PDA

Zobacz pełną wersję : Oliwia z kratek



mackoj
29-04-2010, 23:07
Witam,

Zastanawiam się nad Oliwią z kratki.pl (ale BEZ płaszcza wodnego).
Czy ktoś ma takowy sprzęt? Może się podzielić uwagami, problemami?
Jak szybko brudzi się szyba? (przy braku PW).

Pozdrawiam,
MJ

bohusz
30-04-2010, 06:55
Prawdopodobnie opinie będą różne.

Najważniejsze jednak przy wyborze wkładu kominkowego są oczekiwania i funkcja jaką kominek ma spełniać w domu.
Bo jeżeli ma grzać i jednocześnie zdobić pomieszczenie warto porozglądać się za wkładami przeznaczonymi do tego. Czyli zapewniającymi bezawaryjny, optymalny, w pełni regulowalny procez spalania drewna.
Potem dopiero obudowa kominkowa wykonana według aktualnych standardów. Czyli obudowa ciepła, która może być wykonana w dowolnym kształcie i stylu..
W zapomnienie poszły obudowy kominka izolowane wewnątrrza wełną, lub wykonywane z płyt izolacyjnych. Takie obudowy to tak jakby izolować grzejniki CO...

Kominki.fm
01-05-2010, 00:09
Albo działamy na innych rynkach Bohusz, albo masz jakieś wizje przyszłości... Nie pognieaj się, ale moje statystyki mówią wyraźnie - grubo ponad 90 % kominków opartych jest na izolowaniu zabudowy kominkowej. Pojedyncze przypadki to ciepłe zabudowy , czasami z masą kumulacyjną i kanałami. Mogę zgodzić się, iż ciepłe kominki będą coraz częstsze, ale to melodia przyszłości.

bohusz
01-05-2010, 07:10
Nie gniewam się panie Danielu. Bo przecież faktycznie jest aktualnie taka rzeczywistość.
Wynika ona według mnie z niedoinformowania i niedoceniania możliwości grzewczych jakie można uzyskać z spalenia określonej ilości drewna.
Informowanie o takich sprawach leży po stronie firm kominkowych i stosownych publikacji branżowych.
Zdaje sobie również sprawę że dla mnóstwa 'firm kominkowych' i osób wykonujących zarobkowo obudowy kominkowe, wykonanie obudowy ciepłej jest czymś nieosiągalnym.

Zaznaczam, że kalkulacja cenowa wykonania obudowy ciepłej jest zbliżona do ceny obudowy wykonanej z płyt GK, czy płyt izolacyjnych...

Trociu
01-05-2010, 08:11
Panowie. Ale kolega MackoJ pytał się o konkretny model a nie jakieś ogólne dywagacje na temat sposobu wykonywania kominków dzisiaj i jutro. Macie jakieś doświadczenia z wspomnianym modelem albo ogólnie wkładami z kratki.pl??

Kominki.fm
01-05-2010, 22:29
Aktualnie nie mam żadnych doświadczeń z wkładami kominkowymi kratki.pl

agaa100
03-05-2010, 20:47
My mamy oliwię, tyle że z płaszczem wodnym. Nie narzekamy, działa bezawaryjnie. A szyba... no cóż trzeba co kilka paleń porządnie ją czyścić... Ale nie jest to jakimś wielkim obciążeniem.