi być porządna, żeby nie zniszczyć cegły. Jeżeli się uda będziemy ciąć cegłę na 4 "plastry".

20-08-2002, 11:31
ewo, jakiej cegły będziesz uzywac?

ewa
21-08-2002, 07:46
Jeszcze nia mam pojęcia. Zwykłe cegły budowlane się nie nadają bo są za kruche i niezbyt ładne. Chcemy uzyskać efekt starości więc najlepsze byłyby cegły rozbiórkowe. Tak szczerze to jeszcze się tym nie martwimy bo oklejanie planujemy na przyszły rok. Postaram się nie zapomnieć o namiarach na firmę od "ciętych" cegieł. Wybór mieli spory. Co prawda napewno wyszłoby drożej niż cięcie we własnym zakresie. Ale może warto?

21-08-2002, 08:34
Ewo, a czy można gdzies zobaczyć ich ofertę?

bigmario4
21-08-2002, 19:18
Z cegłami to jest tak:z wierzchu jest ładna a po przecięciu środek może mieć gorszy,źle wypalony lub źle wymieszany.Myślę że trzeba szukać cegieł elewacyjnych są lepsze jakościowo a tańsze od klinkieru.Mario

ewa
22-08-2002, 07:57
Opal od wczoraj przekopuję stosy folderów w mieszkaniu w poszukiwaniu TEGO jednego.
Mario właśnie dlatego, że środek jest gorszy to części zewnętrzne pójdą na ścianę nietynkowaną a wewnętrzne tam gdzie chcę mieć tylko fakturę cegły. W ten sposób z jednej cegły powinny wyjść 2 płytki do salonu i 2 do kuchni. Według mnie spora oszczędność. A cegły klinkierowe są jak na mój gust "za ładne". Chyba, że właśnie robione ze starych cegieł.

22-08-2002, 08:11
ewo, będziesz malować je?

ewa
30-08-2002, 19:38
Przepraszam, że długo nie odpowiadałam ale dopiero dzisiaj dorwałam się do komputera. Od strony kuchni płytki planuję malować. Tu pójdą te z wewnątrz cegły więc nie będą miały już oryginalnego wyglądu. Ale po pomalowaniu zostanie faktura cegły co też dobrze wygląda. Poza tym cegły w kuchni i tak trzebaby czymś zaimpregnowć żeby nie łapały różności z powietrza.

KASIK
31-08-2002, 09:51
ZAWSZE MOŻNA OBŁOŻYC ZWYKŁĄ ŚCIANĘ PŁYTKAMI KLINKIEROWYMI

ewa
02-09-2002, 12:04
Kasik no właśnie w tym problem, że jeszcze nie znalazłam płytek klinkierowych które wyglądałyby jak prawdziwa, stara cegła. :sad:
Gdyby takie były to pewnie nie planowałabym zabawy z cięciem cegieł.

02-09-2002, 12:40
ewo,
a jak własnie z impregnacją tego interesu zamierzasz. nie mam pojęcia , jak czyści się cegly-czy to tradycyjne czy to klinkierowe?
pozdr :smile:

ewa
03-09-2002, 07:30
Jest podobno jakiś specjalny środek który zatyka pory cegieł. Przydatny zwłaszcza w kuchni gdzie unosi się więcej różności.
Gdzieś o nim czytałam. Niestety w tej chwili jesteśmy w fazie wykończeniowo-przygotowawczej do przeprowadzki więc w domu delikatnie mówiąc Sajgon i nic nie mogę znaleźć :smile:

dobrzykowice
03-09-2002, 15:51
słuchajcie ludziska a przede wszystkim ludziska z Wrocławia, za tydzień przy ul. Piłsudskiego otwarty zostanie nowy salon meblowy w miejsce benettona. W salonie tym została wybudowana ściana z cegieł wg. proj. mojej połowicy (samochwała, samochwała :smile:) dla mnie bomba ale ja raczej nie jestem obiektywny, myslę jednak że warto tam będzie zajrzeć, moze podsunie Wam jakieś nowe pomysły ?

03-09-2002, 18:44
Łatwo Ci powiedzieć. Ja nie jestem z Wrocławia.:smile: Czy dysponujesz zdjęciem tego projektu?
Pozdr

ewa
04-09-2002, 07:32
Ja też nie. I też proszę o zdjęcie jeśli to możliwe.

KASIK
04-09-2002, 09:01
A PŁYTKI KLINKIEROWE KORZILIUS-NIEMIECKIE?-STRUKTURALNE, BEZ ZADNYCH SZKLIWIEŃ-WYGLĄDAJĄ NIEŹLE

dobrzykowice
04-09-2002, 13:19
OK postaram sie pstryknąć jak najszybciej parę fotek i wam podeślę.
KASIK A TY ZNOWU KRZYCZYSZ?

ryszardtom
05-09-2002, 00:01
Wtrącam się. Mam w mieszkaniu! a ściślej w kuchni w bloku ścianę z połówek zwykłych cegieł już od 10 lat. Nic im nie potrzeba. Zrobiłem tak, że wymurowałem ściankę z cegieł zwykłych poprzecinanych w połowie z długiego boku ale murowałem na płask ( brak miejsca - mieszkanie a nie dom ), zrobiłem grube fugi - palcami wygładziłem zaprawę, po wyschnięciu pomalowałem zaprawę pędzlem na odpowiedni kolor, potem wszystko dwa rady lakierem bezbarwnym (półmat) i uzyskałem efekt oczekiwany zarówno przez siebie jak i ze strony totalnie zaskoczonych gości - aplauz (szczery).
I nie wyszukuwałem dla efektu (zamierzonego) żadnych "dziwnych" cegieł tylko zwykłe.
rysio

ewa
05-09-2002, 07:42
Czy mogę zapytać czy to były takie "zwykłe" zwykłe cegły? Te w składach są potwornie kruche i boję się czym wytrzymają cięcie.
No i jeszcze czym je ciąłeś? Wystarczy zwykła piła tarczowa na stojaku czy musi być taka opuszczana z góry (taką opinię słyszałam).

05-09-2002, 08:05
poza tym, te cegły które ja ostatnio widuję są kruche i mają nieciekawy kolorek.

ryszardtom
05-09-2002, 21:22
Były to jak najbardziej zwykłe cegły czerwone ( no może ceglane), jak to mężczyzna o kolorach, tak trochę ale naprawdę niedużo przebrane.
Chodziło mi o jak najnaturalniejszy efekt , ale wymyśliłem słowo!
I trochę były i są siermiężne.W tym sprawa.
CIĘCIE - cieły się naprawdę kiepsko ale miałem tą przewagę nad Wami, że nie budowałem ściany tylko licowałem więc pod spodem jest "masakra" ale co mi tam. W każdym razie nie dawałem ( jednak) żadnych utłuczonych typu 1/3 itp.
Acha w swym lenistwie jeszcze ich ponownie nie malowałem i ...nic. Myję, przecieram i stją:smile:.
Rysio

ewa
06-09-2002, 07:41
To pocieszasz mnie bo ostatnio mi wmawiano, że nie da się przeciąć takie zwykłej cegły. A ja się uparłam na taką ścianę i już :smile: Oklejanie będziemy robic w przyszłym roku więc może cud się zdarzy i znajdę jakieś lepsze gatunowo ceglaste cegły.

09-09-2002, 21:44
cegiel klinkierowych nie powinno sie impregnowac

dziuba
10-09-2002, 09:11
A dlaczego nie impregnować???? Jak ja chcę kuchnię murować??? jak to później myć???

ewa
16-10-2002, 07:07
Znalazłam folder - ale w trakcie przeprowadzki wpadł w "czarną dziurę" i potrzebuję troszkę czasu na ponowne odnalezienie go :sad:
Ale wczoraj dowiedziałam się, że w Kadynach jest cegielnia która wszystko robi na zamówienie. Robią nawet cegły do pruskiego muru i imitacje starych cegieł. Z wymiarami też nie powinno być problemu. Czyli pewnie takie cegły - płytki powinni też zrobić?
Postaram się zdobyć ich namiary i wywiedzieć w temacie.

mirzaw
20-10-2002, 10:58
Witajcie
Ja taką cegłę będę miał u siebie w domu. Jak ją zrobie to wyśle zdjęcie.
Cegły DURHAM - Wienerbergera.
Pozdrawiam
Mirzaw

denyT
19-06-2003, 16:35
cześć,
właśnie elegancko odsłoniłem w części kuchennej starej kamienicy w lublinie ceglaną ścianę i mam pytanie czym ją potraktować żeby ujawniła swój czerwony kolor? Na razie jest oblepiona resztkami tynku, farb i innych a nie bardzo uśmiecha mi się ręcznie ją skrobać.
Poza tym trochę się sypie i pewnie trzeba ją jakoś zabezpieczyć przed kuchennymi przypadłościami?
I jakiś lakier czy co?

gosia0107
20-03-2007, 16:31
Witam,
przyłączę sie do dyskusji na temat cegły.
A więc nasi przyjeciele mają częśc salonu, kuchni i holu w cegle.Efekt jest super.Cegłę kupili za grosze (dokładnie0,35 za sztukę) w cegielni w Sieradzu.To taka "wiejska inicjatywa"-ludzie skrzyknęli się i sami produkują i wypalają ta cegłę.Jest ręcznie robiona,więc każda sztuka różni się odcieniem od poprzedniaj.Niestety przy cięciu na plastry bardzo się kruszyła.
My również zamierzamy salon wyłożyc cegłą. Znależlismy przepiękną-co prawda robiona maszynowo,ale wyglądającą jak starą,zachlapaną wapną itp. cegłe. W dodatku maja także po.łówki(czyli ok 6 cm) oraz płytki. Jest rewelacyjna koszt ok 1,70 za szt.Wiem że produkują ją w Środzie Śląskiej-może uda wam się jakoś ją namierzyć.

Anula_KWI
20-03-2007, 18:50
Witam,

Pomysl cegiel rustykalnych na scianie uważam za rewelacyjny !
Wybor jest na rynku, wiec nie widze potrzeby ciecia cegiel zwyklych lub rozbiorkowych. Te stylizowane na stare wygladają nieco lepiej niz rozbiórkowe, po pierwsze maja nieołupane (niewygładzone) krawedzie, czyli ostre w miare, po drugie wyżlobienia, po trzecie szorstkosc piasku na całości. Cegła rozbiórkowa niestety często wygląda jak po prostu zużyta (czytaj gruz).

Oferę ma CRH, Wienerberger, SCO, Hansen, Vandersanden.
Niestety wiele cegiel (CRH) ma wykrojony prostokąt (wgłebienie) na największym boku, co w moim przypadku nie pasowalo, gdyz z cegiel tych wymurowalismy tzw. stope (platforme) na ktorej stoi kominek.

Pomimo częstego przyglądania się ofercie CRH i Winerbergera nie doznałam silnego przekonania że taka cegła jest czyms fantastycznym.
Dopiero jak nie znalazłam się w hurtowni takich cegiel w Gorzowie Wlk. po prostu oniemiałam.
Pan który to prowadzi ma chyba największy wybór w Polsce. Kolorów, wymiarów, rodzajów od zatrzęsienia. Urządzał się dopiero i miął w ekspozycji dopiero 60 rodzajów cegiel z oferty firm holenderskich. Mialam trudny orzech do zgryzienia bo pare mi sie podobalo, ostatecznei wybrałam Boston firmy CSO. Pan znal sie na cegle jak mało kto a przede wszystkim pasjonowal sie tym. Co wiecej - tna te cegly na plytki pod zamowienie. Co wiecej jego zaangazowanie w zadowolenie klienta niecodzienne - przyszedl specjalnie w sobote kiedy mial zamkniete i pilotowal mnie przez komorke jak mam do niego dojechac ( bo tylko przejezdzalam przez Gorzow). Co wiecej nie spodziewal sie wcale ze kupie cos u niego bo zapowiedzialam ze dopiero poszukuje cegly.

Ostatecznie kupilam u niego tylko 40 cegiel (po 2 zl) na elementy kominka, a ścianę przy której on stoi wyklejam z plytek firmy stegu (rustic). Wielu pewnie sie skrzywi, ze to imitacja, ale wierzcie mi, wlasnei w niedziele zaczelam wyklejac, efekt mi sie bardzo podoba. Przede wszystkim dobry dobor kolorow cegly i tych plytek czyni spojnosc calosci.

Co do zabezpieczenia cegiel klinkerowych ten Pan wsponinal o specjalnym olejku, ale nie interesowalam sie tym wtedy w szczegolach. Jesli ktos takowy stosowal - prosze o informacje.

Pozdrawiam,
Anula

Mephisto
20-03-2007, 18:51
Witam!

My mamy fragment ściany z takiej właśnie cegły. Z takiej, czyli ręcznie formowanego klinkieru - jest piękna, ale to najdroższa ściana w naszym domu :).
Tak wygląda:http://prozac.bsdzine.org/~beehunter/budowa/03.09.2006/images/salon_2.jpg

Pozdrawiam,

M.

emmmma
20-03-2007, 20:26
do wyboru, do koloru :D :D :D :D :D :

http://hoffmanowska.pl/index.php?id=8
Pzdr,
Emmmma

iwa-k
21-03-2007, 23:13
http://www.muratordom.pl/6510_3688.htm
tu jest artykuł i parę fotek

Anna Broc
22-03-2007, 10:01
W nr 1/2005 pisma "Moj piekny dom" znalazlam przy okazji adres
www.innemeble.pl . Tam m.inn. sa tez cegly, moze komus przyda sie.
cena podobno od 2,30 za sztuke.

Monika B
22-03-2007, 13:40
Tu można też zajrzeć:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61709&highlight=ceg%B3a+nad+wn%EAtrzach

i tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=61365

zielinsp
22-03-2007, 22:56
Mephisto, bardzo ładna ta ściana, podoba mi się kolor cegły. Czy można prosić o jakieś informacje na jej temat - producent, kolor, cena itd? Dziękuję.

Mephisto
23-03-2007, 08:41
Mephisto, bardzo ładna ta ściana, podoba mi się kolor cegły. Czy można prosić o jakieś informacje na jej temat - producent, kolor, cena itd? Dziękuję.

Witam!

Nasza cegła to belgijski producent Vandersanden, kolor tutaj http://www.vandersanden.com/content/vandersanden/uploads/products/voegeffect-med/Vds10-1.jpg, cegła nazywa się RUSTICA, strona producenta www.vandersanden.com. Cena to rzecz najmniej przyjemna... w maju płaciliśmy za nią niecałe 3,2 PLN za sztukę, zdaje się, że dostaliśmy jakiś rabat, ale w tej chwili nie pomnę już jakiej wysokości. Jednym zdaniem mogę śmiało powiedzieć, że jest to najdroższa ściana w naszym domu :). Na szczęście efekt nam się podoba, więc cena przestała nam już przeszkadzać :)

Pozdrawiam,
M.

kasiaR
23-03-2007, 09:01
Witam serdecznie :D ,
My też mamy ceglaną ścianę- w hallu. Efekt nam sie podoba. sciana było murowana ze zwykłej rudej wypalanej cegły.


http://images2.fotosik.pl/247/1cec46c5605405f6.jpg

http://images2.fotosik.pl/247/2050d4190dbaaa3d.jpg

http://images1.fotosik.pl/256/aa4f794808ddee7f.jpg

http://images4.fotosik.pl/211/885dfe7530433367.jpg

http://images2.fotosik.pl/247/adb9f0ed9956fa3b.jpg

http://images2.fotosik.pl/247/29242d5c9008242a.jpg

pozdrawiam,
KasiaR :wink:

Mephisto
23-03-2007, 10:19
KasiaR!

Piękna ta Wasza ściana :) Szczególnie z oświetleniem :) Bardzo fajny klimat!

Pozdrawiam,

M.

Ana27
23-03-2007, 11:55
tutaj masz rozne aranzacje

http://nelissen-polska.pl/index.php?module=Default&action=ContentController&sectionId=44

EWAF
23-03-2007, 14:16
ja tez będę miała kawałek swojej cegły :wink:
wczesniej ja wyczyściliśmy (była z rozbiórki starego domu) a teraz juz pomału powstaje niej komin i dalej fragment ściany. Na tym wszystkim będzie jeszcze bardzo prosty w budowie kominek.
nie wiem jeszcze tylko jak ta ściane uszlachetnię: musze ja ładnie wyczyscic z resztek zaprawy, brudu i chyba zafugowac(?)

JustynaZ
22-10-2007, 10:45
ja tez będę miała kawałek swojej cegły :wink:
wczesniej ja wyczyściliśmy (była z rozbiórki starego domu) a teraz juz pomału powstaje niej komin i dalej fragment ściany. Na tym wszystkim będzie jeszcze bardzo prosty w budowie kominek.
nie wiem jeszcze tylko jak ta ściane uszlachetnię: musze ja ładnie wyczyscic z resztek zaprawy, brudu i chyba zafugowac(?)

EwaF, a możesz wkleić fotkę swojego kominka z cegieł?

EWAF
22-10-2007, 11:27
bardzo chetnie, ale jeszcze go nie mam :)
moze na wiosne? 2008 oczywiscie :(
ale planujemy prosty w kształcie prostokąta, z polka drewniana i pod spodem miejsce na drewno