PDA

Zobacz pełną wersję : Wkład VARIA 2RH-100 co sądzicie ???



inasa
01-05-2010, 08:37
Co sadzicie o propozycji firmy dla mojego kominka .

Wkład Varia2RH-100 za ponad 13.000 + materiał , płyta marmurowa i robocizna , całośc 24.000 zł !!!
Mam duzy dom , ale kominkiem będę dogrzewał tylko jesienia itd.
Wygląda to wszystko b. ładnie , ale czy to nie jest zbyt duzo . Prosze o opinie

bohusz
01-05-2010, 18:53
Powiem, ze jestem zaszokowany...

Za niewiele więcej niż połowe tej kasy to można mieć kominek lokomotywe grzewczą o dowolnym kształcie. Kompleksowo.
Przyznam jeszcze raz, że kosztorysy tego typu mnie zaskakują

inasa
01-05-2010, 19:29
Ja tez jestem zdziwiona , chociaz jestem laikiem jeśli chodzi o kominiki . sprawdzałam ceny , rzczywiście
te wkłady są tak drogie ,ale co w nich takiego nadzwyczajnego że az tyle kosztują ?

Kominki.fm
01-05-2010, 22:16
Wycena całego kominka z wkładem Spartherm Varia 2RH100-4S jest zdecydowanie za wysoka!!! Sam wkład natomiast jest znakomity i bardzo efektowny.

bohusz
02-05-2010, 07:18
Aby nie być gołosłownym.
Kominek wykonany w grudniu "po sasiedzku", ale w normalnej cenie takiej jak wykonujemy.

Obudowa szamotowa w tym wypadku półokrągła, narożna. Blat-półka pod wkładem z granitu.
Kształt obudowy wybrany przez klienta.
Kominek głównie do ogrzewania, tak więc zastosowany został rekuperator kominkowy owo i bloki akumulujące ciepła.
Wkład kominkowy UNICO Hermes 3 Z modern.
Obudowa i bloki akumulacyjne nagrzewają się i autentycznie po wygaśnięciu ognia w kominku "trzymają" ciepła przez około 8 godzin.

No ale rozmawiamy o kosztach.
Całość - 9 700 zł czyli cena globalna ogólna. Tyle klient wydał na kominek.
Całość wykończona tynkiem strukturalnym tutaj w kolorze białym, do pomalowania na dowolny kolor.
Tak dość wysoka cena wynika z tego, że obudowa jest półokrągła i zastosowaliśmy rekuperator i bloki akumulacyjne
2281

Przykładowo obudowa szamotowa w tym kształcie, bez zastosowania rekuperatora kominkowego owo i bez bloków akumulacyjnych jest sporo tańsza kompleksowo z wkładem.
Wkład kominkowy UNICO Hermes 4 Z
2282

To tak wygląda jeżeli rozmawiamy o konkretach

Kominki.fm
03-05-2010, 17:33
Bohusz, rozumiem, że chciałeś porównać ceny kominków z fukcją kumulującą ciepło do kominków bez takowej funkcji. Podaj zatem cenę za kominek bez żadnych bloków kumulujących ciepło. Ponadto podaj z jakich materiałów kumulujących ciepło korzystałeś.

bohusz
03-05-2010, 19:53
Panie Danielu
Wszelkie bloki akumulujące ciepło wykonujemy sami. Są to z reguły w drastycznej większości bloki odbierające ciepło z korpusu i rekuperatora kominkowego owo.
Czyli nie pełniące roli przewodów spalinowych. Takie bloki podczas ostrego palenia nagrzewają się około 300 stopni, a nieraz i więcej.
Bloki tak jak i płyty wykonujemy według własnej technologi.

Tak jak widać na zdjęciu obudowa bez rekuperatora i bloków to koszt 4000 tys zł z montażem wkładu, kratkami, rury, stojak, itp.
Pisze o cenie obudowy wykończonej tynkiem strukturalnym. Do tej ceny należy doliczyć ewentualne wykończenia według życzeń klienta. Zdaża się nieraz tak, że klient już sam sobie wykańcza, blaty kamienne, okleiny, itp. Do tej ceny trzeba doliczyć wkład kominkowy z naszej oferty (7% vat).

Zupełnie inna sprawa jest jeżeli rozmawiamy o obudowie kaflowo szamotowej. No bo ceny kafli są różniste i wybór należy do klienta.

K&G
05-04-2013, 00:35
Nie no Pani chciała kupić pożądanego niemieckiego Volkswagena, a wy nie wiedząc za co? Piszecie, że za drogo, że wy taniej zrobicie. Co za banda, byle u nich kupić. Mydło też macie w ofercie? Dziadostwem, i fuszerką mi tu śmierdzi. Zero przyzwoitości i z mojej strony litości dla ... :P

compi
05-04-2013, 14:38
Pomimo że słusznie prawisz to jakoś to nie pasuje do reklamowania się w stopce i pisania w dziale gdzie Twoja konkurencja płaci za swój profil. Nawet Bohusz widzę spasował : ). Elfir zbiera właśnie baty w dziale technicznym, więc zwróć na to uwagę.

niktspecjalny
06-04-2013, 06:42
Pomimo że słusznie prawisz to jakoś to nie pasuje do reklamowania się w stopce i pisania w dziale gdzie Twoja konkurencja płaci za swój profil. Nawet Bohusz widzę spasował : ). Elfir zbiera właśnie baty w dziale technicznym, więc zwróć na to uwagę.

Jasne ,że słusznie prawi.Jak to nie pasuje???.Rezygnując z płatnego profilu co byś zrobił by za darmo bez użycia nawet i stopki itp twój proceder był nader wymowny a nawet i wymowniejszy???A Elfir jest moderatorem z forumowiczów FM a nie moderatorem np. opłacanym do pracy z zewnątrz.Widzisz tu różnicę???Bo ja tak.

compi
06-04-2013, 07:48
Nic to nie zmienia ze jest nieopłacana. Zbiera właśnie baty tak czy inaczej od użytkowników i różnicy większej w tym nie ma. Chodzi chyba o zasady, bo sama się ze swoją stopką odrobinę podłożyła. W powyższym przypadku nie zabierałbym głosu gdyby nie krytyka gościa, nie stosującego zasad czystej konkurencji.

Jestem tu parę lat i mojej reklamy tu nie znajdziesz. A branża jakby pasująca do tego forum.

Kominki Piotr Batura
06-04-2013, 07:55
Nic to nie zmienia ze jest nieopłacana. Zbiera właśnie baty tak czy inaczej od użytkowników i różnicy większej w tym nie ma. Chodzi chyba o zasady, bo sama się ze swoją stopką odrobinę podłożyła. W powyższym przypadku nie zabierałbym głosu gdyby nie krytyka gościa, nie stosującego zasad czystej konkurencji.

Jestem tu parę lat i mojej reklamy tu nie znajdziesz. A branża jakby pasująca do tego forum.

Może tu chodzi o uczciwość relatywną?;)

compi
06-04-2013, 08:06
Ty Piotrze raczej o nic pytać nie musisz, bo wiesz dokładnie jak to powinno wyglądać czego jesteś najlepszym przykładem. Nie wiem czy Ci płatny profil w ogóle się zwraca, ale tak czy inaczej podziwiam. Inni z tego działu pomimo podobno pełnego kalendarza zleceń nie widzą sensu stosowania zasad, wydawałoby się oczywistych.

Kominki Piotr Batura
06-04-2013, 08:17
Nie sprawdzałem jak wygląda mój bilans, bo reklamę udało mi się kupić jeszcze po starej cenie, krotko przed podwyżką. mam więc rok czasu na zastanowienie. Nie o to zresztą mi chodzi. Mam co robić bez FM, a pisać lubię. Choć kontakty z forum są zazwyczaj sympatyczne. Np Piecyk nr 1 wraz z jego eksperymentalnym wymiennikiem, sprzedałem niezwykle sympatycznemu forumowiczowi. I choć urządzenie ogrzewa jeszcze mój salon, zdążyliśmy się już zaprzyjaźnić. No i turystyka kwitnie! Muszę z tym dymać pod Zakopane:D

niktspecjalny
06-04-2013, 09:54
Nic to nie zmienia ze jest nieopłacana. Zbiera właśnie baty tak czy inaczej od użytkowników i różnicy większej w tym nie ma. Chodzi chyba o zasady, bo sama się ze swoją stopką odrobinę podłożyła. W powyższym przypadku nie zabierałbym głosu gdyby nie krytyka gościa, nie stosującego zasad czystej konkurencji.

Jestem tu parę lat i mojej reklamy tu nie znajdziesz. A branża jakby pasująca do tego forum.

Skoro jesteś branżystą nazwę to ukrytym to wiesz na czym ten pic polega.Bo są tacy ,którzy maja miano pseudo branżystów a owo rzemiosło i tak dawkują tu na FM tak by to ku nim kierować największą ilość uwagi.Niby nic ale trudne do wyłapania przez opiekuna tego Forum.:rolleyes:

compi
06-04-2013, 10:09
Ja po prostu zauważyłem stopkę forumowicza, zdaje się branżowego, który słowami "Co za banda, byle u nich kupić. Mydło też macie w ofercie? Dziadostwem, i fuszerką mi tu śmierdzi. Zero przyzwoitości i z mojej strony litości dla ..." próbował chyba zwrócić uwagę na podłość swojej konkurencji. Zazgrzytało...

niktspecjalny
06-04-2013, 15:14
Ja po prostu zauważyłem stopkę forumowicza, zdaje się branżowego, który słowami "Co za banda, byle u nich kupić. Mydło też macie w ofercie? Dziadostwem, i fuszerką mi tu śmierdzi. Zero przyzwoitości i z mojej strony litości dla ..." próbował chyba zwrócić uwagę na podłość swojej konkurencji. Zazgrzytało...

Zawsze możesz nacisnąć ten czarny trójkącik albo zgłosić w uwagach adminowi .to prosta i znana praktyka na FM zwłaszcza gdy oponentowi brakuje argumentów.:wiggle:
Ja już nie mogę się doczekać by go kiedyś kliknąć.

compi
06-04-2013, 17:37
Jak Ci napiszę, że żadnych trójkącików nie widzę to pewnie nie uwierzysz.

niktspecjalny
06-04-2013, 18:19
Jak Ci napiszę, że żadnych trójkącików nie widzę to pewnie nie uwierzysz.

Przecież masz przy zakładce....dodaj do ulubionych.Jak ja widzę i u siebie i u ciebie to mnie cuś czarujesz :D

compi
06-04-2013, 18:51
No cóż ja poradzę, pewnie coś trzeba kliknąć, odhaczyć.... Nie wiem nie znam się...
http://imageshack.us/a/img27/9421/niktu.jpg

Bader
06-04-2013, 20:15
Fakt pozostaje faktem, że dwóch Panów bez określenia szczegółów przez klienta wyraziło się nieładnie o jakimś wykonawcy :(
Przypomina mi się zlecenie na ciekawą obudowę z zastosowaniem fajnego kamienia o pięknej nazwie Fusion. W sumie 9m2 materiału po 2500zł/m2 - cena hurtowa , bez obróbki :D

pzdr.