PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja z płytek klinkierowych



alphatom79
01-05-2010, 21:04
Witam, mam pytanie o wykonanie elewacji z płytek klinkierowych, a dokładnie: jesteśmy na etapie murowania ścian parteru w związku z tym moje pytanie brzmi, czy lepiej podczas murowania wkładać specjalne kołki które będą wzmacniały warstwę ocieplenie wykonanego ze styropianu, czy wystarczą kołki stosowane przy ocieplaniu styropianem. Elewacja będzie częściowo wykonana z płytek klinkierowych.

koziol99
07-05-2010, 19:42
jak gruba jest warstwa ocieplenia i na jak duzej powierzchni zamierzsz dac plytki?

kafi_ga
08-05-2010, 21:03
nie wiem jak jest lepiej ale u nas zostawiali tylko jakieś druty :))

wystają gdzieniegdzie z muru bo klinkieru jeszcze niet

ewunia555
08-05-2010, 22:13
Zajmuje sie tym zawodowo.I nie polecam plytek.Cegla wyglada o wiele lepiej i jest trwalsza.Plytki wczesniej czy pozniej zaczna odpadac..Do cegly -wmurowuje sie druty podczas murowania podstawowego muru.Roznica miedzy cegla a plytka nie jest tak duza jak to sie ogolnie mowi.Chetnie sluze rada.Tel grzecznosciowy-608-469-545.Pozdrawiam

koziol99
09-05-2010, 11:57
ja rowniez zajmuje sie m.in tym i do tej pory nie miałem problemu z płytkami.

oczywiscie cegła to lepsze rozwiązanie, ale jesli powierzchnia duza to i roznica w cenie duza. gdy zastosuje cegłe, nie bedzie sie ona licowac z powierzchnia sciany, pozatym cegłe powinien oprzec na fundamencie.

alphatom79
11-05-2010, 07:23
Dzięki wszystkim za porady

Sp5es
14-07-2010, 11:57
Płytki klinkierowe można przykleić do ocieplenia. Wskazane jest użycie ok 10 szt kołko wkręcanych i i wykonanie warstwy zbrojonej 5-6 mm , Z DOBREGO MATERIAŁU, najlepiej rozwiązanie systemowe producenta.
Konieczność rozdylatowania długich płaszczyzn i krawędzi wewnętrznych i zewnętrznych strale elastycznymi masami uszczelniającymi

cesarus
17-07-2010, 14:15
Sp5es

a jest jakaś szansa na ułożenie kamieni betonowych imitujących naturalne na na całej wysokości ściany (coś jak stone master - na zewnątrz)? Mam ściany jeszcze nie ocieplone i do tej pory nikt nie myślał o takim rozwiązaniu, a teraz tak...
Na razie ściany są surowe, bez ocieplenia - ma być 20cm styropianu.

doradźcie coś :) bardzo mi zależy!