PDA

Zobacz pełną wersję : Matowe szklane drzwi - czym czyścić?



formalina
01-05-2010, 17:26
Mam szklane drzwi przesuwne, z matowego szkła hartowanego. Jedna strona jest gładka, a druga jakby chropawa, satynowa. Właśnie z tą drugą stroną mam problem - zostały na niej dwie owalne "plamy"... nie mam pojęcia, skąd się wzięły - i zastanawiam się, czy to tylko plamy czy też mogą być jakieś zarysowania tej chropowatej powłoki, nieusuwalne?
Podejrzewam, że ekipa remontowa tak mi te drzwi załatwiła, ale wiadomo - za rękę ich nie złapałam.
Dlatego zwracam się do Was, forumowicze, z pytaniem - czym najlepiej spróbować wyczyścić te drzwi? Popularne środki do pielęgnacji szyb i luster nie zdały egzaminu niestety :/
Z góry dziękuję.

formalina
04-05-2010, 09:27
Podnoszę temat :)

dorota21
04-05-2010, 11:53
Miałam podobny problem z drzwiami w łazience, też plamy i problem z usunięciem. Pomógł jakiś środek w podobnym opakowaniu jak płyny do szyb (ze spryskiwaczem), wydaje mi się, że CIF do kuchni i łazienki albo Fist z Biedronki. Sprawdzę i napiszę.

formalina
04-05-2010, 12:43
Będę Ci bardzo wdzięczna i z góry dziękuję :)

ana-76
04-05-2010, 12:43
mam też takie drzwi od czwartku, facet który je montowal powiedzial że najlepiej czyścić je denaturatem ;/ nie miałam denaturatu i wyczyściłam je płynem który się nazwywa meglio, mogę go szczerze polecić to płyn który dziala jak odtłuszczacz i używam go do baaardo wielu rzeczy, do tych drzwi jest idealny. Próbowałam zwykły plyn do szym i byly plamy po meglio jest idealnie. Oczywiście ściereczka z mikrofibry

formalina
05-05-2010, 14:30
Spróbuję denaturatem :)
A jeśli to nie pomoże, to kupię płyn meglio (czytam właśnie o jego zastosowaniu i jest na tyle uniwersalny, że na pewno się nie zmarnuje) - dzięki! :)

dorota21
24-05-2010, 10:25
Spróbuję denaturatem :)
A jeśli to nie pomoże, to kupię płyn meglio (czytam właśnie o jego zastosowaniu i jest na tyle uniwersalny, że na pewno się nie zmarnuje) - dzięki! :)
Przepraszam za zwłokę. Sprawdziłam te płyny to CIF Kitchen lemon i FIST do kuchni. Oba radzą sobie z tymi plamami.