PDA

Zobacz pełną wersję : styropian pod wylewka czy moze byc nie rowno polozony ?



piotrekkkk85
03-05-2010, 11:53
Witam ma pytanie pierwszy raz w życiu układałem styropian pod wylewkę na powierzchni 35 m2 starałem się go ułożyć jak najciaśniej i jak najrówniej ,problem jest taki ze w niektórych miejscach jest od 0,5 cm do najwięcej 1,8 cm nie rowny,po prostu są zapadnięcia nie widoczne bez poziomicy styropian nie odstaje. Czy to nie będzie przeszkadzać w wylewce ? i jakie są dopuszczalne różnice poziomu ułożonego styropianu? .Wylewkę będzie mi robić firma której dopiero zacznę szukać . Z Gory dzieki za odp

alphatom79
03-05-2010, 19:14
Przeszkadzać nie będzie jakby były uskoki to wylewka mogłaby pękać, a tak nie widzę przeciwwskazań żeby na ułożony styropian zrobić wylewkę, jeżeli masz jednak obawy to możesz wyrównać podłoże masą samopoziomującą.

laluk
03-05-2010, 20:04
Takie różnice poziomu w ułożeniu styropianu są dopuszczalne musisz tylko zwrócić uwagę żeby wylewka w najcieńszym miejscu miała co najmniej 5 cm jeżeli chodzi o pomieszczenie mieszkalne.

jarekkur
03-05-2010, 21:43
Witam ma pytanie pierwszy raz w życiu układałem styropian pod wylewkę na powierzchni 35 m2 starałem się go ułożyć jak najciaśniej i jak najrówniej ,problem jest taki ze w niektórych miejscach jest od 0,5 cm do najwięcej 1,8 cm nie rowny,po prostu są zapadnięcia nie widoczne bez poziomicy styropian nie odstaje. Czy to nie będzie przeszkadzać w wylewce ? i jakie są dopuszczalne różnice poziomu ułożonego styropianu? .Wylewkę będzie mi robić firma której dopiero zacznę szukać . Z Gory dzieki za odp
Wszystko w porządku jest dobrze. Nie zapomnij folii 0,4 na zakładkę i wywiniętej na ściany. Powierzchnię wylewki sprawdź na poziom. Najcieńsze miejsce wylewki nie powinno mieć mniej niż 4,0cm czyli tam gdzie masz 1,8cm różnicy na styrodurze.

lukasz860910
04-05-2010, 11:18
beton wszystko dociśnie... wystarczy wylać odpowiednią grubość...

f.5
12-05-2010, 16:06
Gdzies wyczytalem ze niepowinno sie dawac 3 warst styro.
Oczywiscie u mnie są w niektorych miejscach 3 warstwy bo przez srodek idzie fundament ktory wystaje w roznych miejscach na rozne wysokosci.
Czy stalowa siatka pomoze w takim przypadku ?

Pawel78
12-05-2010, 16:15
Nie nie można! Jeśli masz nierówny podkład to wyrównaj to piaskiem 0-2mm.
Jeśli chodzi o wylewkę to minimum to 3,5cm! Tak podają warunki techniczne

loto
13-05-2010, 09:09
Nie nie można! Jeśli masz nierówny podkład to wyrównaj to piaskiem 0-2mm.
Jeśli chodzi o wylewkę to minimum to 3,5cm! Tak podają warunki techniczne

pokaż mi normę dla wylewki betonowej robionej na tzw.,,pół sucho,, gdzie jest napisane że można ją wylewać od 3.5 cm !/ ?

z tego co wiem posadzki monolityczne np. anhydrytowe ( przygotowywane w fabrykach na odpowiednich surowcach ) można wylewać od 3,5 cm

ale nic nigdy nie słyszałem na temat posadzki z mixo kreta którą można wylac od 3,5 :)

Pawel78
14-05-2010, 11:03
Warunki techniczne już napisałem! Normy w Polsce są nieobowiązujące!

Parkiet
14-05-2010, 15:54
Warunki techniczne już napisałem! Normy w Polsce są nieobowiązujące!
Posadzka betonowa grubości 3,5 cm wydaje się zbyt cienka . W związku z tym czy mógłbyś podać w jakich sytuacjach podane przez Ciebie warunki techniczne dopuszczają tak cienką posadzkę . Czekam na odpowiedż i pozdrawiam.

Pawel78
17-05-2010, 06:44
Posadzka betonowa musi mieć wytrzymałość nie mniejszą niż 10MPa a w garażach i na balkonach 12MPa. Jeśli w posadzce nie ma żadnych instalacji to 3,5 cm wystarczy. Jeśli jest ogrzewanie podłogowe to grubość wylewki podaje producent rur.

Parkiet
17-05-2010, 21:27
W branży parkieciarskiej przyjmuje się minimalną grubość posadzki 35 mm ułożonej na folii oraz na warstwie mało ściśliwej izolacji cieplnej . W przypadku izolacji ze styropianu zaleca się minimalną grubość posadzki 40 mm wykonanej z betonu o minimalnej wytrzymałości 12MPa /C12/15 F3/ przy jednorodności cech technicznych.
W praktyce, na styropianie, ze względu na różną jakość betonu proponowałbym wylewkę o minimalnej grubości 50mm. Pozdrawiam.