PDA

Zobacz pełną wersję : Czy istnieje kominek z P.W o szerokosci 180cm



f.5
01-05-2010, 16:37
Witajcie.
jak w temacie czy spotkał sie ktos z takim kominkiem z płaszczem wodnym o szerokosci 170 - 180 cm.
Istnieje cos takiego ?
pozdrawiam

Kominki.fm
01-05-2010, 22:27
Nie kojarzę by jakiś producent miał taki wkład kominkowy z płaszczem wodnym w podstawowym typoszeregu. Jednak istnieje możliwość wykonania tak wielkiego wkładu na specjalne zamówienie.

f.5
01-05-2010, 23:33
jak sadzisz gdzie mozna pytac o taki wklad ktory producent moze sie tego podjc. Widzialem 140 najszersze ale bez plaszcza.

wojtek81
02-05-2010, 19:27
180cm? A Ty chcesz tam całe drzewa z korzeniami ładować? Wielki wkład to i wielkie polana drzewa a wrzucić takiego klocka >100cm to już jednak facet musi być do tego zadania. Względy estetyczne nie zawsze są najważniejsze.

f.5
02-05-2010, 21:11
180cm? A Ty chcesz tam całe drzewa z korzeniami ładować? Wielki wkład to i wielkie polana drzewa a wrzucić takiego klocka >100cm to już jednak facet musi być do tego zadania. Względy estetyczne nie zawsze są najważniejsze.
Dokładnie. Chcę tam wkładac całe drzewostany o innych rzeczach nie wspomnę :)
http://images39.fotosik.pl/286/d21a960d4c58f761med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images35.fotosik.pl/144/07d67482d4209669.jpg (http://www.fotosik.pl)

cos takiego by mnie interesowało tylko na drzewo a nie kominki gazowe.

Kominki.fm
03-05-2010, 17:18
NIe koniecznie należy wkładać do takiego wkładu kominkowego wielkie polana drewna, można rozrzucić drobniejsze drewno po wnętrzu paleniska. Uważam, że bezwzględnie należy pytać polskich producentów wkładów kominkowych (Arysto, Byrski, Hajduk). Najlepiej jednak nie ryzykować i zapodać temat firmie kominkowej, która potencjalnie kompleksowo zaprojektuje i wybuduje taki kominek. Będzie wtedy jedna odpowiedzialność za cały kominek.

f.5
03-05-2010, 20:04
Duzo inspiracji na stronce zresztą bardzo dobrze zrobionej.Bede zaglądał na nią i niebawem pozwolę sobie na kontakt.
pozdrawiam

Wojtek R
04-05-2010, 21:47
rozmawiałem z kilkoma firmami bezpośrednio i przy PW taka budowa paleniska całkowicie się nie sprawdzi z uwagi przed wszystkim na zbyt małą temp w palenisku oraz olbrzymią szybę , która dodatkowo będzie owe palenisko wychładzać jak się uprzesz ktoś CI to wyprodukuje ale potem będziesz patrzał podczas palenia w czarną osmoloną szybę

Forest-Natura
05-05-2010, 08:19
Witam.
I tu dochodzimy do sedna sprawy...
Niestety znajdzie się wiele firm, które mając na widoku zarobek, chętnie "ożenią" takie coś zainteresowanej a niczego nie świadomej klienteli.
Potem użytkownik zostanie z technicznym bublem, z którym będzie się "męczył" kilkanaście lat...
Pozdrawiam.

f.5
05-05-2010, 12:42
Witam.
I tu dochodzimy do sedna sprawy...
Niestety znajdzie się wiele firm, które mając na widoku zarobek, chętnie "ożenią" takie coś zainteresowanej a niczego nie świadomej klienteli.
Potem użytkownik zostanie z technicznym bublem, z którym będzie się "męczył" kilkanaście lat...
Pozdrawiam.

Masz na mysli mała sprawnosc takiego kominka? czy zajmujecie sie tez obudowami kominka mam na mysli klinkier bądz cegłę recznie formowaną ?
Czy jestescie w stanie wykonac projekt? stronka nie funkcjonuje jakis błąd mi pokazuje . miescicie sie w Orzeszu Koło Kobiora ?

bohusz
05-05-2010, 17:09
f.5
a może jeszcze chciałbyś może ruszt wodny............................? :D
Forest wyraził opinie i ja go popieram dokładnie.

f.5
05-05-2010, 19:28
Chciałbym ładny długi niewysoki kominek taki mi pasuje do pomieszczenia , co w tym złego? Forest wyraził opinię ja mam kasę i ja ją wydam jak mi sie podoba ok ??
Kolego bohusz z Jaworzna niewiele wniosłes konstruktywnego tą wypowiedzią lecz masz prawo taką tu na forum umiescic :).
Jednak ja jako potencjalny klient niechętnie odwiedzę twoją stronę a pamiętaj ze nie kazdy jest pecjalistą od kominków wiec Toje srodki poniesione na reklamę w moim przypadku nie poskutkowały :(
Szkoda bo jestem ze śląska i niebawem będę wydawał pieniądze na kominek i liczę się ze sporym wydatkiem.

Staramy się, aby nasza oferta:
stalowe wkłady kominkowe z paleniskiem szamotowym i obudowy kominków, dzięki swoim walorom technicznym, nienagannej estetyce wykonania - była najlepszą ofertą dla osób ceniących najwyższą jakość za rozsądną cenę.

a jesli mnie stac na cos za nierozsądną cene - nie ma Pan wkładu kominkowego dla takiego klienta jak ja ???
Pozdrawiam Pana serdecznie.

a jeszcze jedno

Jeżeli Państwo nie jesteście pewni jaki wkład kominkowy będzie optymalny dla Waszych potrzeb lub jaki wkład kominkowy spełni Wasze oczekiwania, proszę napisać e-maila, lub zadzwonić. Chętnie również przyjedziemy do Państwa i wspólnie ustalimy szczegóły.

wole nie dzwonic bo narazę sie na drwiny i uszczypliwosci.

Wojtek R
05-05-2010, 21:01
C i niebawem będę wydawał pieniądze na kominek i liczę się ze sporym wydatkiem.

w dużym formacie kominki z P.W w jakimś sensownym wykonaniu i działaniu t.. w katalogu brunnera ceny zaczynają si ę >20 tyś PLN :)

możliwe , że Cię stać tylko jaki jest tego sens chcesz potem w tym grzać żeby było taniej ?

Forest-Natura
05-05-2010, 21:21
Witam.
To może uspokoję nieco "klimaty"...
Kasa - kasą. Ale jest coś takiego jak rzemieślnicza rzetelność i uczciwość (przynajmniej w moim rozumowaniu), w skrócie można to określić mianem "moja praca świadczy o mnie". Sprzedając tego typu konstrukcję wie się od razu że wciska się rzecz niewygodną i uciążliwą w codziennym użytkowaniu, paliwożerną, gdzie po 1-2 godzinach palenia nie widać ognia, a po otwarciu drzwiczek czuć od razu smród wędzonki. Rzecz mało wydajną i robioną tak naprawdę tylko w naszym kraju na zasadzie "bo jest na to ssanie".
Ale...jest kilka rozwiązań technicznych i "trików", które można zastosować i pogodzić palenisko horyzontalne (ale "powietzne") i dodatkowo ogrzewanie wody. Lub można zastosować gotowe paleniska produkowane "z głową" - niestety mniejszych rozmiarów ale o kształcie zbliżonym do horyzontalnego.
Generalnie nie wdając się w szczegóły techniczne i całą filozofię teorii spalania można porównać to do reklamowania samochodu typu cabriolet jako dobrego do...hmm...wożenia piachu na ten przykład. Można? Oczywiście! Bo kto zabroni? Ale nie będzie to ani wygodne, ani ekonomicznie uzasadnione.
PS. f.5 - masz "priva"
Pozdrawiam

f.5
05-05-2010, 22:55
Dziękuje Forest-Natura za informację od tego jest forum (tak mi się wydawało). Kto pyta nie błądzi a nie zawsze jest czas na czytanie tego co było juz napisane.
Wole zapłacic 20 k za kominek niz wydac 20 k na prysznic . Zakładam ze w prysznicu bede siedział 20 minut bo tak robię a na kominek (patrzę) 2 lub 3 godziny.
Mam juz instalację pod kominek z pw czyli dociągnietą wodę , kanalizę na wypadek zagotowania i pociągniętą miedz do kotłowni.
Ale względy estetyczne sa niestety albo stety najwazniejsze :(.

dziekuje za priva
ps dzis woziłem materiały (budowlane) gabarytowe w dosc sportowym samochodzie - potwierdzam niewygodnie. Ale trza było dowiesc na gwałt wiec nie było wyboru.

Kominki.fm
06-05-2010, 16:05
Generalnie wkłady kominkowe z płaszczem wodnym wykazują większą tendencję do brudzenia się szyby niż wkłady kominkowe konwekcyjne. Wynika to z płaszcza wodnego, który okala cały wkład, w konsekwencji temperatura wewnątrz paleniska jest niższa, a szyba łatwiej się brudzi (nie zachodzi bowiem proces tzw. pyrolizy na szybie). To czy klient będzie zadowolony z wkładu kominkowego z pł.wodnym dużych rozmiarów, czy nie, zależy od tego jak będzie palić. Jeżeli będzie się intensywnie eksploatować kominek, z dużą ilością opału, twierdzę, że satysfakcja będzie na pewno. Gorzej będzie, gdzy ktoś zapali dwa małe polanka drewna, wtedy negatywne efekty uboczne będą nader widoczne. Druga sprawa, to moc wkładu. Duży wkład będzie miał dużą moc, więc użytkownik musi mieć takowe potrzeby grzewcze. Jeżeli nie ma tak olbrzymich potrzeb grzewczych, to lepiej zakupić duży wkład kominkowy bez pł.wodnego, a ewentualnie zaopatrzyć przyłącze dymowe w jakąś przystawkę (jest ich trochę na rynku).

f.5
06-05-2010, 17:24
Serdecznie dziękuję za wyjaśnienie. Pytanie moje brzmiało czy istnieje wkład z P.W o szerokosci 180cm. Odpowiedz brzmi - w podstawowym asortymencie NIE.
Zatem zmieniam moją koncepcję i szukam inspiracji na Waszych stronach.
Oczywiscie szukam maksymalnie długiego kominka z P.W. :) bedzie więcej miejsca na polana.
Raz jeszcze dziękuje i pozdrawiam.

Mawram
08-05-2010, 15:08
czesc,
ja rowniez interesowalem sie wykonaniem kominka z PW w nietypowym wymiarze. nie szukalem az 180 cm tylko ok 120 cm (ok 5 cm powyzej istniejacego w sprzedazy) Kominek z PW nie moze byc wykonany na specjalne zamowienie w przystepnej cenie poniewaz takie kominki musza przechodzic specjalne badania techniczne jako "piec grzewczy" -koszty 100k?
Mozna zamowic"zwykly" kominek pod konkretny wymiar.
pzdr

Forest-Natura
09-05-2010, 10:12
Witam.
Jak najbardziej mogą być i są takie wkłady z PW wykonywane. Badania palenisk tyczą się czasami całych "typoszeregów" czy zbiorowo - konkretnych konstrukcji wkładów, a nie poszczególnych modeli. Wszystko zależy od tego jak sobie zażyczy producent.
Szanowni przedmówcy - nie będę odwodził już nikogo od pomysłu zakupu tego typu "sprzętu" bo widzę że nie ma sensu i jest to swego rodzaju walka z wiatrakami. Myślę, że jedynym wyjściem jest "wpuszczenie" jakiegoś "napalonego naiwniaka" w wydanie kasy rzędu kilkunastu tysięcy by sam osobiście się przekonał jak można sobie obrzydzić posiadanie własnego kominka we własnym domu...
Więc upodobnię się tym postem do niektórych "zarabiaczy pieniędzy" i ich wypowiedzi na FM - zapraszam, jestem w stanie dostarczyć każdy rodzaj i wielkość przeszklenia wkładu z PW. Zainteresowanych proszę o poważny kontakt na priv.
Jak zarabiać to zarabiać...niech się potem martwią inni.
Pozdrawiam.

bohusz
09-05-2010, 10:49
Coraz częściej popieram Foresta. No ale prawdę zawsze staram się popierać.

Może warto od początku zastanowić się i poczytać "co to wkład kominkowy z PW" i "jakie podstawowe parametry decydują o efektywności"

Podstawą w każdym wkładzie kominkowym jest zawsze, aby były stworzone w nim optymalne warunki do spalania drewna, a konkretnie tego co się pali.
Potem można rozmawiać o dodatkowych sprawach bardzo istotnych
- właściwie wykorzystanej energi cieplej
itp, itp.