PDA

Zobacz pełną wersję : kostka granitowa, pytanie do brukarzy



twister718
26-04-2010, 09:47
Mam pytanie do brukarzy ktorzy ukladaja kostke granitowa, wiadomo ze bruk granitowy uklada sie kostka po kostce i kazda jedna dobija sie z osobna, praktykowal ktos zrobienie podbudowy i tak jak przy ukladaniu zwyklej kostki betonowej, sciagniecie planu i ukladanie jedna za druga a potem calosc dobicie zageszczarka? ciekawi mnie czy wtedy czasem sie nie porozchodzi ta kostka. Bede wdzieczny za kazde uwagi
Pozdrawiam

revalidon
04-05-2010, 21:49
Owszem robi sie tak... zagędszczarka jedzie się dopiero po zasypaniu fug, ale zdarza się, że troche sie fugi rozchodzą...

panfotograf
05-05-2010, 13:34
Kostkę granitową najlepiej układa się łukami. Robisz brzegi z większych kostek - najlepiej murowane na warstwie betonu z drutem, i wzmocnione betonem z zewnątrz.
Jak ci to już zwiąże układasz łuk ("w poziomie") z kostek i dobijasz go z boku. Kostki wzajemnie się klinują.
http://www.bruk-ogrod.pl/obr/bruk-ogrod-1.jpg
Fugi zasypuj miałem kamiennym a nie piaskiem - ma on ostre krawędzie i ładnie się klinuje pomiędzy kostkami

twister718
12-05-2010, 11:16
Dziekuje za rady, bardzo sie przydadza
Pozdrawiam

wyposaza*
02-07-2010, 15:21
Mam pytanie dot. cen. Chodzi o cenę kostki granitowej szarej 9/11 cm ok 22 ton i 4/6 cm ok 3 ton. Interesuje mnie cena zarówno w Warszawie, jak i u producenta w Strzegomiu i cena transportu do Warszawy.

Druga sprawa to cena ułożenia w.w. kostki na ok 100 m2. Jeżeli ktoś ostatnio kupował lub ściągał dla siebie, poproszę o informacje. Dzięki z góry.

seba_x
14-07-2010, 09:42
Mam pytanie dot. cen. Chodzi o cenę kostki granitowej szarej 9/11 cm ok 22 ton i 4/6 cm ok 3 ton. Interesuje mnie cena zarówno w Warszawie, jak i u producenta w Strzegomiu i cena transportu do Warszawy.


Wiem gdzie można kupić po 190zł / 1t .

wyposaza*
14-07-2010, 12:11
Wiem gdzie można kupić po 190zł / 1t .

To puść wiadomość na priv. Dzięki z góry.

seba_x
15-07-2010, 07:19
.

twister718
18-07-2010, 07:40
Po 190zl/tona to raczej tylko w strzegomiu i to normalna cena przy wiekszych ilosciach, a jesli chcesz nieregularna kostke to troszke taniej nawet kupisz, ale to pozniej policza ci wiecej za jej ukladanie. cene w warszawie latwo przeliczyc, dodaj cene transport kostki (do lodzi krzykneli mi 1500zl za 25 ton to rownowartosc jednego kursu pelnego auta, a inni producenci ze strzegomia krzykneli 2,5zl/km, to w sumie na jedno wychodzi) i dolicz sobie to ze sprzedajacy tez cos zarabia na tym. wiec lepiej od producenta kupowac. pozdrawiam

toma1
11-06-2014, 22:00
Witam. Panowie podepnę się pod temat żeby nie zakladac nowego postu, mam takie pytanie kupilem kostke granitowa cieta-lupana i nie wiem która strona maja mi ja ulozyc brukarze cieta czy lupana.

Impress
16-06-2014, 20:09
układa się tą którą chcesz żeby była ułożona:

- jeśli ciętą mają małe pole do manewru i powierzchnia po każdym deszczu jest cholernie śliska - o zimie nawet nie wspominam
- powinno się układać stroną łupaną w górę - kostką cięto łupana jest kostką niepełnowartościową bo nie ma tak dobrych właściwości klinujących co pełna łupanka, chyba że robi się fugę betonową - w takim przypadku jest to wszystko jedno :P

Pozdrawiam

toma1
16-06-2014, 21:47
Ok, dzięki za odp. zobaczę co powiedzą jeszcze brukarze przy układaniu, i ta cieta strona jest bardzo matowa na dodatek.

BPM
18-06-2014, 10:56
Mam pytanie do brukarzy ktorzy ukladaja kostke granitowa, wiadomo ze bruk granitowy uklada sie kostka po kostce i kazda jedna dobija sie z osobna, praktykowal ktos zrobienie podbudowy i tak jak przy ukladaniu zwyklej kostki betonowej, sciagniecie planu i ukladanie jedna za druga a potem calosc dobicie zageszczarka? ciekawi mnie czy wtedy czasem sie nie porozchodzi ta kostka. Bede wdzieczny za kazde uwagi
Pozdrawiam
Nie można ściągnąć planu ponieważ kostki są różnej wysokości - powinna być włożona tak, aby gęstość podłoża roboczego pod każdą kostką była podobna (tzn. nie za mocno dobita, nie za lekko -... lecz w sam raz) :)
Po tak ułożonej nawierzchni śmiało można przejechać zagęszczarką (około 90kg) wcześniej wmiatając w fugi mieszankę cementowo-piaskową. Zagęszczanie należy przeprowadzać na mokro. Po zagęszczeniu, umyć i poprawić ewentualne przesunięcia kostki. Ostateczna fuga - mleczko granitowe (należy zamulić)

Lopesjus
18-06-2014, 12:34
cośtam-cośtam

Odpowiedź na post sprzed czterech lat?

BPM
18-06-2014, 12:54
Odpowiedź na post sprzed czterech lat?
ups... dzięki - z rozpędu nie zwróciłem uwagi :rotfl:
Następnym razem będzie lepiej :)

forgetit
18-06-2014, 21:33
ups... dzięki - z rozpędu nie zwróciłem uwagi :rotfl:
Następnym razem będzie lepiej :)

Już jest lepiej, zamiast reklamy, wykopalisko archeo...

amglad1
20-06-2014, 07:31
to ja też skorzystam i podczepię się pod temat
mam położoną kostkę brukową
posypana jest kruszywem - i wykonawca mówi, że ma sobie tak leżeć i się wchłaniać;) jakiś czas
czy to jest ok, zgodne ze sztuką?
była juz szczotkowana, wykonawca mówi, ze jeszcze kilka razy będą wpadac i szczotkować a mnie zastanawia, czy to tak ma być?
pomóżcie proszę

End_riu
20-06-2014, 17:11
Tak ma być.
Ciesz się, że będą wpadać, bo zazwyczaj olewaja i nie wpadają. A inwestor posuwa ze szczotą i browarem cały beton :P
Kruszywo to ma na celu zaklinowanie kostki i ustabilizowanie jej. Oczywiście nie powinno to trwać dłużej niż tydzeń, bądź dwa. Możesz zadzwonic po tygodniu i przypomnieć o sobie :)

Pozdrawiam.

amglad1
21-06-2014, 08:54
Tak ma być.
Ciesz się, że będą wpadać, bo zazwyczaj olewaja i nie wpadają. A inwestor posuwa ze szczotą i browarem cały beton :P
Kruszywo to ma na celu zaklinowanie kostki i ustabilizowanie jej. Oczywiście nie powinno to trwać dłużej niż tydzeń, bądź dwa. Możesz zadzwonic po tygodniu i przypomnieć o sobie :)

Pozdrawiam.

Bardzo dziekuję za pomoc
pozdrawiam