PDA

Zobacz pełną wersję : deska barlinecka lekko wygięta



fene13
29-04-2010, 07:29
Witam.
To moje pierwsze doswiadczenie z deska barlinecka i od razu problem.

Kupilem debowa deske lita Barlinka. Czyli bez tej sosny pod spodem - 18 mm litej deski debowej. Niektore z desek o dlugosci 180 cm, po rozpakowaniu z paczki okazaly sie byc lekko wygiete wzdluz tej wlasnie dlugiej 180 cm krawedzi. Wygiecie jest na tyle male ze nie widac tego golym okiem. Natomiast jak sie deske polozy na podlodze (na pewno rownej) to czuc pod reka ze sprezynuje, tzn srodek deski trzeba lekko docisnac reka zeby dotknal podlogi.

Pytanie czy to normalne? Czy deska ma prawo byc lekko wygieta wzdluz tej dlugiej krawedzi? Czy to nie utrudni montazu? Wyobrazam sobie ze gdyby to mialo byc klejone do podloza to trzeba by takie wygiete deski czyms dociskac zanim klej nie chwyci.

Goraca prosba o opinie.

Parkiet
29-04-2010, 22:05
Przy litych deskach długości ok. 2m niewielkie odchylenia wzdłuż dłuższej krawędzi są rzeczą naturalną. Podczas montażu takie deski należy miejscowo docisnąć na czas związania kleju. Pozdrawiam.

fredi07
29-04-2010, 22:44
I radzę kleić. Inny komfort niż przy pływającej. I gdzie lita deska barlinecka ma sam dąb. Może jakaś nowość te lite deski dębowe?
W Barlinku jest stara parkieciarnia w mieście w starych poniemieckich budynkach i nowy zakład za miastem gdzie robią deskę barlinecką.
Łza się w oku kręci. Dzwoniłem do Pani Halinki uzgadniałem parkiet, przyjeżdżałem, ładowałem i było ,, Panie Krzyśku jedź pan zapłać i kopię faktury zostaw u dziewczyn"
A normalnie klient jak z fakturą, ze zapłacone parkietu nie dostał. Ganiał 5 km do biurowca przy nowym zakładzie i z powrotem.
Pozdrawiam Panią Halinkę choć już pewnie na emeryturze i forum nie czyta.

fene13
30-04-2010, 17:51
Przy litych deskach długości ok. 2m niewielkie odchylenia wzdłuż dłuższej krawędzi są rzeczą naturalną.
Sprzedawca mi to samo powiedzial. Dzieki bardzo, czuje sie uspokojony.


Może jakaś nowość te lite deski dębowe?
Owszem to dosyc nowy produkt barlinka i to sie robi tylko w wersji na klej.