PDA

Zobacz pełną wersję : Parę pytań o płytę OSB



swt7
26-04-2010, 19:02
Witam!

Mieszkam w starym budownictwie w kamienicy, podłogi mam standardowe-czyli legary 20cm i podłoga z desek. Deski są już nieźle zwichrowane, także chcę na to przywiercić płyty OSB 22mm. Mam przy tym pytanie-czy taka płyta "przy okazji" zmniejszy emisję hałasu od sąsiadów z dołu?

Pytam ponieważ w podłodze umieściłem już wełnę mineralną, ale sprawdza się średnio-dalej słychać hałasy i rozmowy-myślałem o zastosowaniu jeszcze pod płytę takie maty-tzw izomaty-http://www.allegro.pl/item1008393021_podklad_pod_panele_izomata_3mm.html , czyli tak:

-podłoga z desek, na to izomaty-i na to płyta osb-potem panele.

Co myślicie o takim zestawieniu? Czy akustyka się poprawi? Czy ew. ktoś może zaproponować coś innego?

Pozdrawiam!

alphatom79
26-04-2010, 19:41
Powinno trochę wyciszyć, a nie lepiej dać pod płyty OSB piankę taką jak stosuje się przy panelach np: o grubości 3 mm - 5 mm

Parkiet
26-04-2010, 20:30
Witam!

Mieszkam w starym budownictwie w kamienicy, podłogi mam standardowe-czyli legary 20cm i podłoga z desek. Deski są już nieźle zwichrowane, także chcę na to przywiercić płyty OSB 22mm. Mam przy tym pytanie-czy taka płyta "przy okazji" zmniejszy emisję hałasu od sąsiadów z dołu?

Pytam ponieważ w podłodze umieściłem już wełnę mineralną, ale sprawdza się średnio-dalej słychać hałasy i rozmowy-myślałem o zastosowaniu jeszcze pod płytę takie maty-tzw izomaty-http://www.allegro.pl/item1008393021_podklad_pod_panele_izomata_3mm.html , czyli tak:

-podłoga z desek, na to izomaty-i na to płyta osb-potem panele.

Co myślicie o takim zestawieniu? Czy akustyka się poprawi? Czy ew. ktoś może zaproponować coś innego?

Pozdrawiam!
Proponuję takie rozwiązanie:
- poprawić zamocowanie desek /dobicie gwożdzi, zastosowanie dodatkowych wkrętów/.
- poprawić płaszczyznę podłogi /cyklinowanie zgrubne/.
- zastosowanie podwójnej warstwy izomaty /posiada dosyć dobre parametry wytrzymałościowe/. Izomatę należy układać naprzemiennie.
- zainstalować panele podłogowe.
Myślę, że powyższe rozwiązanie jest efektywniejsze pod względem akustycznym, a poniesione koszty są znacznie niższe. Pozdrawiam.

swt7
26-04-2010, 20:41
Dziękuję za podpowiedzi!
Deski są zamocowane na wkręty więc dosyć dobrze dolegają-zastanawiam się czy po prostu nie dołożyc jeszcze wełny mineralnej...

Co do izomaty-czy można położyć ją bezpośrednio na siebie-dwie warstwy? Podłoga nie będzie mniej stabilna?

Parkiet
26-04-2010, 20:52
Pamiętaj o zachowaniu przestrzeni pod deskami umożliwiającej ruch powietrza, stąd nie należy szczelnie upychać wełny mineralnej. Izomaty można układać bezpośrednio na siebie z przesunięciem dla uzyskania stabilniejszej płaszczyzny. Pozdrawiam.