PDA

Zobacz pełną wersję : Spóźniłem się z wypłata transzy :(



gac_fil
28-04-2010, 22:11
Mam wielki problem.
Wziąłem kredyt na budowe domu w PKO BP. Kredyt w czterech transzach. Dom na wykończeniu. Ostatnio mieliśmy troszkę gotówki i nie spieszyliśmy się z wypłata ostatniej czwartej transzy. Bylismy troche zabiegani itd. Dziś pojechalismy do banku zlecic wypłatę ostatniej transzy i okazało się, że przepadła, bo w umowie był zapis, że musieliśmy ją pobrac do 1 kwietnia. Co teraz zrobic? Chcą, abyśmy wnioskowali o podwyższenie kredytu. Nie jest to taki proste, bo nie możemy na ten czas udokumentowac dochodów, które dałyby zdolnośc kredytową. Jesteśmy dobrymi klientami, a tu taki numer. Nie ma możliwości negocjacji? Mieliśmy się wprowadzic w sierpniu. W umowie jest też zapis, że do 1 września budynek powinien mie odbiór, teraz nie zdążymy, da się ten termin przesunąc?
Miał ktoś taki problem? Co robic, jak rozmawiac z bankiem?
Pozdrawiam.

heniecki
29-04-2010, 22:32
Mialem podobny problem i chcialem przesunac wyplate transzy i odbior budynku i niestety bank nie zgodzil sie na przesuniecie wyplaty ostatniej transzy ale wyrazil zgode na odroczenie w czasie odbioru domu.Odbior opoznilem o szesc miesiecy podpisujac aneks do umowy ale z ta transza byl problem i musialem podgonic robote bo bank placicl za wykonanie prac zgodnie z charnomogramem.Jesli chodzi o przesuniecie terminu umowy to musisz to w jakis logiczny sposob umotywowac i bank napewno sie do niego przychyli.Moj bank to GetinBank.