PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka wkrętarko- wiertarka z udarem najlepsza



romano78
30-04-2010, 21:54
Witam czy użytkuje może ktoś wiertarko wkrętarkę akumulatorową z udarem chcę coś takiego zakupić i nie wiem jaką wybrać chcę jej używać do wiercenia w płytkach ,do montażu listew przypodłogowych itp.obecnie używam zwykłej wiertarki na 220v o mocy2000w Sparky sprzęt super nie do zajechania mam ją już kilka lat ,ale np. przy montaż listew przypodłogowych jest ją trudno utrzymać w jednej ręce no i to latanie z kablem już mnie trochę wkurza,i czy jest w ogóle taka wkrętarka która by dorównała siłą udaru tej której używam do tej pory ? Pozdrawiam.

edde
30-04-2010, 22:10
nie bardzo wiadomo z czym chcesz porównywać bo na stronie producenta sparky nie widać wiertarki udarowej o mocy 2000W, największa ma bodajże 1010W,
jeżeli chcesz porównywać pracę wiertarek czy wkrętarek udarowych to porównaj parametry takie jak energię udarów, liczbę udarów, moment obrotowy, moc też choc nie zawsze jest najistotniejsza
ale można by się pokusić o stwierdzenie że jednak urządzenia sieciowe są w udarze znacznie mocniejsze niż akumulatorowe
sam używam akumulatorowej udarowej wiertarko-wkrętarki boscha gsb 14,4ve-2, ale przeważnie tylko do "miękkich" materiałów: suporeks, silikat itp, gdy trafia się wiercenie w betonie niezastąpiona jest sieciowa młotowiertarka gbh 2-26

romano78
30-04-2010, 22:26
Sorry chyba jest to gdzies koło 1020w a nie 2000w

janekbo
01-05-2010, 09:00
Takie mam i polecam:
Makita BHR240 - młot z SDS - można sobie poskuwać na bateriach - przewiercanie stropów to pestka.
Makita BHP451 - młoto-wiertarko-wkrętarka - nadgarstki Ci pozrywa jak się uprze.

Kupując to warto dołożyć pare złotych i całkowicie przeskoczyć na system LiIon, czyli kątówka, piły - baterie 3Ah - ładowanie 30min - wszystko na 18V.
Ostatnio nawet używałem bhr240 jako mieszadła do ciężkich zapraw - kiedy moja kablowa metabo w końcu zdechła.