PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka na wylewkę



.Bruner.
01-05-2010, 17:51
Witam


zastanawia mnie taka rzecz : mam zrobioną wylewkę jakieś 15 cm betonu na styropianie 20cm i chcę teraz położyć na to jeszcze 10 cm styropian i wylać jeszcze max 8 cm wylewki betonowej, moje pytanie jest takie, czy trzeba czekać aż wyschnie ta pierwsza wylewka a dopiero lać drugą? czy można to zrobic powiedzmy po tygodniu schnięcia pierwszej?

z góry dziękuje za podpowiedzi
pozdrawiam

alphatom79
01-05-2010, 19:48
Najlepiej odczekać a wylewka całkowicie wyschnie, a potem przeprowadzać kolejne prace

Parkiet
01-05-2010, 20:09
Witam


zastanawia mnie taka rzecz : mam zrobioną wylewkę jakieś 15 cm betonu na styropianie 20cm i chcę teraz położyć na to jeszcze 10 cm styropian i wylać jeszcze max 8 cm wylewki betonowej, moje pytanie jest takie, czy trzeba czekać aż wyschnie ta pierwsza wylewka a dopiero lać drugą? czy można to zrobic powiedzmy po tygodniu schnięcia pierwszej?


z góry dziękuje za podpowiedzi
pozdrawiam
Trudno o jednoznaczną odpowiedż przy tak odmiennej konstrukcji. Podaj szczegóły - czemu ma służyć taki układ i co z pozostałymi izolacjami. Pozdrawiam.

.Bruner.
02-05-2010, 06:47
Wiatm

dziękuję za zainteresowanie tematem, faktycznie tak gruba podłoga nie jest często spotykana, jednym słowem chcę zlicować podłogę z fundamentem, jest to fragment stodoły w której fundamenty sięgają jakieś 50 cm nad klepiskiem, mam zamiar zrobic tam coś do mieszkania może nawet zimą, więc wszelkie warstwy izolacyjne staram się zachować i tak:

piasek, folia, styropian 20 cm, beton 15cm tak teraz wygląda przekrój podłogi, od boków funtamentów również jest folia i styropian 10 cm

muszę dołożyć jeszcze 10cm styropianu i resztę jakieś 8-10 cm betonu, tylko pytanie jest czy ten nie wyschniety beton z obecnej warstwy nie odparzy się w momencie przykrycia go styropianem i wylaniu kolejnej wylewki?

Dodam że główną podłogę deski , kafle lub panele położę nie prędzej jak za 6 msc

Pozdrawiam

Parkiet
02-05-2010, 08:43
W Twoim przypadku po dwóch tygodniach / uzyskanie wytrzymałości umożliwiającej dalsze prace/ możesz rozłożyć kolejny styropian, na niego, w przypadku podłogi z drewna, koniecznie grubą folię budowlaną i kolejną wylewkę. Ogranicz jej grubość do 5-6 cm, w przypadku większej powierzchni zastosuj zbrojenie z kratownic drucianych. Pozostała w pierwszej wylewce wilgoć resztkowa będzie penetrować pokłady styropianu zmniejszając nieco jego izolacyjność, co przy sumarycznej grubości warstw nie będzie miało większego znaczenia. Pozdrawiam.

Trociu
02-05-2010, 13:18
A po co to tak podnosić? Dlaczego nie zostać przy obecnym poziomie?

.Bruner.
03-05-2010, 17:57
A po co to tak podnosić? Dlaczego nie zostać przy obecnym poziomie?

są dwa aspekty raz, że zlicuję podłogę z fundamentem, tym samym z 40 m2 będę miał 42m2 (fundament jest szeroki a ściana na nim stojąca jest węższa ) a druga sprawa nie będę miał schodka żeby wejś do mieszkania z tarasu;)
w każdym bądź razie poczekam te dwa trzy tygodnie z koleją wylewką stodoła jest bardzo przewiewna więc powinno odparować do tej pory
pozdrawiam

cezka
04-05-2010, 07:19
są dwa aspekty raz, że zlicuję podłogę z fundamentem, tym samym z 40 m2 będę miał 42m2 (fundament jest szeroki a ściana na nim stojąca jest węższa ) a druga sprawa nie będę miał schodka żeby wejś do mieszkania z tarasu;)
w każdym bądź razie poczekam te dwa trzy tygodnie z koleją wylewką stodoła jest bardzo przewiewna więc powinno odparować do tej pory
pozdrawiam

robiliśmy podobną realizację wypełnienia starej stajni /adaptacja na hotel/,wypełnialiśmy pianobetonem dla wyrównania,ocieplenia,w tej warstwie inwestor poprowadził też tzw. grube media,potem dawaliśmy cienka wylewkę.Zastosowanie zobacz sobie u nas na stronie www.cezbud.pl